Jump to content

Moto Zajednica

1. Moto GP Losail, Katar

Recommended Posts

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

 

Slusa li ko ove nase bisere :)   "Markez je uveo novinu koju sada svi koriste a to je da koce prednjom i upravljaju dok koce"  :Sloper:

 

:sampion:

 

Popravljaju se ljudi, vidite da su uzeli kritike u razmatranje :D

 

 

Ništa čoveka ne motiviše kao uspeh. Osećam se kao da sam sam iznedrio ovaj biser i ne mogu da dočekam da se jedan od dvojice ponovo javi da mu lično zahvalim za sve što je uradio za širenje dubokog razumevanja za motociklizam, trke, tehnologiju i medicinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Neznam da li je vreme i mesto da prokomentarisem ali nekako kroz moje secanje na trke SBK,BSB,MGP taj frontie pred krivinu

me je i naterao da zavolim ovaj sport... u magli mi se vrti film kao da sam to video kod  Edwards-a , Fogarty-ja, Shakija, Hoppera,Stonera, Rossi itd itd itd... tako da mi je ta informacija ili lose prevedena ili pogresno prenesena.....

 

Oduvek mi je taj SBK bio nesto neverovatno Kyonari po kisi i bacakanje azdaja levo desno....

 

Ali na kraju saznam da sve to nije istina i da je to Mark Marqez uveo kao novinu ...... Bullshit !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

MA nije samo frontie u pitanju. Kočenje prednjom i upravljanje volanom je isto izmislio. Do sada su kočili zadnjom i upravljali alternatorom.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Aleix Espargaro na samo 0.404 od Markeza sa Suzanom. Kaže da je veoma zadovoljan sa tvrđom gumom na duže staze, kao i sa brzim krugom na mekšoj. Danas će na treningu raditi sa kontrolom proklizavanja i elektronikom, kao i da probaju ritam za trku.

 

Rossi je imao problema sa zadnjom gumom, kako kaže, razduži je vrlo brzo i onda krene igranka zadnjeg kraja.

 

 

Da imaju za sljedeći čas.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

FP3:

 

POS#RIDER NAMEGAP193M. MARQUEZ1:54.822235C. CRUTCHLOW+0.096329A. IANNONE+0.170441A. ESPARGARO+0.172526D. PEDROSA+0.20264A. DOVIZIOSO+0.222768Y. HERNANDEZ+0.280899J. LORENZO+0.286946V. ROSSI+0.3701044P. ESPARGARO+0.506118H. BARBERA+0.5741245S. REDDING+0.6251325M. VIÑALES+0.854146S. BRADL+0.872159D. PETRUCCI+0.9551669N. HAYDEN+0.9671763M. DI MEGLIO+1.0441838B. SMITH+1.0831950E. LAVERTY+1.0912017K. ABRAHAM+1.2582143J. MILLER+1.3402276L. BAZ+2.2502319A. BAUTISTA+2.2852415A. DE ANGELIS+2.6872533M. MELANDRI+4.517

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Rossi mi uopste nije jasan, drzao se oko 8. mesta na treninzima i samo se smeska. Da nije poceo da se drogira?

Svaka cast Ducatistim, pogotov Hernandezu, nadam se da ce biti brzi tokom cele trke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

kvalifikacije.jpg

 

Mislio sam da ce A. Espargaro biti bolji u kvalifikacijama, gledajuci vremena sa treninga, ali definitivno ce biti bolji na trci. Rossi i Lorenzo jos uvijek traze to nesto na YamaSi.

 

Kolega Ares mi je razjasnio to jedenje gume kod Yamahe, pa se vjerovatno sa tim zanimaju. Nego sta, nego ce da se smjeska, kako je bilo krenulo, bio je skoro sekund od prvog, a na trece treningu na 0.3. Danas je opet malo poklekao. Honde ubise, Dukci imaju te brze krugove, a mucena Yamaha opet je tu negdje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx r 600 k8

Odlicne kvalifikacije. Narucito moto3. Bice sutra zanimljivo u svim klasama.

Rosijev sam navijac, al mi drago za Dukce, a vala neka i ovog tuznog Pedrosu bar malo krene.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Jedna mala zanimljivost koju je Brembo izbacio u vezi sa max brzino Ducatija. Navodno su izvukli 225 mph, ili ti 359 kmh. 
Ako je neko pronasao neki relevantniji i tacniji podatak, neka me demantuje posto mi deluje da je ovo jako mnogo.
Znam da je Ianone na testu razvukao 249 kmh, sto opet nije malo, ali je ok ako je bio u zavetrini recimo Dovicioza ili neke fabricke Honde, ali 359 kmh mi deluje mnoooooogo :staa2:  :staa2:  :staa2:  :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja