Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti? K1300R ili K1600GT?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

1. Nemamo pojma da li je trka na ovom klipu nameštena.

2. Uopšte nismo poredili Hondu CBR 1000 RR i ovu kršinu, već K 1300 R i R 1200 R.

3. K 1300 R ima veći obrtni moment od Honde CBR 1000 RR (mada ovo nije bitno).

4. Nema nikakvog smisla porediti bilo kog četvorocilindraša sa bilo kojim dvocilindrašem, već treba tačno reći koji četvorocilindraš i koji dvocilindraš (ovo se odnosi na Turtle).

5. Uzalud drobite o drugim modelima jer već uveliko tražim koji K 1300 R ću kupiti, drugo i ne gledam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Хтедох рећи да је појам "повлачење" веома релативан. Ова Хонда на клипу је доста јача по коњажи али му то није помогло да добро стартује, под условом да зна како да крене из места и под условом да клип није намештен - као што си и сам приметио.

 

И мени је ово мало сумљиво, морам признати, али обртни момент је обртни момент... 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Jeste i veći je na K 1300 R nego na R 1200 R ;)

Veci je ali na vecim obrtajima ...sto u praksi rezulitira tako daje R 1200 R brutalniji motor na manjim brzinama a pod manjim podrazumevamo sve do aj da budem proizvoljan 120 na sat....a sto dalje znaci da je K1300 bolji na brzinam samo preko 150 na sat ,....sto dalje zznaci samo na autoputu i nigde drugde a kako se vecina motorista vozi mnogo manje na autoputu nego van njega ....zakljucak izvuci sam Acime.

Naravno ovo ne obavezuje tebe na nista ali cisto zarad tacnosti cije je obrtni momenat veci tj upotrebljiviji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Kako koji, pa jedini za tebe K1300.

 

Jbg mali grafikon, ali nije ni bitno vise.

 

Srecna tebi kupovina krmeta bavarskog i da te sluzi kako dolici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Page_1_acim.jpg

 

Turtle je zaljubljen u BMW, ali neće to da prizna :D

Nisam zaljubljen u boxera vec u dvocilindricni koncept mada mi se od svih bmw jaca taj najvise svidja...inace trenutno imam Monstera 900 i kad boze zdravlja kupis K 1300 i dodjes u Srbiju na odmor javi se da ti objasnim malo sta je obrtni moment u direktnom duelu K 1300 vs Monster....naravno ko izgubi placa klopu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Dogovoreno, ali da dodaš onoliko tereta koliko nam se bude razlikovala težina :D Pritom možemo da se merimo i kompletno sa motorima, ako hoćeš ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Jeste i veći je na K 1300 R nego na R 1200 R ;)

 

Po dijagramima iz prethodnih postova K 1300 S = K 1000 R ima obrtni momenat na 7500 rpm 109 Nm , a R 1200 R na 7500rpm ima 81 Nm. ;) Prema tome sve je jasno i bez dalje diskusije. :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Dogovoreno, ali da dodaš onoliko tereta koliko nam se bude razlikovala težina :D Pritom možemo da se merimo i kompletno sa motorima, ako hoćeš ;)

Sto da dodajemo kilazu kad K 1300 ima bar duplo vise konja i dosta veci obrtni moment od Monstera 900.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Da bi bilo fer takmičenje :D Jer K 1300 jebe što ima 4 cilindra, 2 ima viška :D

 

 

Hehehe e pa ne moz se jebe a da mu ne udje.....salimo se malo ...ali ozbiljno mislim da je dvocilindricni koncept upotrebljiviji i daje vise za nas obicne smrtnike koji nemamo sposobnosti Rosija i sliicnih koji mogu da savladaju cetvorocilindricne zverke i izvbuku iz njih maksimum.

Ja prvi priznajem da se plasim tolikih konja a s druge strane vuce me da mu zabodem gas do kraja......dvoclindrasa moz da vozis i izvlacis kolko oces jer ona 7 do 8000 vec gubi dah ....tako da meni vise lezi...sto naravno ne znaci da mora nuzno i tebi da se svidja....samo diskutujemo na temu .

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ma, jebo rak raka ako stil pisanja i tvrdoglavost ne ukazuju na jednu personu sjuga, plavu ladu i najbolju pitu u gradu!?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ma, jebo rak raka ako stil pisanja i tvrdoglavost ne ukazuju na jednu personu sjuga, plavu ladu i najbolju pitu u gradu!?

 

 

 

 

Vidi ovog....pratim ja i tvoj opus....nego sta bi sa usponom na Rtanj....odustalo se nesto ,nema se vremena ili 001zdravo.gif

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Sutra najverovatnije pazarim motor, a sada je odluka najteža - koji komad izabrati :)

 

1. http://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/bmw-k-1300-r-safety-paket-dynamik-paket-lenggries/166043558.html

 

Ova boja mi se najviše sviđa, mada mi je više ljudi reklo da im se crna sviđa više. Motor je 2010. godište i prešao 19000km. Cena je 10500€.

 

2. http://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/bmw-k-1300-r-top-zustand-regensburg/184518366.html

 

Ovaj je noviji i manje prešao, a cena je 12450€.

 

Dakle, moja glavna dilema je tamno siva ili crna boja? Tamno sivi se više ne proizvodi, dakle ovaj 2010. je najnoviji što sam pronašao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd

Nevezano za temu, Aćime gde si našao ove grafikone?

Pišem sa telefona pa mi je nezgodno da tražim, a sviđaju mi se, baš su pregledni.

 

Inače zanimljivo mi je kako Bandit ima tako linearnu isporuku snage a 1200gs ima "platoe" na višim obrtajima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja