Jump to content

Moto Zajednica

Skup motociklista 03.08.2015 !?

Recommended Posts

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

 

 

ja znam jedno,platih 30000 registraciju,vozim ga svaki 5-ti dan,duze voznje su retke,i jednostavno cu da budem prinudjen da prodam ovo sranje.Ili je kisa pa ne vozis,ili prevelika vrucina,il nemas para...a nameti dzinovski.Stekao sam utisak da smo kaznjeni jer se luksuziramo na motociklima jbt.Pa sad menjaj prvu pomoc,pa ovo pa ono...CE BATALIM SRANJE I MIRNA GLAVA.Mi smo bre debili,majke mi.30000-za sta bre u pizdu materinu.

Cef nema cenu, rodjo. Od pre mesec dana imam I treci motor u toru. Svi rodjaci I komsije su ubedjeni da sam se rastavio sa zdravom pameti.

 

Rodjo moj dobri,nekako se stalno masi sustina.Sve se vrti oko ako imas-vozi,ako nemas -nemoj.Pa ja prvi ne bih trebao da se bunim.Ali ne mogu vise nikome nista da objasnjavam.Ja sam za protest,i pridruzicu se ako do njega dodje.Po meni neki predlozi:

-Uvesti kvartalnu registraciju-korigovanje cene poreza.

-Poostriti kaznenu politiku vezanu za alkohol,NEPRUZANJE POMOCI-BEZANJE(oduzimanje vozila)

-Dozvoliti voznju zutom trakom.

-Obeleziti  prostor za motocikle(u duzini jednog vozila)da bismo nesmetqano stali ispred kolone na semaforima

-Obrazovanje vozaca,da svojom voznjom formiraju mesto za prolaz motocikala.

 

Podrzavam I pratim te na istom protestu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

 Ako već imaju dve poente ( uzgred rečeno, odlično napisano )  zašto  je neozbiljno kritikovati sistem poreza na luksuz ? 

Plaćati porez po ovom sistemu je veliki apsurd.  Izvrdavanje plaćana takođe i neoporezivanje nekih takođe je apsurd  !  

 

Smatram da sam običan , porodičan čovek sa prihodima po zvaničnoj statistici, ispod ispod proseka  i mnoge stvari su mi luksuz. 

Puno je statusnih simbola koji nisu oporezovani . Kao što je Pablo napisao LCD koji je skuplji nego neki motor ...  mobilni za koji se spava u redu  ispred prodavnice , silikoni  preko 5   ;)  ,  vožnja pojedinca  u automobilu sa 5 sedišta ( pa još ako je kabriolet ) , skuter za vodu , letovanja u inostranstvu ,  letovanje uopšte ...  privatna umetnička zbirka , ulaganja u fudbal , kockanje ,  bavljenje politikom , pevanje na estradi ... nepravde koliko hoćeš. 

U redu platiću porez na prihod , posedovanje , upotrebu , luksuz ali bar hoću da u tome budem jednak sa ostalim kategorijama .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Inspekcija kaznila knjižaru kod mene u kraju sa nekom apsurdnom cifrom zbog bagatele, ali meni ipak žao ovih običnih smrtnika koji nemaju da vrate 100 miliona evra poreza. 

 

Ima se, ali ne za sve.

 

 

455943_0301_lb.jpg?ver=1396988332.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

 Bio sam na nekom sugavom sastanku tri-cetiri dana pre skupa, sastanak je bio u vezi nasih predloga za poboljsanje bezbednosti u saobracaju. Koliko sam ja shvatio njihov najveci problem je kako da potrose pare koje se slivaju u agenciju a oni nemaju resenja kako da ih utrose (a da ih ne uhvate), pa kao traze neka resenja od nas motociklista. Sustina je politicka promocija i nista vise. To su ljudi koji nikada nisu vozili motor i koje uopste ne zanimaju problemi motociklista. Dok smo bili na sastanku lik iz agencije koji je sedeo do mene je sve vreme sibao po face-u preko svog telefona tako da mi je to bilo dovoljno da vidim koliko su zabrinuti za nas. Takodje niko od njih trojice koliko ih je bilo nije se setio da zapise bilo sta u vezi predloga za resavanje nekih problema koji se ticu nas motociklista a predloga resenja je bilo dosta. Toliko o nasoj agenciji za bezbednost saobracaja.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ok... ajde da dodam neke stvari na one od ranije:

  • podizanje svesti vezano za motoriste kao učesnike u saobraćaju ( pojačana kontrola korišćenja migavaca i mobilnih telefona bez handsfree uređaja) - jedna od stvari koje nas glave koštaju su ta polukružna ili skretnja bez ikakve najave
  • da se uradi ponovo pokretanje akcije Beograd bez rupa ali na nivou države - http://beogradput.rs/bbr (gde bi svi učesnici, a ja ovoga puta mislim na nas mogli da prijaljuju opasna oštećenja na putu koja mogu da dovedu do neželjenih situacija - nikako da slikam ali silaskom iz Požeške ka Hipodromu u desnoj traci postoji kao ležeći pandur ali je ustvari kao da stub izbija asfalt na gore (kontra od rupe, ko bubuljica veličine lubenice od 10kg), da nisam bio na enduro motoru bilo bi mi veoma veselo...
  • ako se traži filtering neka se traži i dva-tri metra prostora pred semaforima za skutere i motore - siguran sam da postoji neka studija na zapadu  koja dokazuje korisnost takvog rešenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sličnu akciju 2.5.2015 u Zagrebu podržalo 3600 bajkera iz cele Hrvatske. Blokirali grad 4 sata. Tako svake godine. "Bikeri na cesti". I onda naravno da ih čuju i vide.

 

O tome pricam sve vreme,ako se ne pojavimo na pravom mestu u velikom broju bice "izvinite nismo vas videli"!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

...samo se prica....ajmo da se okupimo više.....i da istrajemo po cenu ne pomeranja sa "tog mesta" dok se nešto ne izmeni,u našu korist........primer:blokiramo i damo ultimatum rešavanja za par dana,ako se ne uradi  onda bez pogovora opet blok....ima li nas ili nema,il da se vratimo na postove...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja