Jump to content

Moto Zajednica

VOŽNJE I PUTOVANJA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Pozdrav i uživaj i za mene,ja sam za tastaturom na POSLU.

Ćao

P.S. Danas i sutra je skup i u Svilajncu (SRB)  pa ako...

                       ;):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

ee majstori danas je moto skup u batini (hr) pa ako je tko blize granice da malo naleti inace svira zabranjeno pušenje

 

Bio sam nešto nervozan pa sam seo na Hondu i otišao do Svakaka u Zagreb. Tamo sam proveo dva fenomenalna dana i zahvaljujući sjajnom domaćinu i požrtvovanoj domaćici video sam Zagreb na nabolji mogući način. Iz Zagreba sam produžio za Poreč i evo tu sam trenutno. Moja glad za kilometrima je splasnula jer sam u svakom kraju našao nešto što treba videti pa sam se od osvajača autoputeva transformisao u turistu.

 

Sada je kiša i to me drži u Poreču jer nije vreme za duže puteve a kratki me ne interesuju. Ako baš budem morao teleportovaću se za dan do kuće mada bih se još vozio.

 

Ovo što radim nema nikakvog smisla, nemaqm nikakav plan, neznam ni gde idem niti koliko se na svakom od punktova zadržavam i da nije bilo Svakaka verovatno bih se i na putu dovde izgubio. Hteo sam prvobitno da se Dalmacijom spustim do Herceg Novog a onda preko CG nazad ali sam od te rute odustao zbog mnogo razloga. Odavde je Trst jako blizu, ukupno oko 100 km pa može da se ode bez obzira na kišu samo što, kako mi kažu ovde, u Trst ne bih trebao ni da idem: prljavo je ???, gužva je, nema šta da se vidi... jednom rečju u Istri je bolje. Verujem da je tako, Istra je sjajna samo sam ostao bez ideje za dalje, da li pravolinijski kući ili još negde?

 

Ima li neko predlog gde da idem odavde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

ee majstori danas je moto skup u batini (hr) pa ako je tko blize granice da malo naleti inace svira zabranjeno pušenje

 

Bio sam nešto nervozan pa sam seo na Hondu i otišao do Svakaka u Zagreb. Tamo sam proveo dva fenomenalna dana i zahvaljujući sjajnom domaćinu i požrtvovanoj domaćici video sam Zagreb na nabolji mogući način. Iz Zagreba sam produžio za Poreč i evo tu sam trenutno. Moja glad za kilometrima je splasnula jer sam u svakom kraju našao nešto što treba videti pa sam se od osvajača autoputeva transformisao u turistu.

 

Sada je kiša i to me drži u Poreču jer nije vreme za duže puteve a kratki me ne interesuju. Ako baš budem morao teleportovaću se za dan do kuće mada bih se još vozio.

 

Ovo što radim nema nikakvog smisla, nemaqm nikakav plan, neznam ni gde idem niti koliko se na svakom od punktova zadržavam i da nije bilo Svakaka verovatno bih se i na putu dovde izgubio. Hteo sam prvobitno da se Dalmacijom spustim do Herceg Novog a onda preko CG nazad ali sam od te rute odustao zbog mnogo razloga. Odavde je Trst jako blizu, ukupno oko 100 km pa može da se ode bez obzira na kišu samo što, kako mi kažu ovde, u Trst ne bih trebao ni da idem: prljavo je ???, gužva je, nema šta da se vidi... jednom rečju u Istri je bolje. Verujem da je tako, Istra je sjajna samo sam ostao bez ideje za dalje, da li pravolinijski kući ili još negde?

 

Ima li neko predlog gde da idem odavde?

 

Bravo Vujo legendo......  :D :D :D :D Bilo gde da krenes neka ti je srecan put!

A nekada bi mogao da se spustis i do Nisa. Nije usput i nije mozda nesto senzacionalno ali ima dobrih ljudi  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

ee majstori danas je moto skup u batini (hr) pa ako je tko blize granice da malo naleti inace svira zabranjeno pušenje

 

Bio sam nešto nervozan pa sam seo na Hondu i otišao do Svakaka u Zagreb. Tamo sam proveo dva fenomenalna dana i zahvaljujući sjajnom domaćinu i požrtvovanoj domaćici video sam Zagreb na nabolji mogući način. Iz Zagreba sam produžio za Poreč i evo tu sam trenutno. Moja glad za kilometrima je splasnula jer sam u svakom kraju našao nešto što treba videti pa sam se od osvajača autoputeva transformisao u turistu.

 

Sada je kiša i to me drži u Poreču jer nije vreme za duže puteve a kratki me ne interesuju. Ako baš budem morao teleportovaću se za dan do kuće mada bih se još vozio.

 

Ovo što radim nema nikakvog smisla, nemaqm nikakav plan, neznam ni gde idem niti koliko se na svakom od punktova zadržavam i da nije bilo Svakaka verovatno bih se i na putu dovde izgubio. Hteo sam prvobitno da se Dalmacijom spustim do Herceg Novog a onda preko CG nazad ali sam od te rute odustao zbog mnogo razloga. Odavde je Trst jako blizu, ukupno oko 100 km pa može da se ode bez obzira na kišu samo što, kako mi kažu ovde, u Trst ne bih trebao ni da idem: prljavo je ???, gužva je, nema šta da se vidi... jednom rečju u Istri je bolje. Verujem da je tako, Istra je sjajna samo sam ostao bez ideje za dalje, da li pravolinijski kući ili još negde?

 

Ima li neko predlog gde da idem odavde?

 

Znači nisi otišao u Beograd?

 

Čuj, prognoza je od sutra - samo sunce http://www.meteo-info.hr/grad.php?aGrad=porec

 

Znači kartu pred sebe i kreni. Ako baš nećeš po Dalmaciji, možeš lagano preko Bosne. Ako ćeš preko Bosne, onda obavezno proći onaj dio kanjona Une što sam ti pričao, naravno prvo staneš u Bihaću u restoran Una gdje pojedeš odlične ćevape s kajmakom :) Ideš Unom Bihać - Krupa - Novi Grad, Dubica, gdje pređeš granicu i uđeš u RH. Posjetiš Jasnovac, pa ideš starom cestom prema Novoj Gradišci. Tu možeš prespavati i onda Slavonijom ideš u BG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Moje ideje vezane su samo za Istru,a ti bi trebalo da slušaš Mihu (sad videh njegov predlog) i mnogo mi se sviđa.

Pali majstore i ne zaboravi da dišeš (punim plućima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Znači nisi otišao u Beograd?

 

Ipak nisam, nisu mi dali da idem a u Istri ima mnogo toga što treba videti. Kiša me nije sprečila da se vozam po lokalu mada sam se unervozio, dosta sam odsutan od kuće i opet me hvata glad za kilometrima pa se neću dugo zadržavati ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Slabo ti poznajes geografiju EX-YU!! Imao si takodje oko sto i nesto km do AJDOVSCINE (SLO) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

evo koja fotkica iz batine

pTWuT_32059650.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

lOSTg_64622160.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

UOMOo_37395798.jpg

 

 

 

PZ5Mm_80376738.jpg

 

h8sPc_27736160.jpg

 

ZptWF_93673571.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

whJ5r_27684625.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Vz4li_57274000.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

91DXo_18379927.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

M8GSn_53463457.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

kXCAO_44319930.jpg

 

pZjgg_95530004.jpg

 

S2CQt_84186455.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dj68M_50334422.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Lepo, samo sta je ona mrlja od ulja?

Koji bendovi svirali na  skupu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Beli Manastir

ma to je moja mrlja. mjesavina nove generacije. motor sam pravi mjesavinu. vuce ulje iz mjenjaca. ahaha u toj mrlji je vise bilo goriva nego ulja al ajd. probio mi je semering i pomjeso gorivo i ulje pa sam kadkad moro ispustit mjesavinu da mi ne curi poi tocku i patikama. semering je zamjenjen i emza stukla vec po mojoj procjeni 250-300 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Danas,moja sqwo i ja,otišli do Stare Pazove na 5 Motorijadu GROMOVA.

Domaćini na ulazu u kamp sačekivali goste s rakijicom i osmehom.Ulaz je bio 200 din po motoru.U tu cenu uračunate su i porcije pasulja s mesom.Pasulj je stvarno fenomenalan.

post-6761-12879091214376_thumb.jpg

post-6761-12879091215625_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

U obilasku kampa nailazimo i na poznate ljude s foruma.Prvo smo naišli na Lord_obliviona.Pošto ga lično nisam znao,prepoznao sam prvo motor a onda zahvaljujući pročitanom putopisu : http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=57972.0

i vlasnika motora.Tu se upoznajemo i sa Roberom.Treći član ekipe s putovanja oko Bele Crkve,Deki, nedostaje.Čovek nije imao sreće ,radio je.

Od tog momenta Lord nas upoznaje s dosta ljudi,normalno,polovini se imena ne sećam,ali nije strašno.Videčemo se ponovo.

post-6761-128790912193_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Na programu su razna takmičenja.Takmičenje ko će sporije da vozi motor,zatim povlačenje konopca,takmičenje ko če duže da se sulja na stomaku po mokroj podlozi,skokovi u bazen...

post-6761-1287909122416_thumb.jpg

post-6761-12879091226702_thumb.jpg

post-6761-12879091230196_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Po rečima Lorda_o, Gromovi su poznati po izuzetnoj organizovanosti.Zakazani defile za 18.00 počinje tačno u minut.A posle defilea počinje svirka.Dok je društvo defilovalo po gradu,muzičari su se spremali za nastup,tako da je po povratku s defilea ih dočekala live svirka.

post-6761-12879091234362_thumb.jpg

post-6761-12879091235741_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Veče već uveliko pada na ovaj veseli skup.Priča se o motorima i problematici vezanoj za iste.Ceo skup je pod budnim okom drugova u plavim uniformama,ali niko ih ne gleda kao neke čuvare reda već kao sastavni deo folklora.Moja sqwo i ja smo poprilično lako obučeni i posle pozdrava i mahanja poznatim i nepoznatim ljudima krećemo na put ka Beogradu.Vožnja opuštena,švaler gas je u opticaju.Sve u svemu lepo proveden dan u prijatnom društvu.Za moju sqwo i mene jedno novo i lepo iskustvo.Odlazimo s obećanjem:Vidimo se ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Evo ja ssam bio na skupu u Cacku ovaj vikend pa evo malo slicica...  ;D ;D

a da i Drumskalisica bio na slupu...

41156_1258339919019_1845284281_487077_2473373_n.jpg

41156_1258339879018_1845284281_487076_5882458_n.jpg

Dustvance i Pozerevcaaa.....  :D :D

41156_1258340079023_1845284281_487081_2724390_n.jpg

a za ostalo evo link...

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=56166.new#new

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

@ Kingbg - ko je jednom bio, dolazice uvek  ;)

 

Meni jedino smeta sto je jako blizu Beograda, pa smo u odlasku isli Surcin-Jakovo-Kupinovo-Asanja-Dec-Simanovci-Vojka-Pazova

A u povratku Golubinci-Pecinci-Obrez-Kupinovo-Jakovo-Surcin  ;D ;D ;D

 

ps. Jos nisam smislio kojim cu putem ici na skup Familije na Avalu (15km mi od kuce)  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

@ Kingbg - ko je jednom bio, dolazice uvek  ;)

 

Meni jedino smeta sto je jako blizu Beograda, pa smo u odlasku isli Surcin-Jakovo-Kupinovo-Asanja-Dec-Simanovci-Vojka-Pazova

A u povratku Golubinci-Pecinci-Obrez-Kupinovo-Jakovo-Surcin  ;D ;D ;D

 

ps. Jos nisam smislio kojim cu putem ici na skup Familije na Avalu (15km mi od kuce)  :P

 

 

Pa preko Nisa,na ovamo,zna se  ;D  ;D  ;D

Meni posto je ispred nosa,nosicu motor na ledjima do gore...... ::)

Ijaooo,ipak je na ADI....odlicno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja