Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd, Petlovo brdo
  • Motocikl: Honda CBF600 SA

Zdravo,

tek sam se registrovao na forum. Baš sam se slatko iznačitao. Ima svačega da se pročita. Planiram da kupim Horneta ove zime. 

Gledao sma ove oglase, pa kako vam se čine:

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/18224893/honda-hornet-special-dpm?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/18768807/honda-hornet-919?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

https://www.polovniautomobili.com/motori/18455284/honda-cb900f-hornet?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav,

Da li je moguca zamena prekidaca za svetlo i koliko je komplikovana (trenutan je pukao tako da se malo teze pali svetlo), takodje me interesuje gde moze da se nabavi prekidac?

 

U pitanju je Honda Hornet 600 2000 godiste!

Promenio član Stefan7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Iako je moguće ceo taj blok rasturiti na sastavne delove, mislim da niko neće da rasturi ceo taj sklop da bi prodao pojedinačne delove. Naročito ako je potpuno ispravan. To se uglavnom prodaje (i menja) kao komplet. 

Otkačiš konektore, skineš stari, staviš drugi, vratiš kablove....i teraš (ima tu još ponešto za skidanje)

Pride, te komande vrlo često budu iste za nekoliko modela, naročito kod japanaca...pa mislim da ti uopšte neće biti problem da nađeš drugi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Jel menjao neko fabricki auspuh sa npr akrapovic original, fake ili sa nekim drugim na Hornetu 600 2000 godiste pa da mi da neki savet? Ja planiram da zamenim fabricki auspuh sa fake akrapovicem, problem mi je parce cevi od izduva do gore, znaci gde da kupim, savijem i slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Zeleo bih savet od vas koji posedujete hornete pazario bih 600-tku visok sam 178 po meni bi bio idealan na tu visinu ili vec sta mislite?Kako vuce na niskim obrtajima,da li ima linearno povlacenje,da li je eksplozivna na odaziv na gas?Ranije sam vozio transalpa,revere ntv,hondu cb750 sevenfifty,virago itd.I jos nesto ukoliko ima neko ko je iz Nisa voleo bih da se javi ukoliko bih izdojio malo vremena i dao mi da probam horneta par krugova da ga osetim masinu i kako mi leze u voznji.Unapred zahvalan na datim odgovorima.

Promenio član Goran1982

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Ajmo drugari 28 vas prati temu nisam mislio nista lose samo savet znacilo bi mi a mozda sam i promasio mesto na forumu gde da pitam :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Jbg,ja vozim 900,i imam samo reci hvale,ubrzanje odlicno,snage dovolino,povozna,laka za voznju. Zvuk fantastican,pouzdana masina,nije bila bas udobna,sediste je bilo tvrdo i klizavao,ali to sam resio prepravkom i dosta je bolje sad. Glavna mana je vetar,na vecim brzinama ubija,ali to se i ocekuje. 

Za 600 nzm iz iskustva,samo znam da je cenjen motor,i pouzdan,kazu da ima snage,ali mora da se zavrti malo,jbg ipak je 600cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Hornet 600

Meni odlicno lezi, visok sam 181cm. Malo sam nagnut u toku voznje, standard za sve naked motore, oseca se opterecenje na rukama tokom kocenja ali daleko manje nego na sport motorima. Fino povlaci, u visim obrtajima se oseca snaga. Upravljiv je dosta, lagan za voznju. Slican je dosta Fazer-u 600. Ja imam S varijantu tako da sa vetrom imam manjih problema nego sto sam imao na Banditu. Jedina zamerka na Hornetu je sto nema merac goriva ili makar lampicu rezerve. Iz Nisa sam takodje, jedino ako se strpis za krug, trenutno sam poskidao neke delove zbog lickanja. Nadam se da sam bio od pomoci, ukoliko imas jos pitanja slobodno postavi, potrudicu se da pomognem

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1028 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja sam tek sad pročitao tvoje pitanje.:takoje:

 

Lepo povlači iz niskih obrtaja, linearno i može mnogo više nego što ti ruke i vetar dozvoljavaju. Kočnice su jako dobre. Ogibljenje je previše meko za moj ukus.
Za tvoju visinu je taman. Fabričko sedište je užasno neudobno i ispod njega nema mesta nizašta. Nije velik potrošač i generalno je odličan motor u toj kategoriji.

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 2/7/2022 at 11:52 PM, Goran1982 said:

Zeleo bih savet od vas koji posedujete hornete pazario bih 600-tku visok sam 178 po meni bi bio idealan na tu visinu ili vec sta mislite?Kako vuce na niskim obrtajima,da li ima linearno povlacenje,da li je eksplozivna na odaziv na gas?Ranije sam vozio transalpa,revere ntv,hondu cb750 sevenfifty,virago itd.I jos nesto ukoliko ima neko ko je iz Nisa voleo bih da se javi ukoliko bih izdojio malo vremena i dao mi da probam horneta par krugova da ga osetim masinu i kako mi leze u voznji.Unapred zahvalan na datim odgovorima.

Verujem da je ok za tvoju visinu. Generalno, savet koji zlata vredi, najbolje je probati pre kupovine.

 

Na podforumu Vozili smo moze da se procita nesto korisno.

 

Srecna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd, Nis
  • Motocikl: Madison 150

Pozdrav drugari, nov sam clan ali vec dugo pratim sta pisete o motorima, pogotovu o Hornetu ,posle duge i velike zelje napokon su se stvorili uslovi za kupovinu istog. Pa bih zeleo da vas pitam da li poznajete nekoga ko prodaje motor, da je ok stanje motora i da nije nenormalna cena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

I ja nešto listam oglase i nekako ovi od 2000 i nešto evra ispadaju nekako izlizani oni već preko 2500 do 3000 ne izgledaju loše.Sve koje sam zvao kao neki početnici zvrkovi neozbiljni.Ima jedan da kažem jeftiniji 2300 e pustiću ovde link sa oglasa i jedan baš skuplji ali se vidi odlično očuvan i neizlizan oko 3900 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Hornet S, 2000. godište, Touring, vozilo prešlo 48500 km, Bačko Gradište. Cena 2.299 € - Motori -...
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Hornet 600 PC36, 2005. godište, Naked, vozilo prešlo 23000 km, Kanjiža. Cena 3.999 € - Motori -...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet
On 2/8/2022 at 7:36 PM, Goran1982 said:

Ajmo drugari 28 vas prati temu nisam mislio nista lose samo savet znacilo bi mi a mozda sam i promasio mesto na forumu gde da pitam :stabre:

Slozio bih se sa svime sto su ostali napisali.
Ja vozim 900, imam 183 i lepo mi lezi. Leti vrelina rezervoara kuva jaja, ali to se sredi preradom sedista. Veoma povozan motor koji prasta greske. Mana - malo tezi sa moj ukus!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet
On 2/16/2022 at 8:40 PM, Goran1982 said:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Hornet S, 2000. godište, Touring, vozilo prešlo 48500 km, Bačko Gradište. Cena 2.299 € - Motori -...
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Hornet 600 PC36, 2005. godište, Naked, vozilo prešlo 23000 km, Kanjiža. Cena 3.999 € - Motori -...

 

Nisam ljubitelj S varijante.

Ovaj drugi deluje ok, samo su slike izgleda lose preradjenje pa je motor "zguzvan". To je ta cena, ja sam moj platio 3800 sa 3 kofera i rol barom, 40k km na satu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Drustvo,

 

Koje lanaci lancanike koristite i gde ih kupujete?

Nasao sam JT lancanike i DID lanac za 17 700rsd u GoxycoMotor Vrsac.

 

Razmisljao sam da stavim jedan zub veci lancanik nazad (ili zub manje naored, ili oba) da bih 140km/h bio na oko 4000rpm.

Da li je neko eksperimentisao?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 937 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre sat vremena, LiMa je napisao:

Razmisljao sam da stavim jedan zub veci lancanik nazad (ili zub manje naored, ili oba) da bih 140km/h bio na oko 4000rpm.

Da li je neko eksperimentisao?

 

Više zuba na zadnjem i/ili manje zuba na prednjem će ti "skratiti" prenosni odnos, odnosno za istu brzinu kretanja motor će raditi na višim obrtajima, iz nekog razloga mi se čini da ti želiš upravo suprotan efekat a možda i grešim. Ovako na blic, evo jedan kalkulator, pa malo eksperimentiši na suvo.

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

A onda sam permutovao nenamerno :)
Hocu vecu brzinu na manjim obrtajima. Znaci mi pri putovanjima.

Top je kalkulator, hvala :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Sa italijanske stranice

 

 

FB-IMG-1650474861851.jpg
 

Ko bi reko da moze ovoliko:lol:

Promenio član Sale-VFR
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Može, naravno. Što ga dalje teraš, on ide duže. Manje hladnih startova, duži vek...

Nego, to kad dođe ovde crkne kilometar sat, pa zaglavi na (10 puta) manjoj cifri....

Hondin agregat 599 je štonokažu na čistom srpskom "bullet proof". Odatle i koreni za onaj koji je bio angažovan u "moto2"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima tu jedna caka zbog koje može da bude problema. Iskreno ne znam šta paše šraf na šraf...u teoriji sve što je iste dužine i ima isti prihvat moglo bi da ide, međutim ima razlike u taraturi opruga i unutrašnjosti...jer se kod Horneta amortizer kači direktno za viljušku, dok je kod mnogih drugih preko poluga (pro-link), što malo menja stvari.

Pošto si već u inostranstvu, prošnjuvaj malo po oglasima i potraži recimo polovan aftermarket sa boljim performansama koji je baš za Hornet 900. Oni su često kompletno rastavljivi, mogu da se servisiraju i možeš da ga idealno prilagodiš sebi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Hvala na odgovoru. Kum ima ponudu od CBR-a pa se raspitujemo, može li. Što se mene tiče, original ili aftermarket baš za Hornet 900. Ostalo je uvek pitanje ali kad nema drugog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja