Jump to content

Moto Zajednica

udes u fruškogorskoj NS

Recommended Posts

  • bolje malo lud nego malo pametan, 65 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Nisam video da je tema aktuelna pa evo malo više detalja...

Poštovani drugari, danas oko 16h dogodila se stravična saobraćajka u Fruškogorskoj ulici u Novom Sadu. Učesnici nezgode Yamaha R6 i neki pick up mini van. Pick up je presekao put našem bratu tako da vozač nije imao šanse da zakoči niti izbegne. udarac je bio strašan. Cenim da je brzina motorcikla bila između 70-90 km h.

Vozaču motora sam odmah pritekao u pomoć. tj da razgrnem te silne ljude koji su hteli da ga čačkaju i skidaju mu kacigu. Obzirom da sam imao sličan sudar znam šta se sme a šta ne sme kad je neko povređen. Hitna pomoć je došla u roku od 5 minuta. Momak ima prelome noge, ruke, karlice i grudnog koša. Koliko sam posle čuo čak i unutrašnje krvarenje. Moj prijatelj koji radi u hitnoj pomoći je izašao na intervenciju pa mi je javio posle intervencije. Molio bih sve koji poznaju motor Yamaha R6 godište oko 2002. jer ima onaj stari rep na motoru. BG tablice su bile na motoru, momak je krupne građe, koliko se sećam plave kose ali nisam siguran 100 %. Nosio je AGV kacigu ( Bogu Hvala ) i neku crvenu racing jaknu. Voleo bih da se čujem sa momkom posle nekog vremena jer mislim da mi je promenio život. Osećaj u meni posle ovog događaja me je definitvno naučio da mnogo više cenim život, na svom primeru nisam ni shvatio koliko sam briga zadao svojoj porodici kad sam imao udes, a ovako sam iz blizine čuo te jauke i krike dok su ga odvozili. Brate moj ko god da si, molim te da oporavi se, plaćam ručak - večeru- sve što hoćeš. ja sam u plavoj majci na pruge. Srdačan pozdrav, Aljoša Aleksić

  • Podržavam 38

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Kolegi zelim oporavak, zaista se nadam da ce biti ok.

 

Isto tako moram da dodam da se ne slazem sto su fotografije uklonjene, jer one prikazuju ono sto je nasa realnost i ono sto se moze sutra desiti meni (necu namerno da pisem u mnozini) i mislim da takva fotografija pomaze da budem svesiji sta mi se moze desiti odnosno da vidim sta mi se moze desiti a samim tim da budem oprezinji bez obzira sto u 90% nismo mi krivi.

 

Uklanjanje fotografija mi je kao da se obrise tema kolege vonabibajker - My story

 

Meni uklanjanje fotografija takvog sadzaja lici na zazmurivanje pred necim sto je realnost...i gomila kampanja za bezbednost i vecu "svesnost" vozaca koristi materijale slicnog sadrzaja, neki izscenirani a neki iz stvarnog zivota!

  • Podržavam 29

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Slazem se da takve fotografije uticu na svakog od nas i da na direktan nacin prenose poruku o tome koliko je opasno voziti motor, ali nije fer da ih mi prikazujemo bez odobrenja te osobe ili njegove porodice. Prosto nije fer. Druga je stvar kad covek sam odluci da podeli svoju pricu, kao vonabibajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

@Pablo

Za slikanje dogadjaja na ulici tj. u javnosti ti ne treba nikakva dozvola osim ako ne postoji znak koji kaze suprotno (vojni objekti itd).

 

Ali ako je ovo zbog solidarnosti onda ok.Mada bi ja licno ostavio fotografije, kao upozorenje drugima koliko je opasno juriti kroz grad.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova

Pa nije resenje jer ako nisi video juce su ovde na forumu bile slike sa unesrecenim momkom kako lezi na asfaltu prilicno polomnjen a na ovim linkovima su samo slike vozila. Odatle i polemika da li treba ili ne postaviti slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Te slike nisam video. Ne bih da produbljujem polemiku, ali i ono što se vidi na slikama sa linkova je sasvim dovoljno za pametnog čoveka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

>>Očevici kažu da se motocikl kretao velikom brzinom Fruškogorskom ulicom, od Štranda prema Spensu, i da je jako udario u pikap koji je već ušao u raskrsnicu.<<

 

I opet satanizacija motociklista od strane novinara i gradjana :besan::maloljut:

Uistinu, ovakav udarac je morao da usledi pri malo vecoj brzini, ali sto bre niko ne pomene skoro klasicno oduzimanje prednosti usled ne gledanja da li neko ide :rat2:

 

Momku zelim brz i potpun oporavak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

satanizacija. sigurno. koliko dugo treba da stojim na raskrsnici pre nego se usudim da pređem ulicu a da me neko ne udari po sred (vozačkih) vrata u sred raskrsnice, jer je išao toliko brzo da nije uspeo da zakoči iako je imao pešački prelaz pre nego je stig'o da se zabode u moja (vozačka) vrata? možda bi bilo zgodno da čekam do iza ponoći... da pređem ulicu 100% bezbedno.

 

momku želim brz oporavak. i u nogu i u glavu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

AKO je verovati Aljosinoj proceni, u najgorem slucaju se kretao 25 metara po sekundi, pritom je udarac bio dobro jak, sto znaci da ni sa tih 70-90 (napominjem ukoliko je tacna procena) R6 sa svojim vrhunskim kocnicama nije uspeo da svede brzinu gotovo ni malo, tako da sve ovo implicira da ovaj nije ni pogledao da li neko ide.

 

Naravno, ne mogu suditi sad ovako iza tastature, ali neko slobodno vestacenje na osnovu iznetih cinjenica ne upucuje na neki drugi scenario.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

drugi očevidac (fotograf) tvrdi da se automobil kretao pravcem sa prvenstvom. .... ni ja ne mogu suditi ovako iza tastature ali objektivnost nije loša stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Uvek se trudim da budem objektivan, cak i prema sebi i daleko od toga da razmisljam pristrasno. Vrlo sam kritican prema motoristima, posebno R-asima kao obicno najbrzoj i najrizicnijoj kategoriji. ali iz prilozenog mi se nametnuo takav zakljucak. Sada u svetlu novih informacija (ukoliko su i one tacne) i drugi scenariji postaju moguci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova

Pokusacu da donekle razotkrijem misteriju jer tu sam stalno. Ono sto znam je da se Pick up nije kretao putem sa prvenstvom (u ovom slucaju fruskogorska) nego je dolazio iz sporedne ulice (u ovom slucaju Drage Spasic). Ukoliko sam uspeo da ubacim kartu imate pocetno mesto odakle je motor usao u Fruskogorsku i mesto sudara i videcete da ima tacno 160 metara. Da li je to dovoljno da vozac pick up-a prvo pogleda levo pa desno i da krene a motor se "stvori" pojma nemam ali tako je izgledala radnja koju je vozac pick up-a odradio (rece mi drugar koji drzi lokal tacno na mestu nesrece i sve je video)

 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Мој скромни глас иде за то да се не уклањају фотографије...Надам се да ће дечко бити добро!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kolko znam, Fruškogorska ulica ima pravo prvenstva celom svojom dužinom. Kako je sa ograničenjem brzine - to nisam upoznat, ali na 50 -tak metara od te raskrsnice se nalazi osnovna škola pa se bojim da tu nije možda ona " zona 30 " .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Sto se tice slika,mislim da koliko god je nepozeljno da ih vidimo toliko je nekad i pozeljno jer ima mnogo neiskusnih i mladih vozaca motora koji nemaju predstavu sta je motor,kakav je rizik voziti ga i sta moze da im se desi na istom nazalost!Necu da osudjem ni vozaca automobila ni kolegu na motoru dok se nedokaze ko je kriv!

Ako cemo objektivno vozaci R-ova jesu specificni po nacinu voznje i izazivanju sudbine ali nisu ni oni "uvek krivi" jer ima i drugih okolnosti na koje vecina motorasa nemoze da utice a to je nepaznja i nemar vozaca automobila i ostalih cetvorotockasa!

Zao mi je kolege,jer je dobro fasovao i nadam se da ce se brzo i potpuno oporaviti!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2573 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Srećan i brz oporavak kolegi ali još jednom se potvrdilo ono da je vožnja po gradu preko 60km/h za nas postala lutrija za crnu hroniku. Možda ga je ovaj sa kolima i video ali u daljini i smatrao da ima vremena da se uključi jer nije mogao da predvidi njegovu brzinu. To naravno ne opravdava njegov postupak. Sad je sve gotovo i neka ovo bude neka vrsta opomene kako vozačima kola, mada mislim da je to uzaludno jer uvek će biti ludaka koji ne poštuju propise, tako i nama na 2 točka da grad više nije bezbedan kao pre 10-15 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Misljenja su razlicita...ali ipak mislim da smo mi "poseban" narod...nevredi nama ni milion slika svaki dan,necemo se opametiti....1hmm.gif podrska urednicima...brz oporavak kolegi i pamet u glavu svima nama :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Brza voznja u gradu (oko 100)..probao par puta, nista se nije desilo mada bilo je trzavica, prerastao i ostavio za magistralne puteve van grada gde nema pesackih prelaza, semafora, skola, raskrsnica itd. Ko vozi motor samo po gradu ni nema gde da ga odvrne pa to radi po gradu a ko vozi svaki dan i tu i tamo nema potrebe to da radi u gradu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1350 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ima li gde na auto forumima tema koja kritikuje vozace automobila za ugrozavanje motociklista, ili bar raspravlja o tom problemu? Mogli bi se malo ukljuciti i u njihova razmisljanja.. Vecina motociklista vozi i automobile.

Treba kritikovati, i jednu , a i drugu stranu, koja cini bahate prekrsaje. I ne samo pri udesima, nego uopste u saobracaju..

Ovde pored obostrane krivice, u kojoj je deblji kraj izvukao kolega po vozilu, mogao je da nastrada neko neduzan, na silu uvucen u tragediju dva bahata vozaca.

Nadam se da ce se kolega brzo,i bez posledica oporaviti, a da ce dosta vozaca izvuci pouku iz ove teme.

Inace Fruskogorska ulica je prava, i nije duga, te ako vozac automobila nije video motocikl ,koji mu dolazi sa strane ,verovatno sa upaljenim svetlima ne treba nikad vise ni da sedne za upravljac, jer ne vidi dobro..Mozda ga je samo ukocilo u vratu ,pa isti nije zakrenuo da pogleda?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ima li gde na auto forumima tema koja kritikuje vozace automobila za ugrozavanje motociklista, ili bar raspravlja o tom problemu?

 

Ljudi na autoforumima su mahom petrolheads, mahom brzi vozaci, ali mahom vozaci koji uvek voznji i automobilima ozbiljno pristupaju, tako da ovakve greske retko cine. Ovakve previde prave stariji ljudi, zene, odsutni ljudi, ljudi operisani od voznje, taksisti, dostavne sluzbe......

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Kako je moguce ustupiti nekome prvenstvo prolaza ako vozi brze od propisane brzine? Onda automatski to prvenstvo ne vazi jer je ono propisano iskljucivo za brzinu kojom je taj put odredjen. Nazalost u zakonu to ne pise (da prvenstvo vazi samo u slucaju kada se vozilo krece propisanom brzinom), pa ce bahati to iskoriscavati i voziti sa 100-120kmh po gradu ili tamo gde ne treba... Kako je moguce uopste uociti i proceniti brzinu vozila koje vam dolazi u susret kada je ceo sistem saobracaja i infrastrukture projektovan za maksimum 50-60kmh? Da li to znaci da je svaka raskrsnica u gradu saprvenstvom prolaza autoput pa mozemo da garimo 100kmh, a onaj koji nema prvenstvo prolaza - neka ceka i proba kako mu se okrece tocak srece.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kako je moguce ustupiti nekome prvenstvo prolaza ako vozi brze od propisane brzine? Onda automatski to prvenstvo ne vazi jer je ono propisano iskljucivo za brzinu kojom je taj put odredjen. Nazalost u zakonu to ne pise (da prvenstvo vazi samo u slucaju kada se vozilo krece propisanom brzinom), pa ce bahati to iskoriscavati i voziti sa 100-120kmh po gradu ili tamo gde ne treba... Kako je moguce uopste uociti i proceniti brzinu vozila koje vam dolazi u susret kada je ceo sistem saobracaja i infrastrukture projektovan za maksimum 50-60kmh? Da li to znaci da je svaka raskrsnica u gradu saprvenstvom prolaza autoput pa mozemo da garimo 100kmh, a onaj koji nema prvenstvo prolaza - neka ceka i proba kako mu se okrece tocak srece.

paraleni slučaj je kada je lik sa bmw-om jurio požeškom usred noći i udario u đubretare. I na kraju kriv vozač đubretarac koji je lagano izašao iz sporedne ulice, a ovaj što je išao 170 požeškom samo za prekoračenje i alkohol. Da, poginuo je onaj što visi na kraju vozila, vozačev kolega.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja