Jump to content

Moto Zajednica

MARUSHIN kacige

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

 

da li se nedje moze naci ista ovakva kaciga ,posto vidim da je u louisu nema da li je ima u toj radnji u novom sadu

 

Ima u Louisu samo nx,koja tezi 1300g,meni juce stigla  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

http://www.louis.de/_30dc50005d2a772af30ae83fbfb8815bb7/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=837&list_total=9&anzeige=0&artnr_gr=504755

 

i recite mi ova bijela kaciga na ovom linku jeli iste boje kao ova sto sam naveo u prvom postu,mislim ova mi nesto vuce na sivo.

a razmisljam se izmedju ove i ove ikusa isto bijele samo sa sarama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

a na koju foru si uzeo kad su na respostenu,jel ti to sekula donio

http://www.louis.de/_30dc50005d2a772af30ae83fbfb8815bb7/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=837&list_total=9&anzeige=0&artnr_gr=504755

 

i recite mi ova bijela kaciga na ovom linku jeli iste boje kao ova sto sam naveo u prvom postu,mislim ova mi nesto vuce na sivo.

a razmisljam se izmedju ove i ove ikusa isto bijele samo sa sarama

 

Sekula mi je doneo,a imas i sivu i belu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

i proshle godine bio popust 30% kao i ove

roba dolazi u februaru kao i proshle godine , ko kupi do kraja januara kupio , od februara nove cene i za ono shto je ostalo i za novo shto stigne a stize sigurno poshto sam ja naruchio neke rezerne delove za moju staru kacigu , poshto hvala bogu moze da naruchish shta god ti treba od dugmica do vizira ;) full profi rade ljudi svoj posao i ja sam zadovoljan sa njima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

 

da li se nedje moze naci ista ovakva kaciga ,posto vidim da je u louisu nema da li je ima u toj radnji u novom sadu

 

Ima u Louisu samo nx,koja tezi 1300g,meni juce stigla  ;)

 

Ove bele mislim da nema u N.S a ni u Louisu. Model 999NX je isto odlican, tj kalup je isti samo je tezina nesto manja na RS modelu(bela).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nesto mi pade na pamet.....2007' god kada sam kupio u Hrvatskoj Marushin 888 Shivan Dragon i postavio ovde kao predlog za dobru kupovinu u odnosu cena-kvalitet.....mnogi su bili skepticni i omalovazavali ovu firmu....ne iz licnog iskustva (to je za mnogo stvari postalo normalno na ovom forumu) vec zbog neobavestenosti i cene.....

Eto proslo je toliko vremena u medjuvremenu se prodaju i kod nas i vidim da su ljudi zadovoljni sto mi je izuzetno drago....:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Danas testirao 999nx  prvi utisci...nista posebno,

najveca zamerka da deo na koji naleze uho,umesto da je

zatvoren,tj da prijanja na uvo cime bi se automatski smanjila

buka,na tom delu nema sudjer vec samo postava preko stiropora i ulazi

vetar i pravi sumove.

 

Interesuje mi iskustvo drugih sa identicnom kacigom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

ima sam model 777 i zamenio je posle 1 voznje.

sasvim dobro mi je prijanjala uz lice i usi i zastita od spoljasnje buke je bila vise nego sjajna,

ali vec pri 40 km/h se unutar kacige javljalo jako zvizdanje od strujanja vazduha koji je ulazio u kacigu ispod brade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

ima sam model 777 i zamenio je posle 1 voznje.

sasvim dobro mi je prijanjala uz lice i usi i zastita od spoljasnje buke je bila vise nego sjajna,

ali vec pri 40 km/h se unutar kacige javljalo jako zvizdanje od strujanja vazduha koji je ulazio u kacigu ispod brade

 

Ovo me bas cudi jer je kod modela 777 oblik takav da je upravo zakosen ka unutra tako da ne bi trebao vazduh da ulazi. Osim ako ne gledas u nebo  :).

Da ti nije mozda mala. Meni je npr model 888 u L velicini plitak, jedva da mi pokrije bradu, ali zato mi je L 999 odlicna.

Mozda ti model nije odgovarao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

probao sam da gledam u rezervoar dok vozim, ali opet je zvizdalo  :D

prvo sam mislio da su oni spojleri krivi spolja, pa mozda otvori za ventilaciju, ali nisu. nije zvizdala jedino kad bih stavio shaku ispod brade

 

nemam pojma, verovatno oblik nije odgovarao,

za velicinu sam prilicno siguran da je bila taman. steta, bilo mi je jako zao sto moram da je vratim.

nastavio sam da vozim sa starom AGV GP-1 koja mi je dosta komotnija u odnosu na Marusin 777 i nemam nikakvih problema sa zvizdanjem unutar kacige.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Uz taj model si trebao da dobijes i jedan dodatak koji se stavlja sa donje strane ispod brade zbog ulazenja vazduha...inace koliko ja znam sve kacige imaju tendenciju da ubacuju vazduh ispod brade......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

ulazi

vetar i pravi sumove.

 

Interesuje mi iskustvo drugih sa identicnom kacigom?

 

Mozda je probusena......

 

Gde probusena?  ???

 

probao sam da gledam u rezervoar dok vozim, ali opet je zvizdalo  :D

prvo sam mislio da su oni spojleri krivi spolja, pa mozda otvori za ventilaciju, ali nisu. nije zvizdala jedino kad bih stavio shaku ispod brade

 

nemam pojma, verovatno oblik nije odgovarao,

za velicinu sam prilicno siguran da je bila taman. steta, bilo mi je jako zao sto moram da je vratim.

nastavio sam da vozim sa starom AGV GP-1 koja mi je dosta komotnija u odnosu na Marusin 777 i nemam nikakvih problema sa zvizdanjem unutar kacige.

 

 

 

 

 

 

 

Nazalost,koliko sam zamrzeo moju agv k serije zbog nekih sitnica,

sad vidim da je imala ono sto ovde ne postoji.

Da nemaju dadatni sundjeri sto se naknadno kupuju i ugradjuju u kacigu,kao shoei npr?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Najbolje je da nadjes gde prave kacige po meri i po spec.zahtevima i onda ces verovatno biti zadovoljan....ovako ne samo ti nego i svi mi mozemo naci mane i Shoei i Arai i svim drugim kacigama.....

ali u odnosu cena=kvalitet tesko da ces naci bolji izbor.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Najbolje je da nadjes gde prave kacige po meri i po spec.zahtevima i onda ces verovatno biti zadovoljan....ovako ne samo ti nego i svi mi mozemo naci mane i Shoei i Arai i svim drugim kacigama.....

ali u odnosu cena=kvalitet tesko da ces naci bolji izbor.....

 

Tu si u pravu potpuno,nego koliko se secam na agv-u nije bilo tih sumova,i to samo oko usiju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

Uz taj model si trebao da dobijes i jedan dodatak koji se stavlja sa donje strane ispod brade zbog ulazenja vazduha...inace koliko ja znam sve kacige imaju tendenciju da ubacuju vazduh ispod brade......

 

 

mozda sam trebao da kupim portiklu i cepove za usi

 

 

Najbolje je da nadjes gde prave kacige po meri i po spec.zahtevima i onda ces verovatno biti zadovoljan....ovako ne samo ti nego i svi mi mozemo naci mane i Shoei i Arai i svim drugim kacigama.....

ali u odnosu cena=kvalitet tesko da ces naci bolji izbor.....

 

ovi problemi nemaju previse veze sa odnosom cena-kvalitet

interesuje me koliko bi ti terao sa kacigom koja ti pishti u uvo, ili nekom od koje bi navukao zapaljenje uha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Uz taj model si trebao da dobijes i jedan dodatak koji se stavlja sa donje strane ispod brade zbog ulazenja vazduha...inace koliko ja znam sve kacige imaju tendenciju da ubacuju vazduh ispod brade......

 

 

mozda sam trebao da kupim portiklu i cepove za usi

 

 

Najbolje je da nadjes gde prave kacige po meri i po spec.zahtevima i onda ces verovatno biti zadovoljan....ovako ne samo ti nego i svi mi mozemo naci mane i Shoei i Arai i svim drugim kacigama.....

ali u odnosu cena=kvalitet tesko da ces naci bolji izbor.....

 

ovi problemi nemaju previse veze sa odnosom cena-kvalitet

interesuje me koliko bi ti terao sa kacigom koja ti pishti u uvo, ili nekom od koje bi navukao zapaljenje uha...

 

Taj dodatak se ne dobija samo uz Marushin kacige kao prvo kao drugo i ja i sin imamo Marushin kacige 888 i 777 i nemamo takve probleme......

Kao trece pogledaj da nisi kupio kinesku kopiju a ako nije nista od navedenog onda poseti lekara mozda on nadje uzrok.....i kao zadnje niko nije pisao na nacin na koji ti to radis pa povedi ubuduce racuna o pristojnosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

charuga, kako hoces,

stariji si, i ja ako nista drugo to postujem.

vidim da bockas, a nisi spreman da prihvatis bockanje.

 

nego ostavimo se sada internet igrarija, nisam dobio taj dodatak za ispod brade, vec samo ''masku''.

nemam razloga da mislim da je kineska kopija.

kao sto sam rekao, verovatno oblik nije odgovarao

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Mozda smo svi malo naspanovani a meni se ucinilo da se zezas.....pogledaj dali ste vizir montirali kako treba ali pazljivo ....meni se jednom desilo posto ih cesto menjam da nije kako treba stavljen i eto ti promaje.....sad neznam dali moze da bude problem zbog oblika glave ako je neko imao takav problem mozde ce napisati nesto da podeli iskustva sa nama.....

To "zvizdi" me najvise buni jel to nije normalno....zato sam i pomislio da nije neka kopija kojih ima najvise u Francuskoj.....ako si je kupio kod nas (a u medjuvremenu) i nisi resio problem ...trazi da ti zamene jel ta kaciga koliko ja znam nema tih problema.....

Prvenstveno proveri vizir sa strane gde ulaze oni zubci za brzo menjanje....sve treba da nalegne tu idealno da se vizir nebi krivio i pustao vazduh.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

probao i proverio sve sto mi je palo na pamet

i sa rezervnim viziriom i opet isto.

 

skoro 100% sam siguran da problem nije nigde ''spolja'', zvizdalo je dok god ne bih rukom sprecio strujanje vazduha ispod brade.

vizir je savrseno dihtovao i znacajno smanjivao spoljasnju buku.

mozda je problem zbog strujanja vazduha preko kaiseva za vezivanje

sad kje gotovo, kaciga je kupljena kod nas i dobio sam pare nazad - bez ikakvih pitanja i problema, vrlo pohvalno za prodavca

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

probao i proverio sve sto mi je palo na pamet

i sa rezervnim viziriom i opet isto.

 

skoro 100% sam siguran da problem nije nigde ''spolja'', zvizdalo je dok god ne bih rukom sprecio strujanje vazduha ispod brade.

vizir je savrseno dihtovao i znacajno smanjivao spoljasnju buku.

mozda je problem zbog strujanja vazduha preko kaiseva za vezivanje

sad kje gotovo, kaciga je kupljena kod nas i dobio sam pare nazad - bez ikakvih pitanja i problema, vrlo pohvalno za prodavca

 

i moja uvlaci vetar odozdo,to je mana vecine kaciga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja