Jump to content

Moto Zajednica

auto-put.....motor

Recommended Posts

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Mali TIP

 

Pokushajte da ne gledate u tudje,nego u svoje dvorishte. Tu se razlikuju normalni ljudi i domacini od ostalih..

 

A za ovo...svako prema svojoj savesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Mali TIP

 

Pokushajte da ne gledate u tudje,nego u svoje dvorishte. Tu se razlikuju normalni ljudi i domacini od ostalih..

 

A za ovo...svako prema svojoj savesti.

 

Slazem se da treba prvo srediti svoje dvoriste pa onda komentarisati ostala. Ali da bi znao kako svoje dvoriste da sredis, moras da imas neke modele na osnovu kojih ces da postavis kriterijume (Perino, Mikino ili Snezino dvoriste). Tako se treba ugledati na najbolje sredjena dvorista i uciti se na greskama drugih koje su pravili kada su sredjivali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ja prosle godine nisam htio da platim, pa sam okrenuo putem Novi Sad - Indjija - Stara Pazova - Beograd...  8)

 

Da sam htio da platim isao bi putem koji se placa.  ;)

 

 

Sve drugo je mlacenje prazne slame...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Poskupljuje putarina za 18 posto :o Cene se moraju izjednaciti sa cenama koje se naplacuju strancima, pa je valjda logicnije da podignu cene za 10 miliona ljudi, nego da smanje cene za par hiljada vozila na stranim tablicama :o :o :o :(>:( >:( :-X :-\ :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

E stvarno ne mogu da verujem oko kakvih banalnih stvari se ljudi prepiru. Pa licna je stvar i savest svakoga od nas da li ce placati putarinu ili ne. Glupo je oko toga raspravljati ko je u pravu a ko ne, licno, nikada nisam proleteo rampu a da ne platim putarinu. Razmisljam o toj, kako ste je nazvali drumskoj mafiji isto kao i o naftnoj mafiji. Pa ako moje pare idu u dzep nekom lopovu, ako tako gledate, onda cu i sa benzinske pumpe bezati! Sitno je uopste i pomisliti da te neko vacari pa mu ti kao vracas na taj nacin. Nasa razmisljanja moraju ici u sasvim drugom pravcu, naime, svi znate kakav rejting imamo kod ljudi koji nas vec gledaju kao bandu, narkomane, razularenu rulju itd. Takvim gestovima, kao sto je ne placanje putarine, mi samo podsticemo njihova razmisljanja da su potpuno u pravu kada o nama razmisljaju na prethodno opisani nacin. Moj stav je, da svi zajedno treba da se potrudimo da ispravimo tu iskrivljenu sliku o nama, u svim situacijama. Proslo je vreme bajkera iz americkih filmova, ovo je nasa realnost i trebalo bi da svi budemo svesni toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Ja cu da ponavljam ko papagaj :)

 

Nemacka odrzava puteve iz budzeta (od poreza bato), pa zato nemaju putarine.

 

Srbija nema novaca u budzetu, pa puteve odrzava vecim delom od putarina.

 

Ako ne placate putarine, rupe na drumu ce biti sve vece i vece.

 

Ako se neko voza po autoputu, bez da placa putarinu, on bez preterivanja krade od onoga koji placa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja cu da ponavljam ko papagaj :)

 

Nemacka odrzava puteve iz budzeta (od poreza bato), pa zato nemaju putarine.

 

Srbija nema novaca u budzetu, pa puteve odrzava vecim delom od putarina.

 

Ako ne placate putarine, rupe na drumu ce biti sve vece i vece.

 

Ako se neko voza po autoputu, bez da placa putarinu, on bez preterivanja krade od onoga koji placa.

Druze, ako rupe budu sve vece i vece zato sto ja necu da platim putarinu za motor, onda nek budu... Pa nije valjda da mi motorasi napravimo te rupe? Ovde se prica o motorima, a ne o kolima. Kolima, naravno svi plate. Kad i ja budem imao dobre puteve kao na zapadu, kao sto ih vi imate, onda cu i da placam. Pa placamo celog zivota i opet rupa do rupe. Da nisu te rupe zato sto motoristi na placaju putarinu? Manite se te price. Jos jednom kazem, ko hoce da placa nek placa, JA NECU!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Kada smo vec kod rupa na putu. U mom mestu skoro svake godine popravljaju asfaltni put ('krpe' rupe). E sada, saka je u tome sto oni to rade u septembru. Ako neko uspe da mi objasni zasto tada, bio bi mu zahvalan. Znaci preko cele sezone je put katastrofa (siguran sam da bi bio jedan od najlosijih puteva kojim ste se vozili), a pred zimu ga popravljaju. I padne sneg, so, rizla, kamioni za ciscenje snega...

A najveci biser je bio kada su u decembru jednu deonicu sredjivali. Pripreme oni rupe za nanosenje novog asfalta ali prvo bace malo soli. A zasto  ???? Kaze cika, da se ne zaledi! Ej ljudi moji, pa zar bi to neko normalan radio! Pa taj asfalt nece da doceka ni Novu Godinu.

Znaci nije samo problem sto novca nema vec i zato ono sto ima se ne koristi kako treba.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ja prosle godine nisam htio da platim, pa sam okrenuo putem Novi Sad - Indjija - Stara Pazova - Beograd...  8)

 

Da sam htio da platim isao bi putem koji se placa.  ;)

 

 

Sve drugo je mlacenje prazne slame...

 

Hm, bice da ipak autoput pruza nesto dodatno kada ga koristite iako postoje alternativni (besplatni) pravci. Ako je nesto skuplje nego sto vredi... jebiga, ja cu da platim sledeci put ,,dva tocka'' 10 centi jer mi ne pruzaju dovoljno informacija za sadasnju cijenu...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Jednom sam bio "savestan" i stao da platim putarinu, i u trenutko dok sam dobijao kusur, pored mene prolazi R1,nonshalantno, brzinom od 20-30 km/h i kao vrhunac, covek podize ruku, uredno se javi policajcima koji su stajali i nastavlja dalje! Vazna napomena je da je dobio otpozdrav od gospode u plavim uniformama! Stoga, mogu da zakljucim da je to bio jedini put kada sam je platio do sada, a i od sada nameravam po starom sve dok se cena putarine za motor minimum ne prepolovi, ili cak 3 puta spusti u odnosu na cenu za automobil. Tezina koja ostecuje asfalt moze da se meri po po tocku, dakle:

motor>  2 kretaca i 300kg, znaci po tocku na asfalt ide 150 kg!

Automobil> 4 kretaaca i 1200kg = 300kg po kretacu.

 

Suma sumarum, realno je da cena za motor bude duplo manja! to je moje misljenje! dok se to ne promeni, ja je bojkotujem!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Dok je alternativnih puteva, uvek mozes ostati cist, pravno, moralno, kako god.. Jbg, kakav je takav je, ali si miran i nisi nikom duzan..  Ne zaboravimo u kakvoj drzavi zivimo i koje sve bitnije stvari nisu u redu....  Ja cak ni kolima ne idem autoputem (osim kad bas zurim), a motorom mi tek nije gust..  Znam da cena nije prikladna onome sto me ceka, ne zelim da platim, pa ne idem..  Znam da mogu proci da ne platim i SMEM proci, ali ne zelim..  Ako treba da se protestvuje na miran nacin, pisu peticije i ostalo, tu sam, bez obzira sto 99% autoputem necu nikad proci motorom..  Bar ne endurom  ;)  Sve ovo je MOJ izbor i svako ima pravo na svoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Blago vama vi zivite u zemljama gdje postoji autoputevi......u RS se sada tek gradi jedan a kako sam cuo da ce kilometar naseg biti skuplji nego kilometar Njemackog puta! Ovo se odnosi cijenu izgradnje! :)

 

Posto autoputeve koristim u zemljama gdje nisam drzavljanin onda je i logicno da placam jer bi stvarno bio nekorektan da nekog vacarim za putarinu i jos bjezim od policije.

Zakljucak: Placam svuda i svaki put. :)

Ne zamjeram onima koji ne placaju jer svako ima svoj izgovor.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Sve necu da se mesam u temu, al ne vredi, prerasla je :)

 

Ako Vam se ne placa NS-BG obidjite naplatnu INDJIJA-STARA PAZOVA (ako nekom treba nacrtcacu na karti kuda) pa i vuci siti i ovce na broju.

 

Kako da Vam kazem, mene bi bio blam da se ciganim za 200 dinara, kad nemam idem starim putem i ne berem brigu.

 

A o ideologiji "kradu oni-kradem ja" nepotrebno je raspravljati, njihova "kradja" (ima ko od utvrdjivanja odgovornosti leba jede i decu hrani) je njihova, necu ja da se poistovecujem sa nekim jer je GORI od mene, niti cu da pokusavam da budem kao on.

 

Stanes na naplatnu, das novac, uzmes priznanicu i vozis dalje. Probajte, extra je osecaj.

 

U protivnom, imam jos par predloga, npr pekari kradu na hlebu posto nema nikada 600 grama a prodaju ga kao takvog, znaci udjem u pekaru zategnem hleb i bezanija :) Lepota :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Umag

Plaćam autoput >:(

1.- zato što se neki biser sjetio produžiti rampe

2.- zato  što se bojim da će me na kraju autoputa, tunela, mosta...dočekat patrola vjerovatno sa radarom (opet)

3.- zato što ne želim da iza mene kažu "opet oni divljaci na motorima"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

3.- zato što ne želim da iza mene kažu "opet oni divljaci na motorima"

A ne znaju da je zzensko za volanom!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam danas iso do batocine auto putem,,izasao kod motela kosute,posto je to 200metra dalje,,proso kroz parking i nastavio dalje,,posteno da vam kazem bilo mi je lepo sto im nisam platio,,neznam zasto al sam se fino osecao,,,,,,pogotovu posle poskupljenja putarine,,ma necu vise ni da im placam ,dok ne uvedu nesto da moram da stanem,,,,,dok ne produze rampe ,ili vec sta god bilo... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Do sada nisam placao,naravno.

Sada razmisljam kako da ne placam za auto.

E ovo je dobro  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja