Jump to content

Moto Zajednica

Kad čika policajac nije kulturan

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

Znači poenta je bahata vožnja ako radiš u policiji Srbije je dozvoljena odnosno nekažnjiva pa ako si i u civilu ili van radnog vremena jer ti se može, što ne implicira na bobinu Miljenko, nego da se takvo ponašanje i rezonovanje u saobraćaju sigurno prenosi i na ostale učesnike u saobraćaju, što dovodi samo do još većeg haosa u haosu od saobraćaja, bahate vožnje, udesa i svega što to donosi a sve zahvaljujući kolegijalnom, rođačkom i pre svega neprofesionalnom odnosu i selektivnom poimanju Zakona u Srbiji i mirenja sa takvim stanjem!

Svaka nam čast na pameti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Znači poenta je bahata vožnja ako radiš u policiji Srbije je dozvoljena odnosno nekažnjiva pa ako si i u civilu ili van radnog vremena jer ti se može, što ne implicira na bobinu Miljenko, nego da se takvo ponašanje i rezonovanje u saobraćaju sigurno prenosi i na ostale učesnike u saobraćaju, što dovodi samo do još većeg haosa u haosu od saobraćaja, bahate vožnje, udesa i svega što to donosi a sve zahvaljujući kolegijalnom, rođačkom i pre svega neprofesionalnom odnosu i selektivnom poimanju Zakona u Srbiji!

Svaka nam čast na pameti!

 

ДА, баш тако, апсолутно си у праву!!! Полиција, углавном, има сва могућа овлашћења!!! И јако ретко је неко од њих кажњен за нешто.

@Шумадинац, без увреде, али превише сам се тога нагледао да би тврдио другачије а и само некажњавање полицајца о коме је у овој теми реч само потврђује моје речи, на жалост!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Offujem sam sebi al me zanima..:P

Pravno gledano, ako neko zna ...

Vozila javnog Gradskog prevoza, zbog tahografa, ne smeju da voze preko 50km/h, zar ne ?

Tom logikom oni bi trebali da se, shodno

zakonu, kažnjavaju zbog prespore vožnje po autoputu, jer guše saobraćaj?

Ili pogrešno tumačim Zobs? :mellow:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

A u vezi auto-puta: Pogledajte koliko dnevno vozila prođe kroz bečki auto-put gde je ograničewe 80 kilometara:

 

Die Autobahn Südosttangente Wien A23, umgangssprachlich: Südosttangente oder Tangentegenannt, ist eine Stadtautobahn in Wien und Teil der Europastraßen E49, E59 und E461. Mit nur 18 Kilometern Länge ist sie die kürzeste Autobahn, jedoch mit einer Frequenz von durchschnittlich 170.000 Fahrzeugen pro Tag die meistbefahrene Straße Österreichs. Der Name leitet sich aus der Rolle der Verbindungsstraße zwischen Süd- und Ost Autobahn ab.

I šta vam i dalje nije jasno?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

@Шумадинац, без увреде, али превише сам се тога нагледао да би тврдио другачије а и само некажњавање полицајца о коме је у овој теми реч само потврђује моје речи, на жалост!!!

Nema kažnjenih? A da ne pominjemo broj disciplinski kažnjenih!

 

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CD0QFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.rts.rs%2Fpage%2Fstories%2Fsr%2Fstory%2F135%2FHronika%2F1457475%2FPolicajci%2Buhap%25C5%25A1eni%2Bzbog%2Bprimanja%2Bmita.html&ei=kM78U4awKqjE4gTGj4DgDg&usg=AFQjCNGrXUFxD2iiAUeJuAyFioo3WgfjJw

 

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/472793/UHVACENI-Saobracajce-prisluskivali-otkrili-da-su-primali-mito

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Smiri se covece. Cemu tolika nervoza.

 

namenu tog puta smo promenili svi mi koji svako jutro i svaki dan idemo tuda po 10 ili ko zna koliko puta. Osnovna namena mu je neodrziva. Niko se ne ponasa po pravilima autoiputa na tih 10 km. Znaci tih 10km je autoput samo na papiru i tokom noci kad nema guzve.

 

Ne mora niko da proglasava to icime ili da menja namenu. Ta stvar se sama uradila u skladu sa situacijom.

 

Koliko god svi mi tupili ovde to se nece promeniti.

Drzava to ne moze da promeni jer ce napraviti kolaps.

 

jebiga matori, prosto je tako. Veruj mi, ja bih veoma voleo da ujutru brze stignem na posao, a jos vise voleo da brze dodjem kuci posle, ali nista od te price. Tih 10 km je ulica bez semafora, i zbog toga je jako jako primamljiva ljudima i dok trepnes eto ga krkljanac i nema vise leva, desna, ogranicenja ili bilo sta drugo.

 

Svako jutro to gledam vec godinama

 

 

 

Нисам ја нервозан нити се са тобом свађам, него никако не могу да сварим да ме убеђујеш да бело није бело зати што си ти (или МИ, како ти рече) тако кажеш!

 

Знам ја да је тако и да је гужва, нисам ја отишао преко пре 120 година и јако добро знам како се вози по БГ-у. Ако си обратио пажњу на мој претходни пост, тамо пише да кроз бечки ауто-пут прође просечно 170.000 возила и то га чини најпрометнијом саобраћајницом у Аустрији. Зар мислиш да се ту не стварају гужве и колоне?! Онда си у дебелиј заблуди!!!

 

Ти, а и остали, би много брже стизали на посао да постоји подземна железница али то је већ друга тема.

 

Die Wiener U-Bahn ist neben der S-Bahn, der Straßenbahn, dem Autobusnetz sowie der Badner BahnBestandteil des öffentlichen Personennahverkehrs der österreichischen Bundeshauptstadt Wien und befördert rund 1,4 Millionen Passagiere pro Tag bzw. 567,6 Millionen Passagiere pro Jahr.[1]

У бечкој подземној железници око 1,4 милиона путника дневно а 567,6 милиона годишње. Шта мислиш кад би се сви ти људи превозили аутима као у Београду, колика би ту гужва била?!

Зато ти стижеш касно и тешко на посао!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@Шумадинац, без увреде, али превише сам се тога нагледао да би тврдио другачије а и само некажњавање полицајца о коме је у овој теми реч само потврђује моје речи, на жалост!!!

Nema kažnjenih? A da ne pominjemo broj disciplinski kažnjenih!

 

https://www.google.r...JuAyFioo3WgfjJw

 

http://www.blic.rs/V...su-primali-mito

 

 

 

Онда ове из моје околине треба стрељати!!!

На та два линка су страдали, као по обичају, најнижи а где су они на вишим положајима?

Ти, као неко ко ради у унутрашњој контроли, сигурно можеш сад да ми ведеш бар туце случајева али то је занемарљиво мало од онога што је наша стварност!

 

Не желим више да учествујем у овој бесмисленој дискусији а и тема скреће са курса!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Srecom ne svadjam se ni ja sa tobom 1lol.gif

 

Hoces da mi kazes da na A23 kad se napravi krkljanac leva traka funkcionise kao traka za prestizanje, ljudi ne prelecu iz trake u traku ne bi li malo provukli napred? Ima li policajaca pavijana koji ce ti blicati i urlati na tebe kad se napravi guzva na tom A23?

 

Guzva je guzva svuda, samo negde ima malo vise kulture.

 

Ovde kad naidju kola hitne svi ce se na tom istom autoputui skloniti, bas kao i tu na A23.

 

Samo su ljudi ovde nadrkaniji nego tamo. I naravno da ne zaboravimo da A23 samo ocese veliki grad Vijenu. ne prolazi preko Leopoldovog trga. E75 ne cese BG. On ga polovi. Ali to smo vec rezimirali

 

I sta sad sto ga "polovi"? Onda vise ne vaze pravila saobracaja? Guzva na Gazeli je guzvica u poredjenju sa guzvama po autoputevima oko Kelna ili Amsterdama.

Bude po 2 Beograda kolona u 3 trake, pa sta? Opet je to autoput, samo sto je guzva.

Vi ovdje tvrdite da nije autoput i da ne vaze pravila shodno tome, zato sto je guzva, sto je blago receno neozbiljno.

Osim toga, ovdje polemika nije kad je guzva, nego kad nije. Ni na jednom autoputu ne vazi pravilo lijeve trake kad je guzva, pa i da polovi Saharu. :)

 

Stvar je u tome da su argumenti kolege startera teme (izmedju ostalih) bili "vozim po ogranicenju 80 km/h i uzivam u pogledu", implicirajuci time

da je ok da se vozi u lijevoj, pored slobodne desne, jer vec vozi maximalnom brzinom, a to nije ok, vec je cak protivzakonito i ima i kazna propisana za to. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ako cemo po zakonu on ne smeta nikome, jer vec vozi po max brzini.. Nesporazum nastaje kada se delimicno drzimo zakona..ok je da prekoracujemo brzinu a nije ok da vozim po max brzini levom trakom kad je guzva?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ako cemo po zakonu on ne smeta nikome, jer vec vozi po max brzini.. Nesporazum nastaje kada se delimicno drzimo zakona..ok je da prekoracujemo brzinu a nije ok da vozim po max brzini levom trakom kad je guzva?

 

Govoris o (svom licnom) zakonu logike? :) Ako govoris o nekom saobracajnom zakonu, citiraj ovdje i imas pivo. :)

 

Nema nista "delimicno". Ne smije se voziti preko ogranicenja. Ne smije se voziti lijevom bez potrebe.

Sta je tu delimicno?

A sad zasto je zabranjeno voziti lijevom i kome on smeta, to je vec neka druga diskusija, ali ako raja nije pospana... mozda bi mogli u razglabanje. :D

 

ps. Samo da nebude zabune, slazem se da je cika policajac (unatoc svemu) i nekulturan i zloupotreban. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Procitao sam jos jednom pocetni post i tek sam sad provalio da je taj u dzipu pretekao ostatak kolone u levoj traci - desnom stranom. To dosta menja stvar, bar sto se tice mog prethodnog posta da mu se ja ne bi sklonio ili da bi mu uzvratio istom merom. Mislio sam tada da je i desna traka bila zauzeta i da je se grupa vozila u levoj traci kretala brze od vozila u desnoj. Ali to znaci ne pije vodu :)

 

I dalje smatram da i pored toga sto vi niste koretkno se ponasali, on treba prvi da pruzi primer kako treba. Znaci ono sto svakako ne moze on sebi da dozvoli je da se priblizi toliko vozilu uspred sebe. Time je ugrozio i sebe i vas ispred, sto je na neki nacin u njegovoj ulozi neoprostivo.

Drugo, kad je vec dosao na desnu traku pored, umesto da urla da mu se sklanjas i da pri tom nevezan visi kroz prozor.. po meni je normalan sled bio da se identifikuje i da koriguje pogresnu situaciju vas. Mogao je da upali rotaciju, da pokaze identifikaciju i da vas opomene da se krecete ispravnom trakom.

On to ocigledno nije uradio vec je napravio jos jedan prekrsaj obilazenja desnom stranom i produzio kao da nije nista bilo. Tu se ogleda neobucenost i aljkavost kao i nezainteresovanost doticne osobe za ono sto je bitno bilo u toj situaciji, a to je da koriguje neispravnu situaciju i time potencialno spreci nezgodu.

 

PS: rastojanje od 5m na 80km/h nije malo i verujem da je to bilo mozda i vise. 80km/h je nekih 22m/s. Ako neko ispred tebe legne na kocnicu, proci bar jedna sekunda dok ti ne odreagujes, a sa svega 5m rastojanja iza njega tog momenta mu pocinjes raspremati stvari u gepeku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Zakon je jasan po pitanju leve trake na auto putu, sluzi samo za preticanje. To sto vozis po ogranicenju ne daje ti pravo da vozis levom trakom ako ne pretices. Stalno se vracamo na pitanje guzve u spicu, a tema je pocela sa konstatacijom da nije bilo uobicajene guzve.

 

Druga stvar, upravo licno tumacenje zakona i primena "svoje" logike nas i cini divljim i primitivnim drustvom. Svako izgleda ima neki svoj set zakona koji su nelogicni i koje ne zeli da postuje. Kad takav stav pomnozis sa brojem vozaca u Beogradu dobije se ovo sto imamo. Pre nekog vremena par idiota su skapirali da im je glupo da daju zmigavac kad se prestrojavaju ili skrecu (mozda sam ovo vec i pominjao) i sad imamo situaciju da u Beogradu vecina vozaca ne ukljucuje zmigavac. I to se proglasava za normalno i cak i kerovi kad mogu da kaznjavaju boli ih uvo, to je normalno.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I ovo kod Arene? I ovo kod Omladinskih brigada?

I sve zelene table cijelom duzinom?

 

To je prosto nevjerovatno. Na cemu se bazira ta tvoja tvrdnja / misljenje? :stabre:

 

@ - Mile, Evo ti prost dokaz da i pored saobraćajnog znaka - ovaj put se baš i ne bi mogao nazvati auto-putem

 

https://www.google.com/maps/@44.814293,20.416566,3a,75y,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1sS83S4PdTV-3Y7VtH9jQVOQ!2e0

 

Iskoristio sam tvoju sliku puta kod Arene, samo sam malo okrenuo više udesno - i kao što možeš da vidiš tu fali jedna od bitnih činjenica koja je obeležje auto - puta. Nema zaštitne ograde za životinje - koja je bitan deo auto puta. Tako da ladno može da ti istrči pas i podleti pod točkove, a isto tako može i neki pešak da se reši da tu pređe preko kolovoza jer ga mrzi da ide do najbližeg nadvožnjaka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

i po obicaju teme o nekorektnom ponasanju drzavnih sluzbenika ili sluzbi se promene diskusijom revnosnih u temu da li je put kroz Beograd autoput ili samo put, i bjb pocinje da mi lici na Blic i one botove sto komentarisu novinske clanke :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Autoput je autoput bez obzira sto prolazi kroz BG. Znam par ljudi koji su kaznjeni zato sto su na toj gradskoj deonici(konkretno u pitanju je deonica u starom BGu) vozili skutere od 50ccm sto je jelte zabranjeno na autoputu. To sto se svasta tolerise, pogotovo u guzvama je druga stvar i verovatno bi nastao jos veci haos i guzva kada to tako ne bi bilo.

 

Sa druge strane ako se vratimo na pocetak price i podsetimo da je receno da nije bila guzva stvarno ne shvatam koja je poenta kolone u levoj traci koja se krece 80km/h a pritom je desna prazna?

 

Da me ne shvatite pogresno policajac se ponasao kao tezak pavijan i dobro je sto se neko pobunio protiv toga da bi spomenuti malo stavio prst na celo,ali brate mili ni ti vozaci nisu imali sta da traze u levoj traci sto naravno ne opravdava policajcevu reakciju.

 

Sve u svemu moglo je da se zavrsi daleko gore po obe strane.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Uz ogradu da mi se ponasanje drota u dzipu ni malo ne svidja, moram ipak da kazem Djuxy da, kako ja vidim stvari, ti u principu i JESI KRIVAC u ovoj situaciji. Auto-put ili ne, sa 80km/h sigurno nisi najbrzi u BGD-u, pa si mogao da pretpostavis da ce mozda naici neko brzi od tebe. Zato se zabodes u desnu traku i picis kojom god hoces brzinom i kuliras.

Bilo bi ti interesantno da vidis kako na auto-putu izmedju Beca i Linca od 4-5 traka APSOLUTNO SVI voze u guscjoj koloni kraaaajnjom desnom trakom, i ulaze u drugu samo dok ne obidju auto ispred sebe. Kada sam to prvi put video, iskidao sam se od smeha, izgledalo mi je malo glupo - svi se guraju u jednu traku a ostale kao da su kuzne... :lol: Ni ja se prvi put nisam bas pridrzavao toga, ali sledeci put... :aha:

Ako je pandur mogao da ti pridje s desna, znaci da je ta traka bila prazna, a priznaj da bi se i ti iznervirao da (iz kog god da razloga juris putem), neko nece da ti se makne iz leve trake. Milion puta je ovde komentarisano kako je nebezbedno preticati sa desne strane. Pa ne teraj ljude da to isto rade!!!

Zasto ja vise gledam u retrovizore nego napred (i u autu i na motoru) ? ZATO STO NISAM NAJBRZI (a ni ne trudim se da to budem, proslo me :lol: ). Mozda nekome u zahuktalom autu iza mene zivot zavisi od toga kada ce stici do lekara. Ko sam ja da to procenim? Zato ja, koji auto-putem UVEK vozim levom trakom jer je podloga ravnija, cim me neko pocne da sustize, pomerim se u desnu, propustim ga, i opet u predjem u levu. Prosto, a mislim da je i stvar vozacke kulture.

Koliko kapiram, jedini je problem sto je pandur bio nekulturan. Pa sta? Kriv si, digni ruku u znak izvinjenja i teraj dalje.

 

PS: samo da dodam da je ista situacija na "Pancevcu". Svi zajase levu taku, a leva prazna... A ko proba da obidje sa desne ladno moze da fasuje kaznu od pandura kojih tamo cesto ima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

i po obicaju teme o nekorektnom ponasanju drzavnih sluzbenika ili sluzbi se promene diskusijom revnosnih u temu da li je put kroz Beograd autoput ili samo put, i bjb pocinje da mi lici na Blic i one botove sto komentarisu novinske clanke :D :D :D

 

Ocigledno je da postoje nedoumice kod nekih da li je autoput u delu koji prolazi kroz Beograd i dalje autoput ili obicna ulica. Mislim da nemamo nedoumice kada su u pitanju organi nereda i njihovo ponasanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Na stranu sve ostalo, meni i dalje nije jasno zasto opravdavate voznju iznad ogranicenja?

 

Ko opravdava voznju iznad ogranicenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Na stranu sve ostalo, meni i dalje nije jasno zasto opravdavate voznju iznad ogranicenja?

 

Niko ne opravdava voznju iznad ogranicenja.

Stvar je u tome da svi mi imamo neke svoje logike i nekome moze biti logicno da moze da vozi brze ako mu je stonoga bolesna npr.

Taj neko onda juri da joj spasi zivot i kad naidje na postenog gradjanina koji vozi po ogranicenju, on onda krene u preticanje.

Onda je neko pametan izracunao da je sigurnije da se to obavi sa lijeve strane... i tako nastade clan 104. koji je zaprecen sa 5000 dindzi. :)

 

 

 

Član 104.

Na autoputu i motoputu sa više saobraćajnih traka namenjenih kretanju vozila

u jednom smeru, vozač motornog vozila mora se kretati krajnjom desnom

saobraćajnom trakom, osim ako nije zauzeta vozilima koja se kreću u koloni, kao i

prilikom preticanja.

......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja