Jump to content

Moto Zajednica

pronto

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6822
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: pronto

  1. Retka zverka za polovno
  2. Ne mozes da nadjes? Nema ni novi...ili dobro kosta?
  3. Ne znam zasto mislis da sam zbunjen . Smesi mi se jedan, blizu smo dogovora. Mozda tvoji komentari presude... Ih bre covek,kako moji komentari da presude ? Neka je GSR i najbolji motor na svetu,kako ja da znam kakav je taj sto ti gledas? Neke stvari sam ti vec rekao.MIslim da bi trebalo da izbegnes za sada Z750. Ne znam kako to da ti objasnim,jednostavno se vidi jel' nesto odrzavano ili je samo cedjeno. Manje vise svi su japanci isti i to koja je marka i tip za pocetak ne bi trebalo mnogo da te brine. Sa cime bi ga ti uporedio? Ja bih na tvom mestu uzeo nesto sitnije za manje para,pa nek se ponesto posle i zasrafi,sto je to problem. Bolje da ti ostane nesto love u rezervi da eventualno resis neki problemcic ili ga prilagodis sebi (sto ces morati i to ti preporucujem),nego da das svu lovu,pa se ne daj Boze desi neka glupost (a desava se),pa ti dodje da places. 'Ajde kupuj motor i ne razvijaj teoriju relativiteta.
  4. Ako ti kazem kakav je GSR, jos vise cu da te zbunim
  5. Izvinu drug al' moram... Ako mislis da meditiras oko toga sta bi bilo kad bi bilo, nikad neces krenuti u ovu ludu pricu. Jer je ona to. Samo jedna luda prica. Voziti motocikl, samo po sebi je rizicna radnja. Cinjenica da to hoces da radis u zemlji Srbiji daje svemu jos vecu car. JOs jedna vazna cinjenica je i to da imas jos samo 10 meseci do kraja sveta,pa ti vidi... Hoces li ti da osetis kako ti vibracije struje uz kicmu dok zavces gas ili sta... Dza ili bu. Ne kazem da treba da uzmes prvi motor koji vidis,ali... Plasis se da pogresis? Pa pogresi,imas na to apsolutno pravo. Mislis da ces izborom "pravog" motora,posle biti bez izdataka? Sto pre krenes,pre ces nauciti puno toga o ovom ludom hobiju, za koje ne postoji nikakvo racionalno objasnjenje. Narocito kada benzin kosta koliko kosta. Kad ti se razvuce osmeh od uveta do uveta, zaboravices gomilu gluposti koje ti se sada motaju po glavi
  6. Isprva sam mislio da je ovo oficijelni proizvod, ali je jasno da je ovo samo jedna "privatna" vizija Suzuki nakeda od 1000ccm. Far je od novog GSRa, ostalo je prilicno lepo reseno. Vidi se da je u osnovi ovo oklopljen motor, jer se na nakedima mnogo vise paznje obraca na to kuda prolaze creva i kablovi...jer se sve vidi jel. Zato, desna strana izgleda mnogo lepse. Ja bih probao da mu napravim izduv da bude ispod motora (kao ER6 na primer). To mi nekako skroz super izgleda, a i masa bi bila skroz ujednacena.
  7. Konacno...malo trkanja za vikend
  8. pronto

    SYM "Wolf"

    Uz naslov teme i pitanje ko je u Srbiji zastupnik za SYM? Ima li ovoga u prodaji? Naravno da ima skromne karakteristike,ali ima izuzetno moderan izgled,a sudeci po prvim skromnim informacijama u Italiji bi cena bila oko 2000 evra. Znam ljude koji imaju izuzetno dobra iskustva sa skuterima ove marke,pa mislim da je za ove pare (ako je to istina) ova sprava u vrhu izbora za pocetnike,a i one koji bi da se svrckaju po gradu...a da nije skuter http://www.pianetari...deja-vous/15323
  9. Ja to po Srbiji ne bih trazio. Vidim pise da si na Floridi. Prosto mi je neverovatno da toga nema po Amerikama.
  10. Ja bi to sve lepo razvalio,pa lagano sklapao deo po deo. Ako je zaista presao 1000 km,to kada se napravi kako treba ima da sluzi za sve pare. Kako je vec receno,prilicno je to cesta sprava.Ako se ne varam sa nekim izmenama pravljena je do 2006,tako da bi delova trebalo da bude. Da ga prodas neces dobiti love za drugi motor,a ako ga napravis,naucices veliku skolu...i o motorima i o ljudima .
  11. pronto

    Ispusta guma

    Predlog. Doduvaj gumu. Spremi malo sapunice i jedan sundjercic. Nanesi penu po citavom rubu felne, a mozes i na samu gumu. MOra da pokaze gde pusta.
  12. @Jasminko VIR Najtoplije preporucujem sprave tipa Suzuki VAn-Van ili Yamaha TW (ili WT,nisam siguran). To se vozi ovde u Italiji po auto skolama. NIzak,pitom,poslusan,upravljiv. Uz to ne pravi ni probleme sto se popravki tice,a ako bi se nesto desilo toliko su jednostavni da sve moze jako lako da se resi
  13. Autor je jos jedan od mnogih ovde koji uopste nema pojma gde da se vozi
  14. Jako lepo. Volim solo ture. Stanes kad hoces ili ne stanes kad hoces... ...ritam po sopstvenom nahodjenju...a svemu daje posebnu ono sto nas ceka na cilju.
  15. Ako znas malo engleski pretrci malo forume ljubitelja ovog motora. Cesto se pominje pumpa goriva. Vrlo verovatno je samo prljavstina problem.S' obzirom na kvalitet goriva na ovim prostorima...
  16. http://www.louis.de/index.php?topic=bikedb&CONTENT=technik&typ_id=GN77B〈=en Po Louisovom sajtu,to bi trebalo da je model za Nemacko trziste. Posto su oni prilicno fiskalni po pitanju propisa,taj je bajk vrlo verovatno u toku svoje karijere (dok je bio u Nemackoj) zaista imao 25kw (treci red,druga kolona,desna strana),ali ga je nakon toga neko "otvorio" i verovatno doveo na vrednost snage koja se nalazi u istom tom redu sa leve strane (78/57)
  17. Vidi ovo. http://www.banditalley.net/wiki/doku.php?id=bandit_alley_wiki Sad je tako krsten i tako ce da bude za vazda.Samo moze da se teoretise sta je tu bilo. Vazno je da on tebe slusa
  18. http://www.fiinternational.com/ShowDetails.asp?name=CB600F+Hornet&type=Honda postoji vec gotovo resenje
  19. Fabricke blokade su obicno zasticene zavrtnjevima koje je potrebno unistiti da bi se doslo do zeljenog dela.Stavljanje obicnog zavrtnja,navrtke, nakon intervencije je jasan dokaz da se neko sa time igrao. Kad su u pitanju podesavanja,obicno se na spojeve,zavrtnje i druge sklopove stavi malo farbe,koju je potrebno i neminovno ostetiti da bi se intervenisalo... A sto se tice resenja...nisu ona uvek tako komplikovana.Istina ima ih. Potrebno je nekada promeniti i delove sklopa motora ili elektronike,ali mislim da ovde to nije slucaj,niti je potrebno bespotrebno komplikovati stvari
  20. Skoro smo nesto cackali na jednoj Revere,bas sam obratio paznju...na satu originalnih 78000.Kaze gazda,nikad nista,samo teram...u motore se covek ne razume ama bas nista.
  21. Evo ti jedan predlog.Ako si sam u prilici to da napravis,jos bolje... Na pamet mi padaju resenja koja sluze za RESTRIKCIJU (popularno receno-strojenje) protoka smese gorivo-vazduh i koja se obicno skidaju sa agregata kada se radi DERESTRIKCIJA. Prva stvar je smanjenje precnika u crevu koja spajaju karburator(e) sa motorom.U originalnoj verziji montirana su creva koja sama po sebi imaju manji precnik. Drugo, ugradnja prstena koja limitira vertikalno kretanje sibera u karburatoru. Da se za trenutak podsetimo rada jednog obicnog CV karburatora. Zavrtanjem gasa se otvara leptir.Podpritisak koji stvara kretanje klip(ov)a u motoru ucinice da se gore pomenuti siber (koji je vezan za membranu) krece na vise.E tu sad mi reagujemo. Znaci ispod membrane se postavlja prsten,obicno istog precnika kao i siber,koji limitira kretanje doticnog i nikada ne otvori glavni kanal karburatora (venturi cev) do maksimuma,limitirajuci tako obrtaje i snagu. Citava operacija je normalno mnogo jednostavnija na jednocilindricnom agregatu.Ovde to treba ponoviti 4 puta. Namerno sam podebljao one reci na pocetku.Prosurfuj malo po netu,mozda neko i prodaje originalan kit jer je prosao fazu u kojoj si sada ti.Srecno
  22. nas clan dr.olja danas puni 103 godine,pa reko' da mu cestitam(o),sve razmisljam uz koju pesmu,al' mi nista prigodno ne pada na pamet

    1. boki.64
    2. lazakamikaza

      lazakamikaza

      jel mu to od motora?

       

    3. Lug

      Lug

      stvarno 103eća! sad sam gled`o. svaka čast, i da j bože da dočeka i 104etvru,:(,mislim Živimo na kraju vremena..2012ta. :)

  23. Uspeo sam konacno da sebi obezbedim sezonu na kucnom TVu.Posto ce ove godine biti sigurno manje predjenih kilometara,eto zanimacije za vikend kad nisam u sedlu (a ne ide motoGP)
  24. Stvarno ne znam koliko to moze da kosta,ali udobnije od Burgmana 650 i Honde Silverwing 600 NEMA
  25. Pa nije ni cudo sto se niste nasli...neko na Stazi a neko kod DIF-a
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja