Jump to content

Moto Zajednica

За мало, или close call

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F

Данас у поподневним часовима, док сам се возио правцем од Раље ка Београду, путем са првенством пролаза, возач аутомобила ми је одузео предност. Кретао сам се брзином од око 80 [km/h], испред мене се кретао аутомобил на удаљености од око 50 [m]. Како сам прилазио раскрсници приметио сам да се са моје леве стране налази сиви аутомобил који чека да се укључи у саобраћај. (Прегледност је добра, угледао сам га са око 100 [m] ). Пропустио је аутомобил који се кретао испред мене, а онда почео да се креће и препречује ми пут. Мада сам из превентивних разлог свирнуо пар пута пре него што је сиви аутомобил почео да се креће, он је ипак кренуо.

Морам да напоменем да се дању возим увек са дугим светлима и да имам ксенонски фар. Жестоко кочим, и процењујем да ако још мало притиснем полугу кочнице неминовно следи проклизавање. Како прилазим аутомобилу он полако заузима моју траку, а ја инстинктивно пуштам кочницу и покушавам да пређем у супротну траку, док возач аутомобила (у тренутку када ме је приметио панично додаје гас).

Успевам да избегнем аутомобил и заустављам се након око 10 [m]. Прилазим возачу аутомобила који је улетео на паркинг преко пута. Возач се блед и избезумљен куне да ме није видео, и да је погледао како би се уверио да нема саобраћаја и да може да прође кроз раскрсницу. Верујем му да ме није видео, сматрам да нико тако нешто не би урадио свесно.

 

Такође морам да напоменем да се иза мене кретао аутомобил на раздаљини од 30 [m]. Раскрсница на којој се поменути догађај одиграо је приказана на приложеним фотографијама. Правац мог кретања је обележен плавом стрелицом, а правац кретња аутомобила црвеном стрелицом. После кратког разговора са возачем наставио сам вожњу ка Београду. Нисам имао времена да се уплашим, страх сам осетио тек код куће. Дешавале су ми се и раније критичне ситуације, али никада није било овако близу.

Имао сам срећу да када ме је возач аутомобила коначно приметио није притиснуо кочницу, већ гас.

post-13236-0-90112100-1435962292.jpg

post-13236-0-80572200-1435962300.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Prečesto prolazim tom trasom i isto toliko puta imam barem jednu neprijatnu situaciju. Ova raskrsnica, kao i mnoge slicne na to putu su redovno zaklonjene parkiranim automobilima, posebno oko autobuskih stanica. Primetio sam da je obicaj da se dovezu kolima do stanica pa put ka BG nastavljaju busem, u povratku samo iz busa uzimaju kola do svojih odredista. Ne retko mi se desavalo da cak cujem komentar da stanovnicima na toj relaciji (Sopot-Beograd) vec malo pun qrac motorista, a nisu retki slucajevi izivljavanja kolega posebno na par krivina pre Ralje. Mogu da samo da posavetujem (iz iskustva), posebno ako vozis sam, ocekuj neocekivano! Pun gas i polako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1100GS

Ja sam danas vozeći kroz zeleni talas koji mi je otvarao zeleno tačno kako uđem u koju raskrsnicu, vozeći u smeru jugozapada oko 1940, dakle sunce nisko i skoro pravo u oči, u četvrtu ili petu raskrsnicu u nizu ušao ubeđen da mi je zeleno ... i odjednom saobraćaj sa moje desne strane kreće u raskrsnicu. Vozio sam 55-60, kočio, prvi koji je ulazio u raskrsnicu, golf iz trake dalje od mene muški je kočio jer je prvi krenuo i bili smo u susretnom kursu. Ali me više brinuo stari audi iz bliže trake i u njemu napaljeni klinac 21 godinu (čudo je kako u deliću sekunde sve primetiš, ošišan na ćelavo... ali pre jedno 7 dana, imao je tetovažu na vratu/leđima i oko zgloba leve ruke i falio mu je jedan zub!) rešio da doda gas i malo skrene levo da prođe IZA mene. Ako dam gas - zakucaću se u golfa, ako kočim pokupiće me audi.

Srećom ipak je sve bilo na relativno malim brzinama a i momak u golfu je bio zmaj, video sam da zna šta radi i da je stao pa sam ipak popustio kočnicu i prošao komotno ispred njega jer mi je onaj u audiju delovao kao psihopata.

Stanem, dignem obe ruke, audi davno otišao, onaj u golfu samo gleda, hvala mu što je bio kul i pribran.

Jebeni semafori visoki iznad ulice. Još sam imao sunčani vizir spušten i on daje dobar kontrast ali klasična moja greška, video ono čega nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

.

.

.

 

Jebeni semafori visoki iznad ulice. Još sam imao sunčani vizir spušten i on daje dobar kontrast ali klasična moja greška, video ono čega nema.

 

Još je gora situacija kad ne vidiš ono čega ima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Ne znam koliko cesto vozis taj put ali ovo je jedna od poznato nebezbednih raskrsnica jer je tu prodavnica i parking tako da si ovako nesto morao ocekivati a 80 kmh mi se cini suvise opusteno pogotovo ako vidis da neko zeli da se ukljuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja