Forum arhiva
Članovi-
Broj tema i poruka
4869 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Forum arhiva
-
Svaka cast, lepo je videti restauraciju na delu. Uhvati me seta za mojom Katanom GSX 1100 F, koju sam prodao pre 10 godina, a bas sam je mazio i pazio.
-
Evo za zainteresovane prvih testova, jes da je na francuskom, ali ko ukljuci automatski prevod titlova i nije tako los rezultat, kad uporedim sa onim sto covek kaze.
-
Izvini ali u prvom postu zavrsnih par recenica se ne odnose na KTM 1050, vec na KTM kao marku, a tu onda spadaju svi KTM-ovi. Iz tog razloga ne vidim razlog zasto ne reci svoje iskustvo ili podeliti iskustvo svojih prijatelja sa tom markom? Sto se tice odnosa prema kupcu, to je bio slucaj sa zastupnicima kod njega. Na drugim mestima je mozda tako, a mozda i nije. Eto sa servisima KTM-a gde moji drugari odrzavaju svoje KTM motore u Francuskoj, ljudi su vise nego zadovoljni odnosom prema njima, kao kupcima. Znaci generalizacija svake vrste je vrlo nezgodna na osnovu licnog iskustva. U ovom slucaju je na zalost imao vrlo negativno iskustvo sa KTM 1050 i nekim servisima u DE. Posle su komentatori poceli iznosenje svojih iskustava, a cesto i samo misljenja o KTM marci bez da su se ikad sreli s motorima te marke. Sto se mene tice, ja sam reagovao na osnovu mog iskustva sa KTM markom (iako je nisam posedovao, ali vozim s ljudima koji poseduju). Ja sam probao/vozio dovoljno raznih modela od EXC do SM i SuperDuke da smatram da mogu da dam svoje misljenje o marci KTM.
-
KTM motori su stvarno motori koje je uzivanje voziti i koji su ko stvoreni za ostru voznju, sto zbog ciklistike, sto zbog samih motora koji ih pokrecu. Ja licno svaki koji sam probao sam se odusevio, a i par mojih prijatelja ih ima (imali su) tako da s vremena na vreme zasednem i sto kazu kez od uveta do uveta dok ga prangijas po serpentinama. Jedan prijatelj je imao SM 950 koga je prodao sa 53000 km i to bez stednje. Sve servise i odrzavanje je radio po PS-u. To je jedno dobro iskustvo. Drugi je imao 990SMT isto bez ikakvih problema, a i fenomenalan je motor. Vozio ga je do 32000 km, kada je dao jednom sto ima BMW S1000RR da proba, a ovaj mazgov stiso prednju kocnicu kao da ima ABS i skrljo ga. Dobio je pare za njega od osiguranja i uzeo 990SMR, koji je zverina, u sta sam se i licno uverio. Imam par video klipova na YT gde sam snimio vijanja sa tim njegovim SMT-om i SMR-om, koje sam vozio po 200-300km i odusevljen sam. Imao sam Nudu 900R godinu i po dana, i koja je blizu KTM-a ali je 990SMR bolji za nijansu. Sve u svemu nezgodno iskustvo i trauma postavljace teme, ali malo se preteralo sa nipodastavanjem KTM-a u ovoj temi.
-
Cak i preko agencija je cupavo za iznajmljivanje, ako ne rezervises dosta unapred. Ja sam isao solo i nisam znao do nedelju, dve da li cu ici, tako da sam jurio par dana pred odlazak i u tih 4-5 sto operisu na Tenerifama nisu imali motore koje sam trazio jer su imali vec rezervisane grupe.
- 112 odgovora
-
- kanarska ostrva
- tenerife
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Evo i prvih testova
-
Nisam hteo da se zalecem, ali sam razgovarao sa nekim Nemcima, koje sam sreo u decembru i koji su od njih iznajmljivali KTM-ove i pozalili se na njih. I ja sam bio prvo kontaktirao taj CMR kada sam planirao da odem, ali nisu imali slobodan KTM 690 Duke, tako da sam uzeo Versys-a od Tenerife moto rent.
- 112 odgovora
-
- kanarska ostrva
- tenerife
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
@Creative biker Kazi koji je rent-a-moto?
- 112 odgovora
-
- kanarska ostrva
- tenerife
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Svaka cast, lep je Teide prekriven snegom. Ja sam bio pocetkom decembra, kad jos nije bilo snega i zaljubio se u Kanarska ostrva. Vozio sam kao i vi Tenerife, La Gomera, i uspeo da odvozam i na ostrvu La Palma. Ostali su mi za sledeci put Gran Canaria i El Hierro. Super putopis, budi zelju da se organizujem za epizodu 2, mada i repriza mi nebi smetala, cak sta vise.
- 112 odgovora
-
- 1
-
-
- kanarska ostrva
- tenerife
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Evo i prve stete od mozda i 10'000. Ko je veci buzdovan?
-
Naravno da je na njemu da odluci sta ce da uradi. Za mene je samo bila nejasna tvoja definicija "normalne upotrebe". Ja sam isto kupio zbog smanjenja tezine, ali smatram da je za moju "normalnu upotrebu" odradilo posao za oba motora. Drugo je pitanje investicije, da li je ili nije mnogo. Slicno kao i sa kupovinom guma ili kupovinom motora od 15000 evra, kad imas motore i za 7000.
-
Kako to mislis za normalnu upotrebu nemaju smisla? Ja ne drzim motore napolju, ali sam vozio sa njima i oko nule po ceo dan (narocito DR 650) i nikakvih problema nisam imao . Naravno da ako ti motor stoji napolju neko vreme, onda mora posebna procedura paljenje (imas na netu koliko hoces toga), ali retki su oni kojima je motor preko zime napolju, a da ne vade i obican akumulator.
-
Taj deo su vec odradili u poslednjih par godina i RSV4 je na prvom mestu, uz duzno postovanje Yam R1, tako da ce sigurno biti RSV vs Ducat,
-
Jedino sto sam se "malo" razocarao je sto su se potrudili da i dalje zvuci kao V2 umesto divlje kao V4, recimo kao kod Aprilije.
-
To sa samozapaljivanjem ne vazi za akumulatore za motore. Ako bi to bio slucaj za akumulatore za motore, ne bi smeli da ih prodaju (bar u Evropi). Evo ja vec 3 godine imam litijum-jonske akumulatore u 2 moja motora i prezadovoljan sam, takodje i moja dva drugara. Moze da stoji koliko hoces i nece da se isprazni, za razliku od obicnog akumulatora, plus mnogo su laksi. Jedino sto ne mogu da se koriste punjaci starije generacije vec moras da uzmes neki punjac novije generacije koji je za LiOn baterije (mada s njim posle mozes da punis i obicne akumulatore).
-
Nemoj da brines ves su 44Teeth najavili u sledeca 2-3 meseca video RSV4 RF vs Ducati V4 battle.
-
Jedva cekam da ga probam.
-
Mnogo dobra ova treca fotka. Lepo odrzavan i interesantna kombinacija, iako nije klasicna Ducati shema.
-
Bre lalajko ovo biznis video
-
Svaka cast. To mi je totalni trip Indija motorom. Bas pre neki dan odgledah na kanalu Lolo Cochet njegovu avanturu u Indiji sa Enfield-ima, i evo sad i tvoj putopis. Bravo```!!!
-
evo nesto slicica kanjona i jezera iz 2016 i 2017
-
Ko sto rece @Boban Strom, najbolje je od 15. juna. Najveci prevoji kao Galibier ili Iseran mogu biti zatvoreni do polovine juna. Juznije se otvaraju krajem maja ili u prvih 10 dana juna. Evo za neke od prevoja, kada se obicno otvaraju 1e quinzaine - u prvih 15 dana, 2ème quinzaine - poslednjih 15 dana mi- polovinom fin - krajem début - pocetkom Linkove za pracenje stanja na prevojima je vec neko stavio, ali mogu da ponovim. http://www.sport-passion.fr/parcours/etat-cols-alpes.php
-
To se apsolutno slazem. Za ozbiljnu firmu (velike koncesionare) da, ali za male garaze dobijes takav papiric, samo imas pecat te neke male garaze. Mada kad pazljivije pogledam na fotki koju je stavio demro pecat je od Yamaha ovlascenog servisa. Sad sam pogledao na googlu kako izgleda zgrada i sa te tacke gledista je ipak malo(mnogo) "sumnjivo". Oni bi sigurno izdali racun sa stampaca na papiru sa logom firme. Izgleda kao da se neki nas koji radi tamo, docepao pecata iz radionice, pa uradio prijatelju racun. Mrljavo je i broj sasije upisan. Jos je demro.st i dobro prosao (imao srece).
-
Dobro je da se sve dobro zavrsilo na kraju. Inace za neobavestene u Svajcarkoj ne moras ni da pravis ugovor o kupovini ako neces, dovoljno je da sa ponistenom saobracajnom (koju ponisti prodavac) se pojavis i registrujes na svoje ime. Tako da onaj racun za kupovinu od neke garaze je sasvim normalna stvar za njihovu unutrasnju upotrebu. Moj prijatelj je kupovao auto , ali se dobro raspitao pa je napravio ugovor i potpisi na ugovoru overeni od notara tamo i od opstine (ima onaj apostilski pecat). S tim mu nisu pravili nikakve probleme pri uvozu u Srbiju.
-
Mašti na volju (Modern Classic) a.k.a. San zimske noći
Forum arhiva je odgovorio članu Singularitet u Generalno
Jes da ga godine kolju, ali masina koja je unutra ce doziveti i da tvoja deca dodju u tvoje godine i da se vozi bez problema. Motor je nepoderiv. Ja bih ti predlozio u casovima dokolice ako ti je blizu da probas bas 1100 pa razmisli. Imao ga je drugar (190cm) i samo ima reci hvale. Isterace bez problema jos 100.000. Ume bas dobro da povuce (dobar obrtni momenat) i dobru sasiju, super je stabilan. Kad te mrzi da se cimas sa saltanjem moz da ga drzis samo u trecoj i vozis kao automatik. Jedino ko hoce bas, bas ostro da ga vozi mora da promeni opruge i stavi gusce ulje u viljuske i eventualno zameni amortizer. Inace nema sta motoru da se zameri.
