Jump to content

Moto Zajednica

VOŽNJE I PUTOVANJA

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Kao sto rekoh u MZ-caffe-u evo kratkog opisa, kratke voznjice.

Sa Chopperkom smo iz Krenuli oko 13h (mislili smo ranije ali je bilo oblacno vreme pa smo cekali da izidje Sunce). Po gradu i otvorenom putu je bilo ok ali kada samo se krenuli sumovitim putevima koji su predvajali sela znatno se osetio pad temperature. Put je donekle renoviran ali poslednjih 7-8km su poprilicno dzombasti i puni rupa. Posle duzeg truckanja i voznje u 1. i 2.  stigosmo do naseg odredista. Selo se zove Lipovac, a manastir koji je skriven okolnim brdima i koji je tu vec punih 610g je manastir SV.Stefan. Pored manastira tu je i neki plasninarski dom, manji teren za sportsku rekreaciju, izvor najlepse pitke hladne vode i lepota prirode.

Krenuli smo u sumrak, pa je voznja natrag do Nisa bili prilicno hladna, jer cim zadje "zvezda" odmah se oseti koji je mesec. Sve u svemu lepo provedeno popodne i lepih 80-90km uz zvuke TS-a.

post-1795-12879058359071_thumb.jpg

post-1795-12879058359589_thumb.jpg

post-1795-12879058360057_thumb.jpg

post-1795-12879058387415_thumb.jpg

post-1795-12879058387782_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Voli Milanče da planinari, tera uzbrdo dok na vrh ne posadi motor.  :D

 

Fotografije su super a to što je malo hladnjikavo najbolje se vidi po kalendaru.

 

Nego tih 80-90 km su sa onim puluispravnim klipom koliko se sećam, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Voli Milanče da planinari, tera uzbrdo dok na vrh ne posadi motor.  :D

 

Fotografije su super a to što je malo hladnjikavo najbolje se vidi po kalendaru.

 

Nego tih 80-90 km su sa onim puluispravnim klipom koliko se sećam, zar ne?

 

I  ne samo to vec i svokodnevna voznja po gradu, a juce je taj "naceti" klip  bez problema isao 100-110km/h ali samo na kratko (hladno je pri toj brzini).

 

Sto se potocica tice i meni je bio zanimljiv zato sam postavio ovu sliku, a nestvaran je zbog nesto duze ekspozicije na aparatu, pa se brzina vode  nekako "stopila" sa datim  trenutkom  ....sto bi neko rekao: "panta rei".  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ne bih ja baš vozio toliko bar dok ne staviš drugi klip, samo ti još treba da i to crkne pa da ostaneš ''bos'', i bez kola i bez motora.

 

Čim je načeto - nikad se nezna...

 

Lepo je što dobro ide ali ne verujem ja tu ništa, vodi računa... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kako je na poslednjoj slici taj potocic nestvaran i cudan????

Jedna cetvrtina sekunde(koliko je na ovoj slici imao Chopper-ov Nikon(cic)) je solidno duga ekspozicija da docara "kretanje" potoka...

Da je kraca ekspozicija, kretanje vode bi bilo zamrznuto i ne bi imalo taj efekat...

 

Da se vratim ontopic...

Ja se malo vozikao u nedelju i smrz'oooooo sam se...Kako li je vama bilo na 100 km/h ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja se malo vozikao u nedelju i smrz'oooooo sam se...Kako li je vama bilo na 100 km/h ?

 

Oprema, tj odeca!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Eh, guma ko guma, samo 100 puta bolja nego stara Celoustonka. Moram da je izduvam pa naduvam, malo skakuce, kao da nije lepo legla. Od onda nisam vozio. Mrsko mi da namestam 'kumulator, pa posle da ga skidam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Kako je na poslednjoj slici taj potocic nestvaran i cudan????

Jedna cetvrtina sekunde(koliko je na ovoj slici imao Chopper-ov Nikon(cic)) je solidno duga ekspozicija da docara "kretanje" potoka...

Da je kraca ekspozicija, kretanje vode bi bilo zamrznuto i ne bi imalo taj efekat...

 

Da se vratim ontopic...

Ja se malo vozikao u nedelju i smrz'oooooo sam se...Kako li je vama bilo na 100 km/h ?

 

Nisam ni provalo da se to moze videti u properties-u na desnom kliku  ;D ;D ;D Covek se uci dok je ziv  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

ts-chopper@ - jesi li isao do onih pecina iza crkve ? Ja sam se tamo zavlacio pre nekih 20-tak godina . ;):) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

ts-chopper@ - jesi li isao do onih pecina iza crkve ? Ja sam se tamo zavlacio pre nekih 20-tak godina . ;):) ;D

Ja sam se zavlacio pre 10-ak godina  ;D sada nisam imao bas puno vremena, jurio nas mrak a samim tim i hladnoca. Ali smo se kao sto vidis penjali do spomenika  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Davne 1976 bio ja na takozvanoj Maloj maturi u zletiste Sisevac, koje ima pastrmski ribnjak, a nalazi se kod manastira Sisojevac, nazvan po monahu ktitoru Sisoju

! E danas mi palo na pamet da odem i obidjem to mesto posle 34 godine. Od Svilajnca preko Despotovca, Resavice, Ravne Reke, vojnog poligona Pasuljanske Livade i Senjskog Rudnika ("Petrijin Venac) stigoh do izletista Sisevac! Svega nekih 60km od Svilajnca. Bio pojeo jednu pastrmku i vratio se, malo kisa padala , a malo vise bilo sunca!

Mesto se dooosta izmenilo. Nekadasnji hotel  je napusten, njime niko ne upravlja nezna se vlasnik?? U sastavu hotela postojale i sada ima jos nekih bungalova, bilo je drvenih, koji su unisteni, a ima i zidanih, koje su ljudi privremeno prisvojili? Jednostavno stavili brave u vrata i dobili vikendicicemale, heheheh!!

Ribnjak i sco okolno zemljiste otukpio je neki co'ek i sada on time raspolaze, sve je ogradio lepom kameno-metalnom gorqdom koja se i vidina jednoj slici.

E  od Ravne Reke do Senjskog rudnika slobodno moze se ugasiti motor i ide se sve nizbrdo!! Atako isto i od Ravne Reke do Resavice, usteda goriva, hahaha. Put od Senjskog Rudnika do Sisevca je onako malo losiji, nekada je bilo asfalta, koji se i vidi negde, inace sa desne strane 9Kretanj ka Sisevcu) su duboke padine a nema zastitne ograde, te stoga voznja mora biti maximalno oprezna zbog uskog puta i puuuuno peska, a i ponori bas ono duuuboki!!

S L I K E !!!!

Dolazak na izletiste Sisevac!

Napusteni hotel

 

post-2555-12879074623507_thumb.jpg

post-2555-12879074625569_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

E kroz ovakve predele se vozi do Sisevca! Ovde i ima asfalta.

post-2555-12879074630811_thumb.jpg

post-2555-12879074632776_thumb.jpg

post-2555-12879074633615_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Zao mi je sto nisam uslikao Senjski Rudnik, pocela kisa. Inace to je ono mesto poznato po filmu "Petrijin Venac" Rudnik je aktivan kopa se ugalj, a od kako je ukinuta zeleznica pre 50 god (valjda tada) ugalj se podzemnim putem vozi do Resavice gde se utovara u vagone. Inace samo mesto je stisnjeno izmedju dva brda.

Ravna Reka  rudarsko selo u kome zive jos rudarski penzioneri i nesto rudara . Pored samog puta videh  natpis "Voda za pice"  stanovnici okoline se tu snabdevaju vodom, a zasto nemam pojma, valjda je lekovita?? Inace izvor se zove "Paunov izvor" po coveku koji se zvao Paun. Picasoo ga zna, bio je tv mehanicar u Svilajncu, a rodom je iz Ravne Reke. Verovatno je malo zakopao u zemlju i voda se pojavila?

post-2555-12879074634165_thumb.jpg

post-2555-12879074635829_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Nekih 4-5 metara iza ove table nalazi se bas izvor, ali su seljani sproveli cevku  da ne bi neko prljao izvor, kao sto sam vidjao, da se umivaju iznad, peru ruke ...

E ovo je  nekadasnji lift za ulazak u rudarsko okno u Ravnoj Reci. Okno je napusteno ne radi ni lift, samo ovo stoji kao nemi svedok nekadasnjih vremena. i poslednja slika malo panoramice, skroz daaaaleko su Homoljske planine, na licu mesta se mnogo bolje to vidi! E eto toliko. Pastrmka je bila ukusna, voznja fenomenalna, sa malkice kise , ali je vredelo!!

Ponovicu voznju jos koji put, ljudi tamo je EXTRA!!! One Lisine mi dosadile. :D

post-2555-12879074637951_thumb.jpg

post-2555-1287907463919_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Lepa voznjica.

 

Reci mi, kako se motor ponasao na onim silnim usponima? Moja Jawa se onomad lepo namucila dok smo se popeli. Istina, posle se dosta odmarala kako smo se spustali.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hapsio bih ja po Srbiji za svaki takav hotel što je zatvoren.

 

Vikendice mogu da se gledaju ali za Hotel niko nema vremena. Ma šta hapsio, u rudnik odma', i to da radi a ne da stoji bezveze... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Lepa voznjica.

 

Reci mi, kako se motor ponasao na onim silnim usponima? Moja Jawa se onomad lepo namucila dok smo se popeli. Istina, posle se dosta odmarala kako smo se spustali.  :D

 

Lepo ide MZ u IV pa polako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Znaci ista situacija,ono mesto i dalje propada.Bio i ja prosle godine i isto tako je bilo,samo sto nisam jeo pastrmku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja