Jump to content

Moto Zajednica

Forum arhiva

Članovi
  • Broj tema i poruka

    4869
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Forum arhiva

  1. Forum arhiva

    VIDNO POLJE

    @SHOKLA Evo da se zapljunem i da ti kazem sta sam ja uradio. Jeste da je primer voznja na stazi, ali cini mi se da imas slican problem kao ja kad vozim na nekim stazama, jer moram da podignem glavu da bih video daleko napred sa kacigom sa normalnom sirinom vizira, narocito na krivinama pred uzbrdicu. Elem posto sam skrljao Shoei NXR u aprilu na stazi, kupio sam Xlite X802-R, koja je super kaciga, ali kao i SHOEI normalno vidno polje, tacnije normalna sirina vizira. Kako sam se borio na nekim stazama, podizao kacigu i nervirao se sto ne vidim dobro u nekim momentima, vidim da masa njih na stazama u Francuskoj nosi LS2 Arrow R Evo FF323. Uzeh kacigu da probam i kupio sam je. Kao sto mozes da vidis na slikama razliku izmedju Xlite i LS2 na slikama u sirini vizira je ocigledna. Xlite ima istu sirinu kao i Shoei, dok LS2 je 2 cm siri vizir. Ako hoces da zadrzis kacigu, da ne kupujes drugu, mozes da uradis sto mi je jedan koji vozi trke predlozio, a oni to rade cesto. Elem, oni zalepe dodatni sundjer s gornje strane, tako da kad stavis kacigu na glavu podigne celu kacigu, samim tim i vizir, jedino ti brada malo viri. Bas mi je pokazao to na stazi i zalepio dve trake sundjera na temenu i stvarno radi, ali tad sam vec kupio LS2, tako da mi je bilo svejedno. Inace posto sam glavonja nosio sam sve kacige L, dok je LS2 drugaciji kalup (izduzena) i nju nosim XL.
  2. U Bijeljini ne mogu naci ukrasne kapice za imbus sarafe, pa ako neko zna gdje ima neka javi.
  3. Jel stima ova? https://www.olx.ba/artikal/27916027/auto-antena-teleskop-crna/
  4. Evo Puig kopija na Aliju. https://www.aliexpress.com/item/Adjustable-Clip-On-Windscreen-Windshield-Extension-Spoiler-Wind-Deflector-Adjustable-Lockable-For-Motorcycle/32855282961.html?spm=2114.search0104.3.8.2429f194cFJQJV&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10059_10884_10887_10696_100031_10084_10083_10103_10618_10307,searchweb201603_60,ppcSwitch_0&algo_expid=9617c9b3-eb82-4acd-a0a7-958ec9eabc5a-1&algo_pvid=9617c9b3-eb82-4acd-a0a7-958ec9eabc5a&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=0
  5. @Throttle Addict Moje iskustvo sa deflektorom je lose, pa radi toga i subjektivan strah od moguceg pucanja vizira. Naime vozio sam drugarov fazer 600 sa Puig deflektorom sa kacenjem na dva oslonca, pa je pri brzini preko 120km/h dolazilo do neprijatnih vibracija vizira da sam morao smanjivati brzinu.
  6. Ja se kod tih deflektora bojim pucanja originalnog vizira zbog jedne tacke kacenja na sredini. Vjerovatno bi doslo do pucanji pri nekoj vecoj brzini?
  7. Dee, de...Vidi se da nisi Veliki srbin posto pises latinicom, pa se nemoj sekirati oko misljenja drugih.
  8. @hard_rock To je ta cijena, samo sto mi sve gledamo iz naseg ugla i standarda u kojem zivimo.
  9. https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=+++++Wind-screen-deflector-Puig-Clip-On&_sacat=131090
  10. TDM malo vise popio, pa mu se oci zacrvenile.
  11. @Moto servis JOCA Ako si majstor kao sto su ti fotografije, kan`se posla. Naravno salim se, ali ajde malo pokusaj da i taj dio ove Teme bude pored majstorluka na zadovoljavajucem nivou.
  12. Djevojka se udaje kad ima prosca i to je tacno, ali ne mora bas za "ciganina".
  13. @Alekre Kad vec znas sto pitas?
  14. To je stanje u jednom drustvu! Nas narod hoce da zivi i ima iznad svojih mogucnosti, a sve one koji imaju smatraju lopovima, pa ih pokusavaju omalovaziti i pojeftiniti.
  15. Prednos jeste kad dajes po cijeni motora bez opreme zbog brze prodaje, ali kad je motor zbog opreme skuplji 500E treba se bas nacekati musterija kojoj ta oprema radi posao i odgovara. Zato sto rece @sashac sve dole, pa prodaja u fabrickom stanju sto neko vise preferira nego da je nabudzen. Jer se kod nas u cca 90% slucajeva za nabudzen motor misli da se dodatnom opremom nesto krije na motoru.
  16. I ostao tehnoloski isti kao u 70-tim.
  17. Svako lektimisano lice od strane ovlastenog lica-policajca ima pravo da zna ko ga je lektiisao, tako da treba traziti podatke ( ime i prezime ) od policajca sto je ovaj duzan da kaze. U slucaju zloupotrebe podataka od strane policajca isti se prijavi u MUP ili stanicu policije kojoj pripada.
  18. Od ove godine nikako.
  19. Vidi ti djavola sta su se dosjetili?!?
  20. Jesi li kad razmisljao ( mozda zivis gdje to ne dolazi do izrazaja - selo ) koliko je stete napravljeno na vozilima usljed parkiranja i udaranja kukom u drugo vozilo. Vlasnici vozila sa kukom jednostavno ostete drugo vozilo i napustili lice mjesta uz ono bole ih djoka?
  21. A to k`o oni znaju kakav je bio original guvernal?
  22. Ne bi da mracim, ali kad god sam ( nerado uz nagovor ) sjeo i provozao BMW boxer imao sam zelju da sto prije sidjem sa njega. Mozda je do mene, ali ima nesto sto meni na tim motorima ne lezi, pa ga *ebi druze sudija!
  23. Sve ti je napisao @bdada u postu iznad, tako da ja ne moram nista, bas si smijesn jer se ponasas kao razmazeno dijete sto ne prilici tvojim godinama i stasu.
  24. Uporedi sa fotkama tog motora na internetu.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja