Jump to content

Moto Zajednica

to crank

Članovi
  • Broj tema i poruka

    14048
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: to crank

  1. Lorenzo v Stoner uz smetnje od strane Spies-a i Pedrose a pred kraj sezone i Rossi-a. Mislim da će da bude bar 5 pobednika sledeće godine.
  2. Gotovo je s titulama za Rossi-a. Pa njega su kašnuli iz Yamahe. Rekli su mu da nema para i da mora da se upolovači plata a Lorenzu dali duplo veću. Drugim rečima šut u dupe. Pri tom su Spiesa doveli ove godine da bi (zbog pravilima o prvoj sezoni u satelitu) sledeće stavili u fabrički tim. Znači nisu ni planirali da s njim produđžavaju ugovor. U Hondi za njega nema mesta i kad bi hteo, znači ostao Ducati. Ostos.
  3. Jedva čekam da počne da kuka na ovo i ono, "tek je prva sezona na novom motoru", "biće bolje 2012", pa 2013, a 2014 u Kawasaki.
  4. Evo zašto sam te ono pitao. Ovo si napisao, pa sam ja odgovorio sa "Bane, grešiš..." u međuvremenu si došao do: Ostalo je još samo da ti iscedimo ovo ali i razrešili smo pitanje štelovanja visine, u okvirima zadate opruge naravno. Kod Kopljaša je stvar genetske prirode.
  5. Što je naivan? Misliš da neće da jure za Rossi-em?
  6. LJudi, jel gledate ovo?! Ovoliko padova u životu nisam video. Na svaki minut. Pola sam ih video uživo. Mislim da ih je više od pola već palo a nije još ni pola sesije prošlo. Pičvajz.
  7. Mislim da treba da staviš link na vesti u potpisu ispod ovih HRC fotografija. Tamo gde BRACO-u piše ono iz G.Venca (L. Mikrokozma? - ne sećam se više). U boji masno da se vidi. Ili da s vremena na vreme kažeš da ima novih vesti tamo i postaviš link. I u drugom slu- čaju ovaj premanentni link ne bi bio na odmet. Da ne bi sve postavljao i ovde i tamo. A members kad nešto saznaju postave ovde pa nije ni bitno da li se ponavlja ovde i u vestima.
  8. Ne znam dal ste ukačili da su vratili dva treninga na 60 min za MotoGP zbog preskakanja prvog u Petak. Znači, kvalifikacioni trening ovog puta 60min. Evo gledam 125ice, opet je pala kiša. Ne pada trenutno tako da je relativno OK ali veliki problem pretstavljaju delovi staze sa različitim asfaltom. Padaju ko kruške.
  9. Kad kažeš cizmica misliš na čizmicu? Ili dokolenicu?
  10. Kopljaš, to je dunđerski pristup. Amotrizer na tvom motoru ima hod od 70mm a zadnje vešanje "hoda" 210mm. Ovaj disparitet se dobija uz pomoć tih delova koje bi ti da promeniš jel su ti dugačke noge. Rezultat bi bio kao i operacija, nasumičan. 1.Originalna opruga je predviđena za osobu od 70-ak kila (na gsxr k1,2,3 od 62kg!!!) ti, čim ti je mala Trafika, verovatno imaš više. 2. Motor je u godinama te je i ta opruga za patuljke verovatno izgubila originalnu gradaciju, t.j. ciknula. 1+2= moraćeš da je menjaš da jebe jež ježa. Poruči oprugu primerenu tvojoj masi i načinu upo-trebe. Ukoliko voliš da putuješ sa koferima i saputnicom, malo tvrđu nego što je preporučeno za tvoju težinu. Visinu ćeš da podesiš ovom maticom oko koje razglabamo danima. Za solo vožnju bez kofera jedan položaj, s koferima drugi, s cicom i koferima treći. Naravno da ne treba da se menja svakog dana ali za put treba da se našteluje.
  11. Sportsko srce? To je ono oboljenje kad od preteranih napora srce neravnomerno zadeblja pa počne da ispada iz balansa. Ili tako nekako. Kaži vlilise za koga naviješ pa da ... ovo, ono... Jel imaš neki motor u Nairobi-u?
  12. Toni Elias!!
  13. B@ne, jel se ti plašiš mene?
  14. Sad smo ugasili. Udaviće nas BRACO!
  15. Ajde caskom sibni mi sifru. Ne mogu, gledam ja. Pustiću ti za popodnevni trening, idem s decom u šetnju
  16. Ima: www.motogp.com
  17. Šaki dapa. edit: za 10 min. treninga trojica izažli na stazu, max brzina 204kmh. Potop! edit II: Gotov prvi trening. Samo jedno zabeleženo vreme. Aoyama - 2:21
  18. to crank

    Honda Cbr250R 2011

    Ima i ova verzija
  19. Košta 35E dok dođe dovde i pocepa se posle nekog vremena. Sikafleks košta 5-6 i traje večtio!
  20. Tako je. Takođe se zauzvrat gubi deo hoda "na gore".
  21. Carlos Checa danas nije vozio morao je hitno negde da ode, te ih je Biaggi odrao čisto da znaju šta umeju starci. Ostatak ekipe, usual suspects. Day 2 times (unofficial): 1. Biaggi (Aprilia Alitalia) 1'58"7; 2. Fabrizio (Suzuki Alstare) 1'59"2; 2. Corser (BMW) 1'59"2; Haga (Aprilia Pata Racing) 1'59"2; Sykes (Kawasaki) 1'59"2; 6. Camier (Aprilia Alitalia) 1'59"3; 7. Haslam (BMW) 2'00"0; 8. Fuijwara (Kawasaki) 2'00"2 obratite pažnju na 2. 3. 4. i 5. vreme :o a ni šesto nije daleko.
  22. Ne. Motor će da bude viši zato što si mu produžio deo iznad opruge a ne zato što je opruga postala tvrđa. Stavi motor na točkove (s vozačem ili bez) izmeri dužinu opruge, zavrni maticu 10mm izmeri opet oprugu. Biće iste dužine. Neće se sabit ni za nokat.
  23. Motor postavljen na centralni šteder, zadnji točak da ne dodiruje tlo. Neće se povećati jer je amortizer već potpuno otvoren. Kad ga vratiš nazad na točkove biće viši u odnosu na pre operacije za onoliko za koliko si pomerio maticu. Na ovu pro- menu množenje linkeage-om ne utiče.
  24. Postaviće Lalajko, na vreme.
  25. Nisam nikad video Africin amortizer. Iz toga što si napisao točkić na dodatnom rezervoaru bi mogao da služi za štelovanje kompresije, ali bi morao neko ko stvarno zna da ti kaže. Jedino što ja zasigurno mogu da kažem je da ako amortizer nije servisiran više godina pre bilo kakvog štelovanja bi to trebalo da se uradi jel je minimum ciknulo ulje i pun je "hidrauličnog blata".
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja