Jump to content

Moto Zajednica

Forum arhiva

Članovi
  • Broj tema i poruka

    4869
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Forum arhiva

  1. aha, ha, ha znaci krsten si vise puta. Sto se tice rukavica, kad kazem rukavice, mislim koza.... sve ostalo je kozmetika i bacanje oara.
  2. Malo old school voznje. Legenda auto moto sporta Majk Helvud (Mike the Bike) i povratak posle 9 godina na trkacku stazu.
  3. Sve si lepo rekao. Dobar motorin. Iznajmio sam ga pre mesec i po na Korzici i odvozao oko 1200km. Motor je lak za voznju, trosi kao upaljac, cak i kad ga odvrnes preko 6500 obrtaja. Za kul voznju i prelazenje kilometara i da onako "klizis" po putu je super. Moze i da se agresivnije vozi, ali mu nedostaje obrtni momenat da bi bas bilo uzivanje. Za takvu voznju od tih manjih adv/trail motora mi je drazi Versys, koga sam vozio na Kanarskim ostrvima, ali je on i malo ozbiljniji motor i moze da iznenadi pocetnika. Suma sumarum, ova Hondica je super za pocetnika, jer je poslusna i povlacenje kroz obrtaje linearno, mada ima i malo drazi kad ga vozis iznad 7000. Moze covek vremenom da dosta napreduje u voznji jer nijednog momenta te motor prosto ne iznenadi. Stvarno moras da budes na gornjem limitu da bi se doveo u opasnost, ali tad je mozda vreme za jaci motor. P.S. Inace, nisam bas neki besprekoran vozac da delim savete, ali se najezim kad vidim da neko pici 120km/h bez rukavica. Znam da je toplo i sva sreca pa nisi imao iskustvo padanja bez rukavica, ali razmisli za ubuduce.....
  4. To je vec mnogo ozbiljnija i pedantnija rabota. Envoyé de mon Redmi 5 Plus en utilisant Tapatalk
  5. @Biker-Boy eve ti monsteri za 800 dindzi sa alija, klik na slicicu
  6. hmmm, Mondial. Da se u zdravlju i sreci navozas. Cim cujem Mondial, a meni srce zaigra za ovaj dole Mondial Hipster. Jedan od najlepsih. Po testovima ima i super ciklistiku. Steta samo sto je 125. Da je jedno 500cm cak bih ga pazario za ergelu, il da se ubudzi motor od CB500.
  7. ih koliko suvenira od padova bih imao do sad.
  8. To su prvo poceli sa pancericama za skijanje to pravljenje unutrasnjosti po meri. Nudili mi 2014. da to uradim, valjda je Fischer prvi poceo. U svakom slucaju ne moz' da bidne lose. Envoyé de mon Redmi 5 Plus en utilisant Tapatalk
  9. Pedrosa style [emoji6]. P..S. bar sam odgledao GP u boxu Envoyé de mon Redmi 5 Plus en utilisant Tapatalk
  10. na stazi, izgubio prednji tocak u krivini pa sam umesto lakta postavio glavu
  11. Shoei NXR u kantu. Mala pukotina na sastavu, koliko da se stavi nokat. Mozda izdrzi slabiji udarac, ali za neki veci karambol bolje da ne rizikujem. Envoyé de mon Redmi 5 Plus en utilisant Tapatalk
  12. Generalno treba da bude skuplji oko 1 500€ od obicnog modela. U Francuskoj je obican model 2018. 10 599€ znaci GT ce biti oko 12 000€. U Svajcarskoj vec imaju cene za GT 13 600 CHF sto dodje 11 500€, ali to je druga prica. Cenim da ce u Srbiji cena biti 12 300-12 599€.
  13. Blago vama. Koliko mi nedostaje off. Ovde na Zapadu sve manje i manje mesta gde mozes da vozis off, a da nisi u nekom prekrsaju.
  14. Ima moj prijatelj X-Spirit i generalno Shoei su odlicne kacige. Ja sam imao NXR sa slike (na avataru) koja je odradila posao juce, mada moram da proverim da li jos moze da se koristi ili je za bacanje, posto je dobro zagrebala po sljunku. Spolja izgleda dobro, ali da ne rizikujem, narucio sam na nekom snizenju X-lite 802R, da vidim kakva je, posto ovi sto ih nose na track days imaju samo reci hvale. Sto se tice Shoei, NXR je 50/50 putna/staza dok je X-spirit rasna trkacka za stazu. I jedna i druga imaju odlicnu ventilaciju i aerodinamiku. @SavanNapravio si odlican izbor, sad jos samo da odes u Assen da je probas u prirodnom okruzenju.
  15. Ali mu i pored toga zbog hajpa prodaja odlicno krenula u Evropi. No novi je model, pa treba videti sledece godine na pocetku sezone kako se drzi.
  16. Da ubacim kao alternativu odlican Z1000SX. Cak i polovni sa 20.000km i odlicno ocuvani se mogu naci povoljno. Jedan od najprodavanijih motora u Evropi. Pravi sport-touring.
  17. Sumokradice bahato ostavili na putu?
  18. Markez je vozac koji se najvise trenira na dirt track.
  19. Spremni za napad. Alès 29. april.
  20. @Utjerivac to je za Drift, nisam siguran da su kompatibilni, sem ako neko ne potvrdi. Za Duke je na sajtu ovaj pinlock https://www.louis.de/artikel/caberg-duke-ii-pinlockscheibe/20013631?filter_article_number=20013631&list=d9452e910345ddbc01f4d5636b0deb75
  21. Da li ta tvoja Duke Smart ima one kvacice za pinlock? Jes da je 30 evra, ali resava problem https://pinlock.com/shop/lenses/caberg/duke/
  22. Ziv bio Bojane, da se u sreci i zdravlju navozas. Sezona je pred tobom, uzivaj.
  23. Sto se tice dileme da li ce moci da prebaci nogu, nek se penje na motor kada je na copavoj, lepo levu nogo na fuzaster i desna sama ide preko hop. Za sitne kao on ili ja (170cm) nikad nece imati problema da se penje cak i na vislje motore od Versysa. Jedino treba da se navikne, da kad stane da se oslanja samo na jednu nogu i da krene kako treba, a da se ne strmekne.
  24. Generalno tehnologija pravljenja guma za motore je toliko napredovala, da skoro vise nema lose gume. Ima samo dobrih, odlicnih i fenomenalnih. Tu tvoju sam imao na Tuonu i spada po meni u odlicne. Bukvalno sam je ojeo do koske i nije me izdala ni na jednoj lakat krivini. Za suv je asfalt, jer je pre svega sportska guma, a na mokrom zavisi od tebe kako vozis. Naravno, pre svega kakav ti je "traction control" u desnom zglobu, kao i od broja konja na zadnjem tocku.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja