Forum arhiva
Članovi-
Broj tema i poruka
4869 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Forum arhiva
-
Bas sam mislio o tome. Opet bogohulim, ali mi se vise svidela od Mudjela. Da ne gresim dusu, Mudjelo je odlican, ali mi je Barsa ipak nekako draza. Ako odes neces zazaliti, to je sigurno, dal' Barselona, dal' Mudjelo. Naravno Spa je jos uvek wauh......jer je nesto van normi zbog svoje duzine od 7km, a i krajolika.
-
Da ti kazem da mi je pomogla jedna banalna stvar. Kada sam prvi put promenio plocice na stazi. Posto moras bar jedan stint da ih "razgazis", onda generalno bas i ne kocis, vec se fokusiras na brzinu ulaza i na putanje. Tada sam odvozio najbrzi i najtacniji krug na istoj stazi. Moj guru/ucitelj splinter mi rece da sam igrom slucaja primenio dobru tehniku, koja je da se pravis da su ti kocnice otkazale i da vozis kao da ih nemas. Kod pocetnika, samo kocenje mentalno oduzme puno koncentracije, kako da se zaustavim pre krivine da ne uletim prebrzo... i tako ti ne ostaje puno "mentalnog vremena" da se koncentrises na ulaz, putanju i izlaz iz krivine. Posle toga sve vise pokusavam da bar prvi ili drugi stint vozim tako ne bih li bolje pogadjao apex.
-
Globetrotter ponovo jase... Nova staza, novo iskustvo..... moto GP staza... Circuit de Barcelona-Catalunya. S moje strane, polako pocinjem da razumem funkcionisanje male Kawe. Jos imam lose navike iz litre, ali brzina u krivinama se poboljsava. Nema puno preticanja, nesto na samom pocetku i kada sustignem jedan Panigale od 10 minuta na gore, koga sam jurio 2-3 kruga. U stvari nisam jurio, samo sam vozio svoj ritam, a on se nasao na putu prilikom kocenja na pravcu . Posle je isao za mnom do kraja. Da iskoristim da pohvalim Dukatistu, tip je na kraju stinta prisao u Pitlejnu i pokazao mi na 16:10 (vidi se na 360 snimku). Normalan snimak 1080p i za one koje vole da zveraju okolo 360°
-
Zelim ti dobar provod na Moto skupu u Tuzli.
-
Ne znam sta bih ti rekao, ali da mi neko kaze da instrument tabla u mome autu nije od moga auto to je vrh...Nema dalje!
-
Kada smo vec kod kilometraze "jelkica", 1.4 HDI 50KW. ...sada je vec 5000km vise.
-
Ja cu samo kratko, jer pod tockovima imam dovoljno dana i noci da sam poslusao jednog mudrog covjeka koji mi je davno jedne prilike rekao i toga se od tada pridrzavam: Noc je za spavanje, a dan za sve ostalo.
-
Meni ovaj cistac lanca radi posao za sve pare, a koristim ga vec godinama.
-
Onda skines lijevi top i imas pristup cijelom lancu, drze ga dva sarafa.
-
Tocak ce da okrece rukom polako i da brise lanac. Zna to @Guliver stari je on bajker. P.S. Moze i pivo da oladi, pa cu mu ja doci upomoc.
-
@Guliver Vide sa da si do sada vozio motocikle koji nemaju auspuh sa lijeve strane, pa tako i problem sa ciscenjem i podmazivanjem lanca. Prazna flasa sa pumpicom od nekog sredstva za ciscenje u domacinstvu napunjena petroleom, stara cetkica za zube i pamucna krpa za pocetak. Postopak bi trebalo da znas da ti ne objasnjavam.
-
Nesreća u Ravnoj Rijeci: Poginuo motociklista iz Berana | FOS Media FOSMEDIA.ME U teškoj saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Bijelo Polje - Mojkovac u mjestu Ravna Rijeka stradao je četrdesetdvogodišnji D.P, motociklista iz...
-
Nema seskant na kraju za kljuc.
-
Ja bi ti rekao, ali necu...
-
Ozivljavanje starih motora
Forum arhiva je odgovorio članu MotoBokce u Custom, Classic, Oldtimer, Chopper
To je pravi posao, vratiti ljepoticu u fabricko stanje, a ne sjeci motore i praviti Frankenstajne od njih. -
@el classico A na avataru taj Z1300, ako se ne varam?
-
Da li neko ima ideju za sta je ovaj prikljucak?
Forum arhiva je odgovorio članu mladenjanjusevic u Touring
Kao sto vecina napisa prikljucak za punjac akumulatora, posto je FZ 6 specifican sa mjestom akumulatora kao i TDM ispod rezervoara, samo sa prednje strane. Pozicija 15. -
Ozivljavanje starih motora
Forum arhiva je odgovorio članu MotoBokce u Custom, Classic, Oldtimer, Chopper
@štampar Ja mislim da je 900 posto ima uljni hladnjak. -
@Satelis Dajte kontakt toga Baneta iz Barica, mozda zatreba jos kome.
-
Uf, tri paklena dana, tri dana voznje na 35 stepeni na tri razlicite staze. Subota Dizon (vec postavio snimak staze), nedelja Manjikur (zabranjene kamere) i ponedeljak Leman, koja je nesto novo. Ono kad mislis da si Supermen, a shvatis da je ipak mnogo tri dana voznje za redom. Pocevsi od pakovanje satora i opreme, pa raspakivanja iste kad stignes na stazu, unosenje dnevno po 4-5 litara vode u sebe, te pakovanje motora i svega u kombi i voznja uvece od jedne do druge staze sto autoputem sto obicnim putevima, ponovo raspakivanje i mrtav na duseku spavas od 1 do 7 ujutro. Prve dve staze su bile planirane od ranije, a Leman je upao u poslednji momenat jer je neko odustao tako da sam ugrabio mesto. Na zalost to je bio treci dan, tako da sam bio skroz out, no nema veze, jedno iskustvo vise, da znam sta necu uraditi sledeci put. Moze voznja tri dana za redom, ali na jednoj stazi. Inace dobro je da i imam snimak, jer kamera nije izdrzala na suncu i iskljucivala se posle minut dva od vrucine. Ipak je uspela da snimi 2/3 ove sesije/stinta. Nesto nisu ni gps overlay radili u editu, tako da je snimak bez toga. Sad izgleda treba da nabavim ventilator i za kameru, ne samo za hladjenje motora izmedju sesija. Inace mnogo lepa staza, vozna i samo se ne treba preforsirati drugde pre dolaska ovde. Business as usual, 1080p i 360 za one sa skupljim kartama.
-
@BanditVA To si trebao pitati prije kupovine robe u Louis-u.
-
Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori
Forum arhiva je odgovorio članu Arakis u Motocikli
@bdada Tako ozivljavanje akumulatora je kao drzanje samrtnika na aparatima. -
Moto Skupovi na kojima se ne naplaćuje ulaz.
Forum arhiva je odgovorio članu Kum_Mixer u Moto Skupovi
Kao i do sada domaćini su se potrudili da uz pomoć sponzora i iz vlastitih sredstava obezbjede besplatan ulaz za bajkere i gratis obroke kao i mnogobrojne vrijedne nagrade za pobjednike u bajkerskim igrama (ljetovanje 7 dana na Jadranu :-O )i za najudaljeniji i najbrojniji klub kao i za najstarijeg bajkera (dokaz vozačka sa A kat) i prvu bajkericu koja uđe motorom u kamp. Ulaz za građanstvo za svaku noć je 10 KM a u predprodaji je cijena paketa za obje noći 15 KM. DOBRODOŠLICA SVIMA ŽELJNIM DOBRE MUZIKE I IZUZETNE ZABAVE -
U saobraćajnoj nesreći POGINUO srpski državljanin VOLIMPODGORICU.ME Srpski državljanin M.D. (1980) stradao u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jutros oko devet časova u mjestu Bioče, na putu Podgorica -...
