Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
On 23.5.2022. at 13:41, Biker Q je napisao:

Znaci da nadjem 2 kupca :lol3:za vozzi 40 posto nisam planirao da dajem 4500din za EU pa da bude dobro svima:lol3:

@godovic Da vas obojicu obuhvatim. Ja sam uzeo sa ekipom Evropu + 2 Vozi 40 za dz. Koliko smo skontali, svi paketi mogu da se nadograde na neki veci. Morate dobro pogledati, negde na sajtu pise sta svaki paket obuhvata. Ima napisano u drugoj temi.

 

U nekoj od tema, kolega je trazio par ljudi sa kojima bi uzeo nesto od paketa Vozzi. Tema se ticala drugog kolege koji je poklanjao paket ako se ne varam. Nmg sad da nadjem link do teme.

Ps, ove teme sto pominjem, su ustvari jedna, ne vise njih 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 643 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

@mick je u drugoj temi preneo iskustvo da je decku stao motor u Rumuniji, a da Vozzi nije imao resenje za tu situaciju i ako su u obavezi i to reklamiraju, a pre svega je placeno. Da ne bi uzurpirali drugu temu, nadam se da ce preneti vise detalja ovde.

 

Dakle veliki minus za Vozzi sve i da su nasli kasnije neko resenje, jer niko od nas nije u obavezi da za svoje pare ceka da oni nesto smisle, jer ocigledno nisu sposobni da trenutno reaguju i da prodaju maglu izgleda.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
@mick je u drugoj temi preneo iskustvo da je decku stao motor u Rumuniji, a da Vozzi nije imao resenje za tu situaciju i ako su u obavezi i to reklamiraju, a pre svega je placeno. Da ne bi uzurpirali drugu temu, nadam se da ce preneti vise detalja ovde.
 
Dakle veliki minus za Vozzi sve i da su nasli kasnije neko resenje, jer niko od nas nije u obavezi da za svoje pare ceka da oni nesto smisle, jer ocigledno nisu sposobni da trenutno reaguju i da prodaju maglu izgleda.
Nastavak priče je da su ljudi iz Vozzi trebali da se jave sutradan ujutru u 8h sa rešenjem. Niko nije pozvao...momci su se snašli na drugi način. Čekam da se ekipa vrati pa da vidim epilog...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 643 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Meni i ovo dovoljno. Znaci rikne ti motor, a ti se snadji, a mi cemo sutra da probamo nesto.

 

Jedino resenje je da platis lepo lokalcima i ispostavis im racun kada se vratis, uvecan za prouzrokovan stres.

 

Hvala sto si ovo podelio sa nama, pa javi epilog.

 

Dve godine sam njihov clan, ali od starta sumnjicav, srecom nisam imao potrebu da ih koristim. Kako vreme prolazi sve je vise nekih negativnih iskustava, pa sam blizu da nase druzenje zavrsimo sa istekom paketa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1760 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Napravili su oni sigurno neku caku u ugovoru vezanu za takve situacije. Suština je da ih samo treba izbegavati, ja sam produžio nakon onog pederluka (drugu reč nemam) za ono naprasno spajanje motora i auta, kao istu stvar, umesto da moto dodatak bude upravo to što je reklamirano, ali nisam imao vremena da istražujem druge i njihove uslove. 

 

Samo izbegavanje i za godinu ili dve , opet imaš ili jednog igrača manje (koji svakako ne vredi) ili vraćanje u pravi kolosek.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1297 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Kolega je napravio odlicnu reportazu, ko nije pogledao neka pogleda i nacice odgovore na sva pitanja koja ga muce.

 

 

LINK OVOG VIDEA

 

Sto se tice VOZZI zimus mi rikne accu, dosao na posao normalno i uvece da krenem, nema ni kontakt.

Mogao sam da se organizujem al reko aj da vidim kako funkcionise paket pomoci.

 

Okrenem kol centar i stvarno za 15 min dodje covek sa civilnim kolima i iznese rucni accu i spoji na moj i startujem agregat.

 

Samo slikao reg. nalepnicu i ode.

 

Da je neko imao besplatan slep iz inostranstva do SRB nisam čuo, ako je neko cuo za tako nesto neka napise.

 

Ovo po SRB i ajde al da neko dodje po tebe npr 1500km i jos toliko nazad mi malo nelogicno.

 

Meni VOZZI istekao pre mesec dana, jos nisam nista uzeo jer nemam pojma sta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 643 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ma svi oni funkcionisu u Srbiji, ali je problem kada se ode preko, a tu je pomoc najpotrebnija i svesni toga oni nude neke bajke, pa ko se upeca, a ja sam jedan od njih.

 

Ni meni nije mnogo toga logicno, ali jedno jeste, a to je da uslugu moras da pruzis na nacin na koji si precizirao, posebno ako to dobro naplatis.

 

AMSS ima sugave pakete i zato sam presao na Vozzi, koji je i dosta skuplji pricam za Evropu, a na kraju ne nudi nista. Ovi te barem sklone sa puta sto je jako bitno, narocito u EU, jer su kazne paprene i eventualno vracuju u slucaju udesa(dva drugara koristila). Takodje je jasno navedeno sta nude. I kod kolege na klipu su mogli da naprave neki bolji kompromis, ali svakako u paketu stoji da je do prvog servisa, a i nisu ga ostavili do sutra na putu, kao Vozzi.

 

Kako stvari stoje kod nas se isplati placati za Srbiju, sve ostalo je bacena para. Eventualno AMSS paket, koji ce za tih 20evra koliko kosta paket barem da te skloni sa puta u inostranstvu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 994 postova
  • Lokacija: Beograd

Kada bi svako čitao ugovor koji zaključuje, pa i deklaracije na namirnicama u prodavnici, manje bi bilo stresnih situacija. U ugovorima bi možda videli nelogičnosti koje bi vas odvratile od potpisivanja (kao mene što su odvratile od Vozzi), a na deklaraciji koliko šećera ima u 100g čokolade. Kada počinite prekršaj ili krivično delo, ne sudu ne važi "nisam znao, majke mi". Tako da, i zakoni su dostupni online. Čitajte. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2431 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Pa ajde sa nama slepcima koji ne citamo podeli to sto si procitao? Pravis se pametan a drzis za sebe, a kolege!

 

 

Drugaru crkao auto u ceskoj, imao full vozzi, dosli po njega i odslepali ga kuci, nikakvih problema

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 994 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo ti je smajli za prvi pasus, a za drugi SUPER ako je drugar tako prošao. Ja sam naišao na nelogičnosti u uslovima korišćenja koje su me odbile od kupovine te aplikacije, koja ima za cilj samo da poveže unesrećenog i pružaoca pomoći. Kupio sam AMSS, i za auto, i za motor.

 

Ti upravo tražiš ono što sam ja rekao da ljudi generalno ne treba da rade, da kupuju nešto zbog rekla-kazala, već da se lično angažuju. Jbg. Skoči u bunar. :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I ja sam citao pre kupovine paketa i nisam naisao ni na kakve nelogicnosti. Na koje konkretno nelogicnosti mislis, evo pitao je drmilan, pitam i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Trenutačno kako radi Vozzi ne znam ali znam da sam ih zvao pre 2 godine kad mi je crkao auto na Grčkoj granici.U roku od pola sata je stigla šlep služba po mene.Pitali su me da li želim da se šlepa do servisa ili do kuće.Naravno pristao sam do servisa.Vratili me nazad u Makedoniju kod nekog servisera koji mi je rešio auto.Sve cakum pakum trajalo 3-4 sata.Nikom ni dinara nisam trebao da platim ali sam ja svojevoljno počastio.Suma sumarum ja sam tada dobro prošao sa njima,izašli su mi u susret,godišnji mi nije propao.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1297 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 33 minuta, Jupiter je napisao:

koja ima za cilj samo da poveže unesrećenog i pružaoca pomoći.

Ovo je bilo u pocetku, tako sam i ja razumeo pa zbog toga nisam presao kod njih vec ostao u amss.

 

Kad je pukao amss predjem u vozi radi reda cisto da imam nesto.

 

Ima tu par zackoljica, tipa slep do kuce ako ti rikne motor ili menjac al zbog altenatora i lezaja tocka te sigurno nece slepati kuci. Ovo mislim kad si 1000km daleko od kuce.

 

Bile su price tipa odes za dojcland pa trazis slep do bg da ustedis gorivo jel ti navodno auto u kvaru.

 

Sto kolega rece meni je dovoljno i onih 30 km da te makne sa puta i odslepa do nekog grada a onda se sam hebi sa majstorima.

 

@Luckygsxr koji kvar je bio u pitanju

Promenio član travelman
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Puklo mi gumeno crevo na hladnjaku,T račva i ostao bez antifriza.Imao sam sreće jer je tamo puklo,nije se upalio ventilator.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1352 postova
  • Lokacija: BGD

Auto i motor nije isto. Kod auta se uvek lakse nadje resenje. Sistem usluge za motocikle je ekstremno neuredjeniji i komplikovaniji prilikom kvara vozila na putu. 

 

Al lako je baviti se marketingom i "obecavati bajkerima siguran put". 

 

Meni je istekao Vozzi, i ne znam sad sta da kupim od tih osiguranja. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1703 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

I mene baš zanima šta su nelogičnosti uslova kod Vozzi?

 

Jednom sam ih zvao u Beogradu, stigli za 15 min, sve kako je obećano.

 

A ima par stavki u uslovima zbog kojih njih smatram boljim od ostalih.

 

Prvo:

 

Pre 5 sati, travelman je napisao:

al zbog altenatora i lezaja tocka te sigurno nece slepati kuci

 

Oni te voze do prvog servisa, ako je servis do 200 eur, oni plaćaju, samim tim nemaju zašto da te voze kući za ležaj točka.

 

Onda - ako je više od toga, ti (korisnik) biraš da li ćeš da doplatiš da urade (oni 200 ti ostatak), ili te šlepaju kući.

 

I - jedino oni nude "neograničenu" kilometražu za šlepanje kući - ostali imaju neke limite. (Ili je barem bilo tako kad sam birao)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 643 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
37 minutes ago, zaludan said:

Oni te voze do prvog servisa, ako je servis do 200 eur, oni plaćaju, samim tim nemaju zašto da te voze kući za ležaj točka.

 

I ja sam ih uzeo zbog boljih paketa, odnosno priče. Tačnije je reći oni te voze do prvog servisa za dan, dva, tri, dok se snađu, a možda ni tad. Dotle se ti snalazi sam.

 

Za 200evra recimo u EU, ne možeš ni ležaj točka da zameniš, tako da me baš zanima u praksi kako to funkcioniše, a sve je više primera da ne funkcioniše(osim u Srbiji).

 

Meni recimo nije bio logičan odnos cene i sadržaja paketa, tačnije da te neko za 50 evra, vraća iz Italije recimo. Više puta proveravao i uveravali me da je tako, na kraju i uplatio, srećom nisam koristio. Cena je osim moje sumnje njihov problem, a često i nove firme na tržištu idu sa nižim cenama da privuku korisnike, pa se može gledati iz tog ugla. Ujedno paketi su im sada skuplji, pa se sve to uklapa u neku standardnu priču. Ali ono što je najbitnije može da se gleda iz samo jednog ugla, a to je da ne pružaju ono što naplaćuju.

 

Mene nervira što smo na kraju opet daleko od kvalitetne usluge, na polju pomoći na putu.  Ja sam spreman i više da platim,  ali hoću da svaka rečenica, reč, zarez iz ponude budu preslikani na put. Do tada ću tih 30, 50, 70 evra koliko košta paket da sunem u rezervoar i odradim neku lepu turu, a kada stane ima sam da se snalazim isto kao i kada njima dam pare.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1297 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 51 minuta, zaludan je napisao:

 

I - jedino oni nude "neograničenu" kilometražu za šlepanje kući - ostali imaju neke limite. (Ili je barem bilo tako kad sam birao)

 

Keva 40 god placala preko infostana osiguranje i pre 10 god udari nevreme i svima u naselju izbije voda u kupatilu, na podnom odvodu.

 

Ceo stan poplavljen, nekih 15 cm od poda.

 

Dodju iz dunav osiguranja i kazu nije to poplava, poplava je tek kada voda prelije preko prozora i udje u stan.

 

 

....

 

Pre par godina udari grom u jelku i preskoci na kucnu strujnu konzolu i sprzi sve do strujnog ormana, cak i njega.

 

Iz osiguranja rekli da smo mi krivi sto je jelka tako blizu kuce i odjebali nas.

A imali neki najskuplji paket osiguranja gde je cak i pad aviona na kucu uzet u obzir.

 

Ok Srbija, al nema matematike da te neko slepa par hiljada km do kuce.

 

Od onih silnih zapaljenih i prokuvalih u cg jel ima neki info kako su doslepani kuci.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1297 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Verujem da mnogi ne znaju,kao sto ja nisam znao.

Pre par godina drug ostane u kvaru i plati slep do Srbije 600e.

 

Amss u pitanju, kad je zvao kol centar rekli mu da on svce plati a oni ce njemu refinansirati.

 

Aha .... jos se tuzio sa njima i izgubio spor.

 

Jezda i Dafina .... u pocetku lepo a posle ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 994 postova
  • Lokacija: Beograd
10 minutes ago, travelman said:

Verujem da mnogi ne znaju,kao sto ja nisam znao.

Pre par godina drug ostane u kvaru i plati slep do Srbije 600e.

 

Amss u pitanju, kad je zvao kol centar rekli mu da on svce plati a oni ce njemu refinansirati.

 

Aha .... jos se tuzio sa njima i izgubio spor.

 

Jezda i Dafina .... u pocetku lepo a posle ....

Opet valja pročitati. Šlep u inostranstvu u AMSS je u slučaju saobraćajne nezgode. Nigde se ne spominje kvar vozila, znači ništa od toga. Za mene je najvažnija mreža, a AMSS je tu rekao bih ipak još uvek najozbiljniji. Ali ne mogu ja o tome, odoh da jedem lubenicu i gledam kuda/kako do/preko mosta. :kafa:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 643 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

AMSS nikada nije slepovao do Srbije usled kvara. Samo u slucaju udesa sa policijskim zapisnikom, a verujem da i tu ima vrdanja. Drugim recima zajebali ga, ali su pravno pokriveni.

 

Vozzi se jedini pojavio sa tom pricom o slepovanju iz inostranstva usled kvara. To je jedinstvena ponuda, koja je mene privukla.

 

A uvek ce oni gledati da izbegnu trosak. Pitanje je koliko smo mi spremni da idemo.

 

Sto se tice cene i meni nema logike da platis putno osiguranje 10evra, a da ti oni pokrivaju do 30.000 evra. Ali eto postoje firme koje se bave godinama i imaju matematiku.

 

Bila nama sumnjiva ili ne cenu oni prave, kao i pakete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2536 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Matematika je prosta, od XX.XXX njih koji su uplatili putno osiguranje, vozzi, AMSS i slično, koliko je njih koristilo nešto od pomoći a koliko nije iskoristilo ništa.

E ti iz grupe ništa donose zaradu davaocu usluge.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja