Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Iako je 80 procent to je opet uspeh i 20proc manje. Ali ne znam zašto 6 meseci kad je bolje ići na 9 meseci i popust na ta 3 meseca ne korišćenja tj čitaj - ne izlaganju rizika tokom tog perioda a samim tim i nemanja prava na nadoknadu ukoliko se nešto desi.

A nisam siguran ni da to može tako proporcionalne vremenskom periodu da se umanjuje premija. Pretpostavljam da u sadašnjem obracunu premije je već uračunato da se tokom zime manje ili uopšte ne vozi a samim tim da su i isplate tokom tog perioda manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Koliko sam para dao osiguravajućim kućama za osiguranje koje kakvih vozila, kamiona, motora, auta u proteklih 20-tak godina, a nikada dinar jedan od njih nisam naplatio. Da mi vrate samo 20% onoga što sam im dao, bio bih bogat čovek.

Podržavam svaki vid protesta protiv ovih lopova i derikoža i učestvovaću ko god da je organizator i koji god da je datum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Navodno smo razjebali smo Miću Megatrenda, Nešu slinavka, sad dolazi na red nova ekipa, jedva čekam... Samo ne treba sedeti skrštenih ruku i čekati da neko drugi uradi neophodan posao...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Navodno smo razjebali smo Miću Megatrenda, Nešu slinavka, sad dolazi na red nova ekipa, jedva čekam... Samo ne treba sedeti skrštenih ruku i čekati da neko drugi uradi neophodan posao...

cope se probudio i pobunio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Mislim da je septembar ipak najbolji termin ne treba zuriti sa protestom kako sve ne bi ispalo kilavo i navrat na nos. Hajde da polako sve pripremimo i povezemo se sa kamiondzijama jer su oni ipak najugrozeniji buduci da im sad za registraciju treba, bar sam tako cuo, blizu 1.000 evra koje da bi zaradili ima dupe da razvale od posla. Znam da mnoge pokrece euforija ali treba biti strpljiv i temeljan u pripremi protesta. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Септембар је предалеко, рекао је неко већ "гвожђе се кује док је вруће".

 

 

 

"ЋЕРАЋЕМО СЕ ЈОШ! То је најмање што можемо!"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Epicentar zla u ovoj državi je NBS kroz koju vlast pljačka sopstven narod. Poskupljenje je tražila NBS na zahtev stranih osiguravajućih kuća, koje su u predhodne 3 godine bezobrazno preuzimale tržište od domaćih osiguravajućih kuća, naravno uz pomoć demokratskih vlasti.

Nemojte pogrešno da me shvatite, ne podržavam OK, ali domaće osiguravajuće kuće su jedine stale na put bankarskom lobiju, inače bi kamate i premije bile daleko veće, zato i hoće da ih što pre prodaju kao bih stranci preuzeli kompletno tržište.

Što se tiče poplava, sve osiguravajuće kuće za veće iznose imaju reosiguranje u svetskim osiguravajućim kućama, tako da poplave njih neće nešto preterano da pogode.

Sve osiguravajuće kuće moraju da posluju po "zakonu", zakone donose i menjaju ljudi koje smo mi postavili na ta mesta zbog svih onih silnih predizbornih obećanja. To znači da su u suštini glavni krivci za pljačku upravo oni koje smo mi doveli.

Verujte mi, znam o čemu govorim, Srbija je u tolikim dugovima da sve poreze i dažbine podignu za još 500% ništa se drastično neće promentiti, to se naravno krije od javnosti.

 

SVE SU OVO ONE ČUVENE REFORME!

Naravno, ovo je tek početak. Plan je da se u sledećih godinu dana povećaju cene struje, vode, i sl. za po 150%, a sve kako bi se punio veštački budžet države usvojen od strane nestručnih ljudi. (uradili su kako im je rečeno!)

U pripremi je i novi harač, NASLEDSTVO. Do prvog kolena porez 30%, do drugog kolena porez će biti 50%. Što znači ako vam roditelji ostave 10.000 evra vi državi morate da platite 3.000 evra. I još mnoge nam pogodnosti spremaju naši demokratski spasioci.

 

Najveće i najbolje oružje za narod jesu mediji, stalno nam serviraju neke gluposti a mi gutamo kao ovce. Nacionalna svest nam je 0, samopoštovanje svedeno na minimum, volje da se nešto promeni i da se stane na put nezapamćenoj pljački gotovo i da nema. Par hiljada ljudi neće ništa promeniti ili hoce, dobićemo nesto malo na tacni i sa tim ćemo biti zadovoljni kao i uvek, jer eto dobili smo bar nešto.

 

Primer: skupiće se nas recimo 5.000, blokiraćemo grad, pobedićemo, dobićemo smanjenje premije na staro (iako je i stara premija previsoka!). Bićemo srećni, zapićemo se negde, ali sutra će nam povećati namete na nešto drugo i tako u krug, ali bolje i tako nego nikako.

 

Po meni jedina ozbiljnija stvar koju možemo kao narod da uradimo, jeste da prestanemo da plaćamo registraciju, bar neko vreme. Au kakav bi to haos u osiguravajućim kućama bio (osiguravajuće kuće najveći prihod imaju od autoodgovornosti, osiguranja energetike i poljoprivrede), država bi morala da mnoge stvari promeni, naravno malo bi bolje razmislili kakav bi zakon doneli.

 

A što se tiče ovih naših demokratskih spasioca, njih smo doveli na vlast 5. oktobra svi znamo kako, tako i moramo da ih skinemo sa vlasti.

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Treba narod da pokaze zube, da shvate ovi na vlasti da bez obzira ko dodje i koga narod izabere da ne moze da radi sta mu je volja, dignu se nameti - protesti, uvede se neki zakon o radu koji nam ne odgovara - protesti, vidite kako je po inostranstvu, neka dignu nesto tamo odma narod izlazi na ulice, a ovde nosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

naleteo na fejsu

 

 

10348940_731056410294100_6666252577378329210_o.jpg

 

 

Povodom poskupljenja osiguranja motornih vozila koje su u proseku veće za 40% i ostalih ne pogodnosti koje uticu na motocikliste, organizuje se protest bajkera, u organizaciji BUM-a, MAS-a i RadioByke-a .

Skup bajkera će biti u nedelju, 06. jula 2014. godine na Zmajevoj pumpi, na autoputu ka Šimanovcima. Naknadno će biti objavljeno u koliko sati će se održati skup, a o načinu protesta, dogovoriće se na zbornom mestu.

 

Ovo ce biti smejurija MAS-a, kao i sve ostale smejurije u njihovoj organizaciji do sada.

Nama je potreban ozbiljan protest, i da se ozbiljno mrdne g*zica.

Da se prica popularizuje, prosiri, sheruje, i da se maksimalno uvuku u istu i kamiondzije, taxisti i kavezari.

Idemo Teramo do kraja ovu pricu. :aha:

Pre nego sto popljujem neciji rad i trud uvek pokusam da nadjem izvor informacije. Takosam i sada uradio i na sajtu i FB stranici MASa nisam naisao na ovu info.Pokusaj i ti, bice ti lakse.

I opet napominjem da podrzavam protest i rado cu se odazvati kao i uvek.

do sada

 

 

 

Sad sam naleteo na isti info preko sajta moto berze.........

 

http://www.moto-berza.com/moto-vesti/domace-vesti/protest-srpskih-bajkera-u-nedelju--6-jula/

 

 

 

 

Vraćam se na privobitnu rečenicu, kome ide u interes da bude preko vikenda, kome za tri nedelje, kome u septembru............da li neko hoće da "izadje na televizor" 1hmm.gif................a svi težimo ka istom cilju................

 

Ne branim, niti štitim nikoga. Džoks ne znam zašto kažeš da neko laže?

 

Jel vama bitno KO organizuje protest? da li je MAS, KUS, CZV, PAR, KUR, MUR?

 

 

 

Ne znam kako će ovo u nedelju proći, niti sam član ni jedne "partije", ali se nešto DEŠAVA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Pre nego sto popljujem neciji rad i trud uvek pokusam da nadjem izvor informacije. Takosam i sada uradio i na sajtu i FB stranici MASa nisam naisao na ovu info.Pokusaj i ti, bice ti lakse.

I opet napominjem da podrzavam protest i rado cu se odazvati kao i uvek.

do sada

 

Nisam trazio, i ne zanima me sta radi MAS.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

Kolege moje, svaka cast na energiji i volji.

Tesko da cu moci da pomognem (makar prisustvom) oko organizacije, u CG sam (dosao trbuhom za kruhom sto bi rekli)

Hteo sam da pitam da li postoji neka Asocijacija nasih moto klubova (udruzenja) pri kojoj bi se predsednici svih klubova susreli i napravili plan ovog protesta.

 

Pa bi predstavnici nase motor-asocijacije otisli da daju predlog Moto-asocijaciji (studentskoj, invalidskoj, penzionerskoj, auto-prevoznickoj) ili kako vec. Tako napravili globalni skup itd... Hteo sam to da napisem ali nisam tj jesam.. Pa procitah Nikolin2607 post, setih se onih "teorija zavere" kao i nekih cinjenica, skandala koje vise ne mogu ni da pratim. Shvatam da ovu bitku mozda mozemo da dobijemo ali Rat TESKO:

 

 

 

Dosao mucenik da uzme 1000e od kamatasa, proslo vreme, nema da vrati sada vec 1500.. Uzme od drugog 1500e da vrati prvom, pa 2000e od treceg da vrati drugom i tako sve dok ne dodje kod desetog kamatasa i trazi mu 10.000e? Kamatas kaze "moze, al moras da mi das jednu sobu svog stana da unutra drzim stare cipele i pokvaren sir!!!". Mucenik sta ce, ako ne pristane dobije packu, deca umiru gladna, zena vristi, komsije preskacu oradu podjebavaju, a deveti kamatas mu slomi vilicu, baca bombe u kucu itd.. Mora da pristane..

Dodje kod jedanaestog kamatasa, trazi mu 15000e sada... kamate jbg.. Uzme naravno, ali pristane da mu deca sada rade za kamatasa, peru njegova govna a zena mora da ga rekreira svaki dan po jednom.. i tako.. dok mucenik slusa sve. Kuca mu postane Javna Kuca, deca i zena mu rade u toj javnoj kuci koja je punoa smrada, sljama, govana, bez tople vode, bez lekova, bez... A nekad je bila lepa, sredjena, fina..

 

Sta je moglo da se spreci?

Zena, je mogla da natera/zabrani muzu da uzima pare na kamatu (na njenu nesrecu, muz je to radio krisom), ili makar da prestane u jednom trenutku.. Da se zlopate i nekako vrate dugove (pozajme od brata ili nekog prijatelja) eventualno prodaju kucu, stede novac pre nego sto sve ode do djavola, naravno to je bilo teko, deca bi se bunila.. mora za knjige, pare za uzinu, dzeparac itd..Uvek je tu neko dete koje je vec ranije pocelo da radi (bije) u ime kamatasa.

Deca..

Deca nemaju pojma, biju se medjusobno oko toga ko ce da nosi fals maxerice danas ili ko uzima Yuga za grad veceras, kad su porasla.. jedino mogu da pobegnu iz kuce ili budu je*ana.

Kuca (Srbija)

Mucenik (degenericni, moronski, placenicki politicki vrh Srbije u zadnjih 20 godina, i verujte svi su tu osim onih koji nisu TU)

Zena (generacije mojih roditelja koja je kao ispusena mustikla. Bez snage i energije da nesto menja)

Deca (moja generacija, imam 28 godina rintam u sada vec stranoj zemlji)

Brat/Prijatelj (zemlje koje imaju interes za nase prostore, moze biti Rusija, kina... ne znam)

Svi znamo ko su, i kakve su komsije.

Ovi zakoni, takse, porezi su rezultat politike srozavanja zivotnog standarda ubijanja morala i svega sto je ostalo od lepog zivota (luksuza) u nama, obicnim ljudima u zadnjih 20godina. Da budemo poslusna i jeftina kolonija.

Ukoliko se MI ne pobunimo SAD, da bi NASA DECA mogla makar nesto od zivota da prozive ili ode mas` u propas`...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
Povodom poskupljenja osiguranja motornih vozila koje su u proseku veće za 40% i ostalih ne pogodnosti koje uticu na motocikliste, organizuje se protest bajkera, u organizaciji BUM-a, MAS-a i RadioByke-a .

Skup bajkera će biti u nedelju, 06. jula 2014. godine na Zmajevoj pumpi, na autoputu ka Šimanovcima. Naknadno će biti objavljeno u koliko sati će se održati skup, a o načinu protesta, dogovoriće se na zbornom mestu.

 

 

E, a ovo mi je skroz interesantno, okupljanje na Zmaju ka Šimanovcima. Trebalo je na onom Lukoilu, mislim da je tamo bolje zezanje :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Kolege moje, svaka cast na energiji i volji.

Tesko da cu moci da pomognem (makar prisustvom) oko organizacije, u CG sam (dosao trbuhom za kruhom sto bi rekli)

Hteo sam da pitam da li postoji neka Asocijacija nasih moto klubova (udruzenja) pri kojoj bi se predsednici svih klubova susreli i napravili plan ovog protesta.

 

Pa bi predstavnici nase motor-asocijacije otisli da daju predlog Moto-asocijaciji (studentskoj, invalidskoj, penzionerskoj, auto-prevoznickoj) ili kako vec. Tako napravili globalni skup itd... Hteo sam to da napisem ali nisam tj jesam.. Pa procitah Nikolin2607 post, setih se onih "teorija zavere" kao i nekih cinjenica, skandala koje vise ne mogu ni da pratim. Shvatam da ovu bitku mozda mozemo da dobijemo ali Rat TESKO:

 

 

 

Dosao mucenik da uzme 1000e od kamatasa, proslo vreme, nema da vrati sada vec 1500.. Uzme od drugog 1500e da vrati prvom, pa 2000e od treceg da vrati drugom i tako sve dok ne dodje kod desetog kamatasa i trazi mu 10.000e? Kamatas kaze "moze, al moras da mi das jednu sobu svog stana da unutra drzim stare cipele i pokvaren sir!!!". Mucenik sta ce, ako ne pristane dobije packu, deca umiru gladna, zena vristi, komsije preskacu oradu podjebavaju, a deveti kamatas mu slomi vilicu, baca bombe u kucu itd.. Mora da pristane..

Dodje kod jedanaestog kamatasa, trazi mu 15000e sada... kamate jbg.. Uzme naravno, ali pristane da mu deca sada rade za kamatasa, peru njegova govna a zena mora da ga rekreira svaki dan po jednom.. i tako.. dok mucenik slusa sve. Kuca mu postane Javna Kuca, deca i zena mu rade u toj javnoj kuci koja je punoa smrada, sljama, govana, bez tople vode, bez lekova, bez... A nekad je bila lepa, sredjena, fina..

 

Sta je moglo da se spreci?

Zena, je mogla da natera/zabrani muzu da uzima pare na kamatu (na njenu nesrecu, muz je to radio krisom), ili makar da prestane u jednom trenutku.. Da se zlopate i nekako vrate dugove (pozajme od brata ili nekog prijatelja) eventualno prodaju kucu, stede novac pre nego sto sve ode do djavola, naravno to je bilo teko, deca bi se bunila.. mora za knjige, pare za uzinu, dzeparac itd..Uvek je tu neko dete koje je vec ranije pocelo da radi (bije) u ime kamatasa.

Deca..

Deca nemaju pojma, biju se medjusobno oko toga ko ce da nosi fals maxerice danas ili ko uzima Yuga za grad veceras, kad su porasla.. jedino mogu da pobegnu iz kuce ili budu je*ana.

Kuca (Srbija)

Mucenik (degenericni, moronski, placenicki politicki vrh Srbije u zadnjih 20 godina, i verujte svi su tu osim onih koji nisu TU)

Zena (generacije mojih roditelja koja je kao ispusena mustikla. Bez snage i energije da nesto menja)

Deca (moja generacija, imam 28 godina rintam u sada vec stranoj zemlji)

Brat/Prijatelj (zemlje koje imaju interes za nase prostore, moze biti Rusija, kina... ne znam)

Svi znamo ko su, i kakve su komsije.

Ovi zakoni, takse, porezi su rezultat politike srozavanja zivotnog standarda ubijanja morala i svega sto je ostalo od lepog zivota (luksuza) u nama, obicnim ljudima u zadnjih 20godina. Da budemo poslusna i jeftina kolonija.

Ukoliko se MI ne pobunimo SAD, da bi NASA DECA mogla makar nesto od zivota da prozive ili ode mas` u propas`...

 

 

Druže moj, ne znam šta si mislio pod "teorije zavre", ne postoji nikakva zavera. Naša država se javno pljačka dugi niz godina i mi smo svesni toga ali ne preduzimamo ništa. Ja sam naveo da skup od par hiljada ljudi neće ništa drastično promeniti. Ali skup od milion, e to je već nešto. Da budem precizan, vlast je vlast, nebitno da li je to SNS, SPS itd. svaka je ista, odnosno bahata je onoliko koliko joj to poslodavac dozvoli tj. narod.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Kad se sastavi ozbiljan i konkretan spisak zahteva iskoristicu svoja poznanstva po novinama da se to i objavi, a pokusacu da dobijem i stampnje plakata.

Nema potrebe da gubimo energiju na raspravu da li 6-8-9 meseci reg. najednostavnije je traziti reg. i osig. na mesecnom nivou pa ko koliko hoce, a max 12 meseci... Takodje konkretno traziti smanjivanje taksi za odrz. puteva (ne habamo isto kao oni na cetiri tocka), ekoloskih taksi i naravno osiguranja (kategorija motocikl mora da se tretira drugacije nego motorno vozilo), putarine i smanjenje poreza na zastitnu opremu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR
Povodom poskupljenja osiguranja motornih vozila koje su u proseku veće za 40% i ostalih ne pogodnosti koje uticu na motocikliste, organizuje se protest bajkera, u organizaciji BUM-a, MAS-a i RadioByke-a .

Skup bajkera će biti u nedelju, 06. jula 2014. godine na Zmajevoj pumpi, na autoputu ka Šimanovcima. Naknadno će biti objavljeno u koliko sati će se održati skup, a o načinu protesta, dogovoriće se na zbornom mestu.

 

 

E, a ovo mi je skroz interesantno, okupljanje na Zmaju ka Šimanovcima. Trebalo je na onom Lukoilu, mislim da je tamo bolje zezanje :zvizduk:

 

Bolje na Slapu, možda dođe Djus sa belim gromom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Milion na skupu...ako se skupi hiljadu dve tri na ovaj nacin možeš da kažeš da si napravio uspeh.

 

Ne znam ni šta bi organizatori uradili sa milion ljudi. Mislim da bi to bila katastrofa gde bi garant bilo i smrtnih slučajeva.

 

Još jednom apel organizatorima da dobro obrate pažnju šta rade i kako rade. Nije poenta samo pozvati na 'ustanak' i kad/ako se ljudi odazovu da ne umeš da iskoristiš to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

@Marko011

Htedoh da napisem "kaze za tri dana" a omasih slovo pa ispade "laze za tri dana". Tako ti je to kad pises sa telefona ;)

 

 

 

Ja.od pocetka teme vicem da treba ozbiljna organizacija ovoga, a me samo dodjite ali i ako dodjemo da pravimo guzvu bice dobro ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Milion na skupu...ako se skupi hiljadu dve tri na ovaj nacin možeš da kažeš da si napravio uspeh.

 

Ne znam ni šta bi organizatori uradili sa milion ljudi. Mislim da bi to bila katastrofa gde bi garant bilo i smrtnih slučajeva.

 

 

Ne brini, ovde se ne dešava na protestima, a kamoli na proslavama, da recimo kolima uleću u masu 1ups.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja