Jump to content

Moto Zajednica

MARUSHIN kacige

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova

Svaka cast,da te lepo sluzi,ja kao bivsi vlasnik marushin kacige mogu reci da je kaciga skroz korektna,a uz sadasnji popust je best buy!!

 

Ja sam imao model 888,jedina zamerka mi je bila to sportsko kacenje iliti dupli prstenovi,skroz je ne prakticno za kreni-stani!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

 

 

Ja sam imao model 888,jedina zamerka mi je bila to sportsko kacenje iliti dupli prstenovi,skroz je ne prakticno za kreni-stani!!

 

 

Nebih nikada kupio sa "klik" kacenjem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

 

 

Ja sam imao model 888,jedina zamerka mi je bila to sportsko kacenje iliti dupli prstenovi,skroz je ne prakticno za kreni-stani!!

 

 

Nebih nikada kupio sa "klik" kacenjem :)

 

 

O ukusima ne vredi raspravljati,zar ne? ;)

 

100% je sigurnije to kacenje,ne zovu ga dzabe "sportsko" kacenje,al mene je malo zivciralo!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

U pravu si sto se tice ukusa...ali me cudi da nekoga nervira "trkacko kopcanje"...jednostavno ti udje posle nekog vremena u "krv" i ne primecujes kako se automatski stavlja...ja ga cak nekada "vezujem " i jednom rukom mahinalno...

Nepisem ovo da bih ispao strucnjak, vec hocu da kazem da ako nesto dovoljno dugo koristis (i cesto)...njegova upotreba predje u naviku i nevidim zasto bi se nervirao....

Mene recimo vise izludjuje kada u rukavicama nemogu da pogodim dugme za kopcanje tj. otkopcavanje "klik" kaciga...ali to je sigurno zato sto ih ne koristim...kada bih duze koristio sigurno bi preslo u rutinski potez....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: Naked

ako se nevaram trenutno je 30% popusta u Exportautu na Marushin

 

Jeste,zato sam 999nx  umesto 18100 platio 12700. Jedino što već kad sam kupovao,pre nešto više od mesec dana bio je slab izbor jednobojnih u L veličini,ovih sa grafikama mislim da je bilo 777 i 888 u L veličini.

 

A  sportsko kopčanje u početku  nervira ove koji su dosad koristili sa patentom (kao ja na primer) ali vremenom pređe u  rutinu i brzo se razpetlja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

za krace relacije do prodavnice i slichno gurnesh ispod krgne gurtnu da ne landara  ;D

 

kazem za popust poshto sam kupio vizir zlatni za moju belu shivan dragon , al chekam da dodju iridijum viziri , poshto imam i crnu shivan dragon ;)

 

za ove koji se dvoume oko kvaliteta , hmm jako udobna , laka zamena vizira , anti fog je beli i radi za razliku od AGV-a savrsheno, lepe a po meni je to najbitnije za kacigu , e sad malo je plica zato ima buke od kovitlaca vetra koja dolazi odozdo , a i vizir ne naleze 100% idealno na gumu , guma je opet bolja nego ona sundjer guma na AGV-u koja se posle dve sezone raspadne ... ali na vecoj brzini vetar zadihtuje vizir odlichno ... elem jedino shto je trip meni bilo u pochetku kad okrenem glavu i kad je vracam na vecim brzinama zazvizdi  ??? ;D ali koga briga kad sam skroz fancy paor kad je nosim  ;D ;D

 

e da dodam da beli shivan dragon je mat i za dva dana po gradu bude prljav tj bez sivkast , ali magichna krpa prsnesh Axel Sgraso malo i prebrishesh i za minut ko nova , kvalitetan print ne pere ga hemija ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Imala sam Maushin Ikusa 999:

 

999-IKUSA-Red-Gold.jpg

 

Izolacija od buke je sasvim ok, ima ventilaciju napred i 2 otvora gore, sve se podesava na 2 stepena otvorenosti (otvoreno do pola ili skroz koliko moze).

 

Kad sam imala sudar, preletela sam bajk i udarila kacigom u haubu automobila sa kojim sam se sudarila, i onda napravila salto u vazduhu i zavrsila na asfaltu. Glava netaknuta, luda kao i pre.  ;D

 

Na kacigi pukao drzac vizira i vizir odleteo nekoliko metara, kaciga iskrivljena (ne ulubljena, nego iskrivljena, prenela se sila udara sa jedne tacke na celu stranu kacige). Double D ring kopca je odradila posao za sve pare, sto se tice drzanja, jedino je bilo problem posle da mi otkopcaju.

 

Drzac vizira sam posle kupila nov, sve je zamenjeno, a kacigu sam poklonila kolegi sa posla da je koristi samo i iskljucivo za karting.

 

Eto, licno iskustvo, ne ponovilo se ni meni niti bilo kome, kaciga je stvarno odlicna.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Мønsтеr 620 i.e.

Kupio juče Marushin 888 RS Sumotor Yellow. Sa popustom od 30% cena je 14500. Ne zviždi. Lepo i prijanja.  Sinoć nije ni maglila.

Rezervni vizir je malo preko 1000 din. Mislim da je više nego dobra za tu cenu. Usput se zahvaljujem Njegovoj Klincezi na komentaru koji je dodatno uticao na moj izbor.

.

.

 

33xh56w.jpg

 

2j3pkrs.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

  Sinoć nije ni maglila.

 

 

 

Nebi ni trebala posto ima antifog vizir.....kada kupujes dodatni vizir gledaj da kupis skuplji, antifog.....ja sam uzeo jedan obican i kada je vlazno i hladno maglio je tako da sam ga izbacio....jedino se koriste kada  je idealno vreme....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Мønsтеr 620 i.e.

  Sinoć nije ni maglila.

 

 

 

Nebi ni trebala posto ima antifog vizir.....kada kupujes dodatni vizir gledaj da kupis skuplji, antifog.....ja sam uzeo jedan obican i kada je vlazno i hladno maglio je tako da sam ga izbacio....jedino se koriste kada  je idealno vreme....

 

Da. O tome nisam razmišljao kakav rezervni vizir kupujem. Srećom pa jeste antiscratch i antifog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

viziri su u zavisnosti od boje antifog , antiscrach itd ... nazalost zlatni nije antifog , a ni iridijum  dodushe iridijum i nije za loshe vreme jer je dosta taman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

dosta sam razmishjao o kupovini ovih kaciga, popust od 30% me je ponoo vratio u radnji ali me je i ubrzo razocarao posto nije bilo R1 carbon u S velicini >:(  kasnijim citanjem poslednjih komentara od njegove klinceze, lisinca, charuge etc... ubedio sam sebe da je ovo best buy u odnosu  $$$ - kvalitet..

 

u S velicini je ostala 999 crna mat (roze sarenu, nisam ni razmatrao) sto je bash ono sto sam zeleo mada sam uvek bio skeptican oko tog mat momenta... cena sa popustom oko 9000 + 1400 crni vizir... za sad deluje lagano, crni vizir je previse crn za uvece :D mada moram priznati da je poprilicno shishtala kad sam izaso na auto put :(

mozda sam se istripovao ali sutra cu da isprobam ponovo.. nista ne magli i nemam nikakvih zamerki :) jedino da se naviknem na vezivanje.. vezem ja lako al da skinem nikako :D

 

prilazem sliku:

 

picture1xh.png

 

za buduce kupce  ima jos jedna S roze sarena, crne endruo M, i ostalo jako slabo XL-XXL... fotogray vizir nemaju, kaze da su svi preostali antufog & antiscratch... imaju neki zuckasti, crne i providan, covek je jako fin i ljubazan odgovori je na svako moje dosadno pitanje pokazao mi sve sto me zanimalo i kaze nova roba januar - februar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Marushin mi je vrh stvaro, dizajn, sigurnost, sve. Razmisljao sam ozbiljno da kupim jednu i bio u Motormaniji u Velikoj Gorici  (HR) oni za generalni za HR.

Tamo u izlogu par kaciga i izmedju ostalog ona Marushin full carbon, ona fina, medjutim toliko prljava, prasnjava da mi se gadilo uzeti je u ruku. Tako se ja bar za sad ohladio od Marushina i zadovoljan sam sa Icon Domain Decay Silver :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Marushin mi je vrh stvaro, dizajn, sigurnost, sve. Razmisljao sam ozbiljno da kupim jednu i bio u Motormaniji u Velikoj Gorici  (HR) oni za generalni za HR.

Tamo u izlogu par kaciga i izmedju ostalog ona Marushin full carbon, ona fina, medjutim toliko prljava, prasnjava da mi se gadilo uzeti je u ruku. Tako se ja bar za sad ohladio od Marushina i zadovoljan sam sa Icon Domain Decay Silver :D

 

Tu sam ja isao 2007' po moju....medjutim otvorili su ogroman salon u centru grada (avenija Dubrovnik) i tu prodavnicu pored kuce vlasnika su zapostavili.....pretpostavka da je zato bila "naprasena".....

Meni se ta kaciga ...a te godine se mislim i pojavila (shivan dragon) toliko dopala da sam je narucio iz Nemacke i isporucili su je u Motomaniju posle tek nekoliko meseci (nije ih bilo), vec je bila i zima....pokusavao sam tada da je narucim iz Austrije ali uzalud.

U svakom slucaju ja sam i dalje zadovoljan.....polako dolazi vreme za kupovinu nove jel nevolim vise od 3 godine da koristim kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

dosta sam razmishjao o kupovini ovih kaciga, popust od 30% me je ponoo vratio u radnji ali me je i ubrzo razocarao posto nije bilo R1 carbon u S velicini >:(  kasnijim citanjem poslednjih komentara od njegove klinceze, lisinca, charuge etc... ubedio sam sebe da je ovo best buy u odnosu  $$$ - kvalitet..

 

u S velicini je ostala 999 crna mat (roze sarenu, nisam ni razmatrao) sto je bash ono sto sam zeleo mada sam uvek bio skeptican oko tog mat momenta... cena sa popustom oko 9000 + 1400 crni vizir... za sad deluje lagano, crni vizir je previse crn za uvece :D mada moram priznati da je poprilicno shishtala kad sam izaso na auto put :(

mozda sam se istripovao ali sutra cu da isprobam ponovo.. nista ne magli i nemam nikakvih zamerki :) jedino da se naviknem na vezivanje.. vezem ja lako al da skinem nikako :D

 

prilazem sliku:

 

picture1xh.png

 

za buduce kupce  ima jos jedna S roze sarena, crne endruo M, i ostalo jako slabo XL-XXL... fotogray vizir nemaju, kaze da su svi preostali antufog & antiscratch... imaju neki zuckasti, crne i providan, covek je jako fin i ljubazan odgovori je na svako moje dosadno pitanje pokazao mi sve sto me zanimalo i kaze nova roba januar - februar...

 

Ova tvoja nije 999 nego 888.

Juce uvece si bio u radnji taman kada sam ja zavrsio kupovinu.

Ja sam uzeo 999RS (skroz belu). Model koji ima samo 1100gr i od stonefibera je. Obican model 999 koji je isto fenomenalan ima 1300 gr i od fiberglasa je.

Kacigom sam odusevljen, laka je do bola. Druga stvar je sto je model 999 dublja kaciga a meni bas takva odgovara. 888 je isto super ali dosta plitka, za moj oblik glave (vilica mi viri). Slike kacim kasnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

ARES,

Koliko si platio svoj 999RS, ako nije tajna?

 

14.600 na popustu,medjutim cela je bela tj nema grafiku zbog toga je i ta cena. RS modela nije bilo u grafici. samo jednobojni 999rs.

 

Razlika u modelu 999RS i 999 je u tome sto 999RS ima 1100gr(materijal stonefiber) a 999 1350 (fiberglass.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

ARES,

Koliko si platio svoj 999RS, ako nije tajna?

14.600 na popustu,medjutim cela je bela tj nema grafiku zbog toga je i ta cena. RS modela nije bilo u grafici. samo jednobojni 999rs.

Razlika u modelu 999RS i 999 je u tome sto 999RS ima 1100gr(materijal stonefiber) a 999 1350 (fiberglass.)

Hvala za info, kopao sam malo po netu pa sam iskopao... Onaj RS sa grafikom, čista boles'!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja