Jump to content

Moto Zajednica

Kad čika policajac nije kulturan

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Bez namere da opravdam sebe i kršenje pravila vožnje levom trakom da samo pojasnim...

 

Čisto iskustvo je u pitanju.

Na gazeli gledam da "uvatim" levu traku iz prostog razloga jer već kod samog Mostara počinje zezanje:

 

- prvo ovi što skreću u Kneza Miloša zauzmu skroz desnu traku, pa onda počnu i iz srednje da se ubacuju pred samo isključenje, pa su vrlo često vozači koji normalno idu srednjom prinuđeni da naglo koče zbog takvih akrobacija

 

- autobusi koji krenu sa stajališta ispod Gazele nastavljaju pravo (preko pune) i pokušavaju da se ubace u krajnu desnu traku posle Gazele, gde pak uleću ovi što dolaze iz pravca Senjaka i ovi od Sajma, koji baš i nisu voljni da ih uvek propuste pa opet kočenja, ubacivanja... nekulture koliko hoćeš...svaki dan.

Ko koristi Gazelu u špicu, zna sve ovo...

 

Da sam ga video na vreme ja bih mu se sklonio (sve što ih ne volim kada se mangupiraju sa rotacijama i ne bi mi bilo srcu milo ) ali on je vozio baš, baš, baš brzo...

A sa druge strane njemu leva traka nije ni trebala, jer da je sklonio nas nekoliko koji smo se vozili u toj traci opet bi skrenuo brzo u desnu, jer se isključivao, ali dečkonja je morao da demonstrira snagu policijskog džipa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Bahata vožnja policajca - sve je rekao sa ovim : " "Jel ti vidiš da sam ja vozilo pod pratnjom, zašto mi se ne sklanjaš" !!! "

 

Policajac možda ima želju da jednog dana postane vozilo - pa da ga prate. Čak i da je mislio nešto drugo - pošto je bio sam u tom vozilu - nikako nemože da bude " vozilo pod pratnjom " .

Ako je morao i da žuri zbog nekog posla - zna se, u takvim slučajevima treba da koristi zakonom propisanu signalizaciju ( rotacije, sirene , blic svetla ) .

 

Na tom suočenju je policajac rekao da je bila gužva na mostu, trebao si to da iskoristiš i da kažeš da je srednja kolona zbog nečeg usporila pa si prešao u levu da je obiđeš. Ako može on da laže - možeš i ti ! Bilo bi zanimljivo čuti šta bi on na to odgovorio !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Koga je mrzelo da klikn na link :

O ovim pitanjima razgovarali smo sa Damirom Okanovićem, direktorom Komiteta za bezbednost saobraćaja i sa načelnikom Uprave saobraćajne policije Dragišom Simićem. “Generalno, kada je reč o kretanju vozila levom saobraćajnom trakom na autoputu, pored poštovanja saobraćajnih propisa, važno je i da vozači poštuju vreme i potrebe drugih učesnika u saobraćaju”, kazao je Okanović. “Pre svega, ako govorimo o saobraćajnim propisima, u zakonu je jasno definisano da leva traka na autoputu služi isključivo za preticanje i da se njom nije dozvoljeno kretati duže nego što je potrebno da biste završili započeto preticanje. Nakon toga, vi ste u obavezi da se vratite u desnu traku autoputa”, objašnjava Okanović. “To praktično znači da, ako se krećete levom trakom autoputa, a niste u preticanju, i neko iza vas vam signalizira (“ablenduje”) da se sklonite u desnu traku i omogućete mu prolaz, vi ste dužni da to i učinite, bez obzira da li se to vozilo po vašoj proceni kreće nedozvoljenom brzinom.” Sa ovom konstatacijom slaže se i načelnik saobraćajne policije Dragiša Simić. On citira Član 104. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima koji propisuje da se “na autoputu vozač motornog vozila mora kretati krajnjom desnom saobraćajnom trakom, osim ako nije zauzeta vozilima koja se kreću u koloni ili prilikom preticanja”. “S tim u vezi, osim za preticanje, leva saobraćajna traka može se koristiti samo kada je saobraćajna traka sa njene desne strane zauzeta vozilima koja se kreću u koloni”, precizira Simić. On dodaje i da prema istom zakonu postoji obaveza da vozač, koji vozi sporo u meri u kojoj ometa normalan saobraćaj, na prvom odgovarajućem mestu omogući da ga drugo vozilo bezbedno pretekne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Sve je to tako lepo i odavno definisano Zakonom ALI realnost je da se taj zakon svodi na logicne reakcije i selekcije pa ko koliko sebe smatra spretnim i brzim tuda i tako i vozi (pogledaj samo prestrojavanje na semaforima u gradu, parkiranje na pesackim, ne ukljucivanja zmigavaca,..) jer ko je jos sakcionisan za takvu voznju, mozda neki jadnik policajac sigurno nikada, a ne za voznju krajnjom levom trakom, pogotovo ne kroz Beograd. Nebrojeno puta kad krenem kod Arene prema gradu nemozes da se probijes, jer su sve pune a sto je najtuznije ponajvise se u levu traku nabiju "stranci" (razni tamnoputi ali preko leta i turisti okolnih zemalja) u raznim Mercedesima i Audijima i polako valjda bojeci se autobusa i dostavnih vozila u srednjoj, pa iako se nekad se krecu i sporije od ovih pored dzaba, a kad si na motoru ako ne bi da se provlacis ne vredi nikakvo ablenodovanje, sviranje i slicne molbe da se pomere i predju u srednju traku, jos kad vide razdrndani bus 43 u sred tog krkljanca koga da ubedis da je to autoput. A i od susednih zemalja jedino se na putu ka Grckoj u Makedoniji kaznjavala duza voznja krajnjom levom trakom, cak je Alvirovic u jednoj od svojih SAT patrola ko je gledao telefonski apelovao dal na Ministra policije Makedonije da ne kaznjavaju nase turiste zbog voznje preticajnom jer im je ta srednja traka sva u kolotrazima. Po meni sve dok su globalno Zakoni u Srbiji takvi kakvi jesu bice ovakvih situacija pa i na ovom delu puta-autoputa i nazalost treba naviknuti i biti spreman na nerviranje pa plivati kako znas u toj i takvoj mutnoj vodi jer vidis da ne daju da se razbistri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Koga je mrzelo da klikn na link :

O ovim pitanjima razgovarali smo sa Damirom Okanovićem, direktorom Komiteta za bezbednost saobraćaja i sa načelnikom Uprave saobraćajne policije Dragišom Simićem. “To praktično znači da, ako se krećete levom trakom autoputa, a niste u preticanju, i neko iza vas vam signalizira (“ablenduje”) da se sklonite u desnu traku i omogućete mu prolaz, vi ste dužni da to i učinite, bez obzira da li se to vozilo po vašoj proceni kreće nedozvoljenom brzinom.” [/size][/font]Sa ovom konstatacijom slaže se i načelnik saobraćajne policije Dragiša Simić.

I to čuje neki vozač ili pandur iz neke zemlje gde se poštuju zakoni i prekrsti se s obe ruke. Jer, tamo se pri prilasku sporijem vozilu koje je ispred vas, upotreba "ablendovanja" računa kao nasilnička vožnja. Na autobanu dovoljno je držati upaljen levi žmigavac sve vreme vožnje u levoj traci i nećete imati potrebu bilo koga da opomonjete ablendom.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

I taj zmigavac se ponekad moze okarakterisati kao nasilan. Pogotovo ako se upali odmah, odnosno prije nego sto auto ispred ima gdje da se skloni ili drzi upaljen cijelo vrijeme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Ako u toku obilaska vozila prdite a otvoren vam prozor od suvozača takođe se smatra nasilničkom vožnjom 1nanana.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

Koga je mrzelo da klikn na link :

O ovim pitanjima razgovarali smo sa Damirom Okanovićem, direktorom Komiteta za bezbednost saobraćaja i sa načelnikom Uprave saobraćajne policije Dragišom Simićem. “To praktično znači da, ako se krećete levom trakom autoputa, a niste u preticanju, i neko iza vas vam signalizira (“ablenduje”) da se sklonite u desnu traku i omogućete mu prolaz, vi ste dužni da to i učinite, bez obzira da li se to vozilo po vašoj proceni kreće nedozvoljenom brzinom.” [/size][/font]Sa ovom konstatacijom slaže se i načelnik saobraćajne policije Dragiša Simić.

I to čuje neki vozač ili pandur iz neke zemlje gde se poštuju zakoni i prekrsti se s obe ruke. Jer, tamo se pri prilasku sporijem vozilu koje je ispred vas, upotreba "ablendovanja" računa kao nasilnička vožnja. Na autobanu dovoljno je držati upaljen levi žmigavac sve vreme vožnje u levoj traci i nećete imati potrebu bilo koga da opomonjete ablendom.

 

dada, i onda je mrmot zavio cokoladu, ocigledno nisi bio odavno na autobanu!

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

zadnjih 10 godina redovno vozim barem jednom godisnje oko 1500 km na tom cuvenom autobanu i ni ic nema od tog cuvenog kulturnog vozenja koje je bilo pre 10 godina! Mada i tada je bilo ekstrema koji se srecu kod nas, kao i u drugim zemlja, kao npr. Italija, Francuska itd., itd...

 

Na ostatak tvog odgovora nemam komentara.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Isto tako i ja mogu da kažem kako se "ne skidam" sa autobana i da imam potpuno drugačija iskustva od tvojih. I posle toga i dalje svako od nas misli da je u pravu i da je "njegova kita duža". Poenta mog pisanja je da se "tamo" znaju pravila i uglavnom se poštuju dok je kod na supravo obrnuto. Svi "znaju" pravila i malo ko ih stvaarno poštuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

Isto tako i ja mogu da kažem kako se "ne skidam" sa autobana i da imam potpuno drugačija iskustva od tvojih. I posle toga i dalje svako od nas misli da je u pravu i da je "njegova kita duža". Poenta mog pisanja je da se "tamo" znaju pravila i uglavnom se poštuju dok je kod na supravo obrnuto. Svi "znaju" pravila i malo ko ih stvaarno poštuje.

 

Nozes da ti kazes sta hoces ali nece promeniti cinjenicno stanje,a to je da autoban nije sto je bio, cak i kvalitet istog pocinje da bude sve losiji, u zadnjih 10 godina se drasticno povecao intenzitet saobracaja, a kultura voznje se iskvarila. Naravno da i dalje imas kulturne vozace, ali sad imas i one koji nisu uopste kulturni i nije ih mali broj.

 

Vulgarno izrazavanje nije moj nacin komuniciranja, ni sa najboljim drugarima, a kamoli sa nekim koga nikada nisam video.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Svet se menja, ljudi na njemu, način razmišljanja, norme i vrednosti. A to se sve da primetiti i na tom autoputu. Zadnjih 30 godina kako prolazim tuda nisam primetio toliko pogoršanje da bih se žalio i okarakterisao to kao nešto što je loše i nešto što mi smeta.

Kod nas pak je drugačija situacija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Isto tako i ja mogu da kažem kako se "ne skidam" sa autobana i da imam potpuno drugačija iskustva od tvojih. I posle toga i dalje svako od nas misli da je u pravu i da je "njegova kita duža". Poenta mog pisanja je da se "tamo" znaju pravila i uglavnom se poštuju dok je kod na supravo obrnuto. Svi "znaju" pravila i malo ko ih stvaarno poštuje.

 

Nozes da ti kazes sta hoces ali nece promeniti cinjenicno stanje,a to je da autoban nije sto je bio, cak i kvalitet istog pocinje da bude sve losiji, u zadnjih 10 godina se drasticno povecao intenzitet saobracaja, a kultura voznje se iskvarila. Naravno da i dalje imas kulturne vozace, ali sad imas i one koji nisu uopste kulturni i nije ih mali broj.

 

Vulgarno izrazavanje nije moj nacin komuniciranja, ni sa najboljim drugarima, a kamoli sa nekim koga nikada nisam video.

 

Vidiš, kao što je tvoje "a onda je mrmot..." značilo "nemaš pojma i tamo se tako ne...", tako i moje "merenje kite" ima svoje značenje u slengu koji svi koristimo. Tako da o vulgarnosti nema ni reči. Al' to nije ni bitno, ne bih te više zadržavao. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd / Sajam
  • Motocikl: honda vfr 750, yamaha virago 750

Poz svima...

 

nisam citao celu prepisku, prve 2 strane samo...

evo da te podrzim u borbi protiv sistema pre svega...

 

po mojim iskustvima *advokat sam po struci* nasilnike i druge sto se bahate treba gaziti uvek i na svakom mestu...

pogotovo kada su pripadnici Mupa jer svi znamo da imaju ovlascenja koja ih stavljaju bar malo iznad nas gradjana

pa kada to jos zloupotrebe onda sto bi mi imali postovanje za znacku jel?

 

Ovim putem ne mislim da vredjam druge radnike mupa koji savesno rade svoj posao koje postujem i svakog *gradjanina* koji

ih vredja ili kaznjava bi isto tako gazio...(mislim zakonski ne motorom :) )

 

Elem ... svaka ta prijava je korisna, jel sve se to negde talozi na kraju krajeva, na neku gomilu, u neki dosije, nista se ne baca.

Kada jednom neko o tom radniku mupa bude raspravljao, predlagao unapredjenje, predlagao za neki posao stajace ta neka prijava.

Kada ih ima vise protiv nekog istog policajca to upada u oci.

 

Sto se dokaza kamera tice i svega ostalog...kod nas nema u zakonu skoro nigde propisano sta moze biti dokaz u tom smislu, vec to organ

(sudija, organ uprave, itd...) procenjuje da li ce uzeti u obzir prilikom odlucivanja. Ako i ne uzme to svakako OSTAVLJA JAK utisak na onog koji

odlucuje, jer na kraju i on je covek. Ne bih da Vas dublje smaram pravnim zavrzlamama.

 

Zeznuo si se samo jer si krenuo gologuz medj pijane turke...na vulkanizeru i advokatu ne moze da se ustedi :)

 

ako nista trebao si pokrenuti neku inicijativu na forumu pa da se udruzimo...ima nas bajkera majku mu jebem da se udruzimo pa da

razbucamo ta govna ;-)

 

sve u svemu samo nastavi sa savesnim radom kao gradjanin ne kloni duhom...

 

poz svima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Koga je mrzelo da klikn na link :

O ovim pitanjima razgovarali smo sa Damirom Okanovićem, direktorom Komiteta za bezbednost saobraćaja i sa načelnikom Uprave saobraćajne policije Dragišom Simićem. “To praktično znači da, ako se krećete levom trakom autoputa, a niste u preticanju, i neko iza vas vam signalizira (“ablenduje”) da se sklonite u desnu traku i omogućete mu prolaz, vi ste dužni da to i učinite, bez obzira da li se to vozilo po vašoj proceni kreće nedozvoljenom brzinom.” [/size][/font]Sa ovom konstatacijom slaže se i načelnik saobraćajne policije Dragiša Simić.

I to čuje neki vozač ili pandur iz neke zemlje gde se poštuju zakoni i prekrsti se s obe ruke. Jer, tamo se pri prilasku sporijem vozilu koje je ispred vas, upotreba "ablendovanja" računa kao nasilnička vožnja. Na autobanu dovoljno je držati upaljen levi žmigavac sve vreme vožnje u levoj traci i nećete imati potrebu bilo koga da opomonjete ablendom.

 

dada, i onda je mrmot zavio cokoladu, ocigledno nisi bio odavno na autobanu!

 

 

 

 

Ko ne zna pravila autobana misliće da je došao na divlji zapad......................

 

Mozda su ablendovanje i žmigavci bili aktuelni u 80ih kada nisu sva vozila išla +200kmh.................

 

 

 

 

Ako te uhvate da se "qrćiš" sa ablendovanjem i "guraš" nekoga da se skloni, još sa stranim tablama (van EU),............ohooooooooo kakve su kazne.............

 

 

 

Neki naši ljudi ne kapiraju i da postoji 7 traka na autobanu i ukoliko nema gužve i da voziš 200kmh, pravilo je da se vozi skroz desna,................a ne srednja ili koju ti poželiš..................ima još mnogo toga 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

Svet se menja, ljudi na njemu, način razmišljanja, norme i vrednosti. A to se sve da primetiti i na tom autoputu. Zadnjih 30 godina kako prolazim tuda nisam primetio toliko pogoršanje da bih se žalio i okarakterisao to kao nešto što je loše i nešto što mi smeta.

Kod nas pak je drugačija situacija..

 

ne smeta ni meni to pogorsanje u nemackoj, kao sto mi ne smeta ni ovde nacin voznje koji neki ucesnici u saobracaju praktikuju, to preterivanje kako je tamo trava zelenija je diskutabilno, uglavnom je zelenija tamo preko jel nismo bili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kao što je to slučaj i sa mnogim drugim stvarima ni ova situacija nije baš tako crno bela. I ako malo relativiras stvari onda možeš zaključiti da ni kod nas sa obzirom na okolnosti i ostale faktore - nije tako ni strašno kod nas.

Ali ako usporedis cinjenicnu situacija kod nas i npr u DE onda je očigledno da kod nas ima još dosta prostora za napredak.

Počevši od kvaliteta puta, regulacija pa sve do učesnika na tom istom putu počevši od same obuke koja takodje ima prostora za napredak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

Koga je mrzelo da klikn na link :

O ovim pitanjima razgovarali smo sa Damirom Okanovićem, direktorom Komiteta za bezbednost saobraćaja i sa načelnikom Uprave saobraćajne policije Dragišom Simićem. “To praktično znači da, ako se krećete levom trakom autoputa, a niste u preticanju, i neko iza vas vam signalizira (“ablenduje”) da se sklonite u desnu traku i omogućete mu prolaz, vi ste dužni da to i učinite, bez obzira da li se to vozilo po vašoj proceni kreće nedozvoljenom brzinom.” [/size][/font]Sa ovom konstatacijom slaže se i načelnik saobraćajne policije Dragiša Simić.

I to čuje neki vozač ili pandur iz neke zemlje gde se poštuju zakoni i prekrsti se s obe ruke. Jer, tamo se pri prilasku sporijem vozilu koje je ispred vas, upotreba "ablendovanja" računa kao nasilnička vožnja. Na autobanu dovoljno je držati upaljen levi žmigavac sve vreme vožnje u levoj traci i nećete imati potrebu bilo koga da opomonjete ablendom.

 

dada, i onda je mrmot zavio cokoladu, ocigledno nisi bio odavno na autobanu!

 

 

 

 

Ko ne zna pravila autobana misliće da je došao na divlji zapad......................

 

Mozda su ablendovanje i žmigavci bili aktuelni u 80ih kada nisu sva vozila išla +200kmh.................

 

 

 

 

Ako te uhvate da se "qrćiš" sa ablendovanjem i "guraš" nekoga da se skloni, još sa stranim tablama (van EU),............ohooooooooo kakve su kazne.............

 

 

 

Neki naši ljudi ne kapiraju i da postoji 7 traka na autobanu i ukoliko nema gužve i da voziš 200kmh, pravilo je da se vozi skroz desna,................a ne srednja ili koju ti poželiš..................ima još mnogo toga 1lol.gif

 

jeste, i pre 10 ak godina bilo je pravilo (nepisano) da ako te vide da si brz da se sklone ili odustanu od preticanja, sto je sad veoma retka situacija. Nema nasilnickog ponasanja uglavnom mada i to moze da se vidi na tom cuvenom autobanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ono sto je mene 'odusevilo' na autobanu je kad mi je neki svabo izleteo na levu traku da me uspori zbog radar kontrole. I to mi se 2x desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

na to izletanje u traku si trebao da naviknes, holandezi to rade uvek da bi te opomenuli na radar kontrolu :)

 

Ne tumace svabe dzabe skracenicu NL kao "Nur Links" :D (sto bi u prevodu bilo "samo lijevo")

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja