Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1736 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900




N. Pazova?

Inače, od uvek se narandžasto uključuje da svetli samo kao pokazivač pravca. Nema veze sa EU, jedino ako u međuvremenu nisu zaista prepisali...
Jeste, N. Pazova, nema Deki, ništa ti ne promiče.. default_0a-smiley.gif


To sa migavcima da rade stalno , a po uključivanju da blinka jedna strana je odlična fora.

Na mom motoru imam na štitnicima led svetla, to treba uvesti pod obavezno.

Uveče je naročito upadljivo i sigurno dosta doprinosi blagovremenom uočavanju.b78a30940aaac4b03029276408e2eb44.jpg

@bdada - Čekaj, hoćeš da kažeš da je Honda Srbija (odnosno Delta) za Africu koju prodaju već par godina lažirala nešto ?
Malo mi nerealno.

Njima zapravo cela sad gama ne odgovara našim "savremenim " zakonima...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk



06e2be3c19b1d9d7110b5ac87dc34c5a.jpg2534b913d4fe0b04ec181b161d9e6e39.jpge6dc7b1eb6302342d21e3af5f9d0958e.jpg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 4 minuta, bdada je napisao:

Homologovan za eu ali nije prilagodjen nasem trzistu, iz donjeg teksta proizilazi da je fabrika/prodavac lazirao potvrdu o saobraznosti ili ako je nije dirao ABS je prihvatio neispravnu.

Tako da treba prijava ali kome?  :)

 

IMG_20210523_212650.thumb.jpg.17e2f2d9f28dc90d0ed5d19920886a20.jpg

 

IMG_20210523_212844.thumb.jpg.354e0b1be3f0704d9fd5d6816ca81fc7.jpg

U tom slučaju i BMW R1250GS 2021 neće proći tehnički, i njemu sijaju žmigavci stalno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4805 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Na tehnickom je z.o.b.s. pravilnik o podeli "sveto pismo" znaci dok se ne izmeni zute pozicije ne postoje a novo vozilo dobija potvrdu o saobraznosti sa zutim pozicionim svetlima, neko je zatajio.

Razmatra se dozvola za uvoz vozila iz USA i prvi uslov je promena svetlosne grupe a ovde imamo slicnu situaciju, bice da ce menjati pravilnik a dotle vakuum.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da prvo treba kazniti tehničke preglede, svakako kukaju već godinama

Jel ide novo vozilo na tehnički pre registracije?

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre 1 sat, Yanco je napisao:

Kako misliš ne može da prodje? Motor koji je homologovan za Evropu ne može da prodje tehnički? Ne bih se složio, a nek neko proba za 2 godine da me vrati sa tehničkog zbog motora koji nema nikakve izmene, pogotovo ne na žmigavcima.

Tu druže ide prijava.

Imao sam forcu pre nc-a. Ona je imala žmigavce koji svetle stalno, kao što ima i nov model. Problem je što se takav žmigavac ponaša kao pozicija. Pošto forca nije imala poziciju. E sad pozicija mora da bude bele boje, žmigavac mora da bude žute. Taj motor nije po našem zakonu. U zakonu takodje stoji da ako vozilo ne odgovara zakonu vlasnik mora da ga prepravi da bi odgovarao. Dok ne odeš na tehnički koji neće da te pusti zato što si prepravljao. Elem država nije smela Hondi da dozvoli uvoz vozila koji nisu po zakonu, ja to tako gledam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Tu je znači, propust!!! Ne idu svi na tehnički, znači ne važe ista pravila za sve i zato mogu da prodaju vozila koja ne prolaze tehnički

Ako budem kupovao novo, to će biti da ne bi išao na tehnički 2 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Meni su svake godine kukali za te žmigavce, ja bih rekao da ću da vidim sa Hondom, i tu bi se završavala priča, do sledeće registracije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4805 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Imali smo situaciju pre 2-3 god. kada je obustavljeno izdavanje uverenja uvezenih polovnjaka za sva vozila koja imaju zadnje svetlo za maglu na sredini vozila (pug 206 npr) zastoj je trajao neka 3 meseca dok nisu izmenili pravilnik jer nas zakon je priznavao udvojene ili jedno iskljucivo sa leve strane.

Tako da bi pre toga teh. bio u pravu da vas ne pusti iako je recimo novo vozilo u pitanju A isto tako mup bi bio u pravu da je sve tehnicke pozatvarao jer se radilo mimo propisa. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
Aku je proveren, a i nov je kao i motor. I datum je bio pomeren, ali iskreno se ne sećam ni da li sam to bio pre uopšte i namestio.
Nemam pojma, bio je motor kod Sebe kad je radio gornji deo bara, ali nema razloga da zbog toga skida kleme. Ma baš me briga, namestio sam sad i sve je OK.
Ako ti je moped bio kod Sebe prilicno sam siguran da ako je peckao neki var zbog ugla na mopedu, da otkacinje aku zbog elektronike, bar je to moj zakljucak posto je meni isto posle sebe bilo anulirano sve na tabli.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Zakljucak. 

Neka drzava Srbija posalje uputstvo Hondi pravo u Japan da po nasim uputama oni prave motore. Nema zezanja sa sijalicke.

Stavka 2 je kako to Delta moze da prodaje motore takvih karakteristika koje se kose sa nasim zakonima...jelte...? Sram ih bilo.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8965 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 16 sati, dragan_alumiroi je napisao:

NC ima jedan problem i jedno rešenje; zamena akumulatora. :jee:

Ok, Dare je previše podmazivao pa je oštetio elektromotor. :D

Juce se mlatio po PA, osluskivao menjac non stop.

 

danas pao drugi duzi test

viber-slika-2021-05-23-13-34-23.jpg

 

viber-slika-2021-05-23-22-49-28.jpg

 

Sve u svemu, od radova predjoh ne ispod 500km.... pu pu pu da ne ureknem, mali samo klikce :jee:

 

Ne znam sta je putem dijagnoze uradjeno u Delti, menjac se sad drugacije ponasa, bolje.

D mod nikad ne koristim. 

S1 sad od 3 brzine pa na dalje pre salta kad sam na ravnom i za nijansu ranije vrati u nizu, oseti se motorno kocenje.

Kod S2 moda tek vidim razliku, posebno kad hocu opeglati krivine....nema veze sa starim zbivanjem.

S3 gotovo da ne koristim.

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 9 sati, Chika Jimi je napisao:

Ako ti je moped bio kod Sebe prilicno sam siguran da ako je peckao neki var zbog ugla na mopedu, da otkacinje aku zbog elektronike, bar je to moj zakljucak posto je meni isto posle sebe bilo anulirano sve na tabli.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Hvala, misterija rešena. Nije mi to padalo na pamet. Jeste, rešavao je uglove, nema šablon za ovo, radio je po prvi put po mojoj želji.

Promenio član Justicije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Društvo, da se priključim diskusiji oko tehničkog. 

Jutros sam igrom slučaja išao na tehnički sa automobilom. I sad kako se čeka onih glupavih pola sata iako pregled završe za 5 min (kako je samo to idiotski propis prepisan od nekud), uđem u priču sa tehničarem tamo i pitam za motore, moraju li barovi dole, nosači kofera i sl. Kaže, moraju i sve se svodi na to da je promenjena težina vozila. Isto mi navodi i za kuke na autima npr.

Reko OK, ali da li to utiče na bezbednost vozila? Recimo kuka. U poslednjih sigurno 20 god svi automobili imaju fabričku pripremu za ugradnju kuke. I sad, kupiš atestiranu kuku npr Bosal sve sa serijskim brojem i ugradiš je odmah u toj firmi koja je registrovana kao servis , dakle DRŽAVA je registrovala u APRu i dala joj šifru delatnosti i sa svim tim papirima umesto u Policiju da se to zabeleži, moraš u AMSS i AZBS koji praktično ni ne pogledaju vozilo, a Agencija ga ni ne vidi, da pregledaju papire i to im se plati zajedno cca 10-12k din što je samo nepotreban namet na građane i upumpavanje para Agenciji i državi kroz admin takse. Majstor i dalje uporan, bilo muljaže pa država odlučila da je nadležan samo AMSS. Pa o tome se radi, ne možeš preventivno svakom građaninu otimati novac zato što je tamo neko muljao. zato postoji kontrola i drastično kažnjavanje takvih. Država mora verovati registrovanom privrednom subjektu, a ako ga uhvati u nelegalnim radnjama, drastična kazna. Pitao sam ga, jesi registrovan kao tehnički pregled, kaže jesam. OK, i šta misliš da ja sad nakon tebe moram u AMSS da oni potvrde da mi je urađeni tehnički validan i da im još za to i platim? Gleda bledo u mene.

Da se vratim na motore. OK, u pitanju je težina vozila. Reko, isti motor se na primer prodaje u BASIC opremi i teži npr 200 kg. A onda ga proizvođač opremi sa barovima, nosačem kofera i čak koferom i nazove ga ELLEGANCE npr i kaže, težak je 205 kg. I kako njegov bar i 5 kg ne utiču na bezbednost, a kad ga ja kupim od npr GIVIa koji ga je takođe atestirao u Evropi i podignem tu težinu za 5 kg, nisam bezbedan? Naravno, odgovora nema i zaključak je samo jedan, propise donose mastiljare koje nikad u životu nisu radili u "realnim životnim uslovima" i nemaju predstavu što su svakodnevni problemi. A to što posle nema kontrole i što koliko sutra sve vratimo nazad, nema veze, svi su pokriveni papirima.

 

Uporediću vam to sa razgovorom sa jednim policajcem motociklistom. Vidim, čovek u radnoj košulji kratkih rukava, nema jaknu. Pitam ga, pa kako vam dopuštaju da tako vozite, moguće povrede i ostalo, imaš li jaknu. Kaže imam, ali ne mogu da je oblačim po gradu i ovoj vrućini. Isto tako im neko nabavio, kaže super jakne, ali ako ideš na put i voziš u kontinuitetu. A ako si na suncu i voziš polako i stani kreni, toplotni udar. Kaže, nabavio neko ko nikad nije seo na motor i ne zna razliku zimsko letnje, važno mu da ima sve certifikate materijala da on bude pokriven za nabavku da je to vrhunski proizvod, a što nije za leto i kad poskidaš sve uloške, nije ga briga, ne nosi je on.

Tako vam je i za ovo, najvažnije je da se svi pokriju papirima i da državni službenici čuvaju svoje dupe i siguran državni posao, a to što nema dodira sa realnim životom, koga briga.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
On 22.5.2021. at 17:23, Satelis je napisao:

Takodje SW za zapadno trziste koje je uredno registrovano i vozi se kod nas, napred pozicione sijalice u faru nisu providne vec staklo je narandzaste boje, tabla vrti u miljama.

Pa moj je takav bio, napred svetleli, tinjali zapravo, migavci žuto kao pozicija. Niko me nije zaustavio ni jednom, niti me iko išta pitao. :stabre:

FCD486F8-604D-4406-850D-F223AE96CE52.thumb.jpeg.2c05146e9ca82bce7b12a3010a2c42f5.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
On 24.5.2021. at 9:50, Chika Jimi je napisao:

To je to onda! :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Seba mi je završio i montirao gornji deo bara danas. Dok sam čekao, razgledam neki Transalp što radi i vidim skinuto sedište. A sedište skinuo da dođe do aku i skine klemu. Nisam imao pojma da to radi. Dakle, misterija rešena.

Inače, to sad izgleda super, maglenke na svom mestu. Sad je samo potrebno fino podešavanje, a to će Dare kad bude i ostalo radio. Prezadovoljan sam.

20210525_120943.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Jel levo nov model?

Izgleda baš robusnije i veće...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 905 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ne izgleda veći, naprotiv, čak deluje manji. Kada sam ih uporedio, niži je i čini mi se uži

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750
9 minutes ago, Yanco said:

Ne izgleda veći, naprotiv, čak deluje manji. Kada sam ih uporedio, niži je i čini mi se uži

Koji je niži i uzi, novi ili stari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ako sam dobro razumeo, a nadam se da jesam novi je niži i uži...

Zato sam i pitao, na slici koji je nov, a koji je stari model?

Meni ovaj desno izgleda baš manji...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd, Bezanijska kosa
  • Motocikl: Honda NC750X

Malo je i do perspektive, novi je samo nizi sto se tice sedenja, ostale mere su tu negde. Moj je na slici sa opremom a novi je jos klot, pa i to utice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja