Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti? K1300R ili K1600GT?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja tvrdim da je moj ER5 pouzdaniji od BMW-a i da bih pre krenuo na njemu na put oko sveta nego sa K1600GT.

 

Toliko je prost da nema sta da se pokvari a i kada stane, moze se srediti u bilo kakvoj radionici. On moze da stane samo ako ostane bez ulja ili vode. Naravno, to ga ne cini boljim motorom ali ima i takvog stava. Sta hocu reci? Sto je prostiji sklop, manje je verovatnoca defekta. Danas, BMW motocikli su kompleksniji od vecine automobila i tu se desavaju kvarovi.

 

Kolega FTW! je pomenuo kvalitet.

 

Iz prve ruke mogu reci, radim u auto idustriji za jednu veliku firmu i da je kontrola toliko rigorozna da pre nego sto sam poceo da radim, nisam verovao da se oko nekih, tako jednostavnih stvari mora voditi racuna i da postoje vise nivoa kontrole da su sanse da defekt prodje brojkama od 0.003%

 

 

Kvalitet se postize i ima granicu, tj. vrh gde nakon toga ulozena sredstva predstavljaju samo trosak. Dakle postoji ekonomski faktor. Nazalost, samo povrsno poznajem tu oblast pa ne mogu dalje pisati o tome.

 

Nisam ljubitelj BMW-a, volim starije modele do 2000 i neke. Ono sto mogu reci za kvalitet, cinjenica je da su nekada motocikli bili prostiji i kvalitetnije radjeni jer akcenat nije bio na profitu. Na primer, Mercedes je na modelu W126 je imao ogromne troskove te model nije bio ekonomski isplativ ali je radjen zarad imidza, Honda je primer sa japanske strane, itd. ima jos slucajeva. Kako je BMW postavio politiku kvaliteta u proizvodnji, znaju samo oni. Retki su danas proizvodi koji su predvidjeni da traju decenijama, jer je uglavnom, sve potrosna roba. Imam u kuci Obodinov frizider, stariji od mene i nikada se nije pokvario. Sta ce sada oni da rade, kada se ne kvare, kome ce prodati nov :D

 

Opet cu se vratiti na BMW motocikle a vezano za te stereotipe... Onaj koji je dao 25000 eur za motocikl i ima pravo da bude pomalo arogantan jer to govori da je u necemu veoma uspesan. Verujem da ne razmislja puno o potencijalnim kvarovima jer je sigurno finansijski odlicno stoji, on zeli prestiz, luxuz i sve te "dzidza - bidze". To nije prosecan forumas BjBikersa koji kada mu se pokvari, kuka na forumu, trazi savete kako da "nabudzi" i resi problem sto jeftinije. Da me ne shvatite pogresno, takav nam je standard, sa platom od 300 eura (ko je ima) ne moze da se vozi BMW, odnosno moze ali kada dodje do kvara, tu se prica zavrsava. Tu se ljudi zanesu pa kazu, motor je sranje, ovakav je onakav, to kosta toliko, jebo sve... Kosta, sta ces, nije za sirotinju i prosecnog srbina. To je, premijum segment. Mozda sam nekoga uvredio, izvinjavam se, ali tako je.

 

Vozite sta mozete, uzivajte u tome, postujte druge i sebe, pa mislim da cemo takvim stavom biti malo bolji ljudi :)

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Možda je to bio B-King

 

Налетох случајно на видео... Како то чудо иде 1lud.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Knap, žena 60 i ja 140 :) Jedino

goli da se vozimo, jer nema rezerve ni za opremu, a kamoli za prtljag ;) Rigorozna dijeta je druga mogućnost :D

 

Na B-Kingu mi odgovara samo snaga, ali ima malu nosivost i nema automatsko podešavanje vešanja. Verujem da nema ni board kompjuter, što uopšte nije loše imati na putovanjima. Ima li kontrolu trakcije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23
201 kg a k 1300r 208kg

Ja pronađoh za R1300R da je nosivost 217kg, što je već zadovoljavajuće. Ne znam da li sam napomenuo, ali FZ1 sam već imao, a Z1000 je premali, a i dalje sa svim japancima ostaje problem nosivosti. Da nisam vozio FZ1 ne bih to smatrao toliko bitnim, ali pošto sam uvideo da fabrička opruga veoma brzo oslabi, shvatio sam da su japanci jednostavno pravljeni za japance ;) Možda je zamenska opruga ili ceo zadnji amortizer rešenje, ali opet ostaje problem ručnog podešavanja. Mada možda postoje i amortizeri sa ventilom za podešavanje? FJR ima nešto tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
201 kg a k 1300r 208kg

Ja pronađoh za R1300R da je nosivost 217kg, što je već zadovoljavajuće. Ne znam da li sam napomenuo, ali FZ1 sam već imao, a Z1000 je premali, a i dalje sa svim japancima ostaje problem nosivosti. Da nisam vozio FZ1 ne bih to smatrao toliko bitnim, ali pošto sam uvideo da fabrička opruga veoma brzo oslabi, shvatio sam da su japanci jednostavno pravljeni za japance ;) Možda je zamenska opruga ili ceo zadnji amortizer rešenje, ali opet ostaje problem ručnog podešavanja. Mada možda postoje i amortizeri sa ventilom za podešavanje? FJR ima nešto tako?

 

 

 

 

 

o

Na ovom motoru i bilo kom nakedu ti sa svojih 140 kg u najmanju ruku neces izgledati skladno a ako tome dodamo i zenu od 60 kg situacija vec postaje dramaticna po pitanu aerodinamike.....tako da obrni okreni trebalo bi da gledas motor prema svojim gabaritima ....a tu je izbor suzen FJR 1300,RT i slicno.Jedno su zelje a drugo su mogucnosti ne finansijske naravno

Meni licno je uvek izgledalo bezveze kad vidim neku mrcinu na R ....ili nekog sitneza na Varaderu.

A i bez uvrede ne licis mi na nekog ko bi ganjao 250 na sat pa da mu je bitna tolika snaga....po meni za putovanja je uvek vazniji obrtni moment.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Kupuj bre više, dok se odlučiš - izbaciće BMW nove modele, pa će tek onda biti muke...

:Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da si video danas na auto putu od simanovacke rampe prema Beogradu 15-tak italijana... Svi voze BMW,svi! Pice stotku,neko solo,neko sa suvozacem. Natovareni... Koferi,torbe... Usijane kacige,kozne torbice...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Turtle

 

Već sam pisao o tome u temi, bitnije mi je ubrzanje nego maksimalna brzina, ali sam ovaj K1300R poterao 220 na probi sa sve ženom. Zbog vetra ga nije baš prijatno voziti preko 160 neko duže vreme, ali može ako se dobro zalegne. Takođe sam već pisao o K1600GT da mi je malo trom i glomazan, tako da tek RT ne dolazi u obzir. Ne znam da li si video uživo K1300R, nije to baš mali motor. Nije mali ni moj stomak, doduše ;), ali se baš fino oslonim na rezervoar i smanjim pritisak na ruke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da pojasnim još malo, pošto vidim da nisi pratio od početka. Motor ću 90% vremena voziti sam, a ovaj motor ima i odličan obrtni momenat. K1300S izgleda možda veće, ali mi se ne dopada položaj sedenja (R motor).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

@idanijel

 

Gledao sam velikog Bandita, simpatičan motor, ali je FZ1 bolji pa mi je malo glupo s konja na magarca ;)

 

fz1 bolji od bandita 1250 0namigivanje.gif fz1 nepoznaje rec obrtni moment1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

MT-01 je obrtni momenat sve ostalo su sitnice.

Onaj video iz 2 sata kvalitetnog programa objasnio.

 

fat_biker_1.jpg

:D

 

Ako imas 140 i barem 190cm ne znam sta trazis u sport segmentu.

Meni je Varadero mali tako da imam slican problem.

 

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@idanijel

 

Pa nije baš tolika razlika, svega 2Nm u korist Bandita, jedino što on to ostvaruje na 3700 obrtaja, a Fazer na 8000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

E meni je Fazer znao da uštosuje, ne često ali se dešavalo. Ali druga priča je vešanje na Shadowu, nema centralni amortizer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Daj bre taj load limit je samo brojka :D ne treba da natovaris dve tone cigala na njega ali nema sanse da na moderan motor ne mozes da natovaris sebe, gospoju i prtljag. Pa ja na mojoj shadowki koja ima 22 godine i jedan amortizer pakujem 220 kila operecenja i idem na put. Prede samo, nista mu nije

 

 

Upravo i ja to htedoh da napisem ali aj da se ne pravim previse pametan....elem pre par godina sam se sa drugarom vozio na Dominatoru po nekin brdima ...ukupno smo teski oko 190 kg...ni jednom nisam primetio da je udario metal na metal...pa jbt sta smo sve radili sa cezetkama i mz jcima po trojica se vozili ...tako da se pridruzujem misljenju da je bezrazlozan straj kolege nam Acima da ne moz zadnjim amortizer da izdrzi...meni licno je samo kvalitet presudan a zna se ko je tu tata i mama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Hahaha, honda? XD

 

 

Pa brate realno jeste ....najveci je svetski prozivodjac motocikala.Neko tu rece japanci se stekaju ne prave luksuzne motore...pa sta je Goldwing ako ne najluksuzniji motor na svetu..a bogami je i skuplji od najskupljeg bmw-a i za razliku od K 1600 RADE MU SVI DUGMICI.

BMW je realno izbacio samo potpuno nova modela f 800 i k 1600...sve ostalo su evolucije postojecih modela ...iz k 1200 u k 1300 recimo.

Honda je izbacila DN o1,cbr 250 r,cbr 300 r,cbr 500 r,cbr 650 f,ctx 700 d,vfr 1200f,ctx 1300,cb650 hornet,cb 110 a,cb 500 f ,ctx 700n,nc 750 SA,NM4 VULTUS,VT 1300 CX.VT 750 S,CB 500 X,CRF 250 L,CROSSRUNER,NC 750 XA,CROSTURER 1200,XL700V TRANSALP,...skutere i male motore necu da belezim jer nema mesta.

Ovo je cirka 23 potpuno nova modela prema 2 potpuno nova bmw -a.....tako da pre nego se iznesu proizvoljne konstatacije treba se malo informirati.

Iznzinjerijsko nasledje Honde je veoma veliko...primera radi oni su jos 70 ih godina imali 125ccm sa 5 cilindra....tako da su po meni firma za respect.

P.S.Da ne bi bilo nesporazuma obuhvatio sam period od recimo 5-6 godina unazad....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ha, ha, DN-01 motor :D Više liči na spodobu, a ovo drugo što si naveo sve same bicikle i trotineti, osim Crosstourera ;)

 

 

 

Uzgred, evo kako mi čuči K1300R ;)

post-1294-0-62149000-1407104902_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja