Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Slow rider, 911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Hvala. Ovo za žmigavce mislim da sam viđao na još nekim novijim ali je pitanje trenutka da se neko doseti da to ne može da prođe tehnički tako emoji6.png

Za ovaj model je trebala homologacija, zato što ima izmena u odnosu na 2016, tako da čim se to završi, na tehničkom mogu samo da te uvate :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9060 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 17 sati, Yanco je napisao:

Aj da vas pitam za mast. Ja inače sve podmazujem sa tovatnom, kao na slici ispod. Nadam se da je ona ok za lezajeve, osovine, itd...

 

6 masti razlicitih imam, probaj Fam za to sto ti treba odraditi.

 

Pre 1 sat, Ferty_ je napisao:

Konstantno svetle i na Africi. To je jako dobra stvar zbog lakseg uocavanja jer nase jedno svetlo se utopi u moru drugih pa ni ne ocekuje vozac odande da mu dolazi u susret motor ili od pozadi pa se odjednom srvori TU, pretice ga...

Da se pitam, kao sto je ABS zakonski onavezan za sve motore, i ovo da se uvede kao obavezna funkcija. Svi dvotockasi da konstantno svetle žućke pa da se zna ko ide.

Kad smo vec kod ovakvog tipa svetla ili obelezavanja napred, pored Afrike i Forca ima takvo osvetlenje, cak i neki model Kymco stroja..... ali paz sad ovo.

 

@Kadezi pre neki dan ugradio odlicne stitnike ruku sa Alia

IMG_20210519_141024.jpg

 

ima belo dnevno

IMG_20210519_140947.jpg

 

ima migavac nandzara boju

IMG_20210519_141040.jpg

 

posto SW-u napred signalizacija svetli komplet zuto/narandzasto 

IMG_20210519_141054.jpg

 

odluka pada da i led na stitnicima svetli narandza bojom, belo bas odskace

IMG_20210519_160428.jpg

 

Danas mi Vlada (kadezi) javlja sledece, citiram:

 

......Kad smo se vracali sinoc iz N. Sada u Bešku Sremskim Karlovcima me zaustavila murija. Pustili su me ali kazu ne sme da bude žuto svetlo napred, mora da bude belo i da ce negde da mi pisu kaznu za to.......

 

U ponedeljak prebacujem na belo, narandza ce se paliti sa migavcem.

Nisam siguran, mislim da panduri nisu u pravu jer koliko znam napred ne sme da svetli crveno, nazad belo svetlo.

Takodje SW za zapadno trziste koje je uredno registrovano i vozi se kod nas, napred pozicione sijalice u faru nisu providne vec staklo je narandzaste boje, tabla vrti u miljama.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

U zakonu stoji da osnovna svetla moraju biti bela, a maglenke mogu biti bele ili zute (citaj narandzaste..tamno zuta :) )

jeste to retkost i zato bode oci, ali panduri su se malo zeznuli. Jedino za sta mogu da cimaju je sto je naknadno nadpgradjeno sta god da je. 

 

Sta cemo sa vozilima, pogotovo starijim, gde su inace farovi kao fenjer zute tinjalice?

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Dobro izgledaju ti stitnici sa svetlancima, bilo bi lepo da koleza pusti link za to da vidimo koliko novaca je to zadovoljstvo... Hmmmm...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
Dobro izgledaju ti stitnici sa svetlancima, bilo bi lepo da koleza pusti link za to da vidimo koliko novaca je to zadovoljstvo... Hmmmm...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


WWW.EBAY.COM

Reduce Your Hands Or Fingers Fatigue. Protect Your Hands From Brush, Rocks, Mud And Cold wind. A Set Of Hand Guards And Fitting Kit. Material:PP Plastic And Aluminum Alloy. Color: Black color.
Nisam ih kupio preko Alija jer je shipping bio tada preskup. Zato sam ih naručio preko Ebay-a, ali su isto from China.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

€ 26,18 39%OFF | Motorcycle Handguards Pitbike Hand Protection Motocross For HONDA cbr 650r pcx zoomer grom msx125 cb500x cbr 600 f4i cbr 600 rr


@Kadezi fala lepo, mislim da su iste kao ove sto nadjoh na aliju al skuplje sa shipingom majku im...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@Chika Jimi manje više su to jedni te isti prodavci, samo što prodaju i na Aliju, Wish, Ebay. Gde god stignu. Kada sam ja naručivao shipping na Aliju je bio sumanuto skup pa sam tada naručivao stvari preko Ebay-a.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9060 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, Nemanja NC750XD je napisao:

Imam ih i ja, odlicni su, ja samo nisam povezivao svetla, sad kad pogledam ne znam ni sam zašto, super izgledaju.

Bas smo o tome pricali Vlada i ja, pomenuh kad smo kod tebe stvaili na NC.... tvoji stitnici i ovi kod Vlade su dosta drugaciji po kvalitetu.

Inace Vlada ima jos jedne stitnike, skroz crne, lepe koje nismo nikako mogli udenuti na SW.

Mogao bi da okaci koju sliku stitnika, mozda ce nekog zanimati.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
Bas smo o tome pricali Vlada i ja, pomenuh kad smo kod tebe stvaili na NC.... tvoji stitnici i ovi kod Vlade su dosta drugaciji po kvalitetu.
Inace Vlada ima jos jedne stitnike, skroz crne, lepe koje nismo nikako mogli udenuti na SW.
Mogao bi da okaci koju sliku stitnika, mozda ce nekog zanimati.
 
 

Nemam trenutno moje fotke štitnika, ali mogu da slikam sutra ako nekoga interesuje. Meni su se ove crne više svidjale ali, na moju žalost ne pašu na SW. Smeta vizir.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

@Kadezi a koliko novaca ova zajebancija?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
@Kadezi a koliko novaca ova zajebancija?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Ja sam ih platio 45 €. Za toliko bi ih i prodao.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa, je li se nekom dogodilo da pobrljavi časovnik. Bio mi je normalno namešten, a ovih par dana kako je padala kiša nisam vozio. Jutros lep dan, sednem da se provozam i u neko doba primetim na satu 22.05. Nisam dirao motor par dana, nisam skidao kleme, nije ni bilo razloga. Sve ostalo je OK. 

Baš čudna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Aku je proveren, a i nov je kao i motor. I datum je bio pomeren, ali iskreno se ne sećam ni da li sam to bio pre uopšte i namestio.

Nemam pojma, bio je motor kod Sebe kad je radio gornji deo bara, ali nema razloga da zbog toga skida kleme. Ma baš me briga, namestio sam sad i sve je OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Bio nov ili ne to ne garantuje nista. Ja sam u prvih godinu dana reklamirao aku. Original rabricki. I to ne jednom. Nekako se opasuljio i radio skoro do isteka garancije. Dok je trajala procedura ponovne kontrole i za*ebancije vozi jos malo probaj pa ovo pa ono, garancija je istekla kao i sva prava. 

Tako da mozda se nesto u momentu zablesavio, ali obrati paznju na njega. 

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 3 sati, Ferty_ je napisao:

Bio nov ili ne to ne garantuje nista. Ja sam u prvih godinu dana reklamirao aku. Original rabricki. I to ne jednom. Nekako se opasuljio i radio skoro do isteka garancije. Dok je trajala procedura ponovne kontrole i za*ebancije vozi jos malo probaj pa ovo pa ono, garancija je istekla kao i sva prava. 

Tako da mozda se nesto u momentu zablesavio, ali obrati paznju na njega. 

OK, hvala. Za sada je napon dobar i puni normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Hvala. Ovo za žmigavce mislim da sam viđao na još nekim novijim ali je pitanje trenutka da se neko doseti da to ne može da prođe tehnički tako

Ne može da prodje tehnički


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1747 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ne može da prodje tehnički


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naravno, sigurno ce neko novu Africu da vrati zbog toga što je neki teletabis naš prepisivao iz EU zakona ono što se njemu svidelo. A čim može Africa, može i bilo šta drugo..

Svaku Africu koju sam video, sve imaju migavce koji konstantno svetle, kao i Crossrunner 2015+...

Recimo...


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


00489a8ed48a6ea72d7477ccdaccb706.jpg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 3 sati, dojcha je napisao:


Ne može da prodje tehnički


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako misliš ne može da prodje? Motor koji je homologovan za Evropu ne može da prodje tehnički? Ne bih se složio, a nek neko proba za 2 godine da me vrati sa tehničkog zbog motora koji nema nikakve izmene, pogotovo ne na žmigavcima.

Tu druže ide prijava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Crossrunner 2015+...


N. Pazova?

Inače, od uvek se narandžasto uključuje da svetli samo kao pokazivač pravca. Nema veze sa EU, jedino ako u međuvremenu nisu zaista prepisali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 55 minuta, Yanco je napisao:

Kako misliš ne može da prodje? Motor koji je homologovan za Evropu ne može da prodje tehnički? Ne bih se složio, a nek neko proba za 2 godine da me vrati sa tehničkog zbog motora koji nema nikakve izmene, pogotovo ne na žmigavcima.

Tu druže ide prijava.

Homologovan za eu ali nije prilagodjen nasem trzistu, iz donjeg teksta proizilazi da je fabrika/prodavac lazirao potvrdu o saobraznosti ili ako je nije dirao ABS je prihvatio neispravnu.

Tako da treba prijava ali kome?  :)

 

IMG_20210523_212650.thumb.jpg.17e2f2d9f28dc90d0ed5d19920886a20.jpg

 

IMG_20210523_212844.thumb.jpg.354e0b1be3f0704d9fd5d6816ca81fc7.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja