Jump to content

Moto Zajednica

imao sam udes sa motorom

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: sivac
  • Motocikl: yamaha thundercat

drugari moji tacno na djurdjevdan oko 11 h orepodne imao sam saobracajku sa motorom... odmah da kazem da nisam teze povredjen i da je sa mojim zdravljem sve uredu ali mi je motor pretrpevo vece ostecenje... kretao sam se putem sa prvenstvom prolaza kada mi je deda od 70 i kusur godina izleteo iz sporedne ulice... nisam stigao da se zaustavim iako sam isao normalnom brzinom, jedino sto sam uspeo jeste da oborim motor pre udara i odbacim se od njega kako nebi preleto preko auta i naneo sebi sigurno mnogo vece povrede nego sto sam ih zadobio... ja ovom priliko zelim svima vama da kazem i da apelujem na vas da kroz naselje nikad ne divljate jer ima jako jako puno gresaka u saobracaju a i na otvorenom putu izmedju naselja ima jako puno divljaci i poljoprivrednih masina koji takonje mogu da napreve haos zato vam savetujem da vozite normalno i tako cete sacuvati i sebe i svoje ljubimce. 

post-35993-0-64979600-1432191902.jpg

post-35993-0-42749800-1432191919.jpg

post-35993-0-44650600-1432191936.jpg

post-35993-0-76635300-1432191946.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Klasika: "Izvini, nisam te video"  >:(

 

Dobro je da si pribran, dobro odreagovao i spasio sebe. Mada, u tim slučajevima treba imati i sreće. Ja uvek kad prolazim pored sporedne uličice, ako vidim auto u blizini, obavezno svirnem. Jeste da mi sirena polako crkava, ali bolje ona nego ja  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Bitno da si ti dobro. Motor će se srediti ili promeniti već... Opreza nikad dosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: sivac
  • Motocikl: yamaha thundercat

Klasika: "Izvini, nisam te video"  >:(

 

Dobro je da si pribran, dobro odreagovao i spasio sebe. Mada, u tim slučajevima treba imati i sreće. Ja uvek kad prolazim pored sporedne uličice, ako vidim auto u blizini, obavezno svirnem. Jeste da mi sirena polako crkava, ali bolje ona nego ja  :)

covek je usporavao i skoro stao i samo odjednom ubrzao i presekao mi put... a imam fabricki auhpuh i na malim obrtajima se cuje kao skuter.. i nije me cuo a naravno ni gledao... mada moracu i ja da pocnem da koristim sirenu :D ali cu naci neku kamionsku i li onu sa broda da probija bubne opne :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

brz oporavak kolega!
davno sam pisao da treba oduzimati dozvole u nekoj starosnoj granici... bitno da je on zashtitio svoje lice kad si slikao...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Postoji mnogo raskrsnica na kojima se "podrazumeva" da ako je put širi, ima prednost u odnosu na uži (primer u mom naselju).  Međutim, nijedna od tih "malih" ulica nema ni znak stop ni trougao tako da ljudi iz tih ulica komotno mogu da izađu na veću i tu dođe to pičvajza. Na jednoj od takvih raskrsnica je ćale svojevremeno slupao fiću. 

Tako da sam vremenom razvio refleks da usporavam čim se neko pojavi u ulici sa moje desne strane, iako je možda taj put dve kategorije niži od onog na kome sam ja.

Ne pametujem, samo prenosim ono što primećujem u saobraćaju, a nekoga može sačuvati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Ufff dok ne napravim kontakt ocima bukvalno ne ulazim ni u jednu raskrsnicu bez obzira na prednost .......

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Au Boki bedak... Po ostecenju na autu vidi se da si isao propisanom brzinom. Nek si ti dobro prosao, bice motora.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Nek si ti ziv i zdrav,a motor ce se lako popraviti...a sto se tice oduzimanja od neke starosne granice,apsolutno se slazem.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

...nisam stigao da se zaustavim iako sam isao normalnom brzinom...

 

Samo da znas da je ovo jako bitno. Mnogi nakon nesrece tvrde da su isli 60km/h...a u stvari je to bilo mnogo vise. Sacuvalo ti je glavu sto si vozio normalno.

 

Srecan ti Rodjendan! :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Brz oporavak ti zelim,nemoj samo da sada razvijes strah od saobracaja,takve stvari se desavaju,hladnokrvnost na prvom mestu i prilagodjena brzina! A motor je od metala kao i auto i svemirski brod,popravice se..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Postoji mnogo raskrsnica na kojima se "podrazumeva" da ako je put širi, ima prednost u odnosu na uži (primer u mom naselju).  Međutim, nijedna od tih "malih" ulica nema ni znak stop ni trougao tako da ljudi iz tih ulica komotno mogu da izađu na veću i tu dođe to pičvajza. Na jednoj od takvih raskrsnica je ćale svojevremeno slupao fiću. 

Tako da sam vremenom razvio refleks da usporavam čim se neko pojavi u ulici sa moje desne strane, iako je možda taj put dve kategorije niži od onog na kome sam ja.

Ne pametujem, samo prenosim ono što primećujem u saobraćaju, a nekoga može sačuvati.

Nema tu sta da se podrazumeva,ako nema znakova onda vazi pravilo(prednost) desne strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

 

Postoji mnogo raskrsnica na kojima se "podrazumeva" da ako je put širi, ima prednost u odnosu na uži (primer u mom naselju).  Međutim, nijedna od tih "malih" ulica nema ni znak stop ni trougao tako da ljudi iz tih ulica komotno mogu da izađu na veću i tu dođe to pičvajza. Na jednoj od takvih raskrsnica je ćale svojevremeno slupao fiću. 

Tako da sam vremenom razvio refleks da usporavam čim se neko pojavi u ulici sa moje desne strane, iako je možda taj put dve kategorije niži od onog na kome sam ja.

Ne pametujem, samo prenosim ono što primećujem u saobraćaju, a nekoga može sačuvati.

Nema tu sta da se podrazumeva,ako nema znakova onda vazi pravilo(prednost) desne strane.

 

postoje kategorije puteva, pravilo desne strane vazi kada su iste kategorije puteva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

 

 

Postoji mnogo raskrsnica na kojima se "podrazumeva" da ako je put širi, ima prednost u odnosu na uži (primer u mom naselju).  Međutim, nijedna od tih "malih" ulica nema ni znak stop ni trougao tako da ljudi iz tih ulica komotno mogu da izađu na veću i tu dođe to pičvajza. Na jednoj od takvih raskrsnica je ćale svojevremeno slupao fiću. 

Tako da sam vremenom razvio refleks da usporavam čim se neko pojavi u ulici sa moje desne strane, iako je možda taj put dve kategorije niži od onog na kome sam ja.

Ne pametujem, samo prenosim ono što primećujem u saobraćaju, a nekoga može sačuvati.

Nema tu sta da se podrazumeva,ako nema znakova onda vazi pravilo(prednost) desne strane.

 

postoje kategorije puteva, pravilo desne strane vazi kada su iste kategorije puteva.

 

U pravu si,ali to sto je vozacima ostavljeno da sami odredjuju vaznost puteva vidim kao veliki propust u saobracajnim pravilima u Srbiji.Ali kakva zemlja takav i saobracaj i saobracajna  pravila,na zalost..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2904 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

brz oporavak kolega!

davno sam pisao da treba oduzimati dozvole u nekoj starosnoj granici... bitno da je on zashtitio svoje lice kad si slikao...

Nemoj tako planirao sam da vozim motor do stote :jee:  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2904 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kolega brz oporavak, šta da ti kažem oprez, sirena,fluo prsluk, reflektujuće trake na točkovima..... jeb.. li ga izgledaćeš kao bilbord ali ako spašava glavu nema veze. Mene neki zovu Tweety kad se užutim bole oči. Ko se opeče na mleko(čitam omasti asfalt) i u sladoled duva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja