Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti? K1300R ili K1600GT?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako se mozda dvoumis oko K1200R imam jedan dobar u ponudi:

 

BMW K1200R / 03-2007 / 1 ruka / full oprema / ESA / Bagster sediste / 18.000 km / Svi servisi kod BMW-a u Dizeldorfu / Nemacka tablica / Remus /

Nova cena 18.250 €

 

Cena : Po dogovoru

 

 

Januar2007K1200R005_zps235caa0c.jpg

 

To je skuplje nego novi K1300R?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Alekre

 

GTR je dobra mašina, ali glomazno za grad baš kao i FJR ili K1600GT. Pak XJR je malo zastarela tehnologija. Možda odem da probam nekog Triumpha kada se budem vratio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Ako se mozda dvoumis oko K1200R imam jedan dobar u ponudi:

 

BMW K1200R / 03-2007 / 1 ruka / full oprema / ESA / Bagster sediste / 18.000 km / Svi servisi kod BMW-a u Dizeldorfu / Nemacka tablica / Remus /

Nova cena 18.250 €

 

Cena : Po dogovoru

 

 

Januar2007K1200R005_zps235caa0c.jpg

 

To je skuplje nego novi K1300R?

pise cena po dogovoru,a 18000e je bio 2007g nov
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Ako se mozda dvoumis oko K1200R imam jedan dobar u ponudi:

 

BMW K1200R / 03-2007 / 1 ruka / full oprema / ESA / Bagster sediste / 18.000 km / Svi servisi kod BMW-a u Dizeldorfu / Nemacka tablica / Remus /

Nova cena 18.250 €

 

Cena : Po dogovoru

 

 

Januar2007K1200R005_zps235caa0c.jpg

 

To je skuplje nego novi K1300R?

 

ABS, ESA, Bagster Sediste, Kardanpad, Sidecrashpad, Sportschild dunkel, Remus, Gepäckbrücke Sport.

Ima sve sto je moglo da se poruci.

 

Mislim da sa 18.000 km i svim BMW - servisima 7.200 € nije preterano, jer oko 6.000 € se krecu modeli sa vise nego 60.000 km na satu i dosta su stariji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Šta da vidim ovde? 5 beskorisnih komentara? ;) A i ne kupujem RT ;)

 

Za novi broj Motorevije pripremamo pregled svih kvarova, ali i intervju s BMW-ovim čovjekom zaduženim za ovu tematiku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Jel to Motorrad revija prevedena na srpski? Ti radiš kod njih? Super ;)

Neradim nazalost,kopirao sam tekst copy paste koji nisi zeleo da vidis0namigivanje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Gde si kopirao? Naravno da bih pročitao iako se ne tiče K1300, čisto radi informisanja. Čitam i tako o svim motorima, pa što ne bih o BMW-u ;) Ali na ovom Facebook linku vidim svega par redova teksta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
201 kg a k 1300r 208kg

Ja pronađoh za R1300R da je nosivost 217kg, što je već zadovoljavajuće. Ne znam da li sam napomenuo, ali FZ1 sam već imao, a Z1000 je premali, a i dalje sa svim japancima ostaje problem nosivosti. Da nisam vozio FZ1 ne bih to smatrao toliko bitnim, ali pošto sam uvideo da fabrička opruga veoma brzo oslabi, shvatio sam da su japanci jednostavno pravljeni za japance ;) Možda je zamenska opruga ili ceo zadnji amortizer rešenje, ali opet ostaje problem ručnog podešavanja. Mada možda postoje i amortizeri sa ventilom za podešavanje? FJR ima nešto tako?

 

Е мој Аћиме...

 

Док ти имаш проблем што ћеш на мрцину од мотора натоварити 25кг више од дозвољене носивости види шта људи раде са бициклама:

 

hahahhaaaa.jpg

 

prevoz-magaraca.jpg

 

Имаш ли још увек недоумица да ли ће тај БМВ моћи да понесе 250кг терета (ти + супруга + 3 кофера и евентуално танк-торба)? И шта ће да му фали?! Погледај шта су све Севериан и МимиВинча натоварили и возе тешки офф, сумљам да је баш у границама носивости...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Srećko, karikiraš, a i očigledno nisi pratio temu. Već sam napisao da mi je na FZ1 poprilično oslabila opruga i da je znao do kraja da uštosuje u pojedinim situacijama. Drugo, nisam sumnjao u BMW već u japance kojima je nosivost u proseku 175-180kg, a onda prekoračenje ne bi bilo 25kg već daleko veće, složićeš se. Najzad, poređenje sa Mimijem i ekipom ponovo nema smisla je Adventure nosi 216kg i neka su oni teški po 100kg i dalje imaju 116kg za opremu. Da rezimiram, razlika između deklarisanih 175kg na japancima i 215kg na BMW-u je 40kg, što svakako nije malo, a da ne govorimo o lošem kvalitetu ogibljenja na svim ne-R japancima. BMW sa ESA ogibljenjem bi svakako morao daleko bolje da podnese teret.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Пратим тему врло активно од првог поста. Кад сам рекао 25кг терета више и мислио сам на БМВ а не на јапанце (250 - 215 = 35).

Е сад, да ли је 25 или 35 кг и није баш толико битно (питање је да ли ћеш уопште понети толико више). Мислим да се БМВ неће баш сломити за мало прекорачење.

Уз то, ти си особа која зна шта жели и шта му треба па самим тим мислим да је ова тема сувишна, бар за тебе.

На крају ћеш купити БМВ зато што ти он одговара, њега желиш и на крају крајева можеш га себи приуштити. Тачно?

 

moto-cool.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Vrlo verovatno da je tako, ali ja nigde nisam dramio oko prekoračenja na BMW-u pa ne razumem odakle priča o tome. Eto pogledaj šta si gore citirao:

 

Ja pronađoh za R1300R da je nosivost 217kg, što je već zadovoljavajuće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Koja je nosivost B-Kinga?

[/quote a k 1300r 208kg

 

 

Knap, žena 60 i ja 140 :) Jedino

goli da se vozimo, jer nema rezerve ni za opremu, a kamoli za prtljag ;) Rigorozna dijeta je druga mogućnost :D

 

 

 

201 kg a k 1300r 208kg

Ja pronađoh za R1300R da je nosivost 217kg, što je već zadovoljavajuće. Ne znam da li sam napomenuo, ali FZ1 sam već imao, a Z1000 je premali, a i dalje sa svim japancima ostaje problem nosivosti. Da nisam vozio FZ1 ne bih to smatrao toliko bitnim, ali pošto sam uvideo da fabrička opruga veoma brzo oslabi, shvatio sam da su japanci jednostavno pravljeni za japance ;) Možda je zamenska opruga ili ceo zadnji amortizer rešenje, ali opet ostaje problem ručnog podešavanja. Mada možda postoje i amortizeri sa ventilom za podešavanje? FJR ima nešto tako?

 

 

Vrlo verovatno da je tako, ali ja nigde nisam dramio oko prekoračenja na BMW-u pa ne razumem odakle priča o tome. Eto pogledaj šta si gore citirao:

 

Ja pronađoh za R1300R da je nosivost 217kg, što je već zadovoljavajuće.

 

Не бих се са тобом претеривао али ево одакле сам ја разумео (све горе цитирано)да је један од највећих проблема баш НОСИВОСТ небитно о ком се мотору ради!

Ти мораш узети у обзир своје физичке предиспозиције! То је нешто што се не може (баш тако лако) променити. Знам ја колико си ти крупан (ми се беше упознасмо једном). Пошто се понекад возиш у друштву супруге, са коферима и то се мора узети у обзир при избору. Толику носивост коју прижељкујеш нема, мислим, ниједан мотор или ја за тај нисам чуо (Голд Винг не рачунам у нормалне моторе). Можда има више али нема активно ослањање па ти то самим тим критеријумом много смањује избор. 217кг је једна од највећих носивости ако не и највећа коју мотор има. Ти и жена сте кнап 200кг а онда ту додај три кофера и танк торба (шта знам, ајд' да лупим још око 30кг). То је већ 235- 240кг. Ако и БМВ стално тако товариш и он ће проћи као твоја FZ1 јер до замора материјала једном мора доћи и то је неминовно.

 

Опет се враћам на габарите. И сам си светан да са својом тежином представљаш проблем за сваки мотор. И сам си схватио да је решење твог проблема замена стандардног задњег вешања неким ојачаним и то би био пун погодак. Јес' да мало више кошта али је решење.

 

Мени је проблем висина за већину мотора!!! 1hmm.gif Мислио сам да ја на ГС -а 1200 не могу ни да се попнем док пре две године нисам у Mariahilferstrasse у Бечу видео Енглеза који је исто "висок" као и ја (168цм) као вози тај мотор и кад је стао са обе ноге је стајао на асфалту?!

Започео сам разговор и питао га како је то урадио? Објашњено ми је да је мотор спуштен на обе стране и да је то радила нека тјунерска фирма из Лондона (негде сам записао име али сад више не знам где, на жалост!!!) Седиште је такође за њега специјално рађено да би био нижи и да би могао своју жену Аустријанку да вози по Европи. Цена те преправке је ако се добро сећам 4.900 енглеских фунти.

 

Поента приче је да за све има решење које углавном није у оквиру фабрике, само је питање да ли се то жели (и може) платити.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Srećko, nisi dobro razumeo :D BMW u potpunosti odgovara ;) A prave i spuštene modele, znači i tebe mogu da ispoštuju. R nine T recimo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Turtle

 

Slažem se, ali to će biti za penziju, a za sada najverovatnije K1300R. Jeste možda malo manji, ali može da prođe (pogledaj sliku, okačio sam je negde gore). U svakom slučaju je najduži u klasi, a i ja ću malo na dijetu (bar -10) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Srećko, nisi dobro razumeo :D BMW u potpunosti odgovara ;) A prave i spuštene modele, znači i tebe mogu da ispoštuju. R nine T recimo :)

 

А-ха, у реду, извињавам се. 1hmm.gif

Морам убудуће још пажљивије читати. 0stabre.gif

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ništa ne reče za R nine T ;)

 

bmw_r_nine_t_04.jpg

 

Један од ретко лепих мотора које је БМВ задњих година направио. Да имам пара ушао би у ужи избор сигурно само у оној верзији за две особе (са нормалним седиштем) јер, сматрам врло егоистично дати толике паре само за себе. А и не волим да ми задњи точак баца воду са асфалта на леђа... Овим мотором се најзад БМВ вратио у (за мене) класу нормалних мотора а мало зајебао класу "Трансформерс-а" што наравно сматрам великим плусом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja