Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Verujem da govorite više jezika...obojca, pa malo udarite pretragu po forumima. U principu ljudi tu prave takve eksperimente više iz radoznalosti, nego iz neke druge potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Koliko sam ja cuo taj od cbr 900 je opcija,mislim da je njegova ugradnja moguca,mora da ima neki forum gde je neko to radio zbog poboljasnja perfomansi,ipak je taj od cbr-a poptpuno podesiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Pa zar nema mogucnost reparacije orginalnog amortizera?
Koji su siptimi?
 
 
 
 
Simptom je taj da je zadnji kraj nestabilan a kad motor stoji, može rukom, jednostavnim guranjem na dole da sabije skoro ceo amortizer, bez nekog velikog napora. Da li je za reparaciju, ne znam, možda je i to opcija. Nisam o tome ni razmišljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500

Pozdrav drugari!Curi mi ulje iz leve dekle pa me zanima zna li neko koji je broj semeringa radilice?U pitanju je hornet 600,2002 godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Koliko je meni poznato Hornet (a i mnogi drugi motocikli) nema semering radilice. Čitava unutrašnjost se kupa u ulju..namotaji generatora (levo)..kvačilo (desno). Ako si srećne ruke, popustio je dihtung na deklu generatora/alternatora.

Za slučaj da ulje curi na semeringu izlazne osovine menjača...onda imaš dobru zanimaciju.

Semering mora original i da bi se do njega došlo MORA da se raspoluti kućište menjača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
pre 21 minuta, pronto je napisao:

Koliko je meni poznato Hornet (a i mnogi drugi motocikli) nema semering radilice. Čitava unutrašnjost se kupa u ulju..namotaji generatora (levo)..kvačilo (desno). Ako si srećne ruke, popustio je dihtung na deklu generatora/alternatora.

Za slučaj da ulje curi na semeringu izlazne osovine menjača...onda imaš dobru zanimaciju.

Semering mora original i da bi se do njega došlo MORA da se raspoluti kućište menjača.

Ok,zakazao sam servis kod Milana u Loznici ali on mi rece da mora da skida deklu da vidi koji je semering pa da ga poruci.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

?

Svaka čast majstoru, ali ja da ponovim još jedared.

Sa leve strane su dva dekla. Jedan (više napred) je veći, u njemu su smešteni namotaji, metalni, ispod njega dihtung do kućišta...unutra magnet i frajlauf...nema semeringa. Drugi, manji, plastični, pokriva prednji lančanik (i na njega se šrafi mehanizam kilometar sata). Tu se nalazi semering koji je na izlaznom snopu menjača....nema veze sa radilicom. Kako kolega Due kaže, prvo bi trebalo sve dobro odmastiti, pa videti dal' zaista tu ima nekog curenja...jer, ako ulje zaista curi na taj semering (na menjaču) onda je lep posao da se zameni....i ne treba ništa budžiti, već raditi sa originalnim delovima. Obavezna provera ležaja i kućišta na eventualne luftove

Može da bude, možda...semering na šaltalici. Da se lepo opere, odmasti i pokazaće gde je.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
Pre 12 sati, pronto je napisao:

?

Svaka čast majstoru, ali ja da ponovim još jedared.

Sa leve strane su dva dekla. Jedan (više napred) je veći, u njemu su smešteni namotaji, metalni, ispod njega dihtung do kućišta...unutra magnet i frajlauf...nema semeringa. Drugi, manji, plastični, pokriva prednji lančanik (i na njega se šrafi mehanizam kilometar sata). Tu se nalazi semering koji je na izlaznom snopu menjača....nema veze sa radilicom. Kako kolega Due kaže, prvo bi trebalo sve dobro odmastiti, pa videti dal' zaista tu ima nekog curenja...jer, ako ulje zaista curi na taj semering (na menjaču) onda je lep posao da se zameni....i ne treba ništa budžiti, već raditi sa originalnim delovima. Obavezna provera ležaja i kućišta na eventualne luftove

Može da bude, možda...semering na šaltalici. Da se lepo opere, odmasti i pokazaće gde je.

Ako je tako onda je samo dihtung zato što sigurno curi na donjoj strani dekle.Znaš li gde ima da se kupi taj dihtung?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dobar klingerit u zelenoj boji...malo masti i par zumbi...i dihtung original.

Vrlo često ispadne i kvalitetniji od onoga što može da se kupi...original na stranu (centarS ili Delta, za porudžbinu).

Proverite da kojim slučajem, usled pada ili neke druge sile, sam dekl nema kakvu pukotinu...ili je možda popustio neki od navoja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
Pre sat vremena, pronto je napisao:

Dobar klingerit u zelenoj boji...malo masti i par zumbi...i dihtung original.

Vrlo često ispadne i kvalitetniji od onoga što može da se kupi...original na stranu (centarS ili Delta, za porudžbinu).

Proverite da kojim slučajem, usled pada ili neke druge sile, sam dekl nema kakvu pukotinu...ili je možda popustio neki od navoja.

Ok,hvala na savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Drugari da li vam se pali ventilator na ovom podeoku obeleženom na satu ili ranije?Kod mene skoro na kraju kako sam i obeležio crvenom strelicom na slici sata.To mi se dešava naravno u vožnji po gradu semafori gužva podji stani.Unapred zahvalan da datim odgovorima.

IMG_20220906_232931.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne mogu da se setim baš, davno je bilo, kada se palio ventilator...znam samo, da sam ja izveo prekidač da ventilator palim sam kad mislim da treba, jer je i meni delovalo da je to mnogo kasno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Knjiga kaže, da se ventilator pali u dijapazonu od 98 do 102 stepena...a gasi od 93 do 97. To je svakako vrlo visoka temperatura i ne treba da čudi što se sve to dešava kada kazaljka na pokazivaču stoji blizu crvenog. 

Postoje procedure da se ispitaju elelktrične komponentne na otpor...ali to podrazumeva zagrevanje termostata i davača, van sistema.

Verovatno nije ni trebalo da ugrađujem bilo kakav prekidač, ali eto, meni je to delovalo previše...

Ovaj Hondin agregat je poznat po izuzetnoj dugovečnosti i vrlo su retki problemi sa pregrevanjem. Za slučaj da si siguran da je sve ispravno, dobra pumpa, nova tečnost, sistem odzračen itd...možda bi trebalo napraviti par provera: test tečnosti, simulaciju paljenja ventilatora, pregled i test termostata (na određeno otvaranje pri zadatoj temperaturi)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Imam istu situaciju pa sam, kao i vi, bio zacudjen zasto tako visoko ide, promenio termodavac za svaki slucaj, i opet je ista situacija...tako da, sto bi rekao Muta Nikolic, sve je to normalno...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Drugar mi poseduje Hondu Hornet F600 2003 godiste, km sat mu laze a samim tim i predjenu kilometrazu. Moze li mi neko reci zadnji zupcanik koliko zubaca treba da a fabricki 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Fabrički, mislim...mislim (ne mogu sad da gledam knjigu)...da je 15 napred, 42 nazad.

Kod Horneta se problemi sa kilometar satom često javljaju, ne samo zbog igrarija sa prenosom, već i zbog neispravnog mehanizma za kilometar sat...koji se nalazi na deklu koji ide preko prednjeg lančanika.

Pogledajte i to....da se nije zaoblio plastični deo koji ima unutrašnji profil matice (šestougaoni)....tačnije, glave šrafa koji steže prednji lanč.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja