Jump to content

Moto Zajednica

VOŽNJE I PUTOVANJA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Pa meni i Ada 15-16km od zgrade  :P

 

Znaci preko Novog Sada  :D  :D  :D  :D  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

a bre ljudi ovo je tem gde stavljate slike svojuh putovanja a ne pricate o njima!!! za to je tema Dogovori, planovi, predlozi... !!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa meni i Ada 15-16km od zgrade  :P

 

Znaci preko Novog Sada  :D  :D  :D  :D  :D

Ma jok bre - Barajevo-Vranic-Obrenovac-Umka  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

a bre ljudi ovo je tem gde stavljate slike svojuh putovanja a ne pricate o njima!!! za to je tema Dogovori, planovi, predlozi... !!!!!!!

 

 

Samo ti nemoj da me ispravljas,imas off u svakoj temi po 10 puta....slucajno  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=14755.msg199097#msg199097

ev i da imamo neku temu o vožnjama' date='putovanjima i problemima s nasim ljubimcima na terenu pa tak[b'] stavite i koju sliku[/b]

Slika bez prateceg teksta nije dovoljna sama po sebi. I obrnuto.

 

Sumi, ima ko ce da preseli postove gde treba da budu i ako treba to uraditi.

 

A i kud smo isli na motorijadu u St. Pazovu, da ne ispadne da samo off-ujem  :)

Presli 200km, umesto dosadnih 80  :P

Jos cu okaciti sutra-prekosutra, sad nisam u mogucnosti da sedim vise pored kompa  >:(

 

o5l3L.jpg

 

ps. Shumi, jel ti to tastatura zeza il' ti suvise brzo kucas pa mesas i preskaces slova? Tesko mi pratiti ponekad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Za skitnju je potrebno:

1. Lepo vreme

2. Dobro raspoloženje

Danas je stvarno bio dan za skitnju.Dogovaramo se na brzinu i posle posla krećemo put Zvezda (okolina Šapca),kod drage mi tašte i tasta.

post-6761-12879092054075_thumb.jpg

post-6761-12879092065673_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Sve je spremno.Samo da se okrene kontakt ključ i.... zakurbla (uh,što bi bilo lepo imati nešto na alnaser).

Ljuti zver veselo prpoće i spreman za osvajanja kilometara.Krećemo,pun gas a onda katastrofa kod Sava Centra.

post-6761-12879092055118_thumb.jpg

post-6761-1287909205754_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Prolazimo Obrenovac i moja sqwo se uzvrpoljila.Znam koliko je sati.Ona bi da malo stanemo i odmorimo pojedine (ugrožene) delove tela..Stajemo kod Ušća.Kratak odmor i cigaret pauza.

post-6761-12879092062296_thumb.jpg

post-6761-12879092067189_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Preko Debrca i Prova idemo ka krajnjoj destinaciji.Selo Zvezd.

Selo od Save udaljeno 5 km .U principu DOSADNO,ali tamo su tast i tašta,pa zato ne treba praviti dramu od odlaska tamo.Ipak je bila lepa vožnjica.

post-6761-12879092063378_thumb.jpg

post-6761-12879092064689_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Sve u svemu vožnja od 160km ukupno za jedno popodne nije loše.Kući se vraćamo po mraku i BEZ STAJANJA.

MZ je radio malte ne normalno.Povremeno je trokirao (ne često) i najbrže što smo išli je bilo 110 km/h,ali jako kratko.Fali mu (po meni) ponekad +2o km/h i to bi onda bila prava stvar.Moja sqwo negoduje za +20km/h,ali žene su ženstvene...Da ne pevam dalje.

Laku noć.

P.S. Ko će meni sad skinuti osmeh s lica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Opa mali, ti sve duze i dalje vozis! Bravo!!

p.s.Ko te ucio da levom nogom kurblas? Valjda je lakse desnom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Kad kurblam desnom,redovno(skoro) se opalim po cevanici.S levom to nije slučaj,valjda što su mi krive noge pa me promaši kurbla  ???

Pa ima kilometara na mom satu poprilično od ove godine.Nakupilo se,nakupilo  ;D

P.S. Negro,danas,sutra i u nedelju je skup na Adi u Beogradu.Da li će neko od Vas da dođe?Džoni dolazi,pretpostavljam i Deki ako ne bude radio...

Vuja će raditi,ali će sigurno navratiti,jel tako Vujo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Male su šanse, zarobio sam se u računar i speremam se za školu.

 

110 km/h sa dvoje je sasvim OK jer kad se dođe na tih 130 onda fali još malo zbog preticanja, pa malo snage da bolje povuče od 130 do 150, pa ni 150 nije dovoljno i kraja nikada nema.

 

110 je dosta za MZ pod teretom, treba čovek da zna dokle ide a sa tom brzinom 100-110 neće nikome ništa da se dogodi, ni putnicima ni motoru.

 

Sa MZ-om treba birati magistralne puteve jer je užitak veći a režim saobraćaja više pogoduje od auto puta.

 

Što se tiče kilometraže ona je dobra i ne treba da je nabijaš po svaku cenu. Koliko će ko preći kilometara u danu stvar je kondicije, kad voziš više i možeš više, time se ne treba opterećivati... Forsiranje ne broju kilometara ili vožnja bez odmora nije dobra stvar niti je merilo vozača jer je dobar motociklista pre svega ŽIV i ZDRAV čovek na motoru.

Svako vozi svoju vožnju, neko nosi cipele 36 a neko 46, neko je čupav a neko ćelav, mršav i debeo... pa se svako oblači i jede šta mu odgovara. Treba naći meru motora i svoju meru pa težiti optimumu jer se približavanjem maksimumu povećava rizik.

 

Vožnju po mraku ne savetujem. Trebali ste da krenete sat ranije i došli bi po danu. Važno je da se vidi svaka rupa iako je taj put dobar ali se sa svakim problemom lakše nosiš ako ga na vreme uočiš.

 

King dobar si a zajedno ste super tim.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Pa ne može se kod legitimne tašte toliko MALO ostati,da smo krenuli ranije 1h morao bih i vrelu kafu da pijem.

Mislim, sqwo bi me s pravom ujela usput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da, razumem...

 

Moja je pokopana ali u strahu od svega proživljenog šiljim glogov kolac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Kad kurblam desnom,redovno(skoro) se opalim po cevanici.S levom to nije slučaj,valjda što su mi krive noge pa me promaši kurbla  ???

Pa ima kilometara na mom satu poprilično od ove godine.Nakupilo se,nakupilo  ;D

P.S. Negro,danas,sutra i u nedelju je skup na Adi u Beogradu.Da li će neko od Vas da dođe?Džoni dolazi,pretpostavljam i Deki ako ne bude radio...

Vuja će raditi,ali će sigurno navratiti,jel tako Vujo?

 

Bice nas dosta...svima je blizu pa ono ajd da svratimo  :D  Da budem iskren u tolikom sam poslu da nemam vremena da disem,prijalo bi mi malo lufta,a i zena me tera da idem  :D  :D  :D vidis,juce sam otisao na posao oko 18.30,disao sam jutros oko 08...

Imamo telefone,pa se cujemo tamo i vidimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Kako vidim, sta ste slusali tako ste i pili.Uz tu muziku samo ide kola...tja-pih.Ja svoju reputaciju nebi tracio na ovaj nacin. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Церским јунацима у походе

 

Јуче ми се јави идеја да бих могао да одјездим до планине Цер – чувеног излетишта бајкера овог краја. Наравно уз обавезну посету места по коме је Цер најпознатији –споменика церским јунацима подигнутог изгинулим српским јунацима у Церској бици.

Мало историје - Церска битка је знаменита битка вођена од 16. до 20. августа 1914.. на широком простору планине Цера у којој је храбра  српска војска извојевала против аустроугарских трупа прву савезничку победу у Првом светском рату. У историографији помиње се и као Јадарска битка, јер су се главне операције одвијале у сливу реке Јадар. Српске су се снаге бориле под командом генерала Степе Степановића. ( извор http://sr.wikipedia.org/sr) .

Беше позван и чика Штампар, да се придружи овом путешествију, али авај – породичне обавезе му не дозволише да оседла своју Јаворку. Како год – дотични господин је пар дана раније одрадио ваљан посао са кондезатором и карбом на МЗ-у, те је путовање било само питање моје жеље.

Пут је водио преко Вуковог Тршића и села Драгинац до Текериша. После посете споменику и музеју у селу Текериш, где је срдачно вашег преплавила бујица емоција, наставило се ка планинарском дому на Церу. Место је јако лепо и  то је, како већ рекох, традиционално првомајско састајалиште бајкера из Јадра, Мачве и Подгорине. Од лика који ради ту сам сазнао да су цене прилично повољне – преноћиште је 300 динара. Смештај је у осам двокреветних соба и једној соби са двадесет лежајева, тако да би и МЗ Свет могао ту нешто да искомбинује. Дом ради до краја септембра.

После кафице – курбла, гас и спуст преко Јошеве и Јадранске Лешнице, кући. Све у свему око 80 км лепог пута (понегде са мањим рупама  ;) ) кроз питоми Јадар. Слике су у наставку.

Поздрав од Милошенде!

post-7973-12879092211389_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja