Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Nemojte da cekamo Septebmar!Begrad je u guzvi i u julu i u Septembru!

Sutra poslepodne cu okaciti link facebook stranice protesta,a i napravicu ovih dana plakat za protest koji cu ovde okaciti,pa svi zainteresovani neka ga skinu,odstampaju i lepe po moto skupovima,selima,gradovima.....

Skup cemo prijaviti i sastaviti zvanican dokument sa obrazlozenjem razloga protesta!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 518 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Koliko ja vidim ne vredi više,voziti kola je luksuz a ne motor.Dogodine za registraciju glupog gnjolfa 2 gt moram dati(25 000din)+atest(15 000din)=40 000din a kada na to dodam novu registraciju motora dolazim do sume od ČAK 65 000din.Još u to kada uračunam redovne servise i delove koji riknu dolazim do neke lude sume.

 

Manje više registracija toliko su digli cene svega da je to haos,nekada se nije silazilo sa motora sada više stoji u garaži nego što se vozi i to verujem da je slučaj sa većinom ljudi na ovom forumu.Ajde da znam zbog čega da plaćem,bar da se putevi održavaju evo od Novog Bečeja ka ZR-u ili NS-u ove godine nisu još ni jednom kosili travu pored puta,ljudi pa tu ne vidiš ni jednu krivinu zglavno ko da živim među planinama a ne u ravnoj Vojvodini o čemu da pričam više!?

 

O ovom protestu ne znam šta da mislim sa jedne strane ljudi su već navikli na ovo a sa druge strane možda im već prekipelo.Ja pored prisustva na protestu mogu da pomognem oko dizajniranja flajera/plakata/bilborda itd. pa ako zatreba tu sam.

 

Što se mene tiče trubio bi im i to sa onim brodskim sirenama svaki put ispred skupštine kada zasedaju dok ne usliše naše zahteve...muka mi je više od svega...pogotovo od ovog kuckanja preko neta.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

@Marko011 pazi to je u neku ruku i ok. Mi svako malo imamo dodatne troskove u garazi, te vrata, te sijalice i osiguraci, te prokisnjava ... I obicno se toga nakupi da odjednom moras da das po 100€ i to bas kad nemas... Ovako platis odrzavanje, ako je razumna cena, pa nek oni misle sta radi, sta ne radi... Kod poznanika je ista prica kao kod tebe, zovu infostan svakih mesec dana, dodju, uredno obave sta treba i svi mirni

 

 

Ugovorom sa Parking Servisom spada održavanja, obezbezdjenje, higijena, itd itd..................e sad sam potpisao aneks gde mi infostan dodatno šalje račun za sve navedeno, a cena parkinga je ostala ista..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

price oko protesta i neki kao protesti kada je poskupela registracija i nikom nista ostalo ustvari po njihovom,zsto mislis da bi se nesto promenilo oko protesta za osiguranje ??? sve je to jedna velika banda..kojoj nazalost ne mozemo nista..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ideja može da prodje, ako se sve dobro oranizuje, što znači da se bukvalno SVI moraju uvući u priču i motociklisti, taksisti, kamiondžije, BUKVALNO SVI i to do ispunjenja uslova. Nikome neće da bude svejedno kada Beograd bude blokiran, mislim da će protest podržati i obični gradjani koji trebaju da registruju automobile. Sada nije vreme za marketing, već za ozbiljnu UDARNU REKLAMU na svim portalima, koji imaju sličnu sadržinu.

 

Pokrenuti temu na svim moto forumima i linkovati ka jednoj strani koja sadrži OBAVEŠTENJE, koje prethodno treba da sadrži zahteve. Ako je tema pokrenuta ovde, onda mislim da neko treba da napravi obaveštenje, a zatim obavesti Admina da postavi na naslovnoj strani, da bi ovo dobilo na ozbiljnosti. Obavestiti portale, kao što su B92, Blic, Kurir i ostale malo veće portale da makar objave vest i da linkuju ka tom obaveštejnu.

 

OBAVEŠTENJE neka napiše rečit i elokventan, da ne ispadamo smešni...Predlažem da prvo izaberemo čoveka koji će sve to lepo u pero sročiti, pa onda u dalju akciju obaveštavanja i povezivanja sa ostalim svetom,za koji sam više nego siguran da će podržati protest i naći se na ulicama. Hajde sada elokventni dobrovoljac neka se javi, pa da krenemo dalje.

 

BORBA BRE!!

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

.Ja pored prisustva na protestu mogu da pomognem oko dizajniranja flajera/plakata/bilborda itd. pa ako zatreba tu sam.

 

 

Treba komso0takoje.gif!Ako si voljan da dizajniras plakat i ako imas vremena najiskrenije bi te zamolio da sto pre pocnes da ga pravis,pa mi se javi na PP oko detalja!Unapred1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Ideja može da prodje, ako se sve dobro oranizuje, što znači da se bukvalno SVI moraju uvući u priču i motociklisti, taksisti, kamiondžije, BUKVALNO SVI i to do ispunjenja uslova. Nikome neće da bude svejedno kada Beograd bude blokiran, mislim da će protest podržati i obični gradjani koji trebaju da registruju automobile. Sada nije vreme za marketing, već za ozbiljnu UDARNU REKLAMU na svim portalima, koji imaju sličnu sadržinu.

 

Pokrenuti temu na svim moto forumima i linkovati ka jednoj strani koja sadrži OBAVEŠTENJE, koje prethodno treba da sadrži zahteve. Ako je tema pokrenuta ovde, onda mislim da neko treba da napravi obaveštenje, a zatim obavesti Admina da postavi na naslovnoj strani, da bi ovo dobilo na ozbiljnosti. Obavestiti portale, kao što su B92, Blic, Kurir i ostale malo veće portale da makar objave vest i da linkuju ka tom obaveštejnu.

 

OBAVEŠTENJE neka napiše rečit i elokventan, da ne ispadamo smešni...Predlažem da prvo izaberemo čoveka koji će sve to lepo u pero sročiti, pa onda u dalju akciju obaveštavanja i povezivanja sa ostalim svetom,za koji sam više nego siguran da će podržati protest i naći se na ulicama. Hajde sada elokventni dobrovoljac neka se javi, pa da krenemo dalje.

 

BORBA BRE!!

Tako je!Odlicno si ovo napisao!0takoje.gif

Ja predlazem da kolega @Alekre(ako je voljan,a verujem da jeste)sve ovo sroci na papir i da celu ovu pricu imamo crno na belo!

 

Ajmo Braco i Sestre!!!!Mozemo mi ovo!!!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

naleteo na fejsu

 

10348940_731056410294100_6666252577378329210_o.jpg

 

 

Povodom poskupljenja osiguranja motornih vozila koje su u proseku veće za 40% i ostalih ne pogodnosti koje uticu na motocikliste, organizuje se protest bajkera, u organizaciji BUM-a, MAS-a i RadioByke-a .

Skup bajkera će biti u nedelju, 06. jula 2014. godine na Zmajevoj pumpi, na autoputu ka Šimanovcima. Naknadno će biti objavljeno u koliko sati će se održati skup, a o načinu protesta, dogovoriće se na zbornom mestu.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Koliko ja vidim ne vredi više,voziti kola je luksuz a ne motor.Dogodine za registraciju glupog gnjolfa 2 gt moram dati(25 000din)+atest(15 000din)=40 000din a kada na to dodam novu registraciju motora dolazim do sume od ČAK 65 000din.Još u to kada uračunam redovne servise i delove koji riknu dolazim do neke lude sume.

 

Manje više registracija toliko su digli cene svega da je to haos,nekada se nije silazilo sa motora sada više stoji u garaži nego što se vozi i to verujem da je slučaj sa većinom ljudi na ovom forumu.Ajde da znam zbog čega da plaćem,bar da se putevi održavaju evo od Novog Bečeja ka ZR-u ili NS-u ove godine nisu još ni jednom kosili travu pored puta,ljudi pa tu ne vidiš ni jednu krivinu zglavno ko da živim među planinama a ne u ravnoj Vojvodini o čemu da pričam više!?

 

O ovom protestu ne znam šta da mislim sa jedne strane ljudi su već navikli na ovo a sa druge strane možda im već prekipelo.Ja pored prisustva na protestu mogu da pomognem oko dizajniranja flajera/plakata/bilborda itd. pa ako zatreba tu sam.

 

Što se mene tiče trubio bi im i to sa onim brodskim sirenama svaki put ispred skupštine kada zasedaju dok ne usliše naše zahteve...muka mi je više od svega...pogotovo od ovog kuckanja preko neta.

 

Kreni sa dizajniranjem plakata.

 

Ljudi nemojte da žurite, ako želite gužvu, treba vremena da se sve ispovezuje, ako propadne prvi skup, drugi će biti još gori. Mislim da ozbiljna organizacija ne može da se odradi za 4 dana. Pre bih rekao 15 dana.

Da li imamo nekog bajkera koji drži štampariju ili slično?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 518 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Nije problem iovako sam besposlen jer ne mogu nigde da nađem zglavan posao kod nas(završna godina web designa),grafički dizajn mi hobi.Smislite samo koga sve uključujemo u ovu priču i koji su zahtevi pa da krenem sa poslom,bila bi mi čast da mogu nekako da pomognem.

 

Inače internet je čudo malo po forumima,malo fb,malo se pošalje nekim sajtovima i kada bude protest koji će biti zglavno organizovan novinari će sami doći.:)

 

P.S. Najmanji problem da li će biti u elektronskoj formi ili za štampanje,veći je problem naći ko bi to štampao mada ni to u kranjem slučaju ko ima štampač odštampa par i polepi po svom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Ma neka uradi i verziju za stampanje. Ja cu lepiti po svom i okolnim mestima. Da vidim ko ce da me bije zbog toga?!

 

Послато са GT-S5830i користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ma neka uradi i verziju za stampanje. Ja cu lepiti po svom i okolnim mestima. Da vidim ko ce da me bije zbog toga?!

 

Послато са GT-S5830i користећи Тапаток 2

 

Imaš pravo, ja zaboravio da ovi nemaju mnogo veze sa vladom :stabre: Možda da bude crno-belo, na A4, tako da nam ne trebaju štamparije, nego kući svako odštampa na printeru i lepi po gradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

@Marko011 pazi to je u neku ruku i ok. Mi svako malo imamo dodatne troskove u garazi, te vrata, te sijalice i osiguraci, te prokisnjava ... I obicno se toga nakupi da odjednom moras da das po 100€ i to bas kad nemas... Ovako platis odrzavanje, ako je razumna cena, pa nek oni misle sta radi, sta ne radi... Kod poznanika je ista prica kao kod tebe, zovu infostan svakih mesec dana, dodju, uredno obave sta treba i svi mirni

 

jao znam za tu foru , kao placas odrzavanje i oni sredjuju sta treba ... sje..be se krov i postoji mogucnost da ce prokisnuti , naravno krece procedura kako resiti to , kontaktira se covek koji zna problematiku , zatim se nadje izvodjac radova a onda se krene u proceduru dobijanja dozvole koja je komplikovana .Dok se ispostuje cela procedura koju je spora drzava propisala u medjuvremenu padne kisa , garaza prokisne i stvari unutra kao i zidovi budu upropasceni . Naravno posto si ti iznajmio garazu i potpisao ugovor u kome pise da nisu odgovorni za stvari unutra ti snosis troskove , a i za one zidove mokre jer unutrasnje uredjenje garaze pada na tebe (pisalo sitnim slovima)

 

jao koliko sam se ovakvih i slicnih slucajeva nagledao ... jednostavno gore sede ljudi kojima je posao da te nadmudre i da svaku porbu protiv njih izgubis (placeni bas za to)

 

 

A ovo za registraciju na 6 meseci . bilo price i tog zahteva jos na proslom protestu i koliko me secanje slizi odustalo se od toga jer su hteli da reg. na 6 meseci svedu na 80% cene 12-to mesecne reg.

 

Nikako im se ne ispalti da smanje to na 50% ... koji jos stanodavac daje studentima da ne placaju kiriju za mesece koje nisu proveli u stanu ili im pak smanji na 50%. ...

 

podrzavam svaki vid protesta !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nisam sve citao, ali u ovo treba uljuciti i kavezare. M ce enormno povecati masu (a E=mc2), M eliminisete "bajkeri zvajkeri huligani desni sektor" etiketu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Nikako im se ne ispalti da smanje to na 50% ... koji jos stanodavac daje studentima da ne placaju kiriju za mesece koje nisu proveli u stanu ili im pak smanji na 50%. ...

 

podrzavam svaki vid protesta !

 

 

Po ovome ispade da mi hocemo da budemo registrovani 12 meseci, a da platimo 50% jel ne vozimo svih 12 meseci.. (Tako mi to lici po ovome za studente) Mi hocemo 6 meseci registraciju i to 50% od stare cene!!! Ne 12 nego 6...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

naleteo na fejsu

 

10348940_731056410294100_6666252577378329210_o.jpg

 

 

Povodom poskupljenja osiguranja motornih vozila koje su u proseku veće za 40% i ostalih ne pogodnosti koje uticu na motocikliste, organizuje se protest bajkera, u organizaciji BUM-a, MAS-a i RadioByke-a .

Skup bajkera će biti u nedelju, 06. jula 2014. godine na Zmajevoj pumpi, na autoputu ka Šimanovcima. Naknadno će biti objavljeno u koliko sati će se održati skup, a o načinu protesta, dogovoriće se na zbornom mestu.

 

Ovo ce biti smejurija MAS-a, kao i sve ostale smejurije u njihovoj organizaciji do sada.

Nama je potreban ozbiljan protest, i da se ozbiljno mrdne g*zica.

Da se prica popularizuje, prosiri, sheruje, i da se maksimalno uvuku u istu i kamiondzije, taxisti i kavezari.

Idemo Teramo do kraja ovu pricu. :aha:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Pa jel da idemo sad u nedelju sa njima na taj protest?

 

Послато са GT-S5830i користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Svi ste u pravu osim onih koji kažu da se ništa ne može promeniti!

Treba blokirati i Beograd i auto put i sve veće gradove u Srbiji.Neka stane cela Srbija, ionako smo u kur*u.

Ovo je čist bezobrazluk i na to se samo bezobrazlukom može ogovoriti.Kao što znamo, stoka samo batinu poštuje.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Nikako im se ne ispalti da smanje to na 50% ... koji jos stanodavac daje studentima da ne placaju kiriju za mesece koje nisu proveli u stanu ili im pak smanji na 50%. ...

 

podrzavam svaki vid protesta !

 

 

Po ovome ispade da mi hocemo da budemo registrovani 12 meseci, a da platimo 50% jel ne vozimo svih 12 meseci.. (Tako mi to lici po ovome za studente) Mi hocemo 6 meseci registraciju i to 50% od stare cene!!! Ne 12 nego 6...

 

mi hocemo 6 meseci i 50% od redovne cene za 12 meseci

 

a dobicemo 6 meseci 80% od redovne cene za 12 meseci ...

 

+ bi nam naj verovatnije natakarili da posle 6 meseci pauze u reg. vadimo novu saobracajnu i tablicu sto bi opet dovelo do cene kao za 12 meseci ...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Nikako im se ne ispalti da smanje to na 50% ... koji jos stanodavac daje studentima da ne placaju kiriju za mesece koje nisu proveli u stanu ili im pak smanji na 50%. ...

 

podrzavam svaki vid protesta !

 

 

Po ovome ispade da mi hocemo da budemo registrovani 12 meseci, a da platimo 50% jel ne vozimo svih 12 meseci.. (Tako mi to lici po ovome za studente) Mi hocemo 6 meseci registraciju i to 50% od stare cene!!! Ne 12 nego 6...

 

mi hocemo 6 meseci i 50% od redovne cene za 12 meseci

 

a dobicemo 6 meseci 80% od redovne cene za 12 meseci ...

 

+ bi nam naj verovatnije natakarili da posle 6 meseci pauze u reg. vadimo novu saobracajnu i tablicu sto bi opet dovelo do cene kao za 12 meseci ...

 

Ovo sa smanjenjem samo na pametno da se odigra, jer neće hteti oni da izgube kintu, koja puni budžet, ali onda bi mogli da pristanemo na recimo 70%, ali za registraciju koja traje 8 ili 7 meseci. Jebe mi za 4 meseca kada je sneg i kada mi se ne mili ni u auto da udjem...To bi bilo 30% uštede, a oni bi zarad mira u kući pristali na tako nešto... 50% neće da nam daju ni u ludilu, ali treba da ih izvaćarimo onda za +2 do 3 meseca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

naleteo na fejsu

 

10348940_731056410294100_6666252577378329210_o.jpg

 

 

Povodom poskupljenja osiguranja motornih vozila koje su u proseku veće za 40% i ostalih ne pogodnosti koje uticu na motocikliste, organizuje se protest bajkera, u organizaciji BUM-a, MAS-a i RadioByke-a .

Skup bajkera će biti u nedelju, 06. jula 2014. godine na Zmajevoj pumpi, na autoputu ka Šimanovcima. Naknadno će biti objavljeno u koliko sati će se održati skup, a o načinu protesta, dogovoriće se na zbornom mestu.

 

Ovo ce biti smejurija MAS-a, kao i sve ostale smejurije u njihovoj organizaciji do sada.

Nama je potreban ozbiljan protest, i da se ozbiljno mrdne g*zica.

Da se prica popularizuje, prosiri, sheruje, i da se maksimalno uvuku u istu i kamiondzije, taxisti i kavezari.

Idemo Teramo do kraja ovu pricu. :aha:

Pre nego sto popljujem neciji rad i trud uvek pokusam da nadjem izvor informacije. Takosam i sada uradio i na sajtu i FB stranici MASa nisam naisao na ovu info.Pokusaj i ti, bice ti lakse.

I opet napominjem da podrzavam protest i rado cu se odazvati kao i uvek.

do sada

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Sa kvarnima jedino maksimalno kvarnom i bezobzirnom "komunikacijom" opštiti jer ako bude ublažavanja, uvažavanja i tolerancije od limunade će ispasti samo šećerena vodica!

I njihovi ovo isto čitaju, sigurno će navijati da se stvar ne zaoštrava, da je ublaže i da protest ukoliko ga i bude prođe što blaže i tolerantnije, tako da ga se niko već sutra neće ni setiti!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja