Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Ја сам пре две године наручио из Америке Денали С4кит, па како продам мотор њих не дам, само пребацујем са мотора на мотор. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 9 sati, Немања je napisao:

Ја сам пре две године наручио из Америке Денали С4кит, па како продам мотор њих не дам, само пребацујем са мотора на мотор. :jee:

Video sam svega par puta te Deneli, pa je glupo da baš donosim sud na osnovu toga, ali sam prilično siguran da bi svi koji su dali pare za njih (a nisu jeftine) odgrizli sebi ruku kad bi videli ove u akciji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre sat vremena, ProMaster je napisao:

Video sam svega par puta te Deneli, pa je glupo da baš donosim sud na osnovu toga, ali sam prilično siguran da bi svi koji su dali pare za njih (a nisu jeftine) odgrizli sebi ruku kad bi videli ove u akciji..

Када сам их узимао гледао сам 2 ствари, прво, потрошња, због намотаја, а друго, намена. Нисам желео да стављам кинеске и неке лед што шљаште, могуће да би тад добио контра ефекат и ослепо сам себе, а у сусрет ко ми долази да и не говорим. Генерално користим их само кад морам. Прошле године сам се враћао из Смољинца и ишао ка Пожаревцу, саставило се небо и земља, тада сам се уверио шта значи квалитет и намена. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Drugari  uvezao sam iz CH  Tracer 900 2016 god  sa 27000 km 

i prvi korak mi je bio promeniti fabrički auspuh

sobzirom da su cene za ovaj model motora full

našao sam vrhunski auspuh za male pare pa ako neko ima potrebu za istim neće se pokajati

fabrika u Poljskoj sa 5 god garancije zvuk ubija  u poređenju sa ostalim brendovima Zvuk je najsličniji  Akrapoviću

al je 4 X jeftiniji tako da vas ceo sistem sa granama je 429 eura 

pošto imaju prestavništvo u NL ja sam ga tamo i naručio kod drugara na adresu

https://dominator.pl/en_BE/p/YAMAHA-TRACER-900-Full-Exhaust-System-HP5-Silencer-2020/2507

0-04-05-7ea22d1af4e99725d48ff35cd9b9faa2f81890390a27e373e5df99e554f52b32_52c7d6cc964545f2.jpg

0-04-05-9dbcc16de8f134c4f1e71cf0e529596da0e6b12aec1a0ee6bea773dd357a56f3_bf734ce858b62726.jpg

0-04-05-3469d0228b5ccd9fa2b99da4017faf663cd2d1ef914211fb140e896e9fe74d73_3ed4dd60dd992933.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ko je onomad imao sreće da ih nabavi uradio je pravu stvar, baci oko na link, i na sajtu Lupine.de je komad 350€, pre 5g kad smo gledali bila je jedna oko 500€.
Meni su crkle na tdm-u dva komada, vrv od vibracija, bile su na crash barovima.
Inače dok su radile svetelele su nenormalno dobro.
Kupio sam nove interphone od @balkanlover70 nisam još ugradio, videćemo kako će se pokazati na V-stromu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 1 sat, vidakn je napisao:

Meni su crkle na tdm-u dva komada, vrv od vibracija, bile su na crash barovima.
Inače dok su radile svetelele su nenormalno dobro.
Kupio sam nove interphone od @balkanlover70 nisam još ugradio, videćemo kako će se pokazati na V-stromu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Probao da ih nosis na popravku kod ovih sto rade LED farove?

Video sam te interphone, nisu lose, ali nisu za poredjenje..

Promenio član ProMaster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, vidakn je napisao:

Meni su crkle na tdm-u dva komada, vrv od vibracija, bile su na crash barovima.
Inače dok su radile svetelele su nenormalno dobro.
Kupio sam nove interphone od @balkanlover70 nisam još ugradio, videćemo kako će se pokazati na V-stromu.

Hmmm jako cudno, do sada prvi put cujem da su nekom crkle :stabre:

Pitanje jedno, da li si vezao preko stabilizatora napona?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 5 minuta, Satelis je napisao:

Hmmm jako cudno, do sada prvi put cujem da su nekom crkle :stabre:

Pitanje jedno, da li si vezao preko stabilizatora napona?

@Nole Bg - Vidis?

Ima par godina kako imam te maglenke, hteo da stavim na Versys 650, prodadoh ga, hteo na Versys 1000 i njega, preksinoc rasturim motor da izvučem instalaciju, danas potencijalni kontakt za prodaju.. :Joska: Ima nesto u njima...

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Hmmm jako cudno, do sada prvi put cujem da su nekom crkle default_0stabre.gif
Pitanje jedno, da li si vezao preko stabilizatora napona?
Da, preko onog sa aliexpressa, čini mi se 9V, povezao mi čika Rajko, nisam sam brljao ništa, prvo crkla jedna, pa onda druga...
Odneo kod nekog majstora koji nije uspeo da ih popravi i batalio... Ostale tamo kod njega u fioci.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

@ProMaster nzm sta bi ti rekao, @Arakismi je vezao i na Hondi i sad na Trejseru, ako neko zna, on zna kako treba. Nije mi trazio ništa dodatno osim prekidaca, a sve radi kako treba i na prošlom i sadasnjem bajku. E sad ako sam ja nesto propustio jebem li ga. A ti nedaj te maglenke ni za zivu glavu pa makar i motor zamenio:na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@vidakn

Igleda si baksuz neki coek :) 

Sve isto imamo i ene kod mene rade pu pu pu bolje da cutim. 

Dobaci ih da vidim moze li se sta uraditi ako nisu zavrsile u kanti.

Jesi li porverio stabilizator da li radi dobro? Bas mi cudno da su obe zveknule.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 1 minut, Nole Bg je napisao:

@ProMaster nzm sta bi ti rekao, @Arakismi je vezao i na Hondi i sad na Trejseru, ako neko zna, on zna kako treba. Nije mi trazio ništa dodatno osim prekidaca, a sve radi kako treba i na prošlom i sadasnjem bajku. E sad ako sam ja nesto propustio jebem li ga. A ti nedaj te maglenke ni za zivu glavu pa makar i motor zamenio:na_glavi:

Mora stabil. napona da se ubaci, radi i bez toga ali se dosta vise greju i eto mogucnosti da krepaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 10 minuta, Nole Bg je napisao:

@ProMaster nzm sta bi ti rekao, @Arakismi je vezao i na Hondi i sad na Trejseru, ako neko zna, on zna kako treba. Nije mi trazio ništa dodatno osim prekidaca, a sve radi kako treba i na prošlom i sadasnjem bajku. E sad ako sam ja nesto propustio jebem li ga. A ti nedaj te maglenke ni za zivu glavu pa makar i motor zamenio:na_glavi:

Ma ne dajem ih.. Mada, za 500,600e, mozda i posustanem.. :D

Napon koji je deklarisan za njih je 9-12V ako se lepo sećam, tako da sigurno da im ne bi prijalo 14V+.. 

Do sad si imao Honde, one ionako nemaju struju, sad voziš Djerdap.. :jee:

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
@vidakn
Igleda si baksuz neki coek  
Sve isto imamo i ene kod mene rade pu pu pu bolje da cutim. 
Dobaci ih da vidim moze li se sta uraditi ako nisu zavrsile u kanti.
Jesi li porverio stabilizator da li radi dobro? Bas mi cudno da su obe zveknule.
Pa eto...
Inače stabilizator je otišao sa motorom, a riknule su pre jedno 3 godine i od tada nisam svraćao kod majstora da ih pokupim, pošto me je obavestio da ne mogu da se poprave jer je valjda sve zaliveno u kućištu, bla, bla, bla...
Prežalio ih, kupio druge i jbg...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne mogu naci sliku, imam je negde ... rasklopljena, sa zadnje strane ima srafice, digne se gumena zastitia i sve je lako dostupno..... ne pije vodu info sto si dobio :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Montirao te maglenke sa i bez dodatnog stabilizatora napona i ne videh tu nikakve probleme? Strucno gledano, ne verujem da je problem u tih 2V i da ce to uticati na crkavanje maglenki, fabrika koja ih je pravila valjda nije blesava i da njihovi inzenjeri dobro znaju da se te maglenke montiraju na motocikle, kvadove, automobile... A kod njih nema 9V baš niđe :) priznacete da tu logike nema.

Ako bas ne mozete mirno da spavate i gadno vas kolje OCD :) kupite na KP mali stabilizator od 5A, 2 - 30V pa cemo da zalemimo očas... Iako mislim da nema potrebe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za biciklo su predvidjene preko neke elektronke i baterije....ima na njinom sajtu opis.

Probao ja sa i bez stabilizatora na kratko, vise se greju bez stabilizatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Posle predjenih prvih 1500 km da iznesem moje neke prve utiske i možda neko poredjenje. Vozio sam Hondu Cbf 1000 i totalno su dva različita sveta. Sa Hondom si mogao kako hoćeš i sta hoćeš i sta tebi odgovara. Trejser apsolutno nije motor za široke narodne mase i nije za svakoga. Moras da voliš to za sta je on namenjen i da prihvatiš vrline i mane kao jedinu opciju. Ako voliš turistički da putujes, da kruziras, da razgledas, to ce biti teze izvodljivo na njemu. Ako pak voliš da sprintas po planinskim prevojima i to te cini srećnim ta sreća će biti obostrana. Ovaj sport - turer uvek spreman da snazno odreaguje na svako odvrtanje ručice gasa, tako i toliko da te vrlo lako može navesti da preteras i s toga mora biti kočnica i u glavi a i jako dobra kontrola ruke na gasu jer u suprotnom dolazi do neprijatnog cimanja i samim tim prebacivanja tezista s jednog na drugi tocak sto može biti jako nezgodno pogotovo u nagibu. Kočnica je dosta agresivna i svako jako nabadanje može lako dovesti do aktiviranja abs-a sto isto nije prijatno a na Hondi nisam nikad aktivirao abs zbog verovatno dual brejk sistema. Uz otvoren fabrički auspuh koji daje ozbiljno dobru melodiju na vecim obrtajima, malo povišen vizir i po dobro stvrdnuto vesanje, vijugave planinske ceste su ko stvorene za njega i zabave mora biti. 

Za sada sam bas zadovoljan i nadam se lepom druzenju u narednih par god. Jedva cekam sta kaze na Jadranskoj magistrali i na Grossglokneru koji su svakako u planu ove god. 

IMG_20230308_121823.jpg

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Još da dodam da ova druga serija pored 3 moda voznje poseduje i Tc u 2 nivoa i još ako ima ubačen kvik šifter koji fenomenalno radi, oduševljenju i zabavi nikad kraja. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja