Jump to content

Moto Zajednica

NAVAK dan na stazi - 12. Oktobar 2014

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova

Pozdrav svima,

 

Ja sam onaj drugi fotograf. :)

Lep dan, lepe voznje lepa atmosfera. Hvala Vladimiru iz Sat-a za razvoz na stazi.

Ja sam nazalost mogao da budem samo u toku prve sesije. Evo nekih mojih favorita u prvoj turi.

post-5986-0-14709500-1413190337_thumb.jpg

post-5986-0-81404300-1413190342_thumb.jpg

post-5986-0-02883300-1413190349_thumb.jpg

post-5986-0-24591900-1413190355_thumb.jpg

post-5986-0-82757700-1413190360_thumb.jpg

post-5986-0-49061200-1413190365_thumb.jpg

post-5986-0-86440400-1413190370_thumb.jpg

post-5986-0-38863500-1413190377_thumb.jpg

post-5986-0-77825400-1413190383_thumb.jpg

post-5986-0-58580100-1413190390_thumb.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Pozdrav svima,

 

Ja sam onaj drugi fotograf. :)

Lep dan, lepe voznje lepa atmosfera. Hvala Vladimiru iz Sat-a za razvoz na stazi.

Ja sam nazalost mogao da budem samo u toku prve sesije. Evo nekih mojih favorita u prvoj turi.

 

Hvala na fotkama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 465 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx r 600 k8

Ala ste se ubrzali.... Prve sezone ko je vozio ispod 1.40 bio je brz, sada ide i ispod 1.30. Svaka cast. Lepo vas je videti na ovim slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

Ares brate kao i do sada pireli se bukvalno raspadao vi to bolje znate koji dolazite dugo na navak ja sam tek ove god.poceo da dolazim.Meni je bukvalno sc1 pozadi radio fino a pustio bez ikakve najave i poceo da zvacka i na prvoj sledecoj brzoj krivini skroz pustio i dobio nekontrolisani slajs i zavrsio sam u travi.Znaci zakljucak uvek ili malo tvrdju gumu ili neku kombinaciju ulica staza i to provereno radi par momaka juce dobro isli imali lepa vremena sa takvim gumama, a Mrsi nije hteo da vozi mnogo jer bar meni je rekao da je klizavo puno i nece da rizikuje inace dok je vozio i on i Pop su dobro isli.Poz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nisam neki profesionalac ali da prenesem bar sa moje strane

 

Mrsi je odvezao par krugova, skinuo se i spakovao, nezeli da rizikuje klizavo mu je jako, i nezeli tu da vozi

gumu koju je vozio bi trebala biti prava komponenta za ovo vreme Pireli sc2 ali se nije pokazala tako , motor mu je klizao i on je odustao

mi smo iskoristili dan za pozanje i probali smo par kombinacija guma i pritisaka

 

prva guma koja je vozena je bila ujutru na prvom izlasku Pirelli Supercorsa SP sa pritiskom hladno( bilo je dosta problema sa strujom malo je bilo malo nije tako da  1,9 -2,0

temperatura asfalta 29 stepeni

klizanje poprilicno, nestabilan i prednji i zadnji, na otvaranjima katastrofa

e8479262e309a6effe170d92ef2e1d3b.jpg

 

Drugi izlaz pirelli supercorsa SC1 pritisak 1,8 - 1,9 na vruce  temperatura asfalta  34   

dosta bolje i sigurnije i napred i nazad ali daleko od idealnog

prednji deo drzi ali zadnji seta i kliza na otvoranjima, pogotovo ako ga jako otvoris, imao sam u 6 krivini ja otvarsanju bas jako klizanje

f45195a263e8c9f0a2af3c3a07a51223.jpg

 

Treci izlaz Pirelli supercorsa SC1 pritisak 1,6 - 1,9 na vruce temperatura asfalta 36 i tu je i ostala do kraja dana

dosta bolje i pouzdanije ali je guma bila naceta u predhodnoj voznji i sada je totalno unistena 

7fa61159ddc088f4a9dd5440b72b92ab.jpg

 

 

posle pauze nisam imao vise guma i ostao mi je izbor SC0 ali zadnja u dimenziji 180/60 kao sto 600 vozi

pritisak 1,6 - 1,9 na vruce temperatura asfalta i dalje 36 stepeni

 

ta guma nije za hladnije vreme i logicno da nije htela da radi, prakticno za dva izlaska je unistena

sve najgore vezano za tu kombinaciju, motor mi se nije nikako ponasao , ta guma izgleda nelezi ovom tipu motora,

ili je to rezultat sto ova guma nemoze ni da radi kako treba u ovim uslovima

ca496fafb34ea42016fe388d87119b79.jpg18fd7816b12733f9dad82a8dba9bc63c.jpg

 

moje misljenje je da 1000 nikad na ovoj stazi nece moci da pridju 600 i da 600 mora da ima bolje vreme ovde

isto mislim da jurenje vremena na ovoj stazi moze dovesti samo do padova, vecih i ozbiljnijih od ovih juce,

po meni treba da ostane kao ideja track day otvoren za sve da uzivaju i da se voze,

a za jurenje vremena mi nazalost nemamo gde, ako se sledece godine obistini da budu track day ovi na batajnici

pred svaku trku, eto prilike svima koji bi da jure vreme , jer jurenje vreme ovde nista nece pomoci vozacima koji su dosli da se provozaju i uzivaju u voznji

generalno moj utisak vezano za organizaciju druzenje i sve je 10+,mislim da su ljudi poceli medjusobno da se uppznavaju i u neku ruku zblizavaju tako da je utisak odlican

naravno ovo je sve moje vidjenje, i nemora da bude merodavno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Uuu al se ova SC0 pojela!! Odlično što si ih slikao.

 

 

@ARES: ček, ček, 27 si naoštrio na 27.9 a "25 nešto" na 25.0... i 25.99 je "25 nešto".

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

Pozdrav celoj ekipi sa navaka bas je lepo bilo a posebno bih pozdraviò kruzok kod satora,bilo je vozaca koji lepo voze.Nego jos mi nije jasno kako mi onaj pogodi godine nije

da ih krjem...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

Super komentar i ja mislim da jurenje vremena na Navaku vodi samo u pad ja okusio juce na svojoj kozi skinuo svoje vreme za 3.5 ali imao i izletanje u travu i fakat staza odgovara za er6 Jamahu i da bolje od Dace moze ici samo Cvrle kada bi hteo da dodje na Navak isto sa njegovom er6 koja je svi znamo kao raketa a on vozi kao vanzemaljac i sigurno bi on postavio neki rekord staze koji bi dugo bio aktuelan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Super komentar i ja mislim da jurenje vremena na Navaku vodi samo u pad ja okusio juce na svojoj kozi skinuo svoje vreme za 3.5 ali imao i izletanje u travu i fakat staza odgovara za er6 Jamahu i da bolje od Dace moze ici samo Cvrle kada bi hteo da dodje na Navak isto sa njegovom er6 koja je svi znamo kao raketa a on vozi kao vanzemaljac i sigurno bi on postavio neki rekord staze koji bi dugo bio aktuelan.

 

Ovo je dobar komentar zato sam i rekao posle TD u avgustu da se ne pise o fantomskim vremenima jer ce ljudi popadati. Cast izuzetcima koji stvarno idu ispod 1:30. Ovim zatvaram dalju polemiku oko ovoga.

 

@tocrank moje izvinjenje, mislim da sam procitao da je isao 1:27.9. Ako je isao 1:27 ravno onda skidam kapu. Neko ce reci to je smejurija ali 1 sekunda na ovim vremenima je kao kuca.

 

 

@D16RR

 

Ustanovili smo odavno da pirelli da se lose ponasa kako god se ogibljenje i pritisak podesio. Mora se ici na trdju gumu jer do klizanja svakako dolazi, klizanja koje se neki put i ne oseti, stim sto kod spinovanja meke gume kao sto je pirelli otpadaju komadi koji daju tyre wear kao da je guma hladna ili da je zadnja opruga losa. Kod hard-a je trosenje odlicno ali mora da bude veca temp napolju. (moje iskustvo, mozda gresim...)

 

Bilo bi dobro da se javi neko ko je isao ispod 1:35 a vozio je Dunlope. I oni su ranije pravili slican problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ne, ne 27.9 je vozio.. ali si mojih "25 nešto" spustio na 25.0.. pa ispade da je još 3 sec ostalo da se skine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

TD je bio vrhunski, uslovi na stazi (vreme, podloga) savrseni za polovinu oktobra. Smatram da je merenje vremena dobra opcija ukoliko se ne nadmecete sa drugima vec pratite svoj napredak. U svakom slucaju podrzavam soluciju merenja i za sledece TD-ove. Sto se guma tice slazem se sa vecinom da na Navak-u izgleda bolje drze neke street/race gume. Ja vozim vec dve sezone Michelin Power Pure 2ct, i nemam nehih zamerki na iste sem na par mesta na stazi gde dolazi do obaveznog "zvakanja". Naravno da je na 1000ccm druga prica ali ne bilo lose da neko od ozbiljnijih vozaca oproba i neku od "polu-ulicnih" guma.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5782 postova

E bas sam hteo da pitam da li je neko vozio Power Cup ili Power super sport. Ja sam treca liga zapad ali bih pokusao sa malo boljim gumama sledece godine sada sam na Pilot Power 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12248 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

moon walker@ kako da dodjemo do ovih slika? ne mogu ih kopirati ovako sa foruma..

 

 

Ni ja.

 

Otvorite sliku pa u donjem desnom uglu piše SAVE. Otvoriće vam se veća slika, desni klik na sliku pa Save Image As...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja