Jump to content

Moto Zajednica

auto-put.....motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Znači pošto su svi drugi oko tebe lopovi onda je u redu da i ti budeš lopov?  Da li si možda pomislio da i drugi oko tebe isto tako razmišljaju, i da li se sa tavkim razmišljanjem može prekinuti taj krug?

 

To je ono, kad svi postanu pošteni onda ću i ja biti pošten... Teško nama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

pitanje bi se moglo preformulisati i u `Postujete li zakone`

 

 

dugo se u ovoj zemlji prica da cemo mi svoje masovne ubice koje setaju ulicama pohapsiti tek kad to ucine ostale drzave na svetu

 

tako da ne cudi ovakav stav, a kada se to poklopi sa cinjenicom da ljudi nepostovanjem zakona jos i ustede novac, eto veselja i dodatnog motiva da svoje postupke brane `visim ciljevima`, inatom i `borbom za pravu stvar`.....

 

 

da bi se sve makar uklapalo u tu iluziju `postenja` prilikom nepostovanja zakona, bilo bi lepo samo da niko od onih koji izbegavaju ovakve novcane obaveze ne kuka o losim putevima, korumpiranim policajcima i svemu ostalom sto im smeta a sto se zaparvo finansira upravo iz putarina, poreza itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

pitanje bi se moglo preformulisati i u `Postujete li zakone`

 

mozhe da se preformulishe i u 'koliki ste cigani?' ili 'koliko se ciganishete?', mozhe 'koliki ste lopov?>:(

 

btw. Danko svi smo cigani, lopovi, nemoralni, neposhteni a samo si ti ovde cvecka i sve poshtujesh, zamisli... pa ako je vec tako kandiduj se evo imash moje obecanje da cu prvi za tebe da glasam i da na civilizovan nachin spasemo ovu jadnu i napacenu zemlju od bede! hvala ti shto postojish!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Molim vas da ne upotrebljavate rec cigani u pogrdnom smislu. U srpskom jeziku postoj ceo niz reci koji mogu da opisu ovakvo ponasanje, pa upotrebite malo mastu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Znaci na meni je da kazem jos jednu "rec" i bye bye. E pa necu  ;D.

Malo sale...

 

Pazite ovako. Ja sam po prirodi buntovnik. Mnogi vole golfa, ja ne. Mnogi vole Seku Aleksic i tu vrstu muzike, ja ne. Mnogi psuju, ja (se trudim da) ne psujem...

Ali sa druge strane se trudim pa postujem dosta stvari, za razliku od mnogih. A koje su to stvari? Kada cekam u redu ne "duvam" osobi ispred mene u vrat, ne pozurujem je i ne ogovaram/psujem neku babu ispred sto je napravila red. Kod lekara ne trazim vezu da me prime preko reda. Skoro uvek stajem pesacima cak i van pesackog. Propustam automobile koji cekaju na ukljucenje iz sporedne ulice a veliki je red iza mene. Trudim se da budem ljubazan i pokazujem postovanje prema drugima.

Placanje putarine je drugacija stavka od ovih gore nabrojanih. Ja volim Srbiju ali ne volim mnoge stvari u njoj. Da ne nabrajam... I iz nekih razloga, neplacanjem putarine pokazujem svoj bunt i nezadovoljstvo. Da se razumemo, ja sve svoje obaveze prema drzavi izmirujem (osim putarine, valjda  ???).

Samo razmisljam kako da izvedem da ne placam pretplatu za televizor (jer ga i nemam)  ;).

 

Hajde ljudi, da smirimo strasti jer se pojavilo par tema gde nam nedostaje tolerancija i postovanje prema drugima. I vozite se kad vec ja ne mogu  :( :( :(

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ok, ajde da probam da objasnim na malo drugačij način, iako sam siguran da to nije pravi način komunikacije sa ovakvim ljudima.

 

Koncept države je da ona kroz poreze od svojih građana finansira stvari koje služe za opšte dobro (putevi, bolnice, škole, policija, vatrogasci itd.), putarina je samo još jedna vrsta poreza koja je utoliko dobra što onima koji koriste tu vrstu dobara (putovanje po autoputu) naplaćuje više poreza nego onome ko to ne koristi. I to je sve ok. Kada se nađe masa pametnjakovića koji ne plaćaju putarinu (kradu od države), država to mora nekako naplatiti, a pošto ne može da naplati od marsovaca, država mora da naplati od svojih građana. Bilo to direktno - povećanjem cena putarine ili indirektno globalnim povećanjem poreza ili zakidanjem na nečemu. Što znači kad neki pametnjaković krade putarinu, to znači da taj novac krade direktno od građana koji pošteno plaćaju svoje obaveze. Ja se izvinjavam ako neko ima drugačije moralne koncepte, ali onaj ko krade od mene, u najmanju ruku može očekivati pregršt psovki i uvreda. Voleo bih da vidim ove pametnjakoviće, da im recimo neko ukrade novčanik i potom par dana nakon toga lopov krene da se hvali njima kako im je ukrao novčanik, šta bi se de silo. Da li bi mu j sve po spisku, ili bi mu još i čestitali "u bravo al si me zajebo, svaka čast, dobra fora".

 

Kad masa ljudi bude shvatila ovaj koncept (a nije ga teško shvatiti), i kad moralno barem malo odraste, onda neće ni biti potrebe za ovakvim temema, i iste će biti automatski marginalizovane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

...iako sam siguran da to nije pravi način komunikacije sa ovakvim ljudima.

 

...Kad masa ljudi bude shvatila ovaj koncept (a nije ga teško shvatiti), i kad moralno barem malo odraste, onda neće ni biti potrebe za ovakvim temema, i iste će biti automatski marginalizovane.

 

cccc. Pitam se na kom si ti moralnom nivou, kada ovakave zakljucke donosis o nekim ljudima koje ne poznajes i koji se mogu smatrati za uvredu.

Inace se slazem sa nekim stvarima koje si rekao ali da ne ponavljam...

Ja veoma postujem ljude koji se svojih principa drze dosledno. Samo u ovom slucaju, tebe ne ubrajam u te ljude.

Pozdrav i za ovakve i onakve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Znaci na meni je da kazem jos jednu "rec" i bye bye. E pa necu  ;D.

Malo sale...

 

Pazite ovako. Ja sam po prirodi buntovnik. Mnogi vole golfa, ja ne. Mnogi vole Seku Aleksic i tu vrstu muzike, ja ne. Mnogi psuju, ja (se trudim da) ne psujem...

Ali sa druge strane se trudim pa postujem dosta stvari, za razliku od mnogih. A koje su to stvari? Kada cekam u redu ne "duvam" osobi ispred mene u vrat, ne pozurujem je i ne ogovaram/psujem neku babu ispred sto je napravila red. Kod lekara ne trazim vezu da me prime preko reda. Skoro uvek stajem pesacima cak i van pesackog. Propustam automobile koji cekaju na ukljucenje iz sporedne ulice a veliki je red iza mene. Trudim se da budem ljubazan i pokazujem postovanje prema drugima.

Placanje putarine je drugacija stavka od ovih gore nabrojanih. Ja volim Srbiju ali ne volim mnoge stvari u njoj. Da ne nabrajam... I iz nekih razloga, neplacanjem putarine pokazujem svoj bunt i nezadovoljstvo. Da se razumemo, ja sve svoje obaveze prema drzavi izmirujem (osim putarine, valjda  ???).

Samo razmisljam kako da izvedem da ne placam pretplatu za televizor (jer ga i nemam)  ;).

 

Hajde ljudi, da smirimo strasti jer se pojavilo par tema gde nam nedostaje tolerancija i postovanje prema drugima. I vozite se kad vec ja ne mogu  :( :( :(

 

Pozdrav.

ja samo josh ovo da kazhem i nema me vishe u ovoj temi...

shteta shto ovakvi ne mogu da prihvate onakve iako smo u 'istom sosu' sa neke strane ali dobro... ima nas raznih... da je samo malo vishe poshtovanja medju ljudima...

@urednici

ja rech ciganin i sve shto iz nje proizilazi nisam upotrebljavao u loshem smislu zato sam ono i boldovao jer me je pogodilo sa neke strane... nisam ciganin ali sa druge strane je to meni NEMORALNO uzimati za pogrdno...

@ivica

za ovaj post imash pice od mene... identichno razmishljanje imamo shto se ovoga tiche samo shto si ti stariji i znash da se izrazhavash bolje od mene i svaka chast za to! shteta shto ja za neke stvari imam kraci fitilj od tebe ali opet se trudim da ne bude tako... svaka ti chast, josh jednom!  :)

 

pozdrav svima  :)  i srecno u (ne)placanju putarine  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Danko je u pravu u neku ruku ALI... kako Svajcarac moze da plati 100,200 chf putarinu za godinu dana i miran je ili Nemac ili Madjar, u skoro svim zemljama u okruzenju cene putarina su manje, a autoputevi su im kao staklo, a sa druge strane trose vise resursa za odrzavanje autoputa. Vece plate ljudskih resursa u odnosu na putarine, zatim ako se dogodi saobracajna nesreca odmah izlaze ekipe sa uredjajima i sredstvima koja sklanjaju fleke od ulja kao da ih nikad nije bilo (kod nas bace pesak i to je to) i da ne nabrajam vise.

 

Znaci nije problem da se plati, nego je problem sto nas prave magarcima. Sta to toliko placamo i na sta se trose te pare ?? Sve ovo izgleda znaju i oni, pa zato i ne jure neplatise jer bi mogla da se otvore pitanja koja bi mogla da im se obiju o glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ljudi, mrzelo me da citam sad celu temu, ali bih hteo da vas pitam nesto. Na svakom naplatnom punktu ima kamera koje snimaju odpozadi. Da li to oni kasnije kontrolisu i salju neke kazne ili slicno, jel imao neko mozda iskustva s tim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Ja se slažem da se putarine u Srbiji mogu rešiti dosta bolje, i postoje načini da se to reši, ali neplaćanje istih i bežanje sa naplatnih rampi nije rešenje, niti se išta može rešiti na taj način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Preovladava misljenje da su putarine u Srbiji nerealno visoke (omiljeno je poredjenje sa Madjarskom: em bolji putevi, em nize putarine).

 

E pa gospodo putevi u Madjarskoj se ne odrzavaju od putarina, vec iz drzavnog budzeta (od poreza skupljenog sa druge strane).

 

Budzet Srbije ne moze ovo da priusti (hebiga, siromasni smo), pa se odrzavanje puteva finansira vecim delom od putarina.

 

Inace nismo jedini. Poredjenja radi, u Nemackoj nema putarine, a da bi prosli Francusku po dijagonali, mozete lako ostaviti 250 eur ;).

 

Da li placate putarinu ili ne je vasa licna stvar, ali nemojte ziveti u ubedjenju da ste "samo izbegli harac lopovima". Kradja je precizniji opis te akcije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ova situacija:

 

Motorista se provuče kroz rampu i ne uzme karticu, igrom slučaja nastrada na autoputu i trba da naplati otštetu od beograd puta ili nekog trećeg....

U jednom momentu okivljena strana može da postavi pitanje da li je vozač motorcikla legalno koristio autoput i da li uopšte ima dokaz da je ušao na autoput, i tu se priča o naplati osiguranja, štete itd završava ?!?!

 

Još jedna stvar, može neko da tumači ne plaćanje putarine kao nemoralni čin, ja ga ipak kapiram kao legitimnu gradjansku neposlušnost izazvanu sramno visokim dažbinama...

 

Opet, ko neće, može da koristi lokalne puteve koji su po meni interesantniji za vožnju. Jar nemam potrebu da produvavam ventile svaki put kad sednem za se vozim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Što ne odeš u Deltu i izvezeš GS1200 Adv, a kad te zaustave na vratima ti im reci "ja to ne smatram za nemoralan čin, samo iskazujem građansku neposlušnost zbog bezobrazno visokih cena BMW-a", i namaš frke, neće se niko ljutiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Ako se nesto desi na autoputu, BG Put ce odgovarati bez obzira da li je putarina placena ili ne. Eventualno mogu da povede posebnu tuzbu za neplacanje putarine, ali su te dve stvari odvojene.

 

Da li je nesto moralno ili ne je subjektivna stvar.

 

Ovde imamo situaciju gde ljudi koriste uslugu i odbijaju da je plate, jer smatraju da je skupa.

 

Kad malo razmislte, pravi razlog je "sto da placam kad ne mogu da me nateraju" (isti ti ljudi, kad idu kolima, placaju putarinu, jer ne mogu da se provuku pored rampe).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Inace nismo jedini. Poredjenja radi, u Nemackoj nema putarine, a da bi prosli Francusku po dijagonali, mozete lako ostaviti 250 eur ;).

 

Prosao sam francusku dijagonalno nekoliko puta... i imas pored autoputa, koji je stvarno skup, alternativu, a to su magistralni putevi na kojima je ogranicenje 110 km/h i imaju duple trake u jednom smeru (na vecim usponima imaju po tri trake) + zastitnu ogradu + razdvojene trake suprotnih smerova ili odbojnicima ili medjuprostorom (travnatim) sirine preko 10 metara.

 

Naseljena mesta se zaobilaze obilaznicama na kojima je ogranicenje 90 km/h.

 

p.s. ko ne veruje, mogu mu organizovati besplatno TOUR de France, jednim od kamiona spedicije u kojoj radim, pa ce se uveriti, jer kamioni koriste upravo te puteve da bi smanjili troskove transporta.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Pa da, postoje i besplatni putevi u Francuskoj, kao sto postoji besplatan (i legalan) nacin da se dodje iz Novog Sada u Beograd (a i zanimljiviji sto Cope kaze) ;D.

 

PS Verujem da ce se neko ipak javiti na tvoju ponudu za Tour de France... cisto da proveri ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Što ne odeš u Deltu i izvezeš GS1200 Adv, a kad te zaustave na vratima ti im reci "ja to ne smatram za nemoralan čin, samo iskazujem građansku neposlušnost zbog bezobrazno visokih cena BMW-a", i namaš frke, neće se niko ljutiti...

 

Komparacija drumarine sa BMW-om ti je za medalju  ::) ::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Što?

 

Misliš da je zakonska obveza plaćanja putarine od strane korisnika puteva nešto drugačija od obaveze plaćanja BMW motora od strane njegovih korisnika?

 

Ili ako ti je ta komparacija za medalju, šta kažeš na slučaj da odeš u neki extra fancy restoran, jedeš recimo biftek sa tartufima piješ chateu d'yquem, donesu ti račun 1000 evra a ti lepo ustaneš i pobegneš... I onda sam sebi opravdaš svoj postupak tako što kažeš "ma to su lopovčine najobičnije, šta bre ručak 1000 evra, kad ima pljedža za 100 dinara, a i vino tikveš ima za 80 dinara, oni će mene da zajebu"...

 

Lepo brate, ako ti je autoput skup, ili misliš da ne vredi te pare, a nećeš da se bakćeš legalnim načinima borbe protiv toga (protesti, peticije, urgiranja i sl.) postoji sijaset puteva osim autoputa kojima na bilo koju destinaciju u Srbiji možeš stići bez plaćanja ikakvih putarina. Isto ko što te niko ne tera da jedeš u restoranu za 1000 evra, tako te niko ne tera ni da koristiš autoput za putovanja... Al ako ga koristiš, onda je vala red i da se korišćenje istog i plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ma meni se X puta desilo da stanem kod naplatne rampe u nameri da platim , ali me lik iz kucice uputi na prolaz sa strane ... i onda sam batalio i da stajem ...

Mislim da postoji nekakva precutna saglasnost da se motoristima ne naplacuje putarina , jer svima je jasno da je nerealno da se isto naplacuje za putnicki kombi sa 8 putnika i za motor , ali niko nece da se bakce sa procedurom promene cenovnika pa se na ovaj nacin improvizuje - lakse i njima i nama ...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

ali ce bar za 1000 eura dobit kvalitetan obrok, vrhunsko vino i uslugu koju ce pamtit jos ohoho vremena. svaki merak se placa. e sad, jeli merak platit istu cijenu i pojest jastoga ili obicni hamburger? stvar je u tome da su bajkeri nezadovoljni istim tretiranjem sa drugom kategorijom vozila. cinjenica je da 1 motor ne steti i ovako vec katastrofalan put kojim idu ostala vozila od 1000kg+, a naplacuje im se isto. iz toga proizilazi taj bunt ne placanja putarine. imao sam priliku da vozim stranim autoputevima i uvijek sam placao putarinu, jer su im putevi extra dobri i sto se ne naplacuje kao ostalim vozilima.

ne znam, s jedne strane odobravam ne placanje putarine zbog gore navedenih razloga, a opet s druge strane jeste jedna vrsta kradje... e sad, ko koga krade, dal drzava nas il mi drzavu... mislim da je mnooooogo veca njihova pljacka prema gradjanima nego oce li 30 bajkera dnevno proci rampu i ne platit putarinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Slažem se ja sa tim, motori treba da imaju posebnu kategoriju i da plaćaju manje od automobila, ali se ne slažem da se putarina krade jer je to tako. Jednostavno, ako to smeta mnogim ljudima, onda se ti isti ljudi trebaju organizovati i učiniti nešto po tom pitanju. Međutim ja se nešto ne sećam da je BJB (ili bilo koja druga moto zajdnica/moto klub) uputio protestno pismo nadležnom ministarstvu, ili organizovalo neki miran protest da se skrene pažnja na taj problem. Sve i da je ova vlast najefikasnija na svetu, opet ne bi mogli da čitaju misli ljudima, već ljudi sami treba da se organizuju i kažu šta im smeta. Eno komšija Hrvata, ogranizovali konkretan protest, i uspeli da ostvare svoja prava.

 

A ako neko neće da protestvuje, a cene putarina mu visoke, pa i u tom slučaju ima izbora. Isto što i kad si gladan možeš da odeš na ručak od 1000 evra, a možeš i da odeš na pljeskavicu za 2 evra, ili čak u narodnu kuhinju gde ne plaćaš ništa. Izbor postoji, i niko nikoga ne tera ni na šta.

 

Ono što mene nervira je što se ovakvi postupci oficijalno ne osuđuju od strane moto zajednica, i one time bez veze gube bodove i kredibilitet za neke eventualne razgovore/pregovore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja