Jump to content

Moto Zajednica

to crank

Članovi
  • Broj tema i poruka

    14074
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: to crank

  1. Jesam li propustio vest da će Toseland sa Badovini-em u BMW Italia tim sledeće godine? Nije 100% ali se šuška na sav glas.
  2. Pa šta ima njega da optužuju?! Nije Rossi lud da namerno jump the start.Treba da optuže organizatora trke za nameštanje rezultata zarad sticanja materijalne koristi. Ali organizator je španska firma pa ne bi baš bilo umesno, ...
  3. Iz snimka se sve vidi iz prvog puta i nema potrebe za veđenjem frejmova. Gledaš u semafor, svetlo upaljeno, motor se pomera, staje, svetla se gase i motor ponovo kreće. Video sam odmah kad sam gledao trku i nisam ni mislio da će nešto zbog toga da se desi. Komentator na MotoGp.com je lakonski rekao "Rossi je imao problema na startu". Nije ništa time dobio, što je uglavnom i slučaj ali pravilnik kaže drive trough - izuzev početkom oktobra u Japanu za drugog na startu
  4. Iz ovog citata o zidu se vidi da je zid prirastao srcu i da mu se pripisuju lekovita svojstva ali se ne vidi šta Lorenzo misli o zidu. Ovo citirano je rekao Lin Jarvis a on je šef celog trkačkog projekta Yamahe a ne šef Lorenzovog tima. Pravo pitanje j da li će biti zida i Ducati-u. Pošto im je reklamni moto"mi smo velika porodica", zid bi malo štrčao iz ove patetika.
  5. To ujedno znači i da se zauvek oprostio od šampionske titule, mislim satelitski tim... korak unazad :-\ Ja nekako imam utisak da se on već oprostio. Neki od engleskih komentatora je jednom za njega rekao da je ozbiljan depresivac. Da li Whitham ili ko već ne sećam se. Nisam istraživao slučaj ali mi je nekako zvučalo kao da zna šta priča.
  6. Nije ni trebalo da dođe do 2 kruga pre kraja jer je pomerio motor dok je na semaforu bilo upeljeno svetlo. Ali pošto bi svi kojima je Rossi melem na životne promašaje popadali u nesvest da je dobio drive trough, humanitarna organizacija za uvlačenje mediokrititeima zarad profita zvana Dorna je rešila da mu i ovaj put oprosti. Što se tiče guranja i zaletanja na druge vozače... ko ih jebe kad mu dozvoljavaju. Da ga je Lorenzo naboo u levoj pre incidenta i poslao u travu ne bi mu se desilo šta mu se desilo. Sledeći put pamet u glavu i lakat u zube. p.s. motor ne sme da se pomera uopšte a ne samo preko linije ali to u ovom slučaju nije bitno pošto ga je pomerio za vreme svetla ipreko linije. Onaj niz fotografija sa nekakvim objašnjenjem koje je neko postavio da bi pokazao kako se desilo ne znam šta je potpuno bespredmetan. Kada se pogleda snimak vidi se da je pomerio motor 10ak cm dok je svetlo bilo upaljeno. Pa šta? Polomio je nogu letos i boli ga rame i sad treba neka pravlia da se primenjuju na njegov slučaj... gluposti! A Dovizioso je izgleda alergičan na Pedrosu!Ovaj ode u bolnicu a Dovi uzme pol poziciju. Pa borba za prvo mesto...
  7. Ne dobijaš ništa. Ako si mislio da će progresivne opruge da poprave nejake viljuške na SV-u pogrešio si. Stavi linearne primerene svojoj težini i uživaj. Jedini PRAVI način da središ vešanje na SV-u je da staviš viljuške od GSXR-a. Nje komplikovano. Ima nekih štap kanap varijanti koje sam ja odradio i rade ali pode- šavanje uključuje otvaranje štapa i vađenje ugradnog ventila da bi se okrenu zavrtanj. Doduše, kad je- dnom našteliš miran si.
  8. Meni su ti dečaci skroz u redu ali me onaj guzičar Puig toliko nervira da se obradujem svaki put kad Pedroza zjani. Jedino mi žao kad se polomi, a jebeš ga lomi se konstantno. Milslim da će i on putem Hopkinsa i Vermulena u prevre- menu.
  9. Najlepše od svega je što je za 20 min u porumu na 1/2 m2. Ako se drži u garaži zajedno sa autom, može da se skine samo zadnji deo i da se uspravi uz zid. Majstora sam namuntao da se učlani na forum a čim to uradi saznaćete detalje.
  10. Mala masa ali veliko ubrzanje!
  11. Ja sam godinama iznajmljivao (moram da najavim par dana ranije, pa da je pokupim do 5 dan pre, pa da je mrtav umoran od staze vratim do 5 a ne mogu jer se sesija završava u 5 i 15 pa moram u 7 ujutru narednog dana, agonija) ...a danas sam prvi put sa sopstvenom rasklopivom made in Serbia otišao na stazu. Vratio se kući, demontirao, stavio u podrum a sutra spavam do 9!!
  12. Nevolja u BMW-u je u tome što su i sami poverovali u laž o superirornosti njihove 1000arke. Motor koji prodaju na ulici i trkaju u superstoku je nasviran R1000 na kom nema mnogo mesta za "budženje". Već je nabudžen. Trik je u ceni. Gube po par soma na svakom prodatom motoru samo da bi ušli u "segment". A toliko su srali po medijima da su se zgranuli kad nisu uzeli titulu. Samoubistvo advertajzingom. Sad su uzeli ovog malog luzera da isprave grešku.
  13. Onaj LINK sa početka teme odavno ne radi! Iskopao sam ovaj, pa dok mu neko ne doaka... nema baš svih motora od početka sveta ali ima jedno 1000 najpopularnijih modela od čega je dobar deo service manuals. Ima i drugih stvari kao specifikacija delova, tork za zavrtnje... mislim da dt125 nisam video ??? http://www.carlsalter.com/motorcycle-manuals.asp
  14. Ovo bi mogo da pomogne. Probaj, pa ako ne pomaže kreni u dalje operacije.
  15. Nije izmenjeno.
  16. Pasošem.
  17. I Carlos Checka bi možda bio bolji od pomenute dvojice ali nije Britanac. Elem, ne kažem da ne treba da bude u MotoGp-u ali sam siguran da neće ništa da napravi kao što nije ni u SBK na motoru na kom je Spies prošle godine zamalo upropastio takmičenje. I za Toselanda se pričalo i ovo i ono a na kraju je Edwards bio bolji od njega. I to za 9 pozicija.
  18. I onda te mamin i tatin sin prodje na pravcu kao da stojis jer je ljuljnuo 1o soma u masinu, Ha ha. tebe cekam. Pa gde si ti, nema te duze vreme uplasio sam se. A ti ga odereš u krivini jer ti mama i tata nisu dali 10 soma!! Tu sam, tu sam, ne boj se.
  19. Ljudi! Jeste li poludeli?! Nemojte da brojite i da sabirate, može krv iz nosa da krene od toga. Kupiš šta mora i ZABORAVIŠ na trošak!
  20. Ništa više nego što ga je Toseland zasluživao. Mislim da je GLAVNI razlog to što je Britanac. To jest, da nije Britanac (ili da ima neki iole bolji) ne bi ga doveli u MotoGp.
  21. Pa ne mora ovo skupo rešenje ako nije trkanje ili ozbiljan off road u pitanju. Lazić tvrdi da može "štap i kanap" i da provereno radi. Samo je pitanje čemu, sem ako tubeless guma nije naišla povoljno.
  22. Upravo taj su i testirali!
  23. Ne razumem poentu stavljanja tubeless gume sa unutrašnjom. Ako se već stavlja unutrašnja zar nije sve jedno koja je spoljašnja. CILJ stavljanja tubeless ("tube" je unutršnja, "less" je "bez") gume je da nema unutrašnje. Postoji umetak za žičane felne koji se koristi u motocross-u. Testirali ga je ekipa iz Motocross Action Mag. i nahvalili ga a uglavnom su strogi. Za trkanje cena ima smisla, za po ulici i do prodavnice...? Da napomenen da nije potrošnog karaktera. Gume menjaš a u umetak ostaje.
  24. Ma da bre, okrpiš ga sama i zamackaš pa kad opet dekne ti ga opet središ. Kapiram bio bi sve lepši i lepši. A i tema će da dobije novi kvalitet!
  25. Pazi, uopšte nisu bolji originali. Mislim ko voli sjajne OK ali meni se ovi iz kućne izrade više svuđaju.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja