Forum arhiva
Članovi-
Broj tema i poruka
4869 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Forum arhiva
-
Jos jedna prezentacija "track day turizma" pre nego sto se sezona zavrsi. Staza je Dizon-Prenoa, kao sto ime kaze kod grada Dizon, u regionu Zlatna obala u Burgonji. Svojevremeno se tu vozila formula 1 Velika nagrada Francuske od 1974. do 1984. Planiram do kraja septembra da odradim jos Manjikur (Magny-Cours), ali tamo ne dozvoljavaju kamere, kol'ko mi rekose, tako da odatle nece biti snimaka. Prvi put sam vozio na ovoj stazi i konacno sam skoro istrosio fenomenalne gume Bridgestone S21 (ukupno 10 dana na stazi, znaci oko 1800-2000km plus na putu nekih 700). Znam da za cistunce to nisu prave gume za stazu, ali se trose kako treba i preporucujem je svima koji hoce da voze od pocetnicke grupe pa do srednje (kao ja) i da ne investiraju u grejace. Da je poslednji dan bio na nekoj stazi sa podjednakim brojem krivina i na levo, mozda bi izdrzale i citavih 12 dana. Ovako je ostalo za mozda jos jedno prepodne kao slick na desnoj strani. Prednja guma naravno da moze da se vozi jos ihahaj, ali posto cu da predjem na SuperCorsa SP (da probam), ipak menjam obe. Ne koristim grejace (stoje spakovani od prosle godine) i za svih 10 dana na stazi od pocetka aprila, kada sam vozio na stazi Isoar po vlaznom, gume sam zagrevao na stazi. Veoma brzo postizu radnu temperaturu i posle jednog, dva kruga pri dobrim ubrzanjima i jakim kocenjima su vec na dobroj temperaturi. Nisam eksperimentisao sa pritiskom, vec sam se drzao preporuke 1.9 bara pozadi i 2.1 napred na hladno i za moj ritam voznje je bilo taman. Ako ste postali brzi na stazi, pa vam je vreme tik blizu grupe najbrzih, onda svakako treba preci na prave gume za stazu i naravno sve sto ide uz to. Ali ako ste pocetnik ili solidan vozac u srednjoj grupi i za sad ne zelite da investirate u gume, koje morate da menjate posle 3-4 dana voznje, ovo je po meni odlicna budzet varijanta za dugovecnost gume i za performanse. Elem, da se vratim na snimke iz Dizona. Kao i u pregledu prethodne dve staze u ovom letnjem periodu, za one u lozi i sa brzim internetom 5k 360° video I za radni narod verzija u 1080p
-
Nemoj bre da padate na te zabarske fore. Kao sad om'a mora da se proda u 5 dana, a ako ne onda nista. Mislim nista, stajace i dalje na oglasima.
-
Evo nastavka track day turizma. Staza je Ales na jugu Francuske, na sat vremena od Ledenona. Ovo je drugi put za mene na toj stazi, prvi put sam se skrsio u aprilu, ali dobro je da je kaciga stradala i malo sam bio ugruvan. Elem, ovaj put je interesantno da je bio neki klinac 11-12 godina, koji je vozio s nama u srednjoj grupi. Vidi se na pocetku pre izlaska na stazu kako ga cale stavlja na motor Ninja 300, a ja ga sustizem negde blizu 6 minuta ( i nakratko se divim kako lepo izgleda kako vozi). Kao i u pregledu Ledenona, za one u lozi i sa brzim internetom 5.7k 360° video I za one ciji provajder im jedva obezbedi normalnu vezu u 1080 GPS je dosta brljavio tako da se ne treba previse pouzdati u brzine a i iscrtane putanje kojim iscrtava stazu (nisam bas sekao krivine kroz sljunak). U svakom slucaju da predstavim jednu simpaticnu stazu, na kojoj nema odmora. Zadovoljan sam kako sam vozio, ali kad vidim tipa koji projuri kao metak pored mene 10:09, vidim da ima jos dosta da se radi. Ali polako, pre svega je bitno uzivanje u voznji. @DaNiro Tamo negde od 14:20 pratim jedan SD1290R kao sto ti imas
-
Evo moj mali doprinos ovoj temi. Tacnije pozajmica. U jednoj grupi za vozace na stazi u Francuskoj redovno azuriraju tabelu sa preporucenim pritiscima guma, koje se najcesce koriste na stazi. Naravno da su svi pritisci preporuke i mogu se koristiti kao polazna tacka i da zavisno od stila voznje i licnih preferenci se moze menjati, ali tu ostavljam Dave Moss-a da objasnjava. Ja sam samo dodao par anotacije (prevoda) za lakse snalazenje kroz tabelu. Tabela_pritisak_guma.pdf
-
Ono sto sam napisao za obaranje je vise utisak (koji isto volim) kod Pirelli i Metz-a on/off. Kao da ima jedna "linija" posle koje guma se obori odmah na rub. Kod S21 reaguje isto brzo, ali nekako drugacije, progresivnije iz vise koraka, tipa obaras na 30°, pa na 40 pa na 50 ali sve bez naglih prelaza. Envoyé de mon Redmi 5 Plus en utilisant Tapatalk
-
190/55 Envoyé de mon Redmi 5 Plus en utilisant Tapatalk
-
A evo posle 8 dana na stazi. Mogu da izdrze jos jedan bez problema. Pritisak uvek 1.9 nazad 2.1 napred. Envoyé de mon Redmi 5 Plus en utilisant Tapatalk
-
Odlican. Bez iznenadjenja. Kao i sa svakom gumom za put i stazu, za razliku od pravih trkackih guma, ne treba biti previse biti optimista s odvrtanjem gasa na izlasku Iz krivine, ako si jos nagnut, Ali mozes dobro da przis. Ja vozim u brzoj grupi (ispod pilota) i uglavnom sam medju prva 3-4. Dobra stvar je sto se brzo greje, vec posle 1 kruga i par ubrzavanja i kocenja je na dobroj temperaturi. Za razliku od Pirelli i Metzeller-a obaranje nije odjednom, vec vrlo "smooth" i progresivno, ali nista teze nego kod ove dve prethodne. Prednja je super stabilna pri kocenju i trail breaking. Svaka preporuka. Evo juce je odradila 7 dan na stazi, popravio sam vreme za 3 sekunde, a i danas vozim na drugoj stazi, tako da ce ukupno biti 8 dana staze. Envoyé de mon Redmi 5 Plus en utilisant Tapatalk
-
Obilazak staze Ledenon Envoyé de mon Redmi 5 Plus en utilisant Tapatalk
-
Zaboravih slike
-
Dobar si , ja vec zaboravio sta sam pisao pre dve godine. U medjuvremenu sam presao na Bridgestone S21 i vise nego zadovoljan. Prosle godine prangijao sa njima po Sardiniji, a sad koristim vec drugi set za put i za stazu. Nije da bas kidam na stazi, ali nisam ni najsporiji. Posle 6 dana na stazi, pogledaj kako izgleda guma.
-
Da ste se prosetali Champs de Mars, tamo gore levo posle fontane gde je poslednja poprecna linija izmedju zelenih polja, pored spomenika ljudskim pravima - Monument des Droits de l'homme je Beogradska ulica . Cekamo slike iz Savoje i kakva je bila tartiflet.
-
Posle dosta razmisljanja, konacno sam stavio "stapove" na tuona, kad sam vec odlucio da ga prepravim za stazu. Oklope sam stavio pre tri nedelje, sad skinuo korman, pa ce da vidimo kako ce se pokaze RSVuono.
-
Bravo. Ipak si na kraju odradio turu i vidim da ti se svidelo.
-
onaj sto je pretekao na kraju prvog kruga u trostrukoj na levo na 3:00? ....moguce.
-
@Zoki xx Garmin Virb 360
-
Hteo da ga probam, ali nikako da nadjem vremena. Propustio sam vikend dogadjaj kada probavas sve zive motore, a sad me mrzi da posebno idem u neku garazu da zakazujem probu. Ako budu neki KTM days ce da odem da probam.
-
Da predstavim prvo stazu na koju sam otisao prvi put ove subote. Staza Ledenon na jugu Francuske. Bivsa staza za motokros. "Kraci Misano" - isti broj krivina ali na drugu stranu, 10 na levo i 6 na desno. Vozi se "naopako", u suprotnom smeru od kazaljke na satu. Izlasci iz krivina na slepo, nizbrdice i uzbrdice od 7 do 12%, puno promena nagiba staze. Vrlo za*ebano i zahtevno, ali ni na jednoj drugoj stazi nisam tako uzivao. Nisam ubo sve kako treba, ali za prvi put sam zadovoljan. Snimak u 5k 360° za one u lozi sa super brzim internetom. I isto to na 1080p za one sa "jeftinijim ulaznicama" ali nista manje docarava kako izgleda staza Interesantniji delovi od treceg, cetvrtog minuta. Manje guzve.
-
-
Imas i spore za tehnicare, zavisi od staze, a i nije ti daleko https://goo.gl/maps/DQqQrHftdAC2
-
Lep, onako svajcarski utegnut.
- 16 odgovora
-
- yamaha
- švajcarska
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Eh ta Sardinija.... Djene, djene zadnja guma... ali prednju prvi put kao na stazi
-
