Jump to content

Moto Zajednica

auto-put.....motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki rmz 450 i drz 400

cao svima.....

zanima me sta se desava kad vozite auto-putem ,pa se polako priblizite naplatnoj rampi,i kad treba da stanete da platite putarinu,a vi opalite zadnjak....

uvek sam postupio ispravno,platio putarinu....ali vise necu ;D

par puta sam hteo da proletim i jedno dvaput su stojala pandurka kola kod rampe,pa sam pomislio sta ako proletim pa pocnu da me jure...... ??? mislio sam da cu pobeci u njive-atar,pa nek me tamo jure....heheheh

kakva su vasa iskustva sa tim

pozz 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ne mora bas zadnjak, moze i laganica ;D Panduri nemaju nista sa naplatom putarine! Ja sam placao redovno dok nisam cuo da se lova sliva u dzepove privatnika, tzv. auto mafija i od tada im ne placam, ,mada retko idem auto-putem, jedino ako bas moram ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Bila je davno ta tema i vecina se slozila da se neplaca putarina. A i zasto bi? Banda je to velika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Mnogi sa stranim tablicama ne placaju putarinu  8), ali doziveo sam (kao saputnik) da beze ljudi i sa nasim tablama, govorim o automobilima.

 

Nisam  prelazio naplatne na autoputu. Godinama slusam da sa motorom samo prodjes, pretpostavljam da neko skine tablicu, nekome se ne vidi tablica, a sta mi nindje sa vidnim tablicama, da li da prelepimo nesto, ili samo da teramo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Evo jedna super fora koja uvek pali: kad dodješ na naplatnu rampu, staneš i platiš putarinu.

 

A ako ne platiš, onda se posle ne žališ na korupciju u državi jer si i sam korumpiran time što izbegavaš da plaćaš ono što ostala raja plaća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Evo jedna super fora koja uvek pali: kad dodješ na naplatnu rampu, staneš i platiš putarinu.

 

A ako ne platiš, onda se posle ne žališ na korupciju u državi jer si i sam korumpiran time što izbegavaš da plaćaš ono što ostala raja plaća.

 

E, probao sam par puta tu foru... Koliko se samo začudio lik u kućici :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja stvarno nisam nikad plati drumarinu .Stanes polako i uguras se pored nekih kola i cur.Mada nisam primetio da se rampadzije nesto uzbudjuju zbog toga previse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Ja sam par puta stao i platio, dom mi jedna bakica iz kucice na auto-putu za Novi Sad nije rekla

"sine pa ovde motori ne staju " i dok sam ja razmisljao sta dalje

pored mene je lagano prosao jedan R pored rampe.

Od tad samo gas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

I ja sam placao jedno vreme. Vidim cude se. Dok nisam ukapirao da se cude meni. Sada se obicno ne bune. Samo je bitno da ne aktiviras senzor koji se nalazi ispod rampe (kanal u asfaltu).

Mada jednom u Pojatama stizem na rampu i stajem pored auta da bi zajedno prosli, kad cujem neka vika i dreka. Ja se okrenem, kad ono covek izasao iz kucice, gleda u mene i vice nesto. A ne volim kada vicu na mene i zbog toga gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ajd sad kad ste tako svi vispreni da meni objasnite sledece. Idem cesto autoputem BG-ZG od Beograda do Rume pa preko venca za NS AUTOM. I u poslednje vreme kad uzmem karticu lepo pise na njoj NS-305-XXX znaci moja registracija se automatski snimi i odstampa. Znajuci ovo nebih vam preporucio da prolazite napletne rampe bez da placate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Ajd sad kad ste tako svi vispreni da meni objasnite sledece. Idem cesto autoputem BG-ZG od Beograda do Rume pa preko venca za NS AUTOM. I u poslednje vreme kad uzmem karticu lepo pise na njoj NS-305-XXX znaci moja registracija se automatski snimi i odstampa. Znajuci ovo nebih vam preporucio da prolazite napletne rampe bez da placate.

Ovo sam i ja hteo da pitam.

Ako stanete da uzmete karticu trebalo bi i da platite.

U protivnom moze da vam dodje na kucu putarina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Mrzim auto put. Tamo divlja Jočić sa džipom, i treba još da platim da me neko ubije...

 

Šalim se, imam klaustrofobiju od autoputa, strah od ograde nalik žiletu, budala koje ne gledaju u retrovizore, lada karavan sa gajbama paradajza i bez svetlosne signalizacije, turaka uskoka i ostalih sa čudnim tablicama, moram da glumim prikolicu na naplatnoj rampi.....itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Mrzim auto put. Tamo divlja Jočić sa džipom, i treba još da platim da me neko ubije...

Ne birni ce on gazi samo vucjake ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Uvek placam putarinu! Ne razumem zasto ne bih!? Ako se vec koristim autoputem red je i da se plati. Uopste ne razmisljam kome se slivaju te pare u dzep. Ako bi tako razmisljao onda nikada u maxiju ne bih kupovao hleb, mleko i cigare jer te pare idu Miskovicu u dzep!!  Malo mi je glupo da se oko tih stvari opterecujem. U ovoj drzavi ce nekada stvari morati da se rade kako treba! Zbog takvih i slicnih stvari su i bikeri omrazeni i zato nas panduri yebu kako stignu. Slazem se da su putarine skupe i da su putevi manje-vise losi ali to ne znaci da ne treba placati putarinu!Po meni je i hleb skup pa ga ne kradem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Uvek placam putarinu! Ne razumem zasto ne bih!? Ako se vec koristim autoputem red je i da se plati. Uopste ne razmisljam kome se slivaju te pare u dzep. Ako bi tako razmisljao onda nikada u maxiju ne bih kupovao hleb, mleko i cigare jer te pare idu Miskovicu u dzep!!  Malo mi je glupo da se oko tih stvari opterecujem. U ovoj drzavi ce nekada stvari morati da se rade kako treba! Zbog takvih i slicnih stvari su i bikeri omrazeni i zato nas panduri yebu kako stignu. Slazem se da su putarine skupe i da su putevi manje-vise losi ali to ne znaci da ne treba placati putarinu!Po meni je i hleb skup pa ga ne kradem....

 

Bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ko je toliki ciganin da ne plaća putarinu, za bolje i nije...

 

 

:o :o :o :o :o

uopshte ovde nije stvar u ciganisanju ili u 100-200, 500din. ako vec imam pare da vozim motor i krenem negde imacu i tih bednih 500din. za putarinu!!

stvar je u lopovluku i shishanju ovaca!! ne dozvoljavam da me bilo ko pravi budalom a ova drzhava to najvishe radi! sve shto mogu da izbegnem da joj platim ima da izbegnem iz chistog inata jer ako ti mislish da je realno da ja na 2 tochka i sa 300kg placam isto kao auto 2.5 tone onda ti placaj, tvoja stvar ali tudje opravdane postupke nazivati ciganlukom je krajnje bezobrazno i uvredljivo!!!  >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nikad nisam platio putarinu kad sam isao motorom, drug mi radi na naplatnoj rampi, pa mi je objasnio da motoristi reeetko placaju. Cak i ne krijem tablicu jer ne verujem da ce neko da se zamlacuje sa trazenjem snimka moje tablice na visesatnom snimljenom materjalu. Mrzi njih i da rade svoj posao, kamoli jos da se zamlacuju sa tim :) Kad putarina bude bar upola koliko je za auto pocecu da placam, do tad idem na divlje izlaze ili prolazim kroz rampu paralelno sa nekim automobilom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8
link=topic=14664.msg198253#msg198253 date=1201890643]

uopshte ovde nije stvar u ciganisanju ili u 100-200, 500din. ako vec imam pare da vozim motor i krenem negde imacu i tih bednih 500din. za putarinu!!

stvar je u lopovluku i shishanju ovaca!! ne dozvoljavam da me bilo ko pravi budalom a ova drzhava to najvishe radi! sve shto mogu da izbegnem da joj platim ima da izbegnem iz chistog inata jer ako ti mislish da je realno da ja na 2 tochka i sa 300kg placam isto kao auto 2.5 tone onda ti placaj, tvoja stvar ali tudje opravdane postupke nazivati ciganlukom je krajnje bezobrazno i uvredljivo!!!  >:( >:(>:(

 

Cigananje i lopovluk. To je jedini pravi naziv za neplaćanje putarine.

 

Manite me tih dečijih izgovora kao "ne plaćam putarinu jer je ista kao za auta", jer su čista glupost. Onaj ko ima i trunka moralnosti i poštenja u sebi taj će platiti putarinu, a onaj ko nema taman da uvedu i kategoriju za motore rećiće "neću da platim putarinu jer je ograda na jednom mestu iskrivljena" ako naprave autoput ravan kao ogledalo onda će reći "ma šta da plaćam lopovima, u wc-u na pumpi pored nije bilo papira"... Svaki izgovor je bedan i ničemu ne služi. Ako ćemo tako, ajde onda da niko ne poštuje saobraćajne propise jer je policija korumpirana. Šta da ti neko zgazi dete jer je proleteo na crveno, i kaže "ma što ja da stajem na crveno, kad niko od ministara ne staje na crveno" ... Zakoni su napravljeni da se poštuju, a ne da mali perica selektivno odredi šta će da poštuja a šta ne.

 

Ako je problem u cenama putarine, to se rešava na drugačij, civilizovan način, a ne bežanjem i krađom.

 

Sve dok je ljudi koji razmišljaju poput vas, Srbija će i dalje biti ono što jeste - septička jama Evrope.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

link=topic=14664.msg198253#msg198253 date=1201890643]

uopshte ovde nije stvar u ciganisanju ili u 100-200, 500din. ako vec imam pare da vozim motor i krenem negde imacu i tih bednih 500din. za putarinu!!

stvar je u lopovluku i shishanju ovaca!! ne dozvoljavam da me bilo ko pravi budalom a ova drzhava to najvishe radi! sve shto mogu da izbegnem da joj platim ima da izbegnem iz chistog inata jer ako ti mislish da je realno da ja na 2 tochka i sa 300kg placam isto kao auto 2.5 tone onda ti placaj, tvoja stvar ali tudje opravdane postupke nazivati ciganlukom je krajnje bezobrazno i uvredljivo!!!  >:( >:(>:(

 

Cigananje i lopovluk. To je jedini pravi naziv za neplaćanje putarine.

 

Manite me tih dečijih izgovora kao "ne plaćam putarinu jer je ista kao za auta", jer su čista glupost. Onaj ko ima i trunka moralnosti i poštenja u sebi taj će platiti putarinu, a onaj ko nema taman da uvedu i kategoriju za motore rećiće "neću da platim putarinu jer je ograda na jednom mestu iskrivljena" ako naprave autoput ravan kao ogledalo onda će reći "ma šta da plaćam lopovima, u wc-u na pumpi pored nije bilo papira"... Svaki izgovor je bedan i ničemu ne služi. Ako ćemo tako, ajde onda da niko ne poštuje saobraćajne propise jer je policija korumpirana. Šta da ti neko zgazi dete jer je proleteo na crveno, i kaže "ma što ja da stajem na crveno, kad niko od ministara ne staje na crveno" ... Zakoni su napravljeni da se poštuju, a ne da mali perica selektivno odredi šta će da poštuja a šta ne.

 

Ako je problem u cenama putarine, to se rešava na drugačij, civilizovan način, a ne bežanjem i krađom.

 

Sve dok je ljudi koji razmišljaju poput vas, Srbija će i dalje biti ono što jeste - septička jama Evrope.

 

moralnosti?  :o

moralnosti prema kome?!  :o

znachi ja sam NEMORALAN ako ne placam putarinu koja je NEREALNO visoka?!  :o

a vidim drzhava je poshtena prema svima nama pa mi to treba da joj uzvratimo?! uuuu toliko je poshtena da mi se na poshtenje i drzhavu u jednoj rechenici povraca!

prvo pogledaj politichare koji treba da predstavljaju nas i nashu drzhavu i ljude koji vode drzhavu i tek onda meni prebaci za poshtenje i moralnost jer ja zamisli ne placam putarinu! sramota...

a vi koji mislite da svaki problem u ovoj drzhavi mozhe civilizovano da se reshi idite pa reshavajte a dok vi pokushavate da budete dobri i fini, mi koji smo CIGANI i dalje necemo da placamo putarinu i da dozvoljavamo da od nas prave MAJMUNE! bolje da sam ciganin(kako si me ti to nazvao) nego da budem ovca za shishanje i uterivanje novca onima za koje me debelo zabole(drumska mafija npr.)!

zakon je zakon, a LOPOVLUK je LOPOVLUK!

i onako su svi razlozi nas koji ne placamo (a ako otvorish sve teme u kojima se o ovome govori videcesh da se vishe od pola foruma ciganishe) bedni i ne sluzhe nichemu kako ti kazhesh pa verovatno sam i ovo dzabe pisao...

 

P.S. a septichka jama ce biti dokle god se ne srede neke DALEKO bitnije stvari od CIGANISANJA (neplacanja putarine)  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Dobro, nismo bas dotle dosli da se vredjamo. Ventura, nemoj da pricas price. Ti kao nikad ne krsis zakone? Sada su svi losi a ti si dobar... Nije valjda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja