Jump to content

Moto Zajednica

Skup motociklista 03.08.2015 !?

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ne nego ćemo da ćutimo i pišemo gnevne komentare.

I mali pomak je korak napred.

Odavno nisam cuo bolji i sazetiji opis situacije. Zao mi je sto nisam ja ovo napisao. 

Veljko - ALAL VERA, MAJSTORE !!! + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Molim vas, vratite se na temu i nemojte odlaziti u drugu krajnost. Ovo nije mesto za političke kvalifikacije i poimenično pljuvanje političara :)

Verovatno je moj post u pitanju posto vidim da je obrisan.Evo necu poimence da ih pljujem nego se s. na sve politicare.

 

Zika i Nemus su pogodili srz i necemo na reziran protest kako im ne bi dali legitimitet i sansu za slikanje.

 

Ova dva zahteva su vise nego komicni a vreme i datum nazovi protesta je samo pokazatelj ozbiljnosti i vlasti i tih koji pokusavaju da organizuju ovakvu prevaru !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2836 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Srbija je raj za motorist nemate pojma šta vas čeka. Spominjete zapad samo kroz pare I ništa više. Pa u CH vam "štroje" motore na 50kw, u D vam je limit na starost guma, u F voziš sa fluo prlukom a u GB gde sam bio 10 god.i da ne govorim .Tamo te snima skrivenom kamerom, ukazuje  ti 20 min moralno politički gde si pogrešio, natera te da odgledaš ceo video snimak da bi ti ukazao na proput I na kraju simbolično te rebne u zavistnosti od toga koliko si bio pre dobar sa 300 funti. 95% dršina koje se ovde voze ne bi prošle tvz.MOT. Homologacija auspuha DB ograničenja.......a ne odes kod čoveka da ti napravi "slip0n" u šupi od prohroma. Hvalimo se sa ksenonima od 20€ sa buvljaka. O čemo vi pričate, pokrite se ušima I čutite uvek može da bude gore. A I uostalom srpska moto zajednica se nikad nije mogla sa se oko nečeg složi pa neče ni oko ovoga tako da ne laprdate mnogo nego da vidim šta 'oče ljudi da kažu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pošto već dugo vremena slušam i primećujem kako pojedinci gledaju samo sopstvene sebične interese, neću više ovde komentarisati. Ovi što voze motore cele godine, njih je briga za skraćivanje perioda registracije. Žutu traku imaju samo Beograđani, tako da ostale motocikliste u većini slučajeva nije briga za to. Neki čak imaju razrađenu teoriju da bi skraćivanje registracije dovelo do poskupljenja celogodišnje registracije  :staa2:  Potpuno zaslužujemo sve što nam se dešava.

 

Evo kako to radi narod koji možda nije vredan, možda je lenj, ali je definitivno SOLIDARAN. A ta reč je odavno nestala iz srpskog rečnika!

Prijatelju, pošto sam uočio da si u svom komentaru iskoristio neke navode, mišljenja i zaključke koje sam ja prethodno izneo, moram da primetim da imaš veoma "specifičan" (da ne upotrebim grublju reč) pogled na solidarnost.

Ti se zalažeš da samo jedna grupacija (kojoj verovatno pripadaš), dobije neku olakšicu (dvadesetak posto manje dažbine), a za sebičnost i nesolidarnost optužuješ nekog ko se zalaže da se na argumentovan (matematički dokaziv način) zalaže da se zahteva ispravka potpuno nelogičnog i nepravilnog načina obračunavanja dažbina prilikom registracije motora, a kojim bi SVI motociklisti ostvarili bitnu uštedu (bar pedesetak procenata).

Na kraju prosto pitanje za tebe: Da li je nesolidaran i sebičan onaj koji se zalaže za reševanje problema (smanjenje dažbina za sve motocikliste), ili je sebičan onaj koji se zalaže za "rešavanje" problema na taj način što će samo jednoj grupi (u kojoj verovatno i sam spada) da omogući neku pogodnost.

Što se mene tiče, siguran sam da iza svega ovoga stoji Država (pričam iz iskustva) i cilj je da nam se uz malo "popuštanje" onemogući bilo kakav realan zahtev u dužem periodu po sistemu "šta 'oćete još, jel ste onompad dobili šta ste tražili"?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ja imam posla u Heineken pivari I svakako necu doci.

Misljenje delim sa Zikom: Bolje bi bilo da barem izjednace registraciju sa putnicnim vozilima. kilowatt za kilowatt, kilogram za kilogram.

To bi podrzao I izostao sa posla. Ovako moram da odgusim nesto u pivari, sezona je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ja cu doci......iskreno, nemamo sta da izgubimo......mozemo samo da dobijemo......a ako nas politicari samo iskoriste, to nece biti ni prvi ni poslednji put.....

 

sutra ce neki moji pacijenti da se raduju, a neki , koje boli ce me psovati.....bice interesantan dan..... :jee:  :jee:  :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

@zika56

 

Naravno da bi bilo bolje proširiti listu zahteva, ali cena registracije je problem i za automobile (preko 2000cc) a ne samo za motore. Ovde se brkaju neke stvari. A to je da treba postići nešto što je trenutno izvodljivo. A ove stavke koje su pomenute da će biti predmet protesta jesu izvodljive.

 

Sa druge strane, ne vidim šta ćeš ti i svi drugi koji se ne pojave na protestu dobiti? Inat? Revolt? Ok, ali od toga se ne živi. Ovde se bira da li će motociklisti dobiti neke olaksice ili nikakve. Ja biram ovo prvo. I ne radi se tu o meni. Ko god vozi motor po Bg zna da se gotovo nekažnjeno može voziti žutom trakom. Radi se o tome da se konačno Srbi oko nečeega slože i da to isteraju do kraja. A ne postaviti nerealne ciljeve pa na kraju ništa ne ostvariti.

 

Sto se mene tiče, možeš i ti organizovati protestni skup sa tvojim predlozima i zantevima, i tebe ću takodje podržati. Svaki pametan predlog ima moju podšku.

 

Neko me je pitao da li radim. Da i to vrlo zahtevan posao. Ukoliko budem mogao da izadjem, doći ću. Sa ovolikom nezaposlenošću u Srbiji, odaziv ne bi trebalo da bude problem :)

 

 

:mobilizator:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
Evo da ne preraste u mlacenje prazne slame izlozicu jedan predlog.

Obzirom da BJB broji preko 30000 clanova valjalo bi otvoriti temu-glasanje sa predlozima koji bi isli vecini u prilog,isti koji odnesu naj vise glasova (uz konkretna obrazlozenja) prerastu u nase zahteve od kojih ne bi odstupali.

Kada napravimo listu sa zahtevima prelazi se na sledeci korak a to je organizovanje protesta,recimo sada bi veliki efekat ostavilo da se organizovano izadje na auto-put i na vecim naplatnim rampama placamo u kovanicama,em bi bilo izvodljivo vikendom obzirom da su vece guzve em ne bi ljudi iz unutrasnjosti morali da voze do Beograda.

A ko ce da organizuje protest, posto BJB ocigledno nema takvih namera?

 

Poslato sa mobilnog

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

 

Moje misljenje je da je ovo veliki pokusaj manipulacije i zelja za jos malo slikanja,sto im prelazi u naviku.

NE IDEM!

+1

 

Na kraju vrlo bitna pitanja: Ko uopšte organizuje ovaj skup i poziva bajkere da učestvuju na njemu, ko je, kad i na osnovu čega doneo odluku da se upravo ovakvi zahtevi uruče državnim organima i na osnovu čega neko sebi daje za pravo da istupa kao predstavnik cele jedne populacije (motociklista)?!

Ovo je ocigledno vezano samo za Beograd... Zute trake i realno veci procenat onih kojice voziti van tih 8meseci nije u Bg...

 

Pink i ubijanje naroda u pojam zadnjih decenija očigledno donosi rezultat.

Gospodo ako je vama najveći problem žuta traka i mesečna registracija onda zaista imamo problem.

U državi gde registracija raspalog motora sa prosečnom kubikažom košta kao plata za mesec dana rada,kada većina mora da odvaja od usta da bi za vikend provozala motor, kada je problem da se plati 500 din. za ulaz na moto skup, ako živite u državi gde obavezno osiguranje guli kožu sa ledja a isto tako svoja prava morate da tražite na sudu koji će ubicu i divljaka pre da oslobodi ili osudi na bezobrazno malu kaznu...Ako još uvek imate problem sa žutom trakom onda vam želim sve najbolje u druženju sa ljudima koji su napravili državu gde se većina zadovoljava sa mrvicama.

 

Inače ovo je definicija Bota: https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%91%D0%BE%D1%82

 

Mene ne računajte na kvazi demontracijama i lizanju dupeta!

 

Poseban pozdrav ubačenim elementima iz BIA!

Bravo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Lokonski govor je kratak, jezgrovit i veoma efektan. Potiče od spartanskih ratnika kojima su majke govorile da se vrate sa štitom ili na njemu :)

 

Mada ja ne kapiram tu vrstu integriteta. Mislio sam da ta reč ima drugačije značenje, moraću da proverim u rečniku...

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Da ne zbunjujemo drugare:

 

Lakonija je bila regija na Peloponezu, u drevnoj Grčkoj gdje su živjeli Spartanci.

Kada se Filip II. Makedonski sa svojom vojskom približavao Sparti, dao je (prema legendi) prenijeti im sljedeću prijetnju:

"Ako pobijedim u ovom ratu, gorjet će vaše kuće, gradovi će vam biti u plamenu, vaše žene će biti udovice i zauvijek ćete biti roblje."

Spartanci, koji su bili škrti na riječima, odgovorili su samo jednom riječju: "Ako".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Kalkulator ragistracije izračunao da je registracija za moj motor (BMW R1100GS iz 1977. god) 22.930 din.

 

 

Ser Zile, nesto ti bajat taj BMW  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

31 Jula ( u petak ) se objavi da će biti skup u ponedeljak 3 Avgusta, pa se ti organizuj ! Tu nešto nije u redu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Pa neće valjda ministri da rade vikendom, logičnije je radnim danom :)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Sad gledam nesto po netu, mislim da to nike organizovao nikakav mss vec agencija za bezbednost u saobracaju (ili kako se vec zove) i da je postojao ranije (mnogo ranije) poziv za ovaj dogadjaj..... bice neke simulacije, neke pijane naocare.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

 

Kalkulator ragistracije izračunao da je registracija za moj motor (BMW R1100GS iz 1977. god) 22.930 din.

 

Ser Zile, nesto ti bajat taj BMfW ;)

Nije bajat motor nego sam ja bajat (em sam ćorav, em ovi "dugmići" na telefonu sitni).
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Otvaram novu temu posto je prethodna zakljucana jer imam potrebu da iznesem svoje misljenje o predstojecem dogadjaju a nadam se i ostali.

Gledajuci ko dolazi,datum kada se odrzava i zahteve koji se traze zaista sam izrevoltiran.

Misljenja sam da su politicari osetili su brojnost moto-populacije pa pokusavaju da nam prodaju maglu za velike novce i prikupe glasove na perfidan nacin.

Da pocnem od registracije na osam meseci,gde samo nadjose osam,zasto onda ne sest,posto se vecina motora vozi cirka sest meseci a mali broj deset,neki i svih dvanaest (licno ne vozim samo po snegu) da je reg. skracena na sest polisa bi bila prepolovljena,DELITI SA NARODOM NA POLA NE! Bolje na osam da im ukrademo jos bar dva meseca i stoje registrovani,nase pare su sigurnije kod njih.

Elem kada je polisa osiguranja poskupela za 45% to je odobrila Narodna banka Srbije,zar ce ministri da protestuju protiv iste,ko ovde za koga radi???

Voznja motocikla zutom trakom,zar to ne ide tako sto se da predlog zakona i isti se izglasa,mi sigurno necemo glasati,zna se ko predlaze i glasa tako da prisustvo ovih dvoje ministara na skupu sa motociklistima zaista nema veze.

Ko treba sa kim,protiv koga i za cega da protestuje?

Obzirom na brojnost clanova ovog foruma zasto nije trazeno misljenje ili sugestija sta i kako,ako njih uopste zanimaju problemi sa kojima se motociklisti susrecu (ne mislim na urednistvo foruma).

Zakazati skup motociklista radni dan u podne za mene je uvredljivo i govori mi o namerama organizatora.

Moje misljenje je da je ovo veliki pokusaj manipulacije i zelja za jos malo slikanja,sto im prelazi u naviku.

NE IDEM!

 

 

Sad gledam nesto po netu, mislim da to nike organizovao nikakav mss vec agencija za bezbednost u saobracaju (ili kako se vec zove) i da je postojao ranije (mnogo ranije) poziv za ovaj dogadjaj..... bice neke simulacije, neke pijane naocare.....

 DzOkS ako si u pravu onda prvi post u temi je dezinformiranje foruma. tri stranice napaljenih postova za ništa.

ovo sa simulacijama, pijanim naocalima, klizavim kolnikom i putevima kocenja, pijeskom na kolniku i drugim uvijetima koji se mogu naci na cestama kao i nacinu reagiranja ucesnika te prikazom pravih nacina je prava stvar pa je preporucljivo pogledati.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Provereno,

Evo i na blicu od sinoc pise a celo jutro se vrti na radio S vest da je okupljanje na inicijativu Agencije za bezbednost saobracaja i NIGDE SE NE SPOMINJE umanjnje registracije niti zuta traka.

Ko danas ode neka proveri pa nek javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja