Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd, Bezanijska kosa
  • Motocikl: Honda NC750X

Mora Darko da precizira sta je radio (ispalo savrseno, da napomenem), ali prepravio je instalaciju kako je dosla. Moj primerak bar je dosao sa nekim relejom/kutijom na sebi, nisam ulazio u sustinu, sad je vezan na fabricku kutiju sa osiguracima i relejima, ne moze fabrickije od ovoga.

Mozda ce te zajebava montaza nosaca, zavisi koji crash bar imas. Sa Givijem se ne slazu idealno bas, mora guma i tesko naci mesto gde da ih stavis a da nisu previsoko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

@Limeni67 ja sa iste takve stavio 2020. na NCa. Otišle su sa motorom kod Ace @Savamalac i naravno ostao je fabrički akumulator. Sada je 2023. što će reći da je aku tri godine star pa može Aca reći da li je imao problema i da li izvlače struju. Povezane su preko ključa tj kontakta i ne mogu ostati upaljene kad ugasiš motor. Stavljen je poseban osigurač, u stvari mislim da je i dobijen u instalaciji, ali sad nisam siguran. Instalacija nije dirana osim što sam takođe prekidač smatrao ružnim pa sam stavio drugi. Stavio sam ovaj i jako je lep i kvalitetan.

Nadam se da sam pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
@ZeleniZubkao sto napisa Dare. Ima lik kod nas koji valja na KP dosta stvari GP Kompozit proizvodjaca. A evo ti i link ka njima https://en.gpkompozit.com/collections/nc-750-x-2021-2022/products/gp-kompozit-for-nc-750-x-2021-2022-compatible-printed-windshield-windscreen-transparent.
Ja sam narucio na njihovom sajtu i sve je stiglo bez problema. U jednom trenutku su bili podivljali sa cenama, ali su se sad vratili u "normalu".  Koliko sam video na linko sto je Dare okacio za KP taj prodavac trazi 80 eura za taj vizir sto je sasvim ok cena kad uracunas carinu i vreme.

Hvala i tebi i Darku na odgovoru, ziveli!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8978 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 16 sati, Limeni67 je napisao:

@Satelis  ili uvaženi majstore Darko molim te da se onda kratko uključis i objasniš pristup:

a) Da li jednostavno ispostovati usermanual kod montaze

b) Ima neka majstorska dopuna proceduri (ovo "preko releja" me namah prepalo)

Rasturis levu stranu, bocnes osigurac u kućište osiguraca, bocnes rele.

Nakon bockanja probnom lampom proveris da li si dobio napajanje na belom dzeku koji ti se nalazi sa leve strane blizu glavnih masa.

Nakalemis instalaciju od maglenci na oem instalaciju i gotova stvar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Moje iskustvo je:

 

Na plus strani

- Svetle odlicno, i to dodatno svetlo mnogo znaci. Da ne kazem da je imati samo far u tunelu, nocu i slicno, opasno koliko lose osvetljava. Sa ovim maglenkama je skroz druga prica. 

- Prezivele su visesatne voznje pod teskim kisama.

- Vazno je kako ih podesis da osvetljavaju da bi dale najbolji efekat (pokrile ''rupu'' ispred motora koja je od fara). I naravno da ne smetaju drugima.

- Vazno je kako ih montiras da prilikom pada ne bi one stradale. Kao i kada se kompletni idioti kolima priblize vise nego sto treba. Kod mene su ''ususkane'' u crash bar.

- Prekidac je takodje odlican, i on je preziveo svu vodu. Crna boja prekidaca posle tri godine bledi. Ali i dalje sve to izgleda prelepo.

- Nema nikakve veze sa akumulatorom. Akumulator je i dalje ziv. Posustaje (pre svega zbog alarma, hiss-a i nevozenja tokom zime) ali radi i dalje ako se motor pali i vozi barem svakih 3-4 dana. 

 

Na minus strani

- Nemaju strob funkciju (nepotrebno ali fancy kada otpozdravjlas).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Sta mislite o ovome? Pojavilo se kod nas u Barelu, oko 13000RSD. Lepo izgledaju.

 

Mene muci to sto se kace samo na jednoj strani. Srafe se tamo gde se srafi tegic na kormanu. Nema druge tacke oslonca (kao na primer SW Motech). 

 

I ne znam da li kada se oni montiraju, tegic moze da se vrati. 

 

WWW.ACERBIS.COM

HANDGUARDS ARGON HON CB500/NC75 is a product from the line PLASTICS HANDGUARDS motorcycle Acerbis part number 0024988. Read technical details, find out available colors and...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
Pre 1 sat, Savamalac je napisao:

Moje iskustvo je:

 

Na plus strani

- Svetle odlicno, i to dodatno svetlo mnogo znaci. Da ne kazem da je imati samo far u tunelu, nocu i slicno, opasno koliko lose osvetljava. Sa ovim maglenkama je skroz druga prica. 

- Prezivele su visesatne voznje pod teskim kisama.

- Vazno je kako ih podesis da osvetljavaju da bi dale najbolji efekat (pokrile ''rupu'' ispred motora koja je od fara). I naravno da ne smetaju drugima.

- Vazno je kako ih montiras da prilikom pada ne bi one stradale. Kao i kada se kompletni idioti kolima priblize vise nego sto treba. Kod mene su ''ususkane'' u crash bar.

- Prekidac je takodje odlican, i on je preziveo svu vodu. Crna boja prekidaca posle tri godine bledi. Ali i dalje sve to izgleda prelepo.

- Nema nikakve veze sa akumulatorom. Akumulator je i dalje ziv. Posustaje (pre svega zbog alarma, hiss-a i nevozenja tokom zime) ali radi i dalje ako se motor pali i vozi barem svakih 3-4 dana. 

 

Na minus strani

- Nemaju strob funkciju (nepotrebno ali fancy kada otpozdravjlas).

 

Baci neku sliku.. Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Realno to su neke cene stitnika, sa druge strane Ali koji ja imam se kaci na 2 strane (što nije presudno) i vrsi ok posao a kosta puno manje... Sto se tog komada plastike tice, nije nikakav fizicki stitnik, od vetra ce te sacuvati malo i ovi sa Alija a koštaju dosta manje. Sve to mu dodje po meni do oka posmatrača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Ja uzeo iste kao @Chika Jimi samo sto na njih ide jos jedan dodatak (kao na slici). I nista ja tu ne bi menjao. Preporuka.

Ha12335f5504b43efb99f06aa635ef597z.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Jeste, negde nude taj dodatak kao za hladnije dane! To je koliko sam ja gledao montažno-demontažno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
6 hours ago, Satelis said:

Rasturis levu stranu, bocnes osigurac u kućište osiguraca, bocnes rele.

Nakon bockanja probnom lampom proveris da li si dobio napajanje na belom dzeku koji ti se nalazi sa leve strane blizu glavnih masa.

Nakalemis instalaciju od maglenci na oem instalaciju i gotova stvar.

Dakle:

Za tebe običan radni dan

Za mene ( i slicne)  dzumbus i haos

Hvala na odgovoru.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
3 hours ago, Kadezi said:

Ja uzeo iste kao @Chika Jimi samo sto na njih ide jos jedan dodatak (kao na slici). I nista ja tu ne bi menjao. Preporuka.

Ha12335f5504b43efb99f06aa635ef597z.jpg

Imas li neku sliku da vidim kako su cucnili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
21 minutes ago, Kadezi said:

Nadam se da možeš na ovim slikama da vidiš2d0b7fc9179ee4f99eb06a84311a2069.jpg874afb45404a9537c73345302c213152.jpg

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Deluje super.

 

Naručiću ih...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Kolege, ne mogu na forumu da pronadjem podatke o originalnim dog bones-ima (koskicama za podesavanje visine motora) za Hondu NC750XD 2014. Mislim da se o tome ranije pisalo, ali ne mogu da pronadjem. Potrebne su mi originalne dimenzije koskica i dimenzije otvora za šrafove. Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Honda NC 700 XA

@Kursulla ja sam baš ove skoro sa Alia naručio. 27 dana trebalo da stigne. Oko 3.000,00 koštale sa dostavom. Kvalitet i boja plastike je baš dobra. Sa providnim delom deluje malo glomazno al u hladnijim danima mi to neće smetati. Al zato bez tog providnog dela je bruka. 

 

20230227_163319.jpg

20230227_172633.jpg

20230227_173243.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
On 3/10/2023 at 8:32 AM, Gorkis said:

Kolege, ne mogu na forumu da pronadjem podatke o originalnim dog bones-ima (koskicama za podesavanje visine motora) za Hondu NC750XD 2014. Mislim da se o tome ranije pisalo, ali ne mogu da pronadjem. Potrebne su mi originalne dimenzije koskica i dimenzije otvora za šrafove. Unapred hvala.

Probacu ja kasnije da nadjem moje originalne i da ti dam mere. Ako 2021 odgovara dimenzijama tvog motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1590 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Dosao je red da se i ja upisem kao novi 'hondas...' Nepunu godinu sam bez dva tocka,posle 'neuspeha' sa benelijem,zacrtao sam sebi sledeci motor da bude DCT. Knjiga je spala na dva slova,x adv ili NC. S obzirom da su cene polovnjaka nenormalne,pratim vec par meseci i cekao sam da iskrsne nesto ok ali po normalnoj ceni. Danas sam u okolini Minhena nasao jednog i na skromnih 0 (plus minus /jedan) dovezao ga kuci,nekih 280km. Smrzo se ko p...ali osmeh zadovoljstva je tu. Da predstavim 'svabicu..' 

NC 750 x DCT

2019.godina

14 000km 

Od prvog vlasnika

Puig crasch + stitnik lanca sa malim blatobranom

Produzetak prednjeg blatobrana

Povisen vizir (org. isto tu)

Centralni stender

Stitnici ruku i prednjih stapova

Givi kofer 40L 

Servis uradjen u septembru na 13200 km + stavljene Brigstone gume

Najbitnije za mene,imam A2 kategoriju reduciran je na 35kw i sve upisano u saobracajnu. 

Mane,na par mesta povrsinska rdja (planinska sredina sa dosta soli i vlage) ,videcemo kako to sanirati ako ne,docice novi delovi. I potrebno dobro pranje i cescenje. 

Prvi utisci sto se voznje tice, jako lako se vozi, deluje mi bas stabilno u krivinama (nekih 30km sam imao planinske puteve),nisam forsirao krivine ipak je jos zima. Snage ima iako je redukovan. DCT mi se svidja. Kocnice bas dobre. Toliko za sada od mene. :na_glavi:

 

20230311_183204.jpg

20230311_183139.jpg

  • Sviđa mi se 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
12 minutes ago, DaliborBP said:

Dosao je red da se i ja upisem kao novi 'hondas...' Nepunu godinu sam bez dva tocka,posle 'neuspeha' sa benelijem,zacrtao sam sebi sledeci motor da bude DCT. Knjiga je spala na dva slova,x adv ili NC. S obzirom da su cene polovnjaka nenormalne,pratim vec par meseci i cekao sam da iskrsne nesto ok ali po normalnoj ceni. Danas sam u okolini Minhena nasao jednog i na skromnih 0 (plus minus /jedan) dovezao ga kuci,nekih 280km. Smrzo se ko p...ali osmeh zadovoljstva je tu. Da predstavim 'svabicu..' 

NC 750 x DCT

2019.godina

14 000km 

Od prvog vlasnika

Puig crasch + stitnik lanca sa malim blatobranom

Produzetak prednjeg blatobrana

Povisen vizir (org. isto tu)

Centralni stender

Stitnici ruku i prednjih stapova

Givi kofer 40L 

Servis uradjen u septembru na 13200 km + stavljene Brigstone gume

Najbitnije za mene,imam A2 kategoriju reduciran je na 35kw i sve upisano u saobracajnu. 

Mane,na par mesta povrsinska rdja (planinska sredina sa dosta soli i vlage) ,videcemo kako to sanirati ako ne,docice novi delovi. I potrebno dobro pranje i cescenje. 

Prvi utisci sto se voznje tice, jako lako se vozi, deluje mi bas stabilno u krivinama (nekih 30km sam imao planinske puteve),nisam forsirao krivine ipak je jos zima. Snage ima iako je redukovan. DCT mi se svidja. Kocnice bas dobre. Toliko za sada od mene. :na_glavi:

 

20230311_183204.jpg

20230311_183139.jpg

Sa osmehom mnogo kilometara da predjes...

Sledeci put ako budeš dolazi do Muc, javi se...

 

Cini mi se da je bas nageta na ćopi. Gledajuci sliku, rekao bih da je ćopa malo popustila?

Promenio član Kursulla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
9 hours ago, DaliborBP said:

Dosao je red da se i ja upisem kao novi 'hondas...' Nepunu godinu sam bez dva tocka,posle 'neuspeha' sa benelijem,zacrtao sam sebi sledeci motor da bude DCT. Knjiga je spala na dva slova,x adv ili NC. S obzirom da su cene polovnjaka nenormalne,pratim vec par meseci i cekao sam da iskrsne nesto ok ali po normalnoj ceni. Danas sam u okolini Minhena nasao jednog i na skromnih 0 (plus minus /jedan) dovezao ga kuci,nekih 280km. Smrzo se ko p...ali osmeh zadovoljstva je tu. Da predstavim 'svabicu..' 

NC 750 x DCT

2019.godina

14 000km 

Od prvog vlasnika

Puig crasch + stitnik lanca sa malim blatobranom

Produzetak prednjeg blatobrana

Povisen vizir (org. isto tu)

Centralni stender

Stitnici ruku i prednjih stapova

Givi kofer 40L 

Servis uradjen u septembru na 13200 km + stavljene Brigstone gume

Najbitnije za mene,imam A2 kategoriju reduciran je na 35kw i sve upisano u saobracajnu. 

Mane,na par mesta povrsinska rdja (planinska sredina sa dosta soli i vlage) ,videcemo kako to sanirati ako ne,docice novi delovi. I potrebno dobro pranje i cescenje. 

Prvi utisci sto se voznje tice, jako lako se vozi, deluje mi bas stabilno u krivinama (nekih 30km sam imao planinske puteve),nisam forsirao krivine ipak je jos zima. Snage ima iako je redukovan. DCT mi se svidja. Kocnice bas dobre. Toliko za sada od mene. :na_glavi:

 

20230311_183204.jpg

20230311_183139.jpg

Cestitam na motociklu. Kakve su cijene polovnih motora u Njemackoj? Za koje novce se moze naci ovakav primjerak iz 2019.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1590 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre sat vremena, r_faruk je napisao:

Cestitam na motociklu. Kakve su cijene polovnih motora u Njemackoj? Za koje novce se moze naci ovakav primjerak iz 2019.?

Cene kao sto sam rekao gore su uzasne. 6300e pa navise... DCT opcije 2016 plus... Nista jeftiniji nisu ni stariji modeli. Ali ,zato se i prodaju po 4-5 meseci i upitno je dal se i prodaju. Ovo su neki moji favoriti bili pa cisto da imas u vidu cene.

Screenshot_20230310_125238_Kleinanzeigen.jpg

Screenshot_20230310_125220_Kleinanzeigen.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
1 hour ago, DaliborBP said:

Cene kao sto sam rekao gore su uzasne. 6300e pa navise... DCT opcije 2016 plus... Nista jeftiniji nisu ni stariji modeli. Ali ,zato se i prodaju po 4-5 meseci i upitno je dal se i prodaju. Ovo su neki moji favoriti bili pa cisto da imas u vidu cene.

Screenshot_20230310_125238_Kleinanzeigen.jpg

Screenshot_20230310_125220_Kleinanzeigen.jpg

Ja pre 2 godine, model 2021, star 7-8 meseci platio 7000e!!!

A gledaj sada ove ludacke cene...

 

Da ga prodam i zaradim :)

Hm...mozda neka Afrikica uleti ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
19 hours ago, DaliborBP said:

Dosao je red da se i ja upisem kao novi 'hondas...' Nepunu godinu sam bez dva tocka,posle 'neuspeha' sa benelijem,zacrtao sam sebi sledeci motor da bude DCT. Knjiga je spala na dva slova,x adv ili NC. S obzirom da su cene polovnjaka nenormalne,pratim vec par meseci i cekao sam da iskrsne nesto ok ali po normalnoj ceni. Danas sam u okolini Minhena nasao jednog i na skromnih 0 (plus minus /jedan) dovezao ga kuci,nekih 280km. Smrzo se ko p...ali osmeh zadovoljstva je tu. Da predstavim 'svabicu..' 

NC 750 x DCT

2019.godina

14 000km 

Od prvog vlasnika

Puig crasch + stitnik lanca sa malim blatobranom

Produzetak prednjeg blatobrana

Povisen vizir (org. isto tu)

Centralni stender

Stitnici ruku i prednjih stapova

Givi kofer 40L 

Servis uradjen u septembru na 13200 km + stavljene Brigstone gume

Najbitnije za mene,imam A2 kategoriju reduciran je na 35kw i sve upisano u saobracajnu. 

Mane,na par mesta povrsinska rdja (planinska sredina sa dosta soli i vlage) ,videcemo kako to sanirati ako ne,docice novi delovi. I potrebno dobro pranje i cescenje. 

Prvi utisci sto se voznje tice, jako lako se vozi, deluje mi bas stabilno u krivinama (nekih 30km sam imao planinske puteve),nisam forsirao krivine ipak je jos zima. Snage ima iako je redukovan. DCT mi se svidja. Kocnice bas dobre. Toliko za sada od mene. :na_glavi:

 

20230311_183204.jpg

20230311_183139.jpg

 

Od dodatne opreme (koliko vidim) ima i fuzastere na crashbarovima kao aftermarket niže fuzastere nego origigi.

 Taj je prvi gazda bio neki meraklija čini mi se.

Lijep motor tamno crvena skoro bordo neka je sa srecom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja