Jump to content

Moto Zajednica

BMW 1100 RT ili 1150 RT

Recommended Posts

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 6 sati, drazenye je napisao:

Hvala, zato i napisah da nisam vozio nista slicno, mozda tako treba. Neka jos malo ugrije pa cu zamoliti nekog kolegu da se nadjemo i zamjenimo motore par km. Pa da saberemo utiske. A ja cu se svejedno poigrati sa zadnjim amortizerom i pritiskom u gumama.

Samo pazi da se ne preigras, pogotovo sa pritiskom u gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ako se to desava na ulasku u krivini/nagibu, to je ok, ako se to desava kad si vec u nagibu (prednji tocak "dodaje", zeli da se okrene u stranu u koju "padas"), verovatno je u pitanju profil gume. Ovo sam skoro procitao negde dok sam listao kritike za gume (kad sam birao sledece gume na motoru). Nism znao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 15 minuta, Petre je napisao:

..... ako se to desava kad si vec u nagibu (prednji tocak "dodaje", zeli da se okrene u stranu u koju "padas"), verovatno je u pitanju profil gume.

 

Koliko sam ja shvatio kod kolege je suprotna situacija (teško "ulazi" u krivinu).

Pošto je već rekao da nema iskustvo, moguće je da je to normalno ponašanje motora, a ukoliko je skretanje baš teško onda može da bude zbog mekane prednje gume.

Najbolje da da nekom iskusnije da proba motor.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne talasjte mnogo sa raznoraznim predpostavkama oko voženja motora, na kurs dodatne vožnje, ima sad fala Bogu nekoliko škola i ne košta ne znam kolko, da će da se osiromaši, nebitno dal je čovek početnik ili dugogodišnjak, niti jel R ili kros motor.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Hvala svima na komentarima.

Prvo se apsolutno slazem sa gospodinom Djuntom vezano za kurs, al je "problem" sto vremenski ne mogu da odvojim 2 dana za kurs. 

Nesmatram sebe za pocetnika oko 80000 km motorom, oko 60000 na kawaskiju en500 ostalo je mt-03 i kumov r1150 rockster (koji je kod mene u garazi i prosle godine sam napravio oko 2000 km sa njim. Kamionom i ostalim vozilima vjerovatno preko 1mil.

Ziko nemam problem sa ulaskom u krivinu, vec u krivini moram da guram upravljac od sebe. Nije to toliko strasno al primjetim.

Do sada nisam vozio motor od 300kg, uglavnom 180-220kg. Sa en -om vise puta bio i na stazi, da vidim svoje a i njegove mogucnosti u "kontrolisanim" uslovima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tehnika vožnje može da se unapredi samo treningom tj. specifičnim vežbama. Pukom kilometražom u sedištu ni blizu koliko bi trebalo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, drazenye je napisao:

Hvala svima na komentarima.

Prvo se apsolutno slazem sa gospodinom Djuntom vezano za kurs, al je "problem" sto vremenski ne mogu da odvojim 2 dana za kurs. 

Nesmatram sebe za pocetnika oko 80000 km motorom, oko 60000 na kawaskiju en500 ostalo je mt-03 i kumov r1150 rockster (koji je kod mene u garazi i prosle godine sam napravio oko 2000 km sa njim. Kamionom i ostalim vozilima vjerovatno preko 1mil.

Ziko nemam problem sa ulaskom u krivinu, vec u krivini moram da guram upravljac od sebe. Nije to toliko strasno al primjetim.

Do sada nisam vozio motor od 300kg, uglavnom 180-220kg. Sa en -om vise puta bio i na stazi, da vidim svoje a i njegove mogucnosti u "kontrolisanim" uslovima.

Izvini, izgleda da sam loše protumačio ono što si napisao.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Nema potrebe za izvinjavanjem, pricamo i jos hocete da pomognete, hvala.

Alekre, slazem se sa tobom 100%.

Kao sto smatram da nisam pocetnik, nisam ni profi, cak ni blizu. Moze sve da se unapredi i nauci nesto novo. Npr sa en sam prvi put zagrebao fuzasterima na stazi i dosao do ruba gume. Zadnje 2-3 god bas malo vozim 2-3000 km. godisnje. 4-oro djece, kucio se pa posao. 

Prvi put se susrecem sa ovim motorom pa nije mi problem da pitam ako ima neko podesavanje ili postoji neki problem da lakse rijesim. 

Hvala u svakom slucaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 10 sati, drazenye je napisao:

vremenski ne mogu da odvojim 2 dana za kurs. 

Bolje tih dva dana i stotinak e za obuku, nego više para i dana za ne daj Bože štetu i povredu.

Uz dužno i svako poštovanje, dug staž i velika kilometraža ne znače ništa bukvalno. Motor nije preka potreba, ko ga koristi i kao prevozni sredstvo, ima i vremena i para da se vozika iz zadovoljstva, tako da za edukaciju sigurno može da se odvoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Mali update, gumeni nosac za sjediste stigao. Porucen u ponedeljak iz delte, stigao juce. Cijena 680 din. Ako nekom zatreba da zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Namota se malo neke izolir trake konusno i kad se navuče guma, zaglavi se i ne ispada tako lako.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Ja sam stavio originalan sa policijskih motorcikala malo je teže naci ali isplati se ima i za pozadi ali smeta suvozacu

IMG_20240215_183312.jpg

IMG_20240215_183908.jpg

Promenio član Vlada malinoa
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Pozdrav kolege, na 1150rt na instrument tabli postoji lapica za rezervu, takodje ima i pokazivac nivoa goriva. Vozio sam dok mi zadnja crtica nije nestala sa displeja a rezerva se nije upalila, svratio na pumpu i sipao 19,71 L. Znam da je rezervoar 25 L, da li se lampica pali kada ostane manje od 5 L?

Ne planiram da vozim na rezervi ili slicno, na motoru ( jeste mator ) ali svako dugme i svaka sijalica radi, pa bi volio znati da li radi i to. Hvala.

Presao 275 km, sto mu dodje potrosnja 7.1L, cisto gradske voznje ( Zemun i Nbg )

Promenio član drazenye

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja