Jump to content

Moto Zajednica

udes u fruškogorskoj NS

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

nije nikakav CSI nego se radi o razdaljini od 150-160 metara sto svako ko nije bas slep moze da "dobaci". Ako ga je video i posle toga pogledao desno kao sto razum nalaze onda se on bas dobro zajebava jer i da je isao 50 km/h motor bi stigao za to vreme do njega. Pokusavam da kazem da da je umesto motora video gradski autobus sigurno ne bi krenuo pick up-om u raskrsnicu. E to je bolenje k..ca za slabijeg u saobracaju i nemam nikakve simpatije prema njima.

 

Ne znam sta ti pokusavas da kazes, ali procitaj malo ovo podebljano. To sto si iz Novog Sada ne daje ti za pravo da lupas gluposti!!! Ti kao da si sa Marsa pao?! Da li je taj motorista neki tvoj rodja ili sta?

 

A evo i cinjenica na koje se ti licno pozivas:

 

Razdaljina: 150 - 160metara

Da je brzina motora bila 50km/h on bi stigao na vreme do auta

 

50km/h = 13,88m/s => ovo dalje znaci 13,88m/s x 12sek = 166,56m.

 

Zakljucak je prost:

Da je motor isao 50km/h trebalo bi mu 11 - 12sek da stigne na mesto udesa a to je i previse vremena da bilo koji auto sa bilo kakvim vozacem predje raskrsnicu!!!

 

Meni se licno bar 20-ak puta desilo da pogledam levo i vidim motor u daljini, pogledam desno - nema nikog, kad radi svake eventualije ponovo pogledam levo motor stigao na 5 - 7 metara od mene i da sam krenuo neko kao ti bi rekao da sam mu oduzeo pravo prvenstva?! Teoretski je to tako ali prakticno bas i nije. Nikad nisam doziveo da mi se neki auto tako brzo priblizi.

Ovo pisem kao dugogodisnji vozac auta a i motora sa 25- godisnjom praksom i unazad prevezenih kilometara koliko 3/5 ovog Foruma nema prevezeno unaprad!

 

Zato, smanji malo dozivljaj!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

@sr3ck0

dvlns pokušava da kaže da neki vozači više poštuju pravo jačeg nego ono što znak kaže. Ako pažljivo pročitaš postove, ne možeš drugačije zaključiti. Mene je njegovo pisanje podsetilo na vožnju bickila po gradu. Na biciklu si za neke vozače, i to ne mali broj, nevidljiv. Imao sam situacije gde mi auto skrene na par desetina cm od prednje gume.

 

Ni u jednom trenutku nije rekao da brzina nije problem, šta više, jasno je rekao da jeste deo problema.

 

To što je iz NS mu pomaže da lakše razume događaje jer poznaje teren. Isto kao što bi ti bolje razumeo od njega da se nešto desilo u tvom gradu.

 

Za one sekunde, sve i da je išao prosečno 130 km/h, što niko ne kaže, ali i da jeste, od početka putanje do mesta udara, prošlo bi više od 4 sek. Da li je to dovoljno za procenu bezbednog prolaska kroz raskrsnicu?

 

 

Ne znam čemu agresivno obraćanje i vređanje. Da li uopšte imaš prava tako da se obraćaš ljudima koje ne poznaješ to će pokazati reakcija urednika. Za mene je takav ton i nivo razgovora kontraproduktivan i nepristojan.

 

Ovo ti govorim kao neko ko je vozio svoju prvu karting trku sa 10 godina, čiji su članovi uže porodice imali auto klub koji je godinama odnosio šampionate na auto trkama , ko ima iza sebe preko 1.000.000 km na različitim putevima u lokalu i Evropi... Ako je to uopšte bitno...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ovde je dinamika dogadjaja jasna...Mozemo polemisati koliko hocemo...Cepnuo ga je malo vise,i end of story.Dosadismo i bogu i narodu pricajuci,da su ulice pune dekoncentrisanih ljudi,ljudi koji ne znaju pravila saobracaja,i ljudi u zurbi(gazde zadale tajming),i da to ne ostavlja prostora zezanju.Sta vredi sto imamo prednost,ako smo izlomljeni ili mrtvi.Sad jebiga trpi posledice,kao sto cemo i mi trpeti ako i mi budemo cepali po centru grada.Zelim mu brz oporavak,i da ne ostanu posledice...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

@ Sr3cko - Kolega mislim da nije skladno sa tvojim dodinama i iskustvom da se tako ponasas i prozivas!

 

Spusti loptu.Nema potrebe za takvom tezinom reci.To sto imas tolike godine iskustva neznaci da si uvek u pravu,i uvopste nije merilo kolicina predjenih kilometara i opravljenih motora sa poznavanjem saobracajnih propisa!!!!

Nekazem da je @dvlns objektivan u ovom slucaju,ali brate mili i ti ga pretera!

Pozdrav i sorry za off!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • pustolov :), 98 postova
  • Motocikl: XT 660 R

vidim da se svi hvataju za idealnu situaciju: raskrsnica auto sa jedne strane - motor sa druge,dobra preglednost,mogao je kao da proceni brzinu motora ali niko ne spominje da je to bilo u gradu, po guzvi sa puno ucesnika u saobracaju. mozda je motor bio neko vreme zaklonjen drugim vozilom,mozda je autu sa druge strane neko prilazio pa je bio vise oprezan prema tom vozilu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 448 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Pustimo diskusije koje ne dovode do nikakvog zakljucka a jos manje uticaja na ponasanje vozaca automobila koji ovu diskusiju nikad nece procitati.

Nadam se da ce momak ponovo na noge sve sa lekcijom koju je debelo platio.Oba ucesnika nece gresiti ponovo bez obzira cija je krivica.

Bilo vozac 2 ili 4 tocka, raskrsnica se ne prelazi tek tako jer i na pesackom kad prelazimo na zeleno krajem oka pogledamo levo desno a kamoli na motoru. Ponasati se kao voz u raskrsnici ako imas prvenstvo prolaza je samo na svoju stetu, taj sekund dokazivanja mnogo kosta a ponizenje ustupanja prvenstva brzo prodje.

Povredjenom nece biti uteha da je bio u pravu vec da ga je bog pogledao.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Kolegi zelim brz oporavak pre svega.

 

 

Lako je nama da sada procenjujemo ko je kriv, sta se desilo i cija je greska znaju iskljucivo njih dvojica.

Ja bih rekao da u ovom slucaju je krivica obostrana, ali ostavimo to strucnim licima da procene.

 

Ono sto je naveci problem u sabracaju su bahati vozaci!!! I u toj grupi ima vozaca svih kategorija od motora do kamiona!

Dodatni problem su predrasude da su motociklisti bahati manijaci i adrenalin zavisnici....

Ja odavno ne gledam u pokazivace pravca jer taj deo signalizacije 50% ucesnika saobracaja uopste ne koristi ili koristi nepravilno...A pravo prvenstva prolaza kod mene glasi: ˝U pravu je onaj ko ostane ziv....˝

Na zalost takva je situacija u saobracaju, zato kolege ostavimo se polemisanja koliko je ko brzo vozio ili video/ pogresno procenio.

To nas nece odvesti nigde.

Najbolje sto moze da se ucini je da se akcijama utice na generalnu svest vozaca od bicikla do kamiona da svi postuju propise bez izdvajanja odredjenih grupa.

 

Ja vozim motocikl i to je moj izbor i samim tim sam prihvatio odredjeni rizik jer sam kao motociklista daleko losije zasticen u slucaju nekog udesa. I ne zelim da me neko gleda kao ugrozenu vrstu ali sva vozila u saobracaju MORAJU ravnopravno da postuju propise!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@sr3ck0

Za one sekunde, sve i da je išao prosečno 130 km/h, što niko ne kaže, ali i da jeste, od početka putanje do mesta udara, prošlo bi više od 4 sek. Da li je to dovoljno za procenu bezbednog prolaska kroz raskrsnicu?

 

 

Ne znam čemu agresivno obraćanje i vređanje. Da li uopšte imaš prava tako da se obraćaš ljudima koje ne poznaješ to će pokazati reakcija urednika. Za mene je takav ton i nivo razgovora kontraproduktivan i nepristojan.

 

 

Taj motor moze i brze od 130km/h za 150 metara... Sasvim dovoljno da za 4 sek. bude polomljen ili mrtav. Stani na raskrsnicu pa probaj da meris vreme koje ti treba da pogledas levo-desno-levo. To je priblizno oko 3,5- 4 sekunde i bas se to desilo kao sto sam ja u moj postu napisao i u mom iskustvu vise puta doziveo.

 

@ Sr3cko - Kolega mislim da nije skladno sa tvojim dodinama i iskustvom da se tako ponasas i prozivas!

 

Spusti loptu.Nema potrebe za takvom tezinom reci.To sto imas tolike godine iskustva neznaci da si uvek u pravu,i uvopste nije merilo kolicina predjenih kilometara i opravljenih motora sa poznavanjem saobracajnih propisa!!!!

Nekazem da je @dvlns objektivan u ovom slucaju,ali brate mili i ti ga pretera!

Pozdrav i sorry za off!!!!

 

Tacno kolega, i hvala sto si mi skrenuo paznju da sam opet postao nenormalan! (ne shavatam kao uvredu vec kao podsecanje). Obicno se suzdrzavam od pisanja u ovakvum temama ali citirani kolega ga bas pretera!!!

 

Pa ne ni ga ovoliko branio ni da mu je brat rodjen!!! Ja u njegovim postovima ne vidim ni mrvicu bilo kakve objektivnosti vec samo cistu pristrasnost! Soli nam pamet kao da mi nikad nismo videli bilo kakav saobracaj...

 

Ako je moja (previse surova) iskrenost uvredila kolegu ja se ponizno izvinjavam, ali drugacije nisam mogao reagovati jer se on izgleda proglasio za advokata unesrecenog...

 

Ali, tako mi i treba kad pisam uz vetar, medjutim - ne moze se bas svaki put precutati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@sr3ck0

Ne znam čemu agresivno obraćanje i vređanje. Da li uopšte imaš prava tako da se obraćaš ljudima koje ne poznaješ to će pokazati reakcija urednika. Za mene je takav ton i nivo razgovora kontraproduktivan i nepristojan.

 

O cemu ti pricas?! Kakva reakcija urednika?! Pa na ovom Forumu je ljudima otvoreno preceno FIZICKI pa niko nije reagovao, bar ne ga mi znamo, niti su te teme zatvorene ili da su postovi brisani!?

 

Ali zato kad ja kazem nesto (u poredjenju sa ovim sto sam naveo) bezazleno uvek bude reakcija urednika ili admina i to mi nebi bilo prvi put da dozivim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

O cemu ti pricas?! Kakva reakcija urednika?! Pa na ovom Forumu je ljudima otvoreno preceno FIZICKI pa niko nije reagovao, bar ne ga mi znamo, niti su te teme zatvorene ili da su postovi brisani!?

 

Ali zato kad ja kazem nesto (u poredjenju sa ovim sto sam naveo) bezazleno uvek bude reakcija urednika ili admina i to mi nebi bilo prvi put da dozivim.

 

Ukoliko se desilo da je neko nekome ovde fizicki pretio, a mi nismo odreagovali, znaci da to prosto nismo videli. Ono sto nas forum odvaja od drugih je bas to sto ne dozvoljavamo takve stvari!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ovde je dinamika dogadjaja jasna...Mozemo polemisati koliko hocemo...Cepnuo ga je malo vise,i end of story.Dosadismo i bogu i narodu pricajuci,da su ulice pune dekoncentrisanih ljudi,ljudi koji ne znaju pravila saobracaja,i ljudi u zurbi(gazde zadale tajming),i da to ne ostavlja prostora zezanju.Sta vredi sto imamo prednost,ako smo izlomljeni ili mrtvi.Sad jebiga trpi posledice,kao sto cemo i mi trpeti ako i mi budemo cepali po centru grada.Zelim mu brz oporavak,i da ne ostanu posledice...

 

Ovde leži onaj što je imao prednost. Tako beše? :)

 

To je taj rad...puna groblja onih koji su imali prednost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5865 postova

Postovani kolega gast arbeiter, nisam ni brat ni advokat ostecenog. Posto si koristio tonove koje jesi nemam ni ja nameru da budem preterano uctiv iako mi iz Novog Sada obicno to jesmo. Pocetak ulice je na 150-160 m od mesta nesrece i samo i jedino u slucaju da kada je vozac automobila pogledao levo a motor se nalazio na samom pocetku ulice tvoja matematika pije vodu ali ako je motor vec bio na pola matematika ne valja.

 

To sto ti imas iskustvo znaci da ja nemam? Negde si procitao koliko imam godina i od kada vozim motor ili kola? Imam 40 god i motore vozim od 14-te godine sa progresijom u snazi i kubikazi a automobil od 18-te godine (zvanicno) pri cemu sam dobrih 10 god radio kao terenski komercijalista sirom lepe nam Srbije. Kolima sam vise puta godisnje u Nemackoj i imam priliku da poredim vozacku kulturu tamo i ovde. Ne vidim ni jedan argument da si kvalifikovaniji od mene a isto tako ne vidim ni da zivis konstantno ovde sto implicira da mnogo redje vozis motor po Srbiji od mene a po Novom Sadu sigurno (ako si ikada i bio).

 

Nije potrebna nikakva reakcija urdnika naravno a ti kolega slobodno mene u ignore listu i nemas problem.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Prekjuče su dečka (Milana) probudili iz indukovane kome. Konfuzan je i ne seća se nesreće. Sve u svemu stabilan je ali ga čeka dugo lečenje. Polomljene su mu i ruke,jedna na dva mesta ali će to naknadno biti operisano. Prebačen je u Kamenicu na grudno odeljenje zbog toga što ima višestruke lomove rebara i povredu plućne maramice. Jako mi je teško zbog njega. Iskreno se nadam da će se što bolje oporaviti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

@sr3ck0

Ne znam čemu agresivno obraćanje i vređanje. Da li uopšte imaš prava tako da se obraćaš ljudima koje ne poznaješ to će pokazati reakcija urednika. Za mene je takav ton i nivo razgovora kontraproduktivan i nepristojan.

 

O cemu ti pricas?! Kakva reakcija urednika?! Pa na ovom Forumu je ljudima otvoreno preceno FIZICKI pa niko nije reagovao, bar ne ga mi znamo, niti su te teme zatvorene ili da su postovi brisani!?

 

Ali zato kad ja kazem nesto (u poredjenju sa ovim sto sam naveo) bezazleno uvek bude reakcija urednika ili admina i to mi nebi bilo prvi put da dozivim.

 

Beč - PO Connection :D

 

 

 

 

Elem, hvala Bogu da je živ, užasan prizor!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja