Jump to content

Moto Zajednica

DA LI SU OVO FAKE AGV KACIGE

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovde se već malo brkaju pojmovi, ovo nije kopija, nego klasična kršina bez homolagacije i brenda.

 

Viđao sam ovakve šljemove i na ovome se na 0:46 vidi onaj "rat i mir" napisan na postavi, to nije homolagacija, nego upozorenje da to nije zaštitna kaciga, nego ima svrhu kao rekvizit ili primjer, tako neka priča. Već sam ih nekoliko gledao uživo, to je plastična kapa koja izgleda kao kaciga, vizir nema homologaciju, postava je u najboljem slučaju pamuk, a ventilacija je za ukras. Školjka cvrkuće, a ispuna je jednoslojna.

 

Ko ne vidi razliku između njih i BILO KOJE kacige SA HOMOLOGACIJOM, čak i jeftinih modela jeftinih brendova, on je stvarno u problemu. GREX, MDS i slični su rebrendirani stari modeli poznatih i provjerenih proizvođača, malo na budžetu i razumljivo zaostaju po komforu i kvalitetu izrade za skupljim modelima, ali ne i po zaštiti.

 

Jedna od kaciga sa najboljim rezultatima je Lazer LZ6, koja je oduvjek bila jeftini model, sa cjenom dobro ispod 100€ i ko za k.... meni ne pasuje na glavu >:( tako da zaštita ne košta više od 70-80€, sve ono preko u cjeni su luksuzi, ili ko u mom slučaju bedak da ti većina kaciga iz jeftinog segmenta ne pasuje na lobanju

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Okacih ovo samo kao podsetnik koliko je glava vredna,pa i marushin kacige kojih kod nas nema se kopiraju samo tako...

Kazu kaznjivo je zakonom...jeste,al ko da ih kazni? Ime brenda ne sme se kopirati?! Da,a sta je sa onim nike patikama sa oglasa,od po 20 i 30 e? Ma originali sve oko nas,za sitnu lovu!

 

Kad smo kod polovnih kaciga,pitanje je pored higijene,da li je kaciga imala ikada neki udes ili slicno,pa i pad sa retrovizora na nezgodno mesto moze dovesti do mikroostecenja koja mogu dovesti kacigu do zakazivanja bas kada treba..tj.kad ne treba...

Da ne pricamo o tome da kaciga koja se nosi recimo 5 sezona ne stiti kao prvog dana...

 

Sto se cene tice,mislim da sa razlogom postoje rangovi brendova,ne pricam o onim besmislenim arai ciframa od 500 pa i jace e...u cenovnom opsegu do 300e ima ih brdo...

 

Pogledajte u Guevari,caberg npr ima strasnu kacigu sa integrisanim naocarama za sunce za nekih 180 e,zatim model hjca fg 15 mislim da se zove ima 5 zvezdica na sharpu,cena je oko 200e...

 

Licno,preferiram malo skuplje kacige sa razlogom...

 

Posedujem shoei xr 1100 i rezervu airoh devil..

 

Razlika u ceni je velika,ali u kvalitetu skoljke,materijala iste,pene iznutra,postave,da ne pominjem ventilaciju i vizir....a tek zvucna izolacija i udobnost...koliko para toliko muzike

 

Pocastite se dobrom kacigom i uzivajte!

 

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Dobra kaciga vredi svaki Evro. Naravno da ko moze da se isplati dati i 500e za kacigu. To je drugo sto je ovde kupovna moc mala. Meni za to nije zao para. Zastita na prvom mestu ali mi je strasno bitna udobnost. Moja kaciga ima 1350g na duzim putovanjima 100-200g puno znaci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Dobra kaciga vredi svaki Evro. Naravno da ko moze da se isplati dati i 500e za kacigu. To je drugo sto je ovde kupovna moc mala. Meni za to nije zao para. Zastita na prvom mestu ali mi je strasno bitna udobnost. Moja kaciga ima 1350g na duzim putovanjima 100-200g puno znaci.

 

 

Slazem se potpuno :takoje:!

Na zalost uslovi su takvi da trazimo alternativna resenja...

Svakako treba pogledati prvo model kakav rejting ima na testovima sharpa i preko bare,zaboravih kako se zovu dva USA sajta za ocenjivanje kaciga...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: Aprilia Rsv mille

Poz ovaj model je stariji pa zato i cena takva,mada je ova na linku i skuplja (AGV K-series New Devil) Zato sto je cena niska nemora da znaci da je Kineska.Moze da se nadju od 60e pa do 700e Razume se od Koriscenog do ........modella. http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle_parts/content_prod/24041

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 416 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Obzirom da krece sezona, pa kome treba kaciga, moja preporuka je LS2 flip up. Ima da se kupi za oko 100e u beloj, sivoj i crnoj boji. Ja sam jesenas kupio sivu u prodavnici bella moto i vredi mnogo vise nego sto joj je cena. U poredjenju sa drugom kacigama koje sam koristio kao sto je aerox,uvex, AGV s4 i sl...ova mi je najkomletnija, na svaki detalj su obratili paznju. Vrlo vrlo dobra kaciga, a cena je kineska jer i jeste tamo pravljena kao i sve ostalo sem japanskih motora!

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Ovaj covek koji prodaje kacige na oglasu se vidi da na prvom mestu nema predstavu o cenama. Kod njega je Dzet model isto koliko i flip up i integrisana. oO

Druga stvar ima dosta kaciga na kojima su vidne ogrebotine,ali verovatno zaradjuje na klincima i ljudima koji se prvi put suusrecu sa skuterima,motorima itd...

moje misljenje je da su to kacige koje su isle od izloga do izloga ili da su koriscene kao test kacige posto svuda u svetu imate u normalnim radnnjama pravo na test kacigu koju ce te probati par dana. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja