Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ne znam da podelim oglas sa PA pa cu ovako. Po meni ti je bolji ovaj. Dugo stoji na oglasima, mozda bi ga dao i za ispod 6500 . 5500 km, 2 godine star pa da ga polako pakujes kako tebi odgovara. Naravno ako je sve u redu sa motorom.

Screenshot_20210607-220216_Chrome.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


I ja tako rezonujem. Imam vere u ljude na neki nacin. Ako i ne bude tako, popravicu ga, prihvatiti minus od par stotina evra i produziti sa zivotom.
 


Odlično kupovina, ja mislim.

Prodaš akrapa za razliku ako bude problema. Bitno da je sve legalno i da je u osnovi zdravo, da nije frankenštajn. Koferi u kompletu su svojevremeno bili oko 700e, možda i više ako uopšte može da se nađe u dobrom stanju. Bitno da je to održavano jer nije mnogo prešao ali da se nije ni preteralo sa održavanjem tipa da je neko nestručan otvarao motor.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Baš cenim sve kritike i savete na forumu...

 

Gledam da u takvom stanju i opremi, a da je preko, ne mogu ispod 5500€ sa nađem ništa i nigde...a prijatelj koji uvozi automobile i motore kaže da ove godine se ništa ne uvozi zbog novih propisa. Koštalo bi me jezivo...

 

A da uzimam novo i to sam gledao. Ništa ispod 9000€ pa i da idem na rate a svedem na normalnu vremensku opciju od 36meseci kolika je gar.recimo...pa to izađe preko 250€ svaki mesec i sa kamatama na kraju platiš 9500€ hahaha

 

Radije ću da se izujem sad lepo odjednom pa zagrizem korman i nadam se najboljem. Odmah u servis na dijagnostiku...mada i ta dijagnostika na kompu ti ništa ne kaže dok se ne oglasi problem. 

 

 

Tako da se nadam skorijoj vožnji sa BJ čoporom \O/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Najprostije receno...ne kupujes opremu vec motor pa nemoj ni da te to vuce. 

Cena je definitivni previsoka. Da je noviji model pa hajde.

Nikakva kilometraza za njega, tek drugi servis uradjen, ali opet godine, stari model, radio je on pa jos ako je vozen u gradu..

Neko ce reci to su original koferi koji su inace papreni. Zapitaj se trebaju li ti? Za trecinu novaca uzmes Kappa ili Givi, plasticna kutija ovo i ono, a ti original dizu cenu.

I tako sa nekom preskupom opremom. Neko moje vidjenje.

Promenio član Ferty_
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Poklanjam.

Visak su mi odavno. 

Obe boce su otprilike na pola. 

Koriscene uglavnom za eliminaciju smrdibuba i slicnih gamadi.

 

IMG_20210607_234055.jpg

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
Pre 2 sati, Ferty_ je napisao:

Najprostije receno...ne kupujes opremu vec motor pa nemoj ni da te to vuce. 

Cena je definitivni previsoka. Da je noviji model pa hajde.

Nikakva kilometraza za njega, tek drugi servis uradjen, ali opet godine, stari model, radio je on pa jos ako je vozen u gradu..

Neko ce reci to su original koferi koji su inace papreni. Zapitaj se trebaju li ti? Za trecinu novaca uzmes Kappa ili Givi, plasticna kutija ovo i ono, a ti original dizu cenu.

I tako sa nekom preskupom opremom. Neko moje vidjenje.

Zaista iscrpna misao. 

Da nisam već za Himalayan-a 2017 uzimao platnene Kappe-a (bočne), zapitao bih se.

 

Jeste da ih se lako ratosiljaš ali se deformišu i meni bar (jedna rašila).

 

Ovi hardovi su uvek na ceni ako se održavaju a ovaj tip je to stvarno tako i čuvao. Osim ako nije kupio za 500-600€ jer su bez ogrebotine. 

 

Ostatak opreme kao da me pitao šta da uštine iz Honde. Magle sevaju, roll čuči go guchi pa mogu i taj demode 'ristajling' da podnesem ako ne stavim tank. Na barove mogu dva manja, i to možda samo jedan, na levu stranu (operativnu) i dohvat ruke.  ;)

A Jet služi ko bar kormana (zaista robustan, metalni štit).

 

Od tri ponuđena, dva vizira su više nego pristojna. Stock bulja, prodati. Samo na bar jedan (od dva) vizira da slider-e (šine) postavim i tiltujem po 5-7cm. Nije skupo.

 

Sic, da ne poverujete prija. Neam pojma, možda i zamenim.

 

Motech želim def. ali sam svestan da na štender ne ide, bar ne Hondin koji je kod mene. A predivan štender.

Moram nađem neki oriđiđi kod Alije -_-

 

Sa felni da poskidam te bele nalepnice i bacim samo po jedan reflektivni flaster. milina.

 

Najiskrenije, najviše mi smeta...boja ( ceo sendvič sive i mat sive ) al dobro...ko mi je kriv kad mi crna najveselija boja. 

Promenio član Max Dingospo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

@Max Dingospo Da iznesem i ja svoje mišljenje:

Verujem da je motor u dobrom stanju, vidi se i na slikama, ali cena je veoma jaka. Posle njega su izašla dva restajlinga. To što je DCT je bilo 1000e više kod novog, sada je ta razlika dosta manja kada je polovan. Iako ima finu opremu, ne bih se dvoumio nijednog trena da dodam 1500e i uzmem potpuno nov motor iz salona sa manuelnim menjačem. I taj nov motor sa ulaganjem u nosač i topcase je spreman za neku manju turu, a bočne kofere bih nakndano dokupio. I miran si jer znaš da je na njemu sve novo novo novo, ne ramišljaš o ležajevima, semerinzima, dihtunzima... i još imaš i garanciju.

Naravno, sve je stvar tvog izbora i tvojih mogućnosti, ali vidim da si jako blizu da možeš da se iskeširaš i za nov, što ti od srca želim :)

To je moja lična interpretacija, jer sam ja od onih ljudi što bi radije kupili nov  Pežo nego 15 godina star BMW sa opremom :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ferty pokloni meni da bacim direkt u kantu :jee: najezim se kad vidim sprej lanca.

 

Max Dingospo

Nekad davno, skrenuli mi momci paznju u fazonu "sta ce ti sve to, nepotrebno, opet nesto budzis, izmisljas dosadno ti i td", jbg dobijao pecke.

Danas je slika skroz drugacija, mecu se drugi viziri, grejaci, stitnici razni, koferi i ostala drangulija. Ja samo cutim i gledam kako polako sve jedan lici na vec vidjeno :)

 

Sto se tice price oko NC-a sa oglasa vs ganc novog iz salona.... velika je razlika novcano gledano, ovako stoje stvari iz mog ugla gledano.

 

Onaj ko razmislja u smeru da putuje, sigurno ce mu dobro doci crash bar, vislji vizir, udobnije sediste, koferi zarad komfora a i moze sacuvati bajk u slucaju "glupog" pada.

Ako jos ima suvozaca, ondak zadnji blatobran ne gine da istom ne bi bile mokre noge koliko zadnji tocak baca vodu + stitice amortizer.

 

Znaci, vise-manje NC-u sa oglasa samo fali zadnji blatobran a moze i prednji da doda da ne baca na hladnjak. Hocu reci za male pare kompletirao je maltene sve.

 

Ako kupi ganc novi koji kosta skoro 9.000e, dobije popust 500e pa da jedno 300e za regu da moze na drum.... opet izlazi blizu 9.000e. Ima ganc nov klot motor i to je super, ima svoju draz.

Kad krene da kocka po zelji i meri, 1.000e ode na dobar dan.

 

Kad se podvuce _______ u jednom slucaju vozice se za oko 6.500e dok ce u drugom slucaju biti blizu 10.000e. 

Za toliku razliku..... putovao bi samde tako :moto3: svaki mesec druga destinacija :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Da li je nesto skupo ili nije je relativna stvar, određuje je tržište, pogledajte koje su cene NC na mobile.de. Trenutno nigde nema jeftinijih nego kod nas.Darko skroz u pravu, sa NC za razliku para do meseca i nazad :sampion: A ako pare nisu problem i ako nema namere za izlazak sa asfalta, što da ne i novo :)

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

@Satelis nadao sam se da ces se javiti jer znam da ih obozavas :)

 

Stvarno sam koristio za unistavanje buba, probao da podmazujem sarke na vratima i slicno. Jednom nosio na put i nikad vise.

 

Ko nema autimatski podmazivac, slobodno neka se javi.

 

Licno preuzimanje u Bg-u.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Zbog cega se izbjegava sprej za lanac? 

Jel izbjegavate i sprej za ciscenje i sprej za podmazivanje? Cime cistite i cime podmazujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


si jer znaš da je na njemu sve novo novo novo, ne ramišljaš o ležajevima, semerinzima, dihtunzima... i još imaš i garanciju.


Taman posla kada bi razmišljao o ležajevima, semerinzima i dihtunzima

bde98ca4e27c5e4cdf14d49bbe5fd8df.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

U proseku radim 10 do 12h dnevno, vikendom par sati i svaki odlazak majstoru cak i na redovan servis mi je trosenje vremena koga nemam mnogo. Jos sa polovnim motorom da se usrecim pa da visim kod majstora pola sezone.... zbog toga moj glas ide ka novom motoru, naravno ko ga moze priustiti. Nije ni to 100% garancija da ce sve biti ok, ali je svakako veca nego kada se kupuje polovan. Kao sto napisah svako ima neku svoju matematiku...

Promenio član Milllan 83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 9 sati, Satelis je napisao:

Ferty pokloni meni da bacim direkt u kantu :jee: najezim se kad vidim sprej lanca.

 

Meni u Stojanovu rekose da se podmazivanje vrsi sa original Hondinim sprejom, novih motora koji su u garanciji? Sta koristiti onda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Čisti se kerozinom ili ti petrolej...

Podmazuje se auto uljem za menjače

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ciscenje:  Ja ga perem uljem, bukvalno okupam u ulju, malo fina cetkica malo krpica ili sundjer, kada skinem štroku osusim maximalno krpom pa ga nauljim tapkanjem sundjerom. 

 

Posle podmazivac radi svoj deo posla. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
Čisti se kerozinom ili ti petrolej...

Podmazuje se auto uljem za menjače

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Takodje, petrolej i cetkicu za zube, pa da se malo ugreje u mesto na centralni ili neki minut provozam, pa posle ulje za menjace i da odspava default_0a-smiley.gif
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 hours ago, Milllan 83 said:

Meni u Stojanovu rekose da se podmazivanje vrsi sa original Hondinim sprejom, novih motora koji su u garanciji? Sta koristiti onda?

Brate... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Hipotetičko pitanje, za koje pare bi mogao prodati moj NC 2020. prešao 6500 sa uloženih preko 1000 evra u njega. Od Sebinih gornjih i donjih barova do motehovih fuzastera. 

Tačno mu je godinu dana, danas registrovan do 9. juna 2022.

Promenio član Justicije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
4 hours ago, nafetS said:

zna li se šta za Yamahe? :D

Paaa samo sa Yamahinim uljem. Did na Yamahi prepoznaje kada koristis Hondino ulje. :P

Hondino je samo za Did na Hondi, drugacije ne radi, nece da se vrti lanac.. 

Breee kad krenu tako da svojataju. 

Lanac treba da bude podmazan i amin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 10 sati, Justicije je napisao:

Hipotetičko pitanje, za koje pare bi mogao prodati moj NC 2020. prešao 6500 sa uloženih preko 1000 evra u njega. Od Sebinih gornjih i donjih barova do motehovih fuzastera. 

Tačno mu je godinu dana, danas registrovan do 9. juna 2022.

Ja sam svoj prodao za 6500e, 2020god sa 9500km, od opreme sam ostavio samo crashbar, grejače ručica i produžetke blatobrana. Cenu nisam ja formirao jer nije ni bio u planu za prodaju, već mi je toliko ponudjeno, što je meni odgovoralo s obzirom koliko je plaćen i koliki popust dobijam kao loyalty kupac za drugi NC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 4 sati, Savamalac je napisao:

@Justicijepusti ta hipoteticka pitanja...

1. Zasto o tome razmisljas

2. Daj cenu pa da se cenjkamo 

Ponuđena mi je Africa 1000 DCT advantrure sports 2018. sa malom kilometražom. Iduće nedelje sedam sa čovekom pa da znam otprilike sa čime raspolažem i da li se upuštam u to. Nemam odluku, imam samo argumente "pro et contra", a o visini doplate ovisi gde će prevagnuti.

Tako, nemam cenu, nisam razmišljao.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja