Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti? K1300R ili K1600GT?

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ha, ha, DN-01 motor :D Više liči na spodobu, a ovo drugo što si naveo sve same bicikle i trotineti, osim Crosstourera ;)

 

 

 

Uzgred, evo kako mi čuči K1300R ;)

 

 

Lepo ti cuci ...za nijansu ti je mali ali ako smrsas koje kilo bice taman.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ne znam da li će K1300 da se raspadne pri 250 km/h, ali vozač sigurno hoće :)

 

Moram da pitam - koji je smisao voziti naked 250 na sat? Imao sam naked 4 godine i sve preko 150 km/h je bilo skoro nepodnošljivo neprijatno. Prosto - čupa te vetar, šutira te u glavu, celo telo vibrira. Kako ostaneš u sedištu pri 250 km/h? Vežeš se sajlama za korman?

 

Mojih 5 centi 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Po koji put treba da kažem da je poenta u ubrzanju, a ne u maksimalnoj brzini ;)

 

Pa tako reci! Onda ti je bitno samo nekoliko prvih brzina! To potvrđuje i da je onaj inženjer BMW-a u pravu - to nije mašina za dugotrajna opterećenja. Nagrdiste čoveka bez razloga :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Po koji put treba da kažem da je poenta u ubrzanju, a ne u maksimalnoj brzini ;) Pa ne pričamo ovde o skuterima :D

 

Pa ako cemo o ubrzanju B-KING ima da ga odere....jaci je makar nekoliko konja...a da ne pricamo o pouzdanosti na maksimalnom opterecenju i uopste.

B-KING kao sto znamo nosi motor od buse koji da ne postavljma sad klipove trpi turbine koje mu izvlace po 500 konja i jedan od omljenih je za budzenja i trke ubrzanja.....tako da poenta svega ovog sto pisem je da je B-KING sa svojih 184 konja rastercen bas domacinski sto uopste nije podatak za zanemarivanje.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Turtle

 

A jel si ti pao sa kruške ili šta? Pratiš temu od početka i onda se uhvatiš za jednu rečenicu?

 

Da li se B-King još uvek proizvodi? Kolika mu je nosivost? Ja sumnjam da je to 201kg kako je neko napisao, već više mislim da je 175kg kao i na drugim japancima. I najzad B-King sa fabričkim izduvom izgleda kao da je pravljen za Pokemon, baš kao i Honda Goldwing ili DN-01 :D Dajte uozbiljite se ako želite da mi pomognete jer ne želim da kupujem polovan i jeftin Suzuki makar i da je najbolji na svetu. Ako ništa drugo nema kontrolu trakcije, što je veoma bitno za nas koji ne vozimo u najmanju ruku kao Rossi ;)

 

I nije mi potreban drag motor ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

@Turtle

 

A jel si ti pao sa kruške ili šta? Pratiš temu od početka i onda se uhvatiš za jednu rečenicu?

 

Da li se B-King još uvek proizvodi? Kolika mu je nosivost? Ja sumnjam da je to 201kg kako je neko napisao, već više mislim da je 175kg kao i na drugim japancima. I najzad B-King sa fabričkim izduvom izgleda kao da je pravljen za Pokemon, baš kao i Honda Goldwing ili DN-01 :D Dajte uozbiljite se ako želite da mi pomognete jer ne želim da kupujem polovan i jeftin Suzuki makar i da je najbolji na svetu. Ako ništa drugo nema kontrolu trakcije, što je veoma bitno za nas koji ne vozimo u najmanju ruku kao Rossi ;)

 

I nije mi potreban drag motor ;)

 

 

Sto si se uhvatio nosivosti ko pijan plota.....i sam kazes da ces vrlo retko zenu da vozis....e pa tad kad je vozis malo laganije preko rupa i nemas problem.

Trazis nakeda od 1300 ccm ....jedino izbor ti je taj bmw 1300 ...i diavel koji nije klasican naked vec vuce malo na kruzera .....B-king kolko vidim nema u ponudi u eurosumaru.....sto znaci da je moguce da ga nema u ponudi uopste.....znaci obrni okreni ne gine ti k 1300.

I jos jedno posto si vec vozio fazera 1000 trebao da znas da je razlika u ubrzanjima kod skori svih motora sa 4 redna cilindra u zadanjih 20 godina zanemarljiva tj krece se oko 3 do 3,5 sec do stotke......usavrsavanja su uglavnom isla u poboljsanju ciklistike, kocenja i smanjenu tezina kod rr-ova

Zasto ovo pisem ...pa zato sto je razlika izmedju fjr 1300 koji izgleda kao tromi putni motor u potezanju sa recimo zzr 1200 za koji vlada misljenje da je zverina zanemarljiva ....evo ti i klip pa pogledaj.

 

 

 

Moje najiskrenije misljenje je da 90% vozaca ne moze da izvuce ni 70% maksimuma ovih masina ...ne znam sto sam ti napisao ovo ali u svakom slucaju ne moze steti a ako ne steti onda mozda i izvuces neku pouku iz svega ovoga.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Lako je reći smršaj, ali ko nije imao problema sa kilažom ne razume kakva je to pošast. Vrati se čas posla tako da ne mogu na to da računam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Turtle

 

A jel si ti pao sa kruške ili šta? Pratiš temu od početka i onda se uhvatiš za jednu rečenicu?

 

Da li se B-King još uvek proizvodi? Kolika mu je nosivost? Ja sumnjam da je to 201kg kako je neko napisao, već više mislim da je 175kg kao i na drugim japancima. I najzad B-King sa fabričkim izduvom izgleda kao da je pravljen za Pokemon, baš kao i Honda Goldwing ili DN-01 :D Dajte uozbiljite se ako želite da mi pomognete jer ne želim da kupujem polovan i jeftin Suzuki makar i da je najbolji na svetu. Ako ništa drugo nema kontrolu trakcije, što je veoma bitno za nas koji ne vozimo u najmanju ruku kao Rossi ;)

 

I nije mi potreban drag motor ;)

 

Nisam imao namjeru, ali mora pitati: Jesi li ti otvorio ovu Temu da bi se hvalio koji motor hoces da kupis ili da bi se prepucavao sa Forumasima. :zbunjen: Kako mozes postaviti pitanje na Forumu gdje 1% ( mozda ni toliko ) vozi BMW motore, a da ne pricam o K 1300 R ili K 1600GT i traziti misljenje. :stabre::neznam: Vec kupuj ago sto je tvome srcu drago...:moto3::zdravo:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Branko, ja sam na ovom forumu jako dugo da bi sumnjao na takve porive. Kako god bilo, ima ovde ljudi koji voze slične motore, a meni je potreban njihov savet. Pak, oni možda ne mogu da dođu do reči od nekih drugih, ali svejedno, svačije mišljenje želim da čujem. Ja zbog preseljenja već skoro 2 godine nemam motor i namera mi nije kurčenje. Čak sam morao ponovo da polaźem A, tako da sve to nije prijatno, ali polako izlazi u mirnu luku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Lako je reći smršaj, ali ko nije imao problema sa kilažom ne razume kakva je to pošast. Vrati se čas posla tako da ne mogu na to da računam.

Acime imas naseg senseja za ishranu Vlajka :moto3: i njegovu temu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@hard_rock

 

Nije to baš tako, čak i sam BMW ima svoje finansiranje (kreditiranje), a kamate su oko 4,5% i obično nema nikakvih problema, jedva čekaju da uzmeš. Bitno je samo da imaš stalni radni odnos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

@acim

 

Svestan si da svaki motor moze da nosi koliko tebi treba uz neki kvalitetniji aftermarket zadnji amortizer ?

Ne verujem da se radi o nosivosti ili o brzini i ubrzanju ili necemu drugom. Ozbiljan si covek i ne mozes ocekivati da neko od nas izabere motor umesto tebe. Mnogo puta sam kupio nesto srcem umesto glavom i nekad sam se zajebao, nekad nisam ali zato znam jedno: kad kupis racionalno razmisljajuci uvek se posle kajes "sto nisam uzeo ono sto sam hteo". Ako tebi srce igra kad sednes na K1300R, uzmi ga brate mili vozi se dok ti ne dosadi pa menjaj. Hvala bogu pa si za razliku od vecine drugih ljudi otisao na taj uredjen zapad pa ces moci redovnije da menjas motore.

Zelim ti sve najbolje i da se secas kako je bilo snalaziti se po ovoj raspaloj Suburbiji i da uzivas u svemu tamo na tom "trulom" zapadu.

 

Pozdrav

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ne znam da li će K1300 da se raspadne pri 250 km/h, ali vozač sigurno hoće :)

 

Moram da pitam - koji je smisao voziti naked 250 na sat? Imao sam naked 4 godine i sve preko 150 km/h je bilo skoro nepodnošljivo neprijatno. Prosto - čupa te vetar, šutira te u glavu, celo telo vibrira. Kako ostaneš u sedištu pri 250 km/h? Vežeš se sajlama za korman?

 

Mojih 5 centi 0takoje.gif

 

Nisi ti prijatelju ni trebao da kupuješ motor, već biciklu...:zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Čovek opušteno prešao sa motora na skuter pa je time prezadovoljan, tako da me taj komentar ni malo ne čudi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Ako se mozda dvoumis oko K1200R imam jedan dobar u ponudi:

 

BMW K1200R / 03-2007 / 1 ruka / full oprema / ESA / Bagster sediste / 18.000 km / Svi servisi kod BMW-a u Dizeldorfu / Nemacka tablica / Remus /

Nova cena 18.250 €

 

Cena : Po dogovoru

 

 

Januar2007K1200R005_zps235caa0c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ima tu jos dobrih masinerija:

 

GTR 1400

2010-kawasaki-gtr1400-revealed-11845_2.jpg

 

Ako volis pravi motor XJR 1300

Yamaha-XJR1300-picture-10.jpg

 

ili:

speed-triple-1050-2010-SE.jpg

 

To bi bar mene sa mog aspekta interesovalo da su okolnosti drugacije.

 

Svakako, ako ti se svidja i lozi te BMW, kupuj, sta se mislis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Nisi ti prijatelju ni trebao da kupuješ motor, već biciklu...:zdravo:

 

Ne sećam se da smo prijatelji. Nego, jel' mi treba tvoja dozvola da postujem na forumu? Sa taksenom markom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Nisi ti prijatelju ni trebao da kupuješ motor, već biciklu...:zdravo:

 

Ne sećam se da smo prijatelji. Nego, jel' mi treba tvoja dozvola da postujem na forumu? Sa taksenom markom?

 

Ko ima takve prijatelje, neprijatelji mu i ne trebaju, stoga cu ubuduce pazljivo birati reci kada ti se budem obracao...Ko tebi brani postujes? Mene svaki tvoj post uvesevalja i nasmeje, tako da bih te molio da pises sto vise :takoje:

Promenio član Takashi Amano
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja