Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

I meni bitna stvar da u toku voznje mozes da podesavas sediste. Ako sam na autoputu povucem malo prednji deo na frunk i daje mi potporu da me blago gura u nazad u ispravan polozaj sedenja. 

Ako je aktivnija voznja ili van puta, gurnem malo u nazad i dobijem vise polozaj ka frunku. 

Sto kazes kad ti dosadi ili malo utrne u jednom polozaju, samo mrdnes 2cm i kao da si tek seo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD
1 hour ago, Nemanja NC750XD said:

Proba od par sati ne znaci nista jer moras da kupiš pa da nastelujes po svojoj meri ( guzi) a za to treba par dana i lntenzivne voznje.

Ako ti kažeš par dana intenzivne vožnje, to je onda više nego što sam prešao sa mojom ukupno :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre 21 sati, Mikec je napisao:

Kakva je situacija sto se tice sedista? Jel Srdjan i dalje najbolja opcija? Hocu da resim sad to dok mi je bajk konzerviran pa da na prolece bude prijatnije dupetu.

5f75b02bbac713e82fbfa67bfb973d60.jpg

Ovo mi je on slao primer, i verovatno bih se odlucio za identicno.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Kod mene je ovaj model, samo koliko se secam bez ovog znaka Honda na zadnjem delu. 

 

Udobnost top. Izgled top. Kvalitet vreme ce pokazati... Mislim da sam vec pisao, za mene 10 za suvozaca je izgleda moglo da bude udobnije. 

 

Jedina ''zamerka'' je da se za nijansu sporije oslobodi vode nego recimo sediste koje sam imao na Kymco Downtown... Nekako, posle pranja u perionici, ako sednem posle 5 minuta, dok se ocedi motor, budu mi mokre pantalone. Za 5 minuta voznje, suvo sediste. 

 

Kod koga god da radis, pazi na debljinu zadnjeg sedista, moze da napravi problem bravicama za otvaranje kada sipas gorivo. 

 

Nisam nikada imao original sediste pa ne znam kako se original sediste ponasa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6889 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pitanje je kakvu hidro izolaciju ima sedište. Od pojedinih majstora sam video da je uopšte i nemaju. Postoji i način na koji se radi štep i da li se koristi namenski materijal za moto sedišta ili nešto što samo liči. 

 

Ja nisam radio nikakve oznake niti bilo šta niti sam hteo onaj oblik noše. Inspiracija je bio Recaro.

 

 

IMG-20210729-115312.jpg


IMG-20210729-115324.jpg


IMG-20210729-115350.jpg


IMG-20210729-115429.jpg


 

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Gde god prodje igla i konac, tu će proći i voda.

Ako sedište ispod materijala nema hidro zastitu, sundjer upija i jajca će prva osetiti vrlo brzo.

 

tvoje sedište Aleksandre je tako odradjeno da se mali % vode mora zadržati 

to mesto je upravo sto pomenuh .... step 

IMG-20210623-114103.jpg

 

Nemaš brige jer brzo se osuši sto znaci da ispod imaš zaštitu.... ne se sikiraj.

 

tamo gde nema "gravure", gde nije prosla igla... može i ne mora imati zaštitu

5.jpg

 

Ovde se mogu videti radovi Srdjana, decka iz Zrenjanina, Ivica 

 

https://www.facebook.com/usluzno.sivenje.1

 

https://www.facebook.com/BobanMotoSedista/

 

https://www.facebook.com/low.land.319

 

https://www.facebook.com/STIVDESIGN.NIS

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zenica, Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Honda NC 750x DTC, Honda CB 650 f, Honda CB 500X
On 14.1.2022. at 14:20, Limeni67 je napisao:

Pogrešno kupljena: proširenje bočne nogare na aliexpresu iako sam pitao da li je za model 21 i dobio potvrdan odgovor.

Dakle za modele od 20 pa dalje unazad .

Poklanjam ako nekome treba i ako taj neko ima živaca i infrastrukture da to organizuje iz Mostara.

20220113_162545.thumb.jpg.f554a07db686047219100bbaf1d6043d.jpg

Preuzeto, hvala @ Limeni67 na poklonu.

Promenio član motoze
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Nema na čemu.

 

Nabavio sam dosta dodatne (pretežno zaštitne opreme) preko zime pa se nadam da neću više morati "poklanjati" (:

 

Nemam još rješenje za crash barove.

Ako mi se estetski sviđaju nema ih za model RH09 ili je obratno.

 

Trenutno razmišljam da kombinujem slidere i barove u nekom obliku.

Ne znam. Polako me hvata panika jer počinje februar i brzo ce sezona

Promenio član Limeni67

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Juče sam išao do Delte da vidim NT gde sam ujedno bacio pogled na novi NC, bese izložene sve boje.

 

Negativno...... kvalitet plastike, zvoni kao da je sisao sa kineske trake gde god da se kucne + zeznuli su crnu plastiku na poklopcu za kacigu, vratili na prvi model.... pisali smo koliko znaci za tank torbu.

 

Pozitivno..... lepši izgled, veći prostor za kacigu, integrisana USB utičnica, lepša inst. tabla samo šteta sto nije u koloru, lepši migavci, agregat neprimetno jaci, menjač tisi.

 

Sto se boje tice.... crvena u odnosu na starije modele rekao bi da ne stoji, odskaču mi bocne plastike, plava Ok, siva standardno dobra, bela najlepša al to je već stvar ukusa.

Povećanje cene prati razliku izmdju prethodnih modela sto i nije toliko strasno.

 

Zal ostaje sto nisu ubacili dupli disk, izmenili ružnu kutiju od zadnje viljuške, poboljšali udobnost sedišta i udenuli 25, 30 konjica.

 

pre 59 minuta, Limeni67 je napisao:

Ne znam. Polako me hvata panika jer počinje februar i brzo ce sezona

Kontaktiraj @seba011, moguće je da ima već napravljene zaštite za tvoj model, najbolja opcija.

S'proleca treba sa porodicom da obidjemo BiH, ako se ne snadjes do tad lako cu ti kolima poterati gvozdjuriju.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 352 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ima tema za NT, sve je lepo napisao...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
5 hours ago, Satelis said:

Juče sam išao do Delte da vidim NT gde sam ujedno bacio pogled na novi NC, bese izložene sve boje.

 

Negativno...... kvalitet plastike, zvoni kao da je sisao sa kineske trake gde god da se kucne + zeznuli su crnu plastiku na poklopcu za kacigu, vratili na prvi model.... pisali smo koliko znaci za tank torbu.

 

Pozitivno..... lepši izgled, veći prostor za kacigu, integrisana USB utičnica, lepša inst. tabla samo šteta sto nije u koloru, lepši migavci, agregat neprimetno jaci, menjač tisi.

 

Sto se boje tice.... crvena u odnosu na starije modele rekao bi da ne stoji, odskaču mi bocne plastike, plava Ok, siva standardno dobra, bela najlepša al to je već stvar ukusa.

Povećanje cene prati razliku izmdju prethodnih modela sto i nije toliko strasno.

 

Zal ostaje sto nisu ubacili dupli disk, izmenili ružnu kutiju od zadnje viljuške, poboljšali udobnost sedišta i udenuli 25, 30 konjica.

 

Kontaktiraj @seba011, moguće je da ima već napravljene zaštite za tvoj model, najbolja opcija.

S'proleca treba sa porodicom da obidjemo BiH, ako se ne snadjes do tad lako cu ti kolima poterati gvozdjuriju.

Mnogo hvala. Drugarski.

Ću da ispitam što bi ti kazao.

A što se tiče ovih prokleto neupotrebljivih uzduznih plastika napoklopcau tanka/podruma koje nizasto ne služe a trebalo bi da pomognu da se lijepo uglavi tank torba, za sada ipak postoji jedno jedino koliko toliko solidno rješenje

Tank bag with suction  cups / sucker ili

Tank torba na vakumske drzace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Limeni

Moze ali jedino iznutra da turis gvozdje ne bi li magnet držao torbu.

Ili da se skine gornji deo, zalepi iznutra metalna plocica tacno gde dodje kacenje i vrati nazad.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre 20 sati, Satelis je napisao:

Juče sam išao do Delte da vidim NT gde sam ujedno bacio pogled na novi NC, bese izložene sve boje.

 

Negativno...... kvalitet plastike, zvoni kao da je sisao sa kineske trake gde god da se kucne + zeznuli su crnu plastiku na poklopcu za kacigu, vratili na prvi model.... pisali smo koliko znaci za tank torbu.

 

Pozitivno..... lepši izgled, veći prostor za kacigu, integrisana USB utičnica, lepša inst. tabla samo šteta sto nije u koloru, lepši migavci, agregat neprimetno jaci, menjač tisi.

 

Sto se boje tice.... crvena u odnosu na starije modele rekao bi da ne stoji, odskaču mi bocne plastike, plava Ok, siva standardno dobra, bela najlepša al to je već stvar ukusa.

Povećanje cene prati razliku izmdju prethodnih modela sto i nije toliko strasno.

 

Zal ostaje sto nisu ubacili dupli disk, izmenili ružnu kutiju od zadnje viljuške, poboljšali udobnost sedišta i udenuli 25, 30 konjica.

 

Pokusavamo za gospodju da kupimo Cb500f, bili smo u salonu, ona se raspituje za sebe, a ja radi isto sto i Darko... potpisujem sve sto je napisao. Identicno razmisljam. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
On 30.1.2022. at 15:52, Satelis je napisao:

integrisana USB utičnica

Ali ne u standardnoj opremi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
On 1/31/2022 at 11:14 PM, Alekre said:

Čoveče, USB utičnica kao dodatna oprema... Koliko toga bi moglo da bude standardno na svim motociklima ali ne.

Stvar koja inace kosta par evra u maloprodaji, a fabriku na veliko...ne znam imaju li toliko sitno..

Kao sto je nekad upaljac u kolima bio normala, a danas ga izbacuju tako danas u nikad digitalnijem svetu prepunom gedzeta usb bi i te kako trebao biti osnovni deo opreme kao sto su migavci, sirena itd. Jedan u frunku drugi na kormanu ili negde ispod cajgera. Leba ne jede.

A ako ga ugradis, diler kaze gubis garanciju kao da si ugradio server neki ili trafo stanicu

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Japanci iako vrhunski proizvodjači imaju neka čudna rešenja, u najmanju ruku nelogična. Honda na putnim motorima nije ugradjivala pokazivač količine goriva ili rashladne tečnosti, nego ostavi samo lampicu...tako da me i ne čudi ovo za usb utičnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Tacno. Pokazivac temperature nema. Niđe veze

 

Ne bi me.cudilo da ukinu ventile na tockovima :) dobijes kineski ili japanski kubik vazduha i to ti je sto ti je

Promenio član Ferty_
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

https://m.mobile.de/motorrad-inserat/honda-nc750x-abs-inkl-großer-honda-zubehör-umbau-herborn/334504105.html?searchId=3d03baa3-8646-abb4-b358-0d74b0096269&type=ad

Evo jos jedne. Skoro nisam video ovako lep motor, ova oprema mu sjajno stoji. I mozda najbitnije, sve fabricki, nema skidanja za tehnicki i sl. Samo registruj i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, Milanezi je napisao:

...........Honda na putnim motorima nije ugradjivala pokazivač količine goriva.....

SW recimo ima pokazivač ali nema lampicu za rezervu pa ako se zaboravi sipati eto belaja.

 

Pre sat vremena, Milllan 83 je napisao:

Ova je top opremljena, doduse i cena je solidna.

Nista posebno nema, grejaci, crash bar, maglenci i koferi.... fali još dosta toga.

Gospodja sa donjeg linka mi bas bas ubava, bomba prava :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja