Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
13 hours ago, zoki_poki said:

Kad kazes manji, sta mislis, da li bi meni, 190cm visokom, bio mali ovaj motor? Mislim po gabaritima, ne bih da mi kolena budu zgrcena u voznji, ne volim taj osecaj, zato i trazim neki ovakav polu-enduro :)

Ja sam visok 192, duzina pantola je 36", u prevodu, krakat :).

Nisam imao nekih ozbiljnijih problema kada je udobnost u pitanju. Malo me zaboli vrat poslije 2h voznje. U prosjeku odmorim malo poslije 150km (nekada i ranije). Isao sam i na more, alpe... u dvoje, solo... jos uvijek nisam nasao manu. Kod mene je manuelni mjenjac, 2019 godiste, crna boja (jer je boja jako bitna :) )

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Probao - ljubav na prvo jahanje :D

Malo mi neobicno sto je automatik, ali ajde, navikne se covek brzo.

Ugovor potpisan!

Posto je ovo Nemacka (birokratski pakao), trebace mi nedelju-dve da sredim papire, tako da fotke i opis prve ozbiljne voznje ce malo da saceka, ali to je to - postao sam hondas, ko hoce nek cestita :D

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 357 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Bravo Zoki, odličan izbor!!!

Mnogi mogu da nađu NCu mane ali realno, moje mišljenje, motor koji ti daje i pruža sve što ti je potrebno za normalnu vožnju i uživanje. Ni u čemu nije najbolji ali zato sveukupno, best bay...

Mnogo lepih i bezbednih km ti želim i da te uvek vrati kući sa osmehom

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1635 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Cestitke Zoki. U sustini ,taj ugovor ti je i nebitan. Uzmi samo brif i sa njim sve zavrsavas. Gde si u De? 

 

Pozdrav iz Ludwisburga (10km od Stutgarta) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
4 minutes ago, DaliborBP said:

Cestitke Zoki. U sustini ,taj ugovor ti je i nebitan. Uzmi samo brif i sa njim sve zavrsavas. Gde si u De? 

 

Pozdrav iz Ludwisburga (10km od Stutgarta) 

Hvala. Ruhrgebiet, okolina Dortmunda.

Sve znam, vec sam kupovao auto, nego cekam da prodavac odradi TUV sledece nedelje, a prvi slobodan termin u verkersamtu za prijavu je tek za 2 nedelje, tako da moram da budem malo strpljiv.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1635 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Tako sam i ja morao cekati 15 dana. U doba korone bili termini dan za dan (kad zelis rezervisati). Kako su je ukinuli (koronu) ,sada moze i za mart da se zakaze. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1635 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Juce uspesno produzena 'registracija...' i to iz fotelje. Kako je olaksan sistem,nema tehnickog (ima ali jednom u dve godine i nije vezan za datum produzenja reg.) ,nema nalepnice,nema guzve. Samo dobar net, nakacis se na osiguranje i upises sta zelis. :kafa:

Za ovu godinu ostao sam 'delimicnom' kasku i 7000km je neki cilj. Bice i manje km,ali nek ih imam na raspolaganju. Visina osiguranja zavisi i od predjene kilometraze (jedna od stavki). :jee5:

 

Suma sumarum, do kraja marta bicu laksi za 104e. Honda je jos u zimskom snu minimum do aprila,novi akumulator je kupljen,ceka na formiranje. :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1635 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Dosta ljudi olako to shvata i kazu,niko to ne gleda. Ja npr. bas vodim racuna,i za motor i za auto. 

Ne bude problem ,dok ne dodje do s.... Onda osiguranje nece da pokrije stetu. Kazu da mala razlika nije problem. Nekog velikog iskustva nemam sa tim,niti sam dugo u Nemackoj,3.godine. Mozda @wragg moze da se ukljuci i kaze nesto vise... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Uvek moze da se poveca kilometraza, samo mora da se javi osiguranju na vreme i sve ok.

Ne bi trebalo da kilometraza utice mnogo na godisnju cenu alinkao ako prelazis vise, vece su sanse da se desi neko sranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1635 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Pa to i jeste sustina. Ako prelazis 20 000km vece su sanse za s... Ako prelazis 3000km,onda manje i platis. 

 

Ja sam za auto jednom doplatio 10 000km,200e me izaslo. Kazu ljudi,ma nisi trebao. Al ajde znaj,idem za Srb,djavo ne spava...Bolje biti miran. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 36 minuta, DaliborBP je napisao:

Pa to i jeste sustina. Ako prelazis 20 000km vece su sanse za s... Ako prelazis 3000km,onda manje i platis. 

 

Ja sam za auto jednom doplatio 10 000km,200e me izaslo. Kazu ljudi,ma nisi trebao. Al ajde znaj,idem za Srb,djavo ne spava...Bolje biti miran. 

Jako malo kolometara prelazis godisnje. I to sa sve dolaskom u Srb. Mali je grad u kome zivis ili radis od kuce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
Pre 2 sati, DaliborBP je napisao:

Dosta ljudi olako to shvata i kazu,niko to ne gleda. Ja npr. bas vodim racuna,i za motor i za auto. 

Ne bude problem ,dok ne dodje do s.... Onda osiguranje nece da pokrije stetu. Kazu da mala razlika nije problem. Nekog velikog iskustva nemam sa tim,niti sam dugo u Nemackoj,3.godine. Mozda @wragg moze da se ukljuci i kaze nesto vise... 

Mislim da je tolerancija 20% od navedene kilometraze, a vise od toga bi se po pravilu trebalo prijaviti. Mada, ja ne znam nikoga tko to radi, ali kao sto kazes, ako dodje do necega moze biti problema sa naplatom stete.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1635 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

@MaxiS grad je bas velik + Stutgart je na 12km. Do posla i nazad 5km. 

Problem je broj dana godisnjeg ,kojeg sam morao ispisati do kraja januara za tekucu godinu. Ove godine 2 svadbe,krstenje,potrosice se dosta dana na Srb. 

Na to da dodam da svaki slobodan vikend CERKA ce imati prioritet i  na sve to za nepunih mesec dana dolaze i dva ebike,za zenu i mene. Vikendom cemo se zajedno svo troje vozati. 

 

Suma sumarum,ako predjem 4000,bicu zadovoljan. :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Stigle tablice, gotovi papiri - ujutru idem da pokupim mašinu, i dovezem kuci. 

To ce biti lep test, stotinak km je udaljeno to mesto.

Pišem sutra popodne utiske 😎

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Prva vožnja gotova. Utisci su šareni, pa da krenemo:

- vreme je bilo vedro, ali prilicno vetrovito i zubato tako da nije bilo naivno nimalo. Oprema, koju sam izdasno platio, uspela je da se ni najmanje ne smrznem, tako da je jos jednom dokazano ono staro - ne treba stedeti na onome sto nosimo na sebi.

- motor je jak, ima vise nego dovoljno snage.

- relativno lako upravljiv, sad, dok se malo naviknem, i bice vise nego lako upravljiv :)

- Kocnice su odlicne - bas sam zadovoljan.

- polozaj voznje je okej, za kraca putovanja. Ja sam 192 visok, tako da sam gornja granica visine za ovu masinu.

- DCT: to je posebna prica. Treba vremena da se covek navikne. Ja nikada nisam vozio nikakvog dvotockasa sa automatskim menjacem, cak ni tomosa automatika - prvi motor, sa 13 godina, mi je bila Jawa 350. Jedno 50 puta mi je ruka posegla za kvacilom, a leva noga zaigrala 😁 Okej je sistem kad se covek navikne, ali trebace mi mnogo dana i kilometara da se naviknem. U sustini, lepo menja brzine, mozda bih ja malo drugacije pri usporavanju, ali okej. Kao sto rekoh, mora covek da se navikne. 

 

I to je to za prvi utisak.

Zakljucak: lepo cemo da se druzimo NC i ja 😎

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Za početak možeš da koristiš npr S2 mod, da bi menjao u višim obrtajima. Uvek možeš i da koriguješ ručno, na niže ili više.

Puno bezbednih kilometara!

Fuzastri na roll bar-u puno pomažu kad hoćeš da pružiš noge. Barem meni sa 196 🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Rurska oblast, Germany
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

E, al u Nemackoj je to ilegalno, ne sme da se ugradi, jbg 🤷‍♂️

Polako...nije ovo lose, ne planiram neke duge ture sa njim, u kurugu 300km. 

Da se razigram malo, 2-3 godine, pa cu uzeti nesto vece, npr. NT1100 😎

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1635 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Zoki_poki uvek mozes sa - tasterom spustiti u nizi stepen ili obratno,nema veze sto je u D modu. Mozes spustiti u nizu prilikom preticanja ili recimo iz krivine kad izlazis ako ti fali snage. 

 

Daj koju sliku. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

To je normala:

da se uvijek pomalo gledaju druge žene i motori.

U mojim spašenim se nadju BMW R1200R, F750GS, ponekad Tiger 800 a od ove godine i Guzzi Stelvio.

Pa kada promišljam prelazak, shvatim da još uvijek namanji zbroj kompromisa imam sa sadasnjim New Concept oktanskim drugom.

 

Promenio član Limeni67
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja