Jump to content

Moto Zajednica

to crank

Članovi
  • Broj tema i poruka

    14048
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: to crank

  1. Na motogp.com prenosu su razgovarali sa šefom tima 10 min nakon što je odustao, rekao je da je potpuno iscrpljen ali da je svestan i da "je čak rekao nešto". Ima 17 godina a uslovi su jezivi. @BRACO: ma kakav Lascorz i Salom to je buranija, Simon i Elias će da ga izpasiraju.
  2. U Maleziji su svi u paklu. Vozači su tražili da se trka skrati za dva kruga jer ne mogu da izdrže do kraja. Mogu ali na ivici i marici. Dorna im popustila, skratili za krug.
  3. Što ne veruješ? Pa vidi se iz rezultata na trkama. U Superstoku nije pobedio samo na jednoj trci, nemodifikovani motocikli. U Superbike, jedan podijum, a možeš da izvučeš iz motocikla maximum. Znači da je već izvučen maximum. Da Japanci prave ovakav motor koštao bi 17-18 hiljada. Italian ne bi ispod 25! Na njemu samo ABS i Traction Control vrede pola od onoga što traže za njega. Ko kupuje novu 1000 za stazu ove (ovih) godine nema o čemu da razmišlja. Videćemo šta je sa novom Kawom.
  4. Ovaj u sanduku izgleda kao Roland Sands prerada.
  5. Meni se ulična verzija nešto i nije dopala, mislim lepo izgled ali nekako predrkano, ali ovi za stazu su fenomenalni. Kad te petekne na stazi treba ti par desetinki da prestaneš da bleneš u njega.
  6. A oni u paklu, jedva čekaju da se završi da danu dušom.
  7. Uglavnom se vidi po izlasku iz krivine šta će se desiti na ulasku u sledeću ako nema nekog pravca između. Ako je posle pravca, jedino po početku kočenja možeš da naslutiš nešto. Ja gledam da ne gledam šta radi onaj ispred mene. Gledam u stazu kao da ga nema i trudim se da tako i vozim. Nekad se veoma iznenadim.
  8. Kad je sam ulazi u 9-ku idetično kao Dovizioso.
  9. Ove težine su s punim rezervoarom. To im je najveća izmena u odnosu na K10. 600 je lakši za 9kg a 750 za dlaku manje. + famozna centralizacija mase. Ispeglana kriva obrtnog momenta, promenjene prve tri brzine "za stazu". Stanjili rezervoar da i malo veći mogu da se spakuju i otvorili heblove za koji stepen. Da, i štapovi su sa 1000 samo prilagođeni za 600 i 750. Cena ista kao i do sad.
  10. @Ranko: Pa to i mene čudi. Svi u tu krivinu (br9) ulaze malo šire da bi mogli da se ispucaju, a Rossi je skrati i opet ne izgubi momenat na izlasku. Pogotovo prvo preticanje Doviziosa. Bio je 5 dužina motora iza kad je Dovizioso počeo da koči. A opet svi znaju da mu je tu mesto već 10 godina i primetio sam da je Dovizioso išao extremno široko na ulasku kao da ga pušta da bi mu vratio na izlasku. Bez rezultata. Oba puta isto.
  11. Aprilia upisala Camiera za 2011. Max Biaggi još uvek razmišlja. Rekao je da mora da provede par dana sa porodicom i na miru donese odluku. Najnova vest na ovu temu je da je sad izjavio da to što još uvek nije doneo odluku ne znači da su samo dve opcije u igri (Aprilia ili Penzija) nego da ih ima još. "Teško je stigao do cilja koji je sebi zacrtao i sad se ne boji da opet bude "in the middle of the group". "Znaćete"nešto" za par dana" je poslednje rečenica u novoj izjavi. Ja sam doneo zaključak (!) da mu možda neko nudi mesto u MotoGP-u na satelitskom motoru pa vaga da li mu je zanimljivije da brani titulu ili da ponovo bude GP-u. S obzirom na krizu u moto industriji, mislim da ni kod njega ni kod Eliasa (obojica drčni na pare) plata ovoga puta neće igrati presudnu ulogu. http://www.superbikeplanet.com/2010/Oct/101009aprilia.htm
  12. Već neko vreme Edwards i Spies imaju opkladu da onaj ko bude iza Simoncelli-a mora da popije "a shot of tequila". Edwards je kružio sa ciknutim motorom po stazi neko vreme, sad mi pade na pamet da se možda nadao da će Simoncelli da ispadne pa da ne izgubi opkladu. Kao što rekoh opklada je trajnog karaktera.
  13. Pedrosa putuje u Australiju. Stići će u sredu da ima vremena da se oporavi od leta (30 sati ukupno putvanje) Oseća se dobro, hoće da odbrani 2. mesto u šampionatu, Lorenzo zasluženo, tra la la... sve u svemu misli da je spreman za trku. http://www.motogp.com/en/news/2010/Pedrosa+prepared+to+be+back+for+Australia
  14. Nego da se vratimo na trku. Ako ste uspeli da primetite od silne ljubavi i mržnje prema Rossi-u pretekao je Doviziosa u krivini broj 9. Posle ga je pustio da mu vrati pa ga je opet pretekao u istoj krivini. Ako se ne varam Rossi je na plavoj Yamahi pretekao Barrosa na Repsol Hondi sa brojem 4 u istoj krivini na isti način 2004. Potpuni deja vu. Moje pitanje je: da li se u Hondi ne sećaju te trke ili ga je Dovizioso pustio u nadi da će da mu vrati na izlasku? @ B.R.A.C.O. Ima Španci da ga iscepaju ko mokre novine!
  15. Amin!
  16. Izgleda da Kawasaki uvodi i treći fabrički motor u WSBK. Sykes su posrećilo. Line up: Vermulen, Lascorz i Sykes. A izgleda da su poučeni Aprilinim i BMW-ovim primerom, napravili trkački motor pa ga malo našminkali da kao može i po ulici da se vozi. Leteće perje.
  17. Sylvain Guintoli u Liberty CZ Ducati-u sa Šmrzom.
  18. Opet šuškanje u vezi Pramac Ducati-a. Navodno su rešili da dovedu Neukirchnera ??? On i njegov menadžer na znaju ništa o tome, nekakva treća strana pokušava da ga udene u MotoGP. Pretpo- stavljam da je u pitanju pasoš kao i sa Crutchlow-om. Pročitao na www.superbikeplanet.com, inače ne lupetaju. http://www.superbikeplanet.com/2010/Oct/101007c.htm
  19. ;D :o ??? :-[ :-X :-\ :-* :'(
  20. Ne razumem te baš. 98-me si shvatio ko je, a uživao si do 2003-će. Ako si već 98-me shvatio, zašto odmah nisi počeo da ga mrziš? I da li je mržnja opravdanje za neobjektivnost? Njegova ekstremna popularnost možda može da bude razlog da ga mrziš, ali ako već obožavaš trke i sam treniraš na stazi (ili se trkaš), ne razumem da nemaš reči hvale za ovu poslednju trku, već osude bez ikakvog razloga. Jeste sve to jedna velika mašinerija za pravljenje para, ali zar nije isto tako i sa fudbalom, F1, tenisom, golfom i svime drugim? Ako mene pitaš, ja bih velike pare davao samo naučnicima, a za sportiste bi ostale trice. Voleo bih da je sport zadržao olimpijske vrednosti, ali nažalost nije i tu realnost moramo prihvatiti. Ja jesam Rossijev fan, ali si mogao da pročitaš i moje pohvale za druge vozače kada odrade neku dobru trku, tako da mi nije jasan taj nivo subjektivnosti kod tebe. Ja mislim da ti mrziš. Ne znam koga i šta ali nešto definitivno nije u redu. Pogledaj postove koji su pisani do momenta dok se neki pseudo genijalni lik nije setio da prozove mene i ARES-a. Nešto sam posprdno pisao o Rossi-u? Ma jok. A posle toga sam nešto posprdno napisao o Rossi-u? Ma kakvi! Počeo si s prozivkom iz neke nadobudne pozicije a ja sam ti lepo napisao da moj odnos prema onaničarima na forumima nema veze s Rossi-em. To su isti oni koji gledaju fudnbal zbog Beckhama il tenis zbog Federera. To je poenta. A da meni Rossi odavno nije interesantan je normalno. Ja gledam sve trke, i MotoGP i SBK i BSBK i AMA SBK gledao bih i Australijsko prvanstvo da ima ali nema. Volim trke a ne Rossi-a ili Stonera. Razumeš? Ne razumeš. Ti voliš Rossi-a jel je on nešto što ti nisi pa si se poistovetio sa nedostižnom slikom. Kad on pobedi kao da si ti pobedio. Usvojio si ga. I Lalajko je Stonera ali on bar nije ziheraš.
  21. Pa o tebi o kome bi. Ja sam '98 shvatio o kome se radi. Do 2003 sam uživao gledajući ga kako davi konkurenciju, a od tada do sada me više ništa ne iznenađuje sem upornosti ekipe o kojoj pričam. U Italiji posle njegove povrede pala gledanost za 50% :o :o GO VALE GO!!! p.s. nadam se da ne misliš da sam stvarno mislio na tebe!
  22. Super, nek mu je sa srećom! Kad će novi projekat?
  23. 100%
  24. Danas su komentatori sa www.motogp.com Harris i Emmet rekli da u Pramac Ducati timu razmatraju da li da dovedu Checku za poslednje dve trke umesto Kalia. To su "čuli od nekog iz tima". Ja bi ga pre doveo u Marlboro Ducati umesto Stonera.
  25. Oo, ima vas i na Romaniji?!
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja