Jump to content

Moto Zajednica

Forum arhiva

Članovi
  • Broj tema i poruka

    4869
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Forum arhiva

  1. @Savan Istina, ali je Thruxton ipak malo vise Café racer tip, iako nije radikalan kao nine T Racer (oba probah prosle godine), plus znacajno skuplji od Bonneville. Bonneville je onako dzentlmenski motor, a Thruxton za dzentlmena kad poludi. Vesanje je kao kod dobrog nakeda, moz da divljas bez problema i mlogo lepo brunda. - Ovo dole je moja proba Thruxtona, a snimak sa Nine T sam stavio u neku temu o BMW motorima prosle godine.
  2. Ja bih ti predlozio da bacis pogled i na ovo, imajuci u vidu tvoje gabarite https://www.polovniautomobili.com/motori/11142269/kawasaki-zephyr-1100 samo skini ono cudoviste pozadi i ofarbas ga u ovu shemu
  3. https://www.answers.com/Q/How_do_you_remove_the_seat_on_a_suzuki_rf900
  4. @Jupiter Lep motor. Cestitke. Druga filozofija u odnosu na SV i Versys. Za grad je bolja opcija od dva navedena i isto se lako vozi. Pretpostavljam da je za hiljadarku vise u odnosu na Versys-a koji si gledao, no noviji motor i manje presao.
  5. Evo da pocnem temu o ovom motoru, koji ce poceti da se prodaje na prolece ove godine. Cena za evropske uslove, vise nego kompetitivna u odnosu na konkurente i imajuci u vidu opremu 9690 evra. Skuplji za 400-500 evra u odnosu na direktne konkurente MT-09, Z900 i Street Triple S. Za one koji su cistunci izbice im iz dzepa najmanje jos 1500 za Akrapovic slip-on.
  6. Hvala, prvi put vidim takve pantalone pa reko da ne ispadnem mnogo glup u drustvu, kad se neko pojavi s istim.
  7. Mozda glupo pitanje, ali sto i jedan i drugi model imaju te crne trake na kolenima? Neko ojacanje?
  8. Evo tutorial-a za Race Chrono, kako dodati stazu koja ne postoji u bazi. http://racechrono.com/article/1923 Probajte da dodate Navak kad budete vozili.
  9. Pitanje je bilo da podele ljudi iskustva, koji putuju ili su putovali R motorima, a ne da li je bolje putovati R, GT, trail ili cime vec. Pa naravno da ima udobnijih nacina za putovanje. Ti nisi podelio tvoje iskustvo putovanja R motorima, nego bap - maxi skuter je mnogo bolji, batali R. Posle su i drugi odgovorili shodno tome, a i dobro se zabavili i nasmejali. Ima svako od nas svoj omiljeni tip "vozila" na dva tocka, ali postoje i neke objektivne cinjenice. Objektivna cinjenica je da je (maxi) skuter nesto drugo. Prosto to nije motor i ni pridji onome sto motor moze da pruzi.
  10. @grof Amin
  11. ha, ha, ja gledao plastiku s druge strane, kod menjaca, a ti kod zadnje kocnice. Jeste, taj deo koji ti pokazujes jeste od aluminijuma, ali mislim da je to pre ugao snimanja. Taj deo je i kod versysa koji sam ja vozio tako nekako mat s cudnim prelivanjima. Najbolje je videti, a pre toga moze da uporedi sa fotkama drugih na recimo mobile.de.
  12. @Milanezi to sto na toj plastici kod menjaca (taj deo nije metalni deo rama vec plastika preko rama) ima tragova cizme ne vidim kao problem, kod bilo kog motora. To je nebitno. Bitnije je da se vidi da motor nije skarabudzen i da je ciklistika u redu. Sto se tice servisa, ako je kilometraza s oglasa tacna, po servisnoj knjizici na slici radjen je 2015, tj. pre 2000km. Znaci nije se previse navozao od tad, a izgleda nista u Srbiji, jer zavisi kad je uvezen. Plus motor je stajao, bar po lancu. A zna se sta se prvo radi kad kupis motor koji je stajao, zamenis ulje i filter i promenis opet posle 250km iz cuga ili 500 km voznje iz par puta. Sad vidim da ima za slicnu cenu i jedan crni iz Nisa (kupljen u Srbiji). Sad, da li covek ima vremena da ode da vidi oba to je druga stvar. Mada taj u Nisu nema ABS.
  13. To za taj snimak Versys-a ... jos je Njegos lepo rekao da u ruke Madusica Vuka svaka je puska ubojita.. ili za one koji vole drugi citat..... ne bije boj svijetlo oruzje vec boj bije srce u junaka.
  14. @sasa ns 1 Ja se zaljubio u ostrva. Ove godine sam prosao Tenerife, La Palma i La Gomera. Za sledecu mi ostaju Gran Canaria, El Hiero i Lanzarote (tamo offroad) :), eventualno Fuertaventura. Pa posle sve jovo nanovo, ako bog da srece i zdravlja.
  15. @shoyyka Uglavnom su odlicni putevi, uz par puteva drugog reda koji su malo losiji, a koje opet ja volim da vozam vise nego dobre (imam ih na dva tri druga snimka). Lepe krivine, lepi putevi i lepi pejzazi. Temperatura od 18 ujutro do 24 u podne. Sta vise da covek pozeli ako mu se vozi motor u decembru? U svakom slucaju, u eri jeftinih letova van "praznicne sezone", nije ni mnogo skupo otici iz Zapadne Evrope (120 evra povratna Easyjet-om). Najvece stavke su iznajmljivanje motora i ako hoces da posetis vise od jednog ostrva je cena trajekta. Benzin je 0.92 evra, kafane uz put jeftine (klopa i pice) i ako mozes dovoljno rano da isplaniras sve i rezervises na vreme, zadovoljsto zagarantovano za relativno male pare (za evropske uslove).
  16. Dugacke voznje na sportskim motorima... hmm tu imas vise faktora, pocevsi od samog vozaca. Da li je u dobroj fizickoj kondiciji? Kako vozi, da li je aktivan ili samo se usadi na sediste i ne pomera 300km, da li je sav na upravljacu stisnut ili ne, sta je za njega vozaca prihvatljiv nivo (ne)komfora, na koliko praviti pauze itd. Tu ti je i izbor motora - generalno Honda Fireblade i Suzuki GSXR su po ergonomiji najcenjeniji i najprilagodjeniji za svakodnevnu upotrebu i duze voznje u odnosu na druge koji su 100% pravljeni za stazu i imaju samo ocakene registarske tablice. Imao sam Fireblade i nikad nisam imao problema, kao i sad na Tuonu, koji iako naked je skoro kao sportski motor. Nikad nisam imao bolove u ledjima, a jos malo pa pedeseta se blizi. S druge strane ja sam aktivan vozac (ne sedim na sicu bez da pomerim guzicu stotinama kilometara) i nije mi nikakav problem do sad bio da predjem po par stotina kilometara i da ne budem uopste umoran i da nemam nikakvih bolova, dok se neki moji pajtosi i sa sport turing motorima zale kad predju 200km. Sto se tice vremenskih uslova, bar kad je kisa u pitanju, sportak je bolji od naked-a, ali opet, kad vozis po kisi, vozis po kisi i prilagodis svoju voznju s bilo kojim motorom. Mozda je najbolje da taj tvoj drugar prvo dobro "analizira" sebe i svoj nacin voznje i sta je njemu bitno, pa onda da se upusti. Za pocetak nek proba sportaka jedno sat vremena kroz grad, autoput i na putevima drugog reda, pa ako je posle toga kao nov, nece imati problema ni posle 5-6 sati. I za kraj je bitno sta nosis/mislis da ti treba da poneses kad ides na duga putovanja. Za minimaliste kao ja, dovoljna mi je rol torba od 30l i da redovno operem tih par stvari sto nosim, dok oni koji ne mogu da prezive bez bar dva bocna kofera i jednog repnog, plus tank torba to je druga prica. Za njih sportak bez budzenja kofera ne radi posao, ali kad nabudzis kofere na sportaka, nije to vise isti motor po meni.
  17. @Jupiter Sad pogledah ovog iz oglasa. Dobro je sto je Svajcarac, jer je sigurno odrzavan kako treba (bar do uvoza u Srbiju). Na fakturama je ime svicera, tako da tu nema sumnje. Osim toga je ABS, sto ti je jos jedan plus. Sto se tice TDM-a, to je dobar motor u toj kategoriji, ali ako se dobro secam kada sam probavao TDMa, meni je Versys mnogo zabavniji za voznju i za nijansu agilniji (taj element mi je bitan kod svakog motora). Na tebi je da vidis sta hoces. Usput da podelim sa vama i jedan snimak sa Kanarskih ostrva od pre tri nedelje i moje druzenje sa Versys-om
  18. Ne znam kakav je taj Versys, ali imao sam prilike da iznajmim Versys 650 2009. godiste pocetkom decembra na Kanarskim ostrvima i odvezem nekih skoro 700-800 km. E, sad ne bi trebalo da ga uporedjujes sa SV-om, koji je zivahniji i laksi motor, ali ti je Versys onako "sve u jednom". Mogu da kazem da mi se bas svideo za voznju. Dobro vuce na niskim obrtajima, jer su mu spustili obrtni momenat u odnosu na ER6 (koji je isto dobar motorcic). Udoban je, lepo se ponasa u krivinama, bio mi je uzivanje za voznju. Plus mozes lepo da se poigras uz smesnu potrosnju. Vesanje je podesivo, narocito prednje - sto je meni bitno za sportskiju voznju, a ko voli udobnije od ER6 ce biti jos zadovoljniji. Motorcic je bombonica. Svaka preporuka za model.
  19. Nisam ga vozio, samo sam probao 30 minuta naked SD 1290R. Hajde napisi par reci o tvom iskustvu sa GT-om?
  20. Da kazem koju, posto sam svojevremeno posedovao SV-a, a posle sam hteo da uzmem Cagivu. Uzeo sam je na probu za jedan vikend. Sasija i lezanje Cagive su nebo i zemlja u odnosu na SV-a. Ja volim tvrdje sportsko vesanje i valjda mi je prijalo to bolje lezanje, kada vozite motor ostrije. Prosto znate sta vam radi prednji tocak u svakom trenutku, a ne da pumpa kao SV. Medjutim za one koji vole komfor, motor je tvrdji i vise se oseti losa putna podloga (skakuce na neravninama) nego na SV-u. Druga stvar koja mi se svidela (mozda lazni osecaj) je da ima bolji odziv gasa, tj. brzi, direktniji. Na kraju balade je uzimanje Cagive palo u vodu, jer sam u medjuvremenu probao Triumph Street Triple, koji je jedan neverovatan motor u toj kategoriji i koji me je vise nego odusevio. Uzeo sam bio Street Triple i druzio se srecno s njim 4 godine. Inace, za mene, naked je naked, i cilj je da osetis vetar na licu i da se izduvas s motorom krivinareci. Presao sam svojevremeno sa sportskih na nakede (da bih sporije vozio) i svaka zastita mi je sad strana, osim na Multistradi, koju cu mozda da uzmem jednog dana. Sto se tice kofera na naked-u, to mi je "svetogrdje" i sve sto sebi dozvoljavam pri putovanjima je rol torba. Kofer mi prosto narusava tu liniju zbog koje kupujem nakede i koja im daje taj smek "ogoljenih" zveri. Svaki naked koji sam kupio sa koferom, prvu stvar koju sam uradio je da sam skinuo nosac i kofer pozadi. No posto su neki od tih vlasnika pravili touring motore od njih, svako radi sta mu volja i sta misli da mu treba. Da rezimiram, ko voli SV-a, i hoce isti zivahan motorcic, ali koji se ponasa kako treba (predvidljivo) kada ga nagazite pri sportskoj voznji, bice zadovoljan sa Cagivom (dok jednog dana ne dodje i Street triple u Srbiju).
  21. Lep rad, a to u imenu si stavio "cucles" iz fazona umesto cycles? Asocijacija na bebece cucle ili nesto drugo?
  22. Gledaj, moj mali je dosta obazriv na pocetku sa svim, a i sitan je 134cm. Tako da je to bio razlog da pocne sa maleckim Pivijem 50. Ja sa njim idem korak po korak. Nema veze ako motor bude kod nas dve godine ili 9 meseci, zavisno kako bude napredovao. U ovom klubu na 110 pocinju klinci od 12-13 godina, dok za mladje idu sa 70 i 80, sem ako tvoj mali nije kao 12 godisnjaci. Posle kad pocnu da ozbiljno voze prelaze na 2t. Za mog malog je za motokros bilo presudno kada je dobio korman u stomak, valjda treci put kad smo bili. Plakao je i ja ga pitam hoce li da prestane, a on kaze ne, hoce da nastavi. Rekoh doci cemo jos dva tri puta, pa da vidimo da li ga jos drzi. Mislim da je to bilo presudno. Sad samo prica o tome i gleda opremu, youtube i onog malog degana. Poslednji put je obilazio druge za po krug ili dva, i sad samo prica kako ce da bude sampion u motokrosu. To ce da vidimo, ali za sad ga drzi.
  23. Evo ovako, da podelim moje iskustvo sa mojim mladjim sinom, koji sad ima 9 godina. A posto si gastos, kao i ja, mozda ti bude znacilo nesto. Pre kupovine motora, na srecu postoje klubovi koji organizuju za klince da probaju kros. Platis poslepodne i dobiju sve, motor i opremu. Moj je isao tako pet sest puta i zavoleo. Onda sam resio da mu kupim opremu i motorce. Uzeo sam mu polovnu CRF 70, koju cu da prodam kad bude prelazio na vece motorce. U klubu gde je isao da vozi, prvo su ga stavili na PW50 prva 2 puta, a posle kad se oslobodio na CRF70 (koji je za njegov uzrast 9-11 godina). Ja sam mu kupio motor koji je raga i koji cu da prodam kad ga preraste ili pocne mnogo bolje da vozi. Na ceni pri prodaji cu izgubiti cenu jednog kineza, ali znam da je motorce izdrzalo sve probe vremena, tako da nisam hteo da eksperimentisem sa kinezima. Svako ima svoje razloge. Ti vidi sta tebi odgovara.
  24. Iako se za neke motore moze reci da postoji opsti "sveCki" konsenzus da su lepi/ruzni (sem za vlasnike istih) , lepota je u oku posmatraca izgleda.
  25. Forum arhiva

    HONDA CB 500

    steta imgur ne pokazuje slike na forumu, probaj sa http://postimages.org/ to bi trebalo da radi
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja