Jump to content

Moto Zajednica

Kurs bezbedne vožnje 2014 - Beograd

Recommended Posts

  • Integrisan, 8143 postova

Dragi Organizatori,

 

koji je vas stav u slucaju kise ili vrlo oblacnog vremena?

 

 

Stav je da ne pravimo paniku od nečega što se nije još dogodilo ;).

 

Dakle, termini važe i tu se ništa ne menja. Ako ne bude bilo bezbedno da se vozi poligon, poligon nećemo voziti, već će isti ostati za sledeći termin. Teoriju svakako držimo. Ali, hajde da ne pravimo unapred paniku od kiše, pogotovo ne od oblaka, a najviše ne od vremenske prognoze ;).

 

Što se slušanja samo prvog dela (teorije) tiče - sada zaista ima više mesta u učionici i nema prepreke da dođu i teoriju slušaju i oni koji neće voziti poligon.

 

Ipak, imajte na umu sledeće - teorija bez prakse (mnogo prakse!) ne znači skoro ništa. Teorija vas može dovesti do nekog nivoa razumevanja, ali, kao i za svaku drugu fizičku aktivnost, za vožnju motora je najvažnija vežba, vežba, vežba i posle toga još malo vežba ;). Teorija pomaže da razumete šta i zašto vežbate, no ako se zaustavite samo na teoriji, sva je prilika da ćete biti više zbunjeni, nego sigurni u sebe...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ma ne pravimo paniku nego samo pitamo šta ako.

 

 

Iskreno se nadam da neće padati kiša, posebno što smo Grnča i ja planirali da dođemo iz Zrenjanina motorima. E sad ako padne kiša jbg. Onda nam se ne isplati da dolazimo samo zbog teorije. U tom slučaju se unapred prijavljujemo za sledeći termin.

 

 

 

Mada već 7 dana gledam prognozu svaki dan po više puta i stalno stoji kiša u subotu, i to samo u subotu. bzv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Naravno da smete :zdravo:

 

Nego, nešto se mislim, ako ima vas više od nekoliko koji ne znate tačno gde je škola "Zmaj", kako bi bilo da vas sačekam između 9 - 9:30 na pumpi Zmaj 1 (smer prema Zagrebu) i zatim vas odvedem do škole? Slažete li se?

Мислим да је то идеална комбинација,ја сам за 0takoje.gif

 

I ja bih voleo da nas sacetate na pumpi, nego trebamo li poneti onu izjavu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

sad gledam mapu na guglu, teze mi je da se vratim na zmaj nego da sidjem sa autoputa i odem do skole. tako da cu ja pravac u skolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Ljudi, ja sam fasovao neku viruscinu a uz to i temperaturu tako da nazalost moram da otkazem svoje ucesce. Nadam se da ce neko moci da zauzme moje mesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

U zrenjaninu kiša počela, pa stala, pa opet počela... Duva neka vertuština, tako da smo Grnča i ja odustali. Na našu veliku žalost. 0plac.gif Nadamo se da će uskro biti neki novi termin sa lepšim vremenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Odlican kurs, odlicni predavaci. Šteta što nas kiša onako rastera na brzaka, ali realno posluzilo nas je vreme.

 

Hvala organizatorima

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 516 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125

Ovo mi je prvi kurs na kojem sam bio.

Do sada sam sticao znanje iz raznih clanaka na internetu, video snimaka i to pokusavao da primenim u praksi. Popularna samoobuka. :)

 

Utisci su sledeci:

 

Organizacija i prostor su super, ali su me predavaci najprijatnije iznenadili sa svojim znanjem i pre svega voljom da isto podele.

Posle teoriskog dela, na poligonu smo uvezbavali kocenje, naglo izbegavanje prepreke i prolazak kroz krivinu.

Nazalost kisa nas je prekinula ali je bilo dovoljno vremena da se provezbaju najosnovnije radnje.

Moram da pohvalim zrelo ponasanje svih polaznika kursa, kao i to sto me nije niko gledao ispod oka sto nemam "pravi motor" vec skuter.

 

Trudicu se da, barem sa delimicnim entuzijazmom koji imaju predavaci, prenesem nauceno na sve koje poznajem a ucestvuju u saobracaju bez obzira na broj tockova.

Nadam se da cu tako, skromno dati doprinosi bezbednosti u saobracaju.

 

Dodacu da mnogo znaci kada vas neko gleda sa strane i vidi bolje od vas greske koje pravite, i naravno pravim savetom ispravlja.

 

Na kraju, HVALA organizatorima!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prvi Kurs ove godine i nadam se da su polaznici zadovoljni, svi u organizaciji smo se potrudili da što bolje prenesemo znanje. Mislim da Duletovo izlaganje na početku nije nikog ostavilo ravnodušnim...

 

Sledeći Kurs vrlo uskoro a sad evo malo slika današnej akcije.

 

Hvala svim polaznicima na veoma konstruktivnom učešću :zdravo:

 

DSC_1002.jpg DSC_1003.jpg DSC_1004.jpg

 

DSC_1009.jpg DSC_1011.jpg

DSC_1010.jpg

DSC_1012.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Rajko ovekovecio si trenutak testiranja svog motora...Transalp, ti je i zvanicno attestiran na 115 kila...sad mozes i medjede da prevozis 1lol.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Квалитетна прича које би требао да буде свестан свако ко на два точка учествује у саобраћају.

Искрено, жао ми је што није био присутан нико из старосне групе 16-25 година јер сам утиска да би њима савети, препоруке и упуства које смо данас добили највише значили.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Jbte , gledam ove slike i neverujem , sunce sve u 16 . Ovde vetrustina i u prekidima pljuskovi sa grmljavinom a i ona sitna radnicka kisica.0plac.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

BIlo je odlicno, sve pohvale predavacima. Nazalost nisam mogao da ostanem na poligonu usled obaveza, ali cu uzeti ucesce i sledeci put ako bude dovoljno kapaciteta. Veliki pozdrav !

 

Ps

 

Istina je da su mahom bile starije kolege, chini mi se da sam sa 28 bio medju najmladjima. Obavezno cu predloziti mladjim vozacima koje znam da uzmu ucesce, jer iako ne treba generalizovati, mladi su najcesce usijane glave, i bez iskustva ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

puno pozdrava organizatorima! odlicna organizacija, predavanje u cilju unapredjenja upravljanja motociklom, cak i oni koji misle da sve znaju, korisno je da ga pohadjaju, da bi uvezbali dela! Hvala puno i vidimo se uskoro! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Jos jedan lepo proveden dan uz to jos koristan.

 

Svi koji niste bili treba da dodjete, vredi bar jednog vise saveta kojeg do sad niste culi jer su svi vrlo bitni i korisni.

 

Organizatorima hvala i svaka cast; odlicno predavanje Pabla i Severiana praceno Arakisovim simulacijama kao i odlicnom asistencijom svih ne pomenutih.

Ovo ce sigurno dodati jos nas u trecu grupu mi koji necemo da padnemo!

 

Ukratko, sam pocetak je bio tezak jer smo se prisetili iskustva naseg kolege VONABIBAJKER-a licno opisanog s njegove strane sto verujem da nije ostavilo nikog ravnodusnim. Njegovo svedocenje je pridodalo vaznost temi ovog kursa.

Samo da zna , ako cita ovaj post, da ga njegova sudbina i misija koju sprovodi cini vitezom nad vitezovima.Zelim ti brz oporavak i kratko secanje na proslost i dugu lepu buducnost.

 

Lekcije naucene danas su vise nego korisne, voznja zbog vremenskih uslova kratka ali osnova za jedan track day i prijatno druzenje sa uvek dobrim kolegama sa foruma.

 

Pozdrav svima

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja