Jump to content

Moto Zajednica

to crank

Članovi
  • Broj tema i poruka

    14043
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: to crank

  1. Kad bi sve glasine bile tačne ne bi bilo iznenađenja Mislim da je Melandri izbunario najbolje što je mogao. To što Corser iscedi ponekad nešto iz BMW-a je više do njega nego do mašine. Uporan je kao mazga. Melandri je nežna duša i treba mu "straight" motor. A i Tardozzi je suviše strog za njega.
  2. The Australian rider Andrew Pitt attempted to take evasive action, but the front wheel of his machine collided with Jones' helmet. Ovo je sa Wikipedie, a i ja se tako sećam, treba pogledati na nekom pouzdanijem izvoru.
  3. I ja sam juče pomislio da bi trebalo da skrate grid u Moto2 ali sam ksnije razmišljao i setio se trka u supersportu u kojem startuje manje vozača nego što ih u Moto2 padne pa i dalje voze jedan drugom na repu. I u MotoGp-u je pre par nedelja zamalo došlo do sličnog užasa kad je Doviziosu protutnjalo par motora pored ušiju. Na žalost svih nas koji volimo moto trke ovakve nesreće je nemoguće sprečiti. I onaj momak što je pre par godina poginuo u supersportu je udaren od pozadi posle bezazlenog "low side-a". U grand prix (MotoGp) takmičenjima je od 1949 do danas poginulo 49 vozača. Meni je Tomizawa 3. čiju smrt sam gledao. Prvi pout sam video fatalan udes na Hockenheim-u, mislim '89., pa Kato i sad ovaj dečko. Moram da priznam da sam se MNOGO potresao. Ne smem ni da pomislim kako je roditeljima. Ne samo njegovim i od onog deteta prošle nedelje već svim ostalim čija deca se trkaju.
  4. Sad sam proverio, Kato je preminuo posle dve nedelje u komi!
  5. Ovaj snimak na prethodnoj strani što je spdzlla stavio je "u ogledalu"... bila je desna krivina. To jest izlazak iz desne...
  6. Sad sam pogledao snimak 5 puta. Obojica su ga pregazila s tim da ga je Redding bar duplo jače odvalio. A ja treba da se trkam u Četvrtak i Petak. Smučio mi se život a ne trkanje. A ove skotove iz Dorne...Da bog da ni jednu trku više ne organizovali! I ovi Italiani stvarno... Jebo ih Rossi u guzicu izdegenerisanu. Od svega im je samo palo na pamet da zvižde Lorenzu na podijumu ... STOKA!!
  7. Baš sam ovako nešto hteo da napišem!!
  8. Biaggi ih izgleda pušta da se lože u FP1 i FP2. Rezultati Superpole 3 (nezvanični, pošto ih još nema u PDF-u na worldsbk.com) 1 3 Biaggi M. (ITA) Aprilia RSV4 Factory 1'54.595 2 7 Checa C. (ESP) Ducati 1098R 1'54.621 3 52 Toseland J. (GBR) Yamaha YZF R1 1'54.909 4 50 Guintoli S. (FRA) Suzuki GSX-R1000 1'54.934 5 65 Rea J. (GBR) Honda CBR1000RR 1'55.138 6 91 Haslam L. (GBR) Suzuki GSX-R1000 1'55.161 7 41 Haga N. (JPN) Ducati 1098R 1'55.276 8 66 Sykes T. (GBR) Kawasaki ZX 10R 1'55.378
  9. Doibila je cura od moje supruge klik!
  10. Setio sam se šta me je ponukalo da mislim da ne mora da se da svih 6 na blombiranje odmah. U pravilima kaže da ako agregat ide na otvaranje zbog kvara ili čega drugog, može da se vrati u trkanje samo kao novi agregat. T.j. jednom odblombiran sme ponovo da se koristi samo ako se ponovo blombira i onda se tretira kao novi agregat. Znači da pravilo od 6 agregata za sezonu ne znači zaustavljen razvoj na početku sezone, već bukvalno 6 agre- gata za sezonu. Verovatno ih blombiraju 2 po 2. Iz ovoga zaključujem da je Spies 100% na fabričkom motoru!
  11. Pa nije samo agregat u pitanju. A i ne moraš sve da ih daš na pečatiranje na početku sezone. Bitno je samo da je agregat koji izlazi na stazu blombiran. Kad? Nije bitno! edit: e sad moram da proverim ovo što sam napisao! Tako sam zapamtio sa početka sezone, a sećanje vara...
  12. A šta je sa vanzemaljcima?!? Izgleda da ti treba vanzemaljski motor da bi postao jedan od njih. Mene je Hayden mnogo više iznenadio nego Spies. Od njega se očekivao ovo kad dobije fabrički motor a od Haydena se odavno ništa ne očekuje. Rossi se pretvorio u histeričnog padavičara.
  13. Ma da, koji će im da arče pare kad je Rossi top media proizvod. Pa kad ode u pemziju sledi "veliki povratak" u SBK. Sa V4
  14. Danas sam vozio prepodne na Hngrng i taman se otuširao i spremam se da palim kad vidim grupu od jedno 15 Srba. (mislim - 15 građana Srbije ) Izašli su sa popodnevnom grupom u, ja bih rekao, ogromnu gužvu na stazi. Pretpostavljam da su neki od njh na forumu pa bih voleo da čujem utiske.
  15. Misliš da ustanoviš kako da ubudžiš viljušku od zxr-a?!
  16. To rođače!!
  17. Trebalo je da ga stave u cipele od ovog kiklopa, provalite razliku!
  18. Eto ti sad. Da neće i oni u neki V4 projekat?
  19. Znači nema zimi road racing ni na silu! Možda Južno Afrički SBK ili Argentinski... Već me sad stra' od "opštih tema"...
  20. Ustao sam u šes' da vidim dal si tu . Nisam mislio na World SBK trku u Australiji nego na Australijsko Superbike prvenstvo. To je takmičenje iz kog dolaze Gardner, Doohan, Mladin... Da pratimo talente u razvoju!
  21. Zemljače iz Australije, ajde molim te raščini mi kad se vozi australijiski SBK i da li ima šanse da se gleda nekako na netu? Sve se nadam da je za vreme "vašeg" leta da nekako premostim do "našeg"proleća bez da visim u "motori", "opšte teme", "moto oprema" ,"motoristi na drumu".Ako ne uspemo da provalimo neki "link" mogao bi da nas održavaš u stanju informisanosti. Mislio sam da ti pošaljem p.m. ali ovako vršim veći pritisak.
  22. Jel ovo sređeno za uvek ili ćeš da ideš za mnom i da mi sređuješ postove?
  23. Ima i to uticaja ali mislim da je opšta psihološka stabilnost Rossi-ev najveći adut. A i vozi od 3-će ( courtesy - spdzlla) godine mora da bolje oseća prijanjanje nego neko ko je počeo sa 17-18. Čak i da je nemoguće napraviti brži krug od Biaggi-a može da napravi potez na ulazu u zavoj koji ostali ili gotovo svi ostali ne mogu. @ Pablo: nije preticanje na kočenju preticanje na pravcu. A ni preticanje iz firunga nije "zbog motora" nego zbog firunga. p.s. sad sam tek video da je ovaj video što je Pablo postavoi samo highlites ja sam pogledao celu trku pa je ukupni utisak drugačiji. p.p.s. jel i vi vidite ovaj moj post ovako suludo prelomljen. Stane normalno u onaj prozor u kom ga pišem a osvane u temi sve razbacano.
  24. ...ne bi bio Max Biaggi
  25. Mi ko da nismo gledali istu trku. Na par mesta Biaggi mora dapopusti gas u krivini da ne naguzi Rossi-a.A kad si brži u krivini, brži si i na pravcu.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja