Jump to content

Moto Zajednica

Gde su bajkeri i klubovi MAS-a

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1965 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Saopstenje M.K. Civija Sabac:

Zadnje dve godine opste je misljenje da je na moto skupovima koje organizuju klubovi clanovi MAS-a sve manja posecenost upravo klubova i bajkera koji su clanovi MAS-a.Ali vrhunac svega je moto skup proteklog vikenda u Sremskoj Mitrovici.Ako se uzme u obzir da je moto klub Srem jedan od najstarijih moto klubova u Srbiji i sa najvecom tradicijom a da je gospodin Milenko Kolibar (Krkelja) ujedno i predsednik MAS-a mozemo da konstatujemo da je na tom skupu trebala da bude najveca podrska i poseta upravo klubova i clanova iz MAS-a.Na zalost situacija je bila obrnuta sto jedan moto klub kao sto je Srem u najmanju ruku nije zasluzio.

Na takvom ne odzivu klubova i clanova MAS-a izgovor sigurno nije lose vreme.Svi znamo koliko rada, odricanja i novca treba da se napravi jedan takav moto skup, i ovako slab odziv jeste za zabrinutost.

Pozivamo sve clanove MAS-a da shvate da smo pripadnici najvece organizacije bajkera u Srbiji i da shodno tome treba i da delujemo.

Zahvaljujemo se moto klubu Srem na odlicnoj organizaciji moto skupa i lepom provodu.

M.K. Civija Sabac

Hajde da budemo iskreni pre svega prema sebi a onda i prema ostalima. Institucija moto skupova se vremenom pretvorila u seljacijade i mesta za izivljavanje nedoraslih tipova. Drugo danas u zemlji Srbiji svaki grad ima na sijaset moto klubova i svi bi da budu vazni i bitni. Trece, demantujte me ako nisam u pravu, moto susreti su doziveli hiper inflaciju kao i kinoloske izlozbe. Kada se uz sve to doda i opsta finasijska situacija, kada je sipanje goriva za pola soma ili soma za vecinu ozbiljna investicija, eto odgovora na pitanje zasto je danas uspeo skup na koji dodje stotinak ili dvesta motora. I ono najbitnije, znam da ce mnogi da me mrze, vecina moto klubova umesto onog MC ili MK treba da nosi SUR(za neupucene samostalna ugostiteljska radnja) buduci da okupljanje motociklista dozivljava kao sansu za lak zaradu.

Razmislite o tome!!!!:stabre:

  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ma koga zanimaju moto skupovi..poznajem gomilu bajkera koji nikad nisu a nikad ni nece otici na moto skup..po meni to su seljacka posla,dinosaurusi koji odumiru...

 

Pa da nije tih bajkera i skupova moto scena u srbiji bi bila toliko mala da nebi ni postojala takoreci...verovatno nebi ni bilo ovoliko motora koliko ih ma...

Znaci sad smo mi mnogo dinosaurusi u odumiranju...a moto skupovi se i prave za druzenje bajkera itd,ljudi zive tim stilom i mogu se nazvati BAJKERIMA

a e sto ti poznajes sto nikad nisu i nece otici na skup nisu bajkeri vec motorciklisti... tu je velika razlika nazvati nekoga bajkerom ili motorasem ...motorciklistom itd..

Seljacka posla su ta kad kupis motorom pa se kurcis od kafica do kafica...ali dobro,ima vremena shvatices to pre ili kasnije...

ZNAS postoje ljudi koji su ceo zivot u tome..skupovi putovanja ,druzenja na mozda tebi cudan nacin i neznaci da je seljacki...

netreba nikog vredjati po gotovu ne bar 50% moto scene srbije,,,idi na neki skup pa ce ti biti jasno...

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1965 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ma koga zanimaju moto skupovi..poznajem gomilu bajkera koji nikad nisu a nikad ni nece otici na moto skup..po meni to su seljacka posla,dinosaurusi koji odumiru...

 

Pa da nije tih bajkera i skupova moto scena u srbiji bi bila toliko mala da nebi ni postojala takoreci...verovatno nebi ni bilo ovoliko motora koliko ih ma...

Znaci sad smo mi mnogo dinosaurusi u odumiranju...a moto skupovi se i prave za druzenje bajkera itd,ljudi zive tim stilom i mogu se nazvati BAJKERIMA

a e sto ti poznajes sto nikad nisu i nece otici na skup nisu bajkeri vec motorciklisti... tu je velika razlika nazvati nekoga bajkerom ili motorasem ...motorciklistom itd..

Seljacka posla su ta kad kupis motorom pa se kurcis od kafica do kafica...ali dobro,ima vremena shvatices to pre ili kasnije...

ZNAS postoje ljudi koji su ceo zivot u tome..skupovi putovanja ,druzenja na mozda tebi cudan nacin i neznaci da je seljacki...

netreba nikog vredjati po gotovu ne bar 50% moto scene srbije,,,idi na neki skup pa ce ti biti jasno...

Boki, slazem se ali samo delimicno. Isti qrac je kurciti se od kafica do kafica ili od skupa do skupa.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Zao mi je sto su se neki prepoznali u mom postu,nisam mislio nikog da uvredim ali zar je normalno biti pijan,divljati motorom,na kraju se i potuci na tom skupu..zar je normalno da u mom kraju od 10000 dusa max imam 3 moto kluba koja su na relaciji ko ih j... ako su vec bajkeri kao sto ti kazes braca itd zasto je slab odziv kad je nekom bajkeru bolesno dete,potrebna pomoc itd,itd...Mnogo je ljudi u svojim 40 godinama pokupovalo motore,obuklo boje i kao oni su vazni ili sta vec...u pravu si,nisam bajker,ja sam motociklista koji vozi kad ima vremena,mogucnosti uvek spreman da pomogne drugom motociklisti..Bokilicu ti prvi ne bi trebao da imas problem sa motociklistima jer je velika vecina tvojih musterija upravo motociklisti a ne bajkeri..pozz

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

zanimljivo da je temu pokrenula Civija obzirom da su se prosle godine prema meni i mojoj ekipi koji smo vise nego dobri gosti bili i ostavili im brdo para a ponasali se normalno i kulturno, neki clanovi poneli uzasno negostoljubivo a jedna od recenica je bila i: pa zasto ste dosli koji kurac ?!

 

zasto ovo pisem? pa zato sto je to jedan od odgovora zasto neko ne ide na neki skup-nije mu bilo lepo, nije se osetio dobrodosao, nije prepoznao gostoljubivost, osetio se da ga gledaju kao $ !

 

da dodam da sam se kasnije video par puta sa doticnim negostoljubivim, bezrazlozno kurcevitim clanovima i da sam ok sa njima, dakle nije ostalo na ljutnji i nekom neprijateljstvu ali ipak, ove godine moja ekipa ide drugim drumovima,necemo ici na pomenuti skup.

 

generalno, gledajuci ovaj spisak skupova ja licno cu otici na maksimalno 5 u Srbiji jer imam i neke druge planove i voznje a eto i jos jednog odgovora zasto neko ne ide na skupove - istrose se ljudi na neke kvalitetne voznje koje iziskuju vreme i finansije ali se dobro provedu, provezu kvalitetne puteve i predele...

 

P.S. sta cemo sa svim onim silnim "bajkerima" koji odlaze na neki moto skup samo zato da bi sa prvim mrakom otisli da posete lokalne kafane i djuskaju i sire ruke na narodnjake ?! besmisao je veliki moto scena Srbije a taj isti MAS ne vidim da nesto radi da je popravi !

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Moze se i pomenuti da to sto je neka grupica nakacila neki svoj logo na ledjima ne znaci da su bilo kakav klub i da su u MAS-u, bilo gde registrovani itd. Da ne pominjem statut i kodeks ponasanja clanova i tome slicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Nije mi pravo kada ja, kao vozac motora placam ulaz, a pesaci ne placaju. Posecivacu moto skupove, bez obzira da li se ulaz placa ili ne, jer to za mene predstavlja mali procenat u troskovima (najblizi moto skup mi je na oko 200 km).

Ali gledacu da bojkotujem (ili ne posecujem- politicki receno) skupove u organizaciji MAS. Koliko me secanje sluzi, to je asocijacija koja je pokusala organizovanjem centralnog moto skupa u Smederevu da "minira" Rok Bajk Misiju za KiM? E to je moj razlog da cu da izbegavam skupove ove asocijacije> Izbor je na meni gde cu -moj motor, moje gorivo, a i da mi plate dnevnice za te dane - NE.

Moje pravo je da iznesem moje misljenje i znajte da nije politicko i da je iskreno.

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2362 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nije mi pravo kada ja, kao vozac motora placam ulaz, a pesaci ne placaju. Posecivacu moto skupove, bez obzira da li se ulaz placa ili ne, jer to za mene predstavlja mali procenat u troskovima (najblizi moto skup mi je na oko 200 km).

Ali gledacu da bojkotujem (ili ne posecujem- politicki receno) skupove u organizaciji MAS. Koliko me secanje sluzi, to je asocijacija koja je pokusala organizovanjem centralnog moto skupa u Smederevu da "minira" Rok Bajk Misiju za KiM? E to je moj razlog da cu da izbegavam skupove ove asocijacije> Izbor je na meni gde cu -moj motor, moje gorivo, a i da mi plate dnevnice za te dane - NE.

Moje pravo je da iznesem moje misljenje i znajte da nije politicko i da je iskreno.

Datumi su se poklopili. Da li je to neko uradio namerno ili slucajno... :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

zanimljivo da je temu pokrenula Civija obzirom da su se prosle godine prema meni i mojoj ekipi koji smo vise nego dobri gosti bili i ostavili im brdo para a ponasali se normalno i kulturno, neki clanovi poneli uzasno negostoljubivo a jedna od recenica je bila i: pa zasto ste dosli koji kurac ?!

 

zasto ovo pisem? pa zato sto je to jedan od odgovora zasto neko ne ide na neki skup-nije mu bilo lepo, nije se osetio dobrodosao, nije prepoznao gostoljubivost, osetio se da ga gledaju kao $ !

 

da dodam da sam se kasnije video par puta sa doticnim negostoljubivim, bezrazlozno kurcevitim clanovima i da sam ok sa njima, dakle nije ostalo na ljutnji i nekom neprijateljstvu ali ipak, ove godine moja ekipa ide drugim drumovima,necemo ici na pomenuti skup.

 

generalno, gledajuci ovaj spisak skupova ja licno cu otici na maksimalno 5 u Srbiji jer imam i neke druge planove i voznje a eto i jos jednog odgovora zasto neko ne ide na skupove - istrose se ljudi na neke kvalitetne voznje koje iziskuju vreme i finansije ali se dobro provedu, provezu kvalitetne puteve i predele...

 

P.S. sta cemo sa svim onim silnim "bajkerima" koji odlaze na neki moto skup samo zato da bi sa prvim mrakom otisli da posete lokalne kafane i djuskaju i sire ruke na narodnjake ?! besmisao je veliki moto scena Srbije a taj isti MAS ne vidim da nesto radi da je popravi !

M.K. Civija za svaki svoj moto skup ulaze puno truda, rada i novca i zelimo da svaki bajker koji nam dodje u goste oseca se dobro dosao.Ako si doziveo neku neprijatnost mi ti se izvinjavamo i korisno bi za nas bilo da nam kazes ko se lose ponasao prema tebi(moze i privatnom porukom). Molimo sve bajkere koji imaju bilo kakav problem na nasem skupu da se jave upravi kluba, a za nas su svi dobro dosli kao i mi sto se trudimo da obidjemo sto vise skupova.Na svakom skupu, pa i na nasem ima posetilaca koji se ponasaju nedolicno ali kroz kapije skupova prodje nekoliko hiljada ljudi i u toj masi je normalno da ce biti i onih koji su dosli da lece svoje komplekse, pa je moguce da su i clanovi organizatora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 569 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Baš smo ga razvodnili i u principu smo svi u pravu, iskreno mislim da plaćanje sa tim i nema puno veze. Zašto? Pa ako je neko odlučio negde da ode na neki skup on je već sasuo bar 1000 dinara za gorivo( u najmanju ruku i najmanje) odlučio je da u tom mestu provede neko vreme da noći, znači u obilasku grada piću hrani i slično ostaviće još bar 1000din opet minimum. i verujem da mu ne smeta ni ulaz od 500dinara jer je svestan da sva ta organizacija košta. Meni lično najviše smeta podela među bajkerima i to podela članovi nekog kluba plaćaju pola cene a ja znam da pojedini klubovi nisu obišli neke skupove jer im njihov klub nije platio gorivo za put ili zeleni karton. Pa zbog čega su isti bolji od nas običnih bajkera koji ne nosimo nikakve boje ali živimo isti život i imamo istu ljubav. Takođe mislim da je ipak količina skupova jako uticala na posetu. jednostavno neko je našao neki interes da u nekom gradu imamo više klubova i više slupova. Naravno da je nemoguće sve obići i naravno da je nemoguće skupiti novac za iste. Delim mišljenje da se količina mora svesti na neki manji broj i to max 2 skupa u mesec dana i to je to. Verujem da bi onda sve bilo mnogo kvalitetnije jer je opšte poznato da kvantitet kvari kvalitet. Moje mišljenje ako sam nekog uvredio izvinjenje ali po meni to bi bilo to. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Stvar je jednostavna,za svoje pare svako bira gde ce da ide!

Sa druge strane okruzenje postaje sve losije kao i stanje u drzavi.....

Ima mnogo vise motorasa nego bajkera u danasnje vreme,cak je i previse motorasa sa prslucima i bojama medju pravim bajkerima,tako da nemojte nista da vas cudi!!

Imati boje na ledjima i razne prisivke drugih klubova neznaci da si bajker!Bajker je nesto sasvim drugo...

 

PS-malo sam offovo temu,ali ko razume shvatice!Odatle svi problemi pocinju.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Zao mi je sto su se neki prepoznali u mom postu,nisam mislio nikog da uvredim ali zar je normalno biti pijan,divljati motorom,na kraju se i potuci na tom skupu..zar je normalno da u mom kraju od 10000 dusa max imam 3 moto kluba koja su na relaciji ko ih j... ako su vec bajkeri kao sto ti kazes braca itd zasto je slab odziv kad je nekom bajkeru bolesno dete,potrebna pomoc itd,itd...Mnogo je ljudi u svojim 40 godinama pokupovalo motore,obuklo boje i kao oni su vazni ili sta vec...u pravu si,nisam bajker,ja sam motociklista koji vozi kad ima vremena,mogucnosti uvek spreman da pomogne drugom motociklisti..Bokilicu ti prvi ne bi trebao da imas problem sa motociklistima jer je velika vecina tvojih musterija upravo motociklisti a ne bajkeri..pozz

BAS SI POGRESIO,Eto da pratis to malo vise znao bi da je bas skoro nekom tebi verovatno nebitnom ali bajkeru,bajkersko drustvo skupilo donaciju za dete za operaciju..

bas nepratis i neznas o cemu pricas,mesas babe i zabe, i da znas da odziv nije bio slab...bajkere i decu nediraj jer neznas kolio bajker bajkeru pomaze..

ta veza je jaca nego sto ti mislis,neke veze i drugarstva su skoro pa neraskidiva...

meni su musterije i jedni i drugi..i nemam problem sa motorciklistima ili bajkerima dragi su mi i jedni drugi,ako vec pravimo podele ja sam negde izmedju trenutno....i neznam odakle ti ideja da ja imam problema sa jednom grupom a sa drugom nemam,jako slabo poznajes moto scenu i njenu da kazem istorijui neka desavanja za koja i neznas da se desavaju...

.i sam obilazim skupove,zanjih17 godina..ok,mozda malo redje zadnjih par godina ali rado odem,a ove cemo malo cesce, i drago mi je da budem i dinosaurus kako ti kazes u odumiranju ali sta da radim,meni je ceo zivot u motorima pa ce tako i ostati narednih godina...i putovanja i druzenja i voznje i skupovi,nemam problem da upalim motorce i da odem bilo gde gde je druzina dobrih ljudi sa ili bez boja..

to kako mas resava svoje probleme prepustam njima,nek organizuju kako hoce gde god,i neka svoje probleme resavaju oni a ne mi..

a to da se neki prodivljaju napiju ili potuku.pa to imas svuda pa cak i na svadbama ispracajima,zurkama, a pivo i skup idu,retko kad se ko pobije...

a sto se tice divljanja..pa to samo pogledaj oko sebe po beogradu pa ces videti da ga ima vise nego na nekom skupu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Bajker zvuci zajebanije :-)

 

:) Verovatno jedina razlika.

 

Mada mi Google to Bike prevodi kao bicikl pa bi ustvari "motoraš" trebalo zvučati opasnije :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 427 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

I ono najbitnije, znam da ce mnogi da me mrze, vecina moto klubova umesto onog MC ili MK treba da nosi SUR(za neupucene samostalna ugostiteljska radnja) buduci da okupljanje motociklista dozivljava kao sansu za lak zaradu.

Razmislite o tome!!!!

 

Saleru izvini za OF , saopštenje Čivije i zabrinutost je na mestu ali sam morao da se nasmejem ovom duhovitom zapažanju. Teško je bilo šta organizovati i biti makar na 0 ali ima i ovih SURovaca.

 

(Mora da nešto stvarno škripi u odzivu MAS članova čim se ova tema pokreće na BJB forumu a ne na svom matičnom.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

A sto se jednostavno ne pomirite sa situacijom da su moto skupovi izumrli onog trenutka kad je politika usla u klubove. Kad je prica prodata zarad sitnih novaca i licnih interesa. Cast izuzecima kojih je jako malo. Realno su to postali koncerti, vasari gde su motori i vozaci istih sasvim sporedna stvar i samo izgovor da se obrne neki kes. Ja cak i nemam nista protiv toga da neki klub zaradi od skupa, hvala bogu da je stvarno tako pa da te pare podele clanovima koji nisu u mogucnosti da sami finansiraju posetu drugih skupova. Ali na zalost te pare zavrsavaju u vec poznatim dzepovima koji veze sa motorima imaju koliko i ja sa baletom. Tuzno je ali ono za sta sam pre ziveo, sad mi se gadi!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Ja bas u SM komentarisem "ako ovako nastave sa cenom ulaza,samo ce MAS dolaziti na skupove MAS-a"

A ono i MAS-ovci bojkotuju takve skupove. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Pogledajte spisak skupova - i sve će biti jasno ! Do 1990 godine je na teritoriji cele Jugoslavije bilo organizovano samo pet skupova godišnje : Osijek, Brčko, Tuzla, Bijeljina i Varaždin. I svi su bili dobro posećeni. U ono vreme je meni trebalo oko 100 nemačkih maraka po skupu ( gorivo, hrana piće zezanje . . . ) .

Danas na pet puta manjoj teritoriji imamo 50 - tak skupova ( nisam tačno brojao ), pa ko to može da finansira? Imamo čak u isti dan po nekoliko skupova.

Za ovu našu zermlju - ovolku kolka je - dovoljno bi bilo napraviti pet skupova, al da budu pravi. Jedan na severu, jedan na jugu, istoku i zapadu i jedan u centru Srbije ( da svima bude na istoj udaljenosti ). A klubovi nek se dogovore pa nek prave na smenu - na primer, geografski centar Srbije je u blizini Knićkog jezera. Knićko jezero je u blizini Kraljeva, Kragujevca i Čačka. Pa jedne godine nek skup pravi Čačak, druge Kragujevac, treće Kraljevo. I tako svuda.

zaboravio si Pulu, jedini pravi grad motociklista - bikersa. 50.tih ghodina prošjog stoljeca održavale su se moto trke pa je tek poslje pocelo sa GP trkama u Preluci, Rijeka. prvih moto susreta sjeca se moj otac kada je vozio Tomos-Puh a ja sam imao par godina. ovdje je clanak koji najavljuje zabranu Bikers festa nakon 7 godina a napisan je 2001.

 

http://www.monitor.hr/clanci/usprkos-krizi-hedonisti-okupirali-pulu/13858/

 

 

prije zvanicnog bikers festa bili su godinama moto susreti. 2002 nakon zabrane bikers festa MC TWin Horn nastavlja sa svojim moto susretima do danas a pored njega ima još 10.tak MK koji svake godine organiziraju moto susrete.

unatoc tome, danas na prostorima bivše Yuge, svi moto susreti su jedni veliki vašari sem možda nekoliko koji drže nivo organizacije ali su uglavnom neprofitni pa je to i jedan od razloga zašto su i dobri. takvi susreti imaju dil sa gradom ili sa turistickom zajednicom ili sa oboje radi promocije grada i turizma. ako si danas bio na nekom moto susretu - vašaru sigurno nisiimao sanitarni cvor sa školjkom, papirom, tušem tj. sanitarnim uvjetima, cuvani parking, travnaru ili neku drugu površinu bez prašine ili barica, nekoliko planski postavljenih šankova da se ne guramo kao stoka i sl. svi bi samo " daj " a ono drugo tko šiša. muzika ubija bukom ofucanih bendova viđenih betbroj puta i " bikera " koji su nemimovno rockeri jer naravno šta drugo može biti biker. motor se vozi jedino radi rocka i obratno??????? mislim da je odlazak na moto susret izgubljeno vrjeme i novac, nažalost danas je tako.

 

 

zanimljivo da je temu pokrenula Civija obzirom da su se prosle godine prema meni i mojoj ekipi koji smo vise nego dobri gosti bili i ostavili im brdo para a ponasali se normalno i kulturno, neki clanovi poneli uzasno negostoljubivo a jedna od recenica je bila i: pa zasto ste dosli koji kurac ?!

 

zasto ovo pisem? pa zato sto je to jedan od odgovora zasto neko ne ide na neki skup-nije mu bilo lepo, nije se osetio dobrodosao, nije prepoznao gostoljubivost, osetio se da ga gledaju kao $ !

 

da dodam da sam se kasnije video par puta sa doticnim negostoljubivim, bezrazlozno kurcevitim clanovima i da sam ok sa njima, dakle nije ostalo na ljutnji i nekom neprijateljstvu ali ipak, ove godine moja ekipa ide drugim drumovima,necemo ici na pomenuti skup.

 

generalno, gledajuci ovaj spisak skupova ja licno cu otici na maksimalno 5 u Srbiji jer imam i neke druge planove i voznje a eto i jos jednog odgovora zasto neko ne ide na skupove - istrose se ljudi na neke kvalitetne voznje koje iziskuju vreme i finansije ali se dobro provedu, provezu kvalitetne puteve i predele...

 

P.S. sta cemo sa svim onim silnim "bajkerima" koji odlaze na neki moto skup samo zato da bi sa prvim mrakom otisli da posete lokalne kafane i djuskaju i sire ruke na narodnjake ?! besmisao je veliki moto scena Srbije a taj isti MAS ne vidim da nesto radi da je popravi !

Velja njima se pokloni, daj im još 100 eura jer su dovoljno pametni da izbjegnu one uvjete moto susreta koje sam gore spomenuo.

pitanje: šta je loše i tome što neki bikeri više vole narodnu muziku od rocka? jeli loše i to što veliki dio poslovnih ljudi koji se voze motorom na posao imaju sako na sebi a ne kožu? to su predrasude.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1965 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

A sto se jednostavno ne pomirite sa situacijom da su moto skupovi izumrli onog trenutka kad je politika usla u klubove. Kad je prica prodata zarad sitnih novaca i licnih interesa. Cast izuzecima kojih je jako malo. Realno su to postali koncerti, vasari gde su motori i vozaci istih sasvim sporedna stvar i samo izgovor da se obrne neki kes. Ja cak i nemam nista protiv toga da neki klub zaradi od skupa, hvala bogu da je stvarno tako pa da te pare podele clanovima koji nisu u mogucnosti da sami finansiraju posetu drugih skupova. Ali na zalost te pare zavrsavaju u vec poznatim dzepovima koji veze sa motorima imaju koliko i ja sa baletom. Tuzno je ali ono za sta sam pre ziveo, sad mi se gadi!

:takoje: Sve je receno. Kratko i svakome jasno, osim onima koji ne zle da im bude jasno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

E ja sebe ne smatram bajkerom ma sta to znacilo. Ja vozim motor! Ali volim da se provozam do nekog skupa. Kada vec krenem nije mi greda tih 200-300-500din. Ali kao sto je Arso rekao ranije slazem se sa njim 100%. Puno bre ima klubova. Nadju se tri dokona lika i odmah bi da prave moto klub. Onda porastu do broja od 10 clanova, onda se posvadjaju i eto nam dva moto kluba. Onda tako opet, SrBska posla. Pa samo kada se setim Smedereva. Imam drugara koji je clan jednog od dva kluba. Koji su bre oni lakrdijasi! Posto ne mogu da se dogovore onda organizuju svake druge godine. Mislim niko nikome ne moze da zabrani da pravi moto klub ali nije li bre glupo, mene bi bilo sramota. Svaka pripi...na ima danas barem jedan klub i misle da su zeznuti i vazni. Stvarno ne zelim nikoga da uvredim ali bio sam jednom na nekom "moto susretu" cak u ST. Pazovi. stvarnio ne zelim da nekoga uvredim ali klasicna seoska slava sa ciganima, standovima sa svilenim bombonama i secernom vunom :lol: :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: vrsac

Stvar je jednostavna,za svoje pare svako bira gde ce da ide!

Sa druge strane okruzenje postaje sve losije kao i stanje u drzavi.....

Ima mnogo vise motorasa nego bajkera u danasnje vreme,cak je i previse motorasa sa prslucima i bojama medju pravim bajkerima,tako da nemojte nista da vas cudi!!

Imati boje na ledjima i razne prisivke drugih klubova neznaci da si bajker!Bajker je nesto sasvim drugo...

 

PS-malo sam offovo temu,ali ko razume shvatice!Odatle svi problemi pocinju.....

da ali ovde je zazivelo ono kupio sam motor,kupio sam kozne pantalone i ja sam BAJKER !!!!

e,zato ja nisam bajker vec MOTORISTA-ljubitelj i vozac motora ! i zato sam postao free rider !!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Mackica

Omasena tema ali nema veze.

Preko zime se par puta provozam kad iole temperatura dozvoli,ali nije to to.Cekas da pocne moto sezona sa moto skupovima u najavi.Odmah planiras gde ces da ides,da nadovezujes skupove iz vikenda u vikend.Gledas na koji mozes da odes a na koji ne.

Po meni org 2-3 moto skupa tokom cele godine nije to to.

Secam se dobro 2005 god,pored moje kuce je toliko motora prolazilo da ne mozes da zaspis,a sada slabo,bas slabo osim ako je neki moto skup u blizini.A sta bi tek bilo kad bi se org 2-3 moto skupa na npr 2 meseca razmaka.Narod bi se zapitao jel uopste otvorena ta moto sezona.Naravno da ne zab pricu onih koji ne vole motore,stalno dave sta ce ti motor,vozis ga dva meseca u godini posle ti stoji,a krivo im je sto sam se vozio celu zimu 1moto3.gif,bas zato treba da bude vise ms,da se obelezi postojanja ove organizacije,da uvidi narod da nas ima i da postojimo.Volim motor,cekam sezonu i uzivam a preko zime kada padne sneg upijas pricicee :D

sto se tice cena ulaza nije skupo,jedino ti malo teze padne kad ne mozes da budes na ms petak,subotu,dodjes npr u subotu a naplate ti punu cenu jedino to sve ostalo je okee.Moto skup u SM,supeer,samo tako nastavite.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja