Jump to content

Moto Zajednica

Forum arhiva

Članovi
  • Broj tema i poruka

    4869
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Forum arhiva

  1. I ludi Srbin, ....kad sedis na usima i ne slusas sta covek kaze
  2. Igrom slucaja bio do Malage na par dana i nasli tamo neki enduro centar u mestu Mijas, koji drze Englezi www.adventureridercentre.com . Odradili dva dana voznje, sto po suncu, sto po kisi. Verovali ili ne, ali uspeli smo da ubodemo kisu u Andaluziji. Fenomenalno nam bilo. Snimao svasta za svoju kolekciju, ali mi se svideo ovaj "motivacioni govor" vodica i vlasnika centra, pre nego sto me naterao da se popnem na brdo. Tip je lud, a dve nedelje pre toga bio mu u poseti Graham Jarvis. Eh da smo znali da tempiramo odlazak.
  3. @stilgar Gluvom je dzaba pricati, a slijepom docaravati.
  4. Prenosis pricu drugih i pricas o placevima koje drze Siptari, Turci, Bugari, Rumuni, Makedonci i nasa auto mafija iz okruzenja. Bilo gdje na Zapadu moze naci izuzetno povoljno motocikl u dobrom stanju, ali treba traziti i biti uporan ili jednostavno imati srece. Na zapadu imas dvije vrste motocikala, koji se voze za sve pare i oni koji stoje, jer nije floskula da ljudi tamo nemaju vremena za voznju od posla i obaveza, sto je kod nas nevjerovatno posto se satrasmo od nerada, pa imamo vremena za sve i svasta. Konkretno poslao mi sin neki dan sliku Bandita koji stoji na ulici ( Bec ) kod zgrade gdje stanuje i kaze da 6 mjeseci niko ne prilazi motoru i takvih motor ima bar 5-6 u njegovoj ulici. Ja mu odmah rekao da potrazi vlasnika i da ga pita bi li prodao motor, ako vec stoji. Zato sam napisao @N.F.S.-u da bude strpljiv i da ce naci ono sto mu odgovara.
  5. Ima , ima tamo jeftinije. Samo da ne svatis pogresno da miniram Oglas, nije mi na kraj pameti, ali ona narodna kaze: Ko trazi taj i nadje. Tako da nemoj odustajati naces ti sta ti odgovara. https://www.subito.it/moto-e-scooter/yamaha-tdm-900-2003-verona-263417641.htm
  6. Ponudi taj patent Yamahi, mozda ti daju za uzvrat Hondu CBF1000.
  7. Dok je TDM cekao na postavljanje novog topa, nabavljena je prednja felga 3.50x17", a donator je bila Yamaha FZR 1000. Na felgu pasu diskovi i sve ostalo da se ista satvi bez problema u viljusku od TDM-a. Ubrzo po postavljanju topa motocikl sam prevezao u moju garazu i montirao novu felgu sa Brigeston gumom 120/70x17" na motocikl. Fotografija losija posto je fotkano stabilnim telefonom. U kompletu sa montiranim kljestima to izgleda ovako. Posto je sada prednji tocak 17" bio nesto manji u obimu od tocka 18" zbog estetike je prednji blatobran spusten prokromskim distancerima. Posto se sve radilo polako i detaljno tako je docekana sezona 2018. i TDM je stavljen u pogon. U medjuvremenu zadnja felga 5.50x17' ( donor GSXR 750 PW ) je cekala na red za ugradnju u hodniku moga stana. Na zalost ona nije ugradjena, posto je TDM prodan, pa je ista ostala i dalje kod mene.
  8. Imam negdje, ali vjeruj mi ( posto je dvocilindras) kad je postavljen top i upaljen motor, otac drugra je cuo u drugoj prostoriji, dosao i pitao: Odakle Haley u radionici?
  9. Evo kao sto rece @bdada da koju napisem o mom zapocetom, a ne zavrsenom projektu TDM 850 4CN koji sam zapoceo presle godine u septembru mjesecu. Na Moto skupu u Tuzli se nadjem sa drugarom koji se bavi popravkom, prodajom polovnih motocikla i dijelova za iste. Posto sam vec vidio na Netu dosta fotografije gdje su na TDM-u bila zamjenjena prednja kociona kljesta, felge i cak ovjes, upitam ga da li ima slucajno on sta od tih dijelova potrebnih za osvjezenje i poboljsanje TDM-a? Na moje iznenadjenje rece da ima sve sto mi treba, samo da mu tacno napravim spisak sta bih uzeo i da ce mi obezbjediti sve potrebno, sto jos vise uzburka u meni zelju da pocnem sa projektom. Prvo sto mi je bilo na pameti za zamjenu su bila prednja kociona kljesta od R1 koja sam vidio na fotografijama. Vec sljedeci vikend sam bio u Tuzli kod njega u radionici i usljedilo je skidanje starih kljesta i montaza novih od R1 sa plocicama i zamjenom kocione tecnosti. Sve je montirano veoma brzo posto sve odgovara 1/1 na TDM-ovu cizmu. Tako da je prvi zahvat izgledao ovako: U startu se osjetila razlika u kocenju dok jos plocice nisu legle na diskove. Kasnije je to bilo sve bolje i bolje do trenutka kad vise nisam smio pomisliti da zabodem kocnicu kao prije, vec osjecajno i dozirano jednim prstom. Predlozio mi je da promjenim diskove i stavim 310 umjesto 295, ali su standardni diskovi bili dovoljno veliki. Zadovoljan ucinjenim nastavio sam preradu TDM-a kupovinom izduvnog topa od Suzuki-ja GSXR 600-750 K9 u Austriji za neke smijesne novce ( to se desi jednom i nikad vise ), toliko smijesne da mi je u trenutku bilo nelagodno. Naravno top sam uzeo preko sina koji je u Becu i drugara koji je isti donjeo u Bijeljinu. Montaza topa je trajala toliko da sam mogao napraviti nov, ali sta da se radi kad date da vam to uradi drugar u radionici punoj motora koji cekaju red za popravku i farbanje, a meni se ne zuri, pa mi je ta radionica posluzila kao zimovnik za motor.
  10. @grof Pogledaj sa Fazera 600 ili TDM 900?
  11. Najbolji moto skup u regionu!
  12. Ne znas sta je gore za motocikliste. grad ili selo?
  13. Auu koji peh...Pa ne rade se takve pipave stvari nocu, vec po dnevnom svjetlu i polako.
  14. Mislim da je prije u pitanju aceton u benzinu, posto sada benzin stipa za nos i oci od smrada, a prije je mirisao.
  15. @Astral Ee sad...Ajde necemo pitati sta se desilo?
  16. @JevtaNS I bre Jevto jes`to probusio kasiku ili...Odaji kako si skinuo kilograme?!?
  17. Dobio si odgovor od @ThePainkiller-a, ali nepotpun. Svi koji izdaju smjestaj na moru su duzni da te prijave i plate boravisnu taksu koju su vjerovatno uracunali u prenociste, ali to ne rade jer ima je to cist profit, tako da moras vidjeti ( pitati ) gdje budes smjesten je li u cijenu uracunata prijava i ako jeste da te prijave. Ako nije onda se sam prijavis u Turisticku agenciju u tom mjestu gdje ides. Ne moras svih 7 dana, ali bar pola dana boravka za sebe i djevojku.
  18. Prije dvije godine nisu trazili ni meni, ali prosle jesu.
  19. @hard_rock U "punoj brzini" znaci-odrdjuje krivicu motociklise, bez obzira sto je doticni istom presjekao liniju kretanja, koliko vidim na fotografiji. R.I.P.
  20. Dokaz da Bokilic krvavo zaradi svoj dinar.
  21. Od Juna kod mene u garazi.
  22. Dada o tome malo kasnije, bice vremena. @Svaler I to je planirano, samo da malo uzmem vazduha.
  23. @N.F.S. Stitnik grana je novi vlanik dobio uz motor od mene, a isti je bio skinut radi poliranja, ali nisam stigao uraditi. Tegice za guvernal i originalnu prednju felgu od 18" sa gumom je takodje dobio uz motor. Novi vlasnik je samo promjenio guvernal, posto mu je originalni bio uzak. P.S. Skid plate za TDM 900 fabricke ne postoje, samo "home made".
  24. Evo doslo vrijeme da se zvanicno odjavim iz sekte TDM-asa. Moj TDM sam prodao u Maju ove godine i otisao je u moj rodni grad Tuzlu. Posto sam bio vecinski vlasnik od prosle godine u septembru Suzuki-ja GSF 650 SA L0 koji je bio do Juna ove godine kod sina u Becu rijesio sam da ga uvezem.. U Junu je dovezen kuci i zavrsena je sva carinska peocedura sa registracijom, tako da sam sada vlasnik ponovo cetvorocilindrasa koji zadovoljava moje trenutne potrebe. Moje drugare iz TDM sekte naravno necu napustiti sto znaci da cemo se i dalje druziti i koliko mogu pomagati savjetima i iskustvima koje sam stekao vozeci TDM proslih osam godina. Fotka prije prodaje: Fotka kod novog vlasnika u Tuzli:
  25. Ako mu treba voznja za 75% u gradu i ako hoce da mu je zabavno od prvog trenutka kad okrene rucicu gasa, da je motor lagan kada stane na semafor, a ne slon od 500 kila onda Suzuki SV 650 provereno. Fun, fun, fun. Hornet moze da se vozi kul do 8-9000 obrtaja, a kad predje to kida ruke i moze bas da bude zaheban za pocetnika. Narocito prednji trap je nekako lose uradjen za takvu masinu, tacnije na nizem nivou nego sto sam motor zahteva. Sto se tice ostalih masina, koje su gore pomenute, one su isto dobre, ali nisu ni priblizno na istom nivou po pitanju sasije i motora (uzivanja u vozni i potezanja sa semafora), kao sto je SV 650. Toliko od nekog ko je imao SV 650, Horneta 600, vozio Bandita oko 600-700km. ER 6 je isto odlican izbor, ako ga nadje u dobrom stanju. Dobar motor, ali manje zabavan nego SV. Ako je on pak vise rezervisan vozac po prirodi, onda sigurno MT-03, a negde izmedju je Aprilia Pegaso Strada (sto pomenu Mindzake Merava).
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja